Jump to content
Guest dragorip

Сгоних се най-накрая

Recommended Posts

е 46 може да варират от 143 коня до 230 4е и нагоре,да не говорим за 330 с чип.така че много зависи с кво е 46 си карал...

Нямаше надписчета по багажника , а и собственика не пожела да сподели друга информация 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със старата ЕК4 съм държал Е46 330i на кантар доста дълго време... имах скорости от ЕК9 и бях леко олекотен (с около 30-40 килограма). Стокови 330д съм ги разчеквал, но такива с чип ме препарираха :) Ако 330i е имал и той допълнителен тунинг е ясна работата :) Качи клиповете, като ти ги пратят да видим за какво иде реч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво караш та ги разчекваш яко, тия баварии 330те вървят и стоково доста добре

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава - 6 генерация Civic facelift(VTi) 1.6 160 коня със свален климатик и скорости от ЕК9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега знам, че не е по темата, но след като свали климатика имаше ли ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми първо сваляш няколко килца, после сваляш още 1 ремък :) Има ефект. Ако не го ползваш тоя климатик... сваляй го и после като продаваш колата го даваш или го слагаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаам след като рефлашнах акорда а и преди тва един френд ме яде ,че ще ме шамари с алфа 166 2,4  JTD 175 коня,чипвана , бяхме заедно при Боби и изкара 180 на колелата но 416 нютона, да се пъна ли с к24-то , че после ш ма яде яко...Все си мисля,че ш го изям на 400 ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно обратното, с тези нютони проблема му е в старта, там нашия човек има шанс, до скоро карах 400 нютона, няма тръгване с такова нещо... още повече, че Алфата е с предното, ако има система против пробоксуване има някакъв шанс за хубав старт, иначе просто пилене на гуми и галене на газ-та до средата на 3та, че и на горе...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Алфа ще припада от Акорда... не знам кво го мислите толко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Моша ще й прави автовози :D 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе знам, че най-сигурно е да заставам ама от място не ми се юрка кораба, а въпросната алфа да речем от 170 до 230 ускорява по-добре от акорда преди рефлаша, абе силна колица си е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....да ти кажа виждал съм подобна Алфа как върви и от летящ ще ти е много трудно да я пребориш :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз така мисля..ама от втора ш го пробвам...

Редактирано от bongo789

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще му обърнеш огледалата на този кораб, гаранция, заставаййй... :D

Не че се дуя, ама аз тре да карам на задна с алфата.... :lol:  :lol:  :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не ,чи има база ама сивика е бая лек и яде бой яко..

Редактирано от bongo789
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала че си се пуснал

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Иронията е неуместна...просто смятах,че в тая тема такъв тип дискусия е в рамките...извинявам се, кат се пусна тогава ш са обаждам,то тук все бързи и карачи,нищо ,че вчера утрепах цял ден в каране на новото трасе на Калояново....

Редактирано от bongo789
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм, то е ясно,че тая алфа е бая пипана а сивика сток, просто си чешех езика... кат знам къв бъзик граничещ с унижение ме чака напрао бе е шубе, та затва си питам...те тия моите идиоти ме обявиха за луд още кат взех акорда.Сивика ти върви,вижда се...

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ!

Ето и BMW E 36 2.5 чипнато, мипнато, пипнатоооо... :D 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Отказахме го това BMW на тоя кондофрей бе. :D :D
При мене ИфИекта беше щото пич-а не можеше да кара явно мого много добре. Но ти яко го пердашиш. На мене ми каза че е 200 коня У маднесЪ и че ако не ме бие ще си продаде колата. Ама се оказа майстор на късия разказ, после го засичах, че още го кара  :D :D :D :D
 
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Срещу тая Алфа ако се пущаш само старт от място, тея измислени дисциплини дето никъде ги няма(летящи стартове) да си ги прави сам.
Никъде в света не знам да има състезания от летящ старт.
Иначе и на коне е повече от тебе а на нютони над два пъти... резултата ще е ясен от летящ.

Редактирано от rollin
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ясно, тоя май само Пламен му върза на акъла да иде да се гонят, понеже тоя беше много сигурен че нямало хонда до 2000кубика дето щяла да го бие...
Ето и клипа ама Б16-ката е Японската версия 170 коня заводски и още куп доработки.
https://www.youtube.com/watch?v=V6PubXI7cso

 

пп... според писаното по клиповете Алфата в момента е 260 коня
И май се е счупила...
https://www.youtube.com/watch?v=sh6n4LaWUKE

Редактирано от rollin
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак да няма.....на миналогодишния Сливен пострада тази Алфа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

турбината отдавна не е заводската,а на дръпките с бмв-то наби клапани,иначе за дизел и за килограмите си върви повече от добре

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоково S2000 не е от най бързите, нека Дагича да каже ама с неговата лично съм виждал даваше някакви високи 15ки и общо взето ако е така е пациент на Алфата

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоково S2000 не е от най бързите, нека Дагича да каже ама с неговата лично съм виждал даваше някакви високи 15ки и общо взето ако е така е пациент на Алфата

15,7 без В-тек

14,4 с В-тек стокарче

12,4 с налягане

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 

понеже тоя беше много сигурен че нямало хонда до 2000кубика дето щяла да го бие...

 

 

Тия хора как ги мислят тия работи... нз... S2000 колко кубика е :D да му се дореве тогава :)

 

 

 

2.0L и 2.2L е S2000 и както каза колегата не е много бърза в сток състояние, специално за драг.

Но, иначе вече се видя как тази Алфа пада от В16, а и Моша може да я растреля по всяко време. Да не говорим, че един добре настроен K20A2 ще я разсипе. :) И пак казвам турбо кола с/у атмосферка не е среиозно. 

 

Не съм съгласен с тебе и ще ти го докажа.

Преди ходната имах Rover 45 -хонда англичанка. 2.0 ТD 101 коня оригинално 20T2N2. След като сложих по големи дюзи, турбото се наду от 1 бар на 1.6 със постоянно налягане (пружина в гейта от Audi S2) дебитомера се даде на късо, права генерация без нито 1 гърне, спортен филтър, затапен егр и т.н колата теглеше супер много, но времето и беше 16.7 . Такаче дизела доста неща трябва да му се правят, че да върви добре особенно ако е по-стар. За турбо бензина е друга история вече.

Редактирано от B.Pavlov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Около 300+ нм и 130-5 коня, но на горе нещо заспиваше. ( не правилно зацепена помпа maybe) 
Драгич-а  e написал 14.7 със в-тек, чесно казано не вярвам тази алфа да слезе до това време, явно доста е налято в нея, за да върви толкова. Относно въпросната гонка със акорда и алфата, по големи възможности има алфата, но всичко ще го разберем ако се пуснат колегите, до тогава може само да гадаем и да цапаме темата ненужно.

Редактирано от B.Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Клипа на синята Б16 ако не се лъжа е стар, сега алфата е доста по вървежна :)

Редактирано от west bam
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да стар е, значи още по лошо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато карах с тази Алфа времето и беше 15,0+ нещо си,аз на тази гонка останах без двигател но с време 12,6-12,7 по спомнен :)

14,4 имам със стоково S2000 с десен волан на 260 000 км на 18' джанти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоков к24 кво дава на 400...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо се отделя толкоива внимание на 15 секунден макарон....при условие че си имаме няколко 11 сек. стрийт Сивици.Едната е с рекордните 850 кс на колеленцата.12 секундни са повечето Турбо Хонди които аз познавам :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото драго, булшинството от хора има 15сек коли и това е на дневен ред....

П.С. нищо лично към никой ☺

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и ново клипче с 4г вти и новата алфа на Роман 260 коня

имам приятел с алфа 156 2.4 136 коня + генерация интер кулер и чип около 220 коня прави коли по 260-70 коня смешни .Според мен к24 няма шанс
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда стоков К24 е към 15.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)


Със Д14 мини-ме-то в купето сме 2-ма и адски лош старт, първите 50 метра на ръчна :D
  Редактирано от B.Pavlov
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...