Jump to content
Guest dragorip

Сгоних се най-накрая

Recommended Posts

...днес с Пежо 206 ХДИ пишеше отзад на прави отсечки и завои покарахме си стабилно.В началото издърпва малко и после го застигам и изпреварвам като се отдаде възможност ...по завоите като,че ли се притесняваше и повече натискаше спирачката ;) ..те бяха двама ние трима в колата.Поздравихме се с пича като ни се разделиха пътищата качихем малко адреналина :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ пък днес с малкия Втек паднах от Мерцедес S320 CDI W220 след фейса.На около 600 метра 3коли пред мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спортисти утре ще сме на Леновската писта ако има желаещи да заповядат :rolleyes:Ето Асеновградчани се организират за повече инфо тука !!!http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=29438&st=1395сори за офф-а !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска с 1 приятел направихме 1 дръпка ..Той Опел астра бертоне 2.2 147коня (той 100кг. + 1 около 75кг.) :) Аз д15з6 1.5 114кони (аз 70кг.+ 2-ма по около 75кг.) = до 100 км. кола и малко пред мене :cry:

Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя един познат има Opel Corsa B GSI 1.6 16v 109 коня и незнам от къде реши, че тъй като неговата е 1.6 16v и моята е 1.6 16v взе че си помисли че върви колкото мен... Въпреки че рекса е адски издухан резултатът беше както се сещате още с включването на 3та той пускаше газта в далечината :) Не е постижение ама като нямам реални гонки с рекса и немога да пиша а ми се иска ахахаа....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо и от мен

Некво уточнение? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо и от мен
Колега в София или Силистра си си ? би ми било интересно да стартирам с колата ти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София съм,гонката е от 0-230 ,сивика е с х22 а субаруто е импреза спортвагон джм-ка,по думите на собственика е 270 коня

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Сивик 6-та 1.4 90 коня срещу Фиат Брава 1.8 113 коня на около 400 метра - 2 коли в полза на Сивика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"jivaka" браво колега СИВИКА цепи и предния път на 202-ра го показа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ораа, понеже колата ми в момента е в бокса и винаги така става, че точно тогава почват да се бият в гърдите секви прошляци, колко щели да ме бият, а когато я изкарам, всички мълчат, та за тва, колкото и да не обичам въпросите от тоя род, са ще ви попитам, какво мислите за гонка между Сивик 5та хеч Д16А9 + колектор, филтър и леко сгъстен срещу Голф 4 1.9ТДИ 150кс (3те червени букви) и Ауди А4 2.5 ТДИ С-лайн 150КС (УЖ)?? Ще се залагат пари май! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен голфа е по опасен ;) ако има и чип лошо за теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудито и с чип пак ще е с много отзад,голфа без чип също е много отзад,ако е чипнат,не знам...може би ще го биеш с малко ;)

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудито и с чип пак ще е с много отзад,голфа без чип също е много отзад,ако е чипнат,не знам...може би ще го биеш с малко ;)

Ти пускал ли си се с такива, щото знам г/д как вървя с теб и мога да си направя неква сметка?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като изкараш колата от бокса драсни едно лс. да сборим хондите от място ;)пускал съм се с/у 2.5 ТДИ 180кс на предно,но А6,грозна работа,а тогава колата ми вървеше 30% по зле от сега :lol: С/у дизелов голФ-никога не съм.Но стоков голф 150кс ТДИ на предно е някаква 16ка на 400м...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като изкараш колата от бокса драсни едно лс. да сборим хондите от място ;)пускал съм се с/у 2.5 ТДИ 180кс на предно,но А6,грозна работа,а тогава колата ми вървеше 30% по зле от сега :lol: С/у дизелов голФ-никога не съм.Но стоков голф 150кс ТДИ на предно е някаква 16ка на 400м...

Нямаш проблем, пускаме ги, само че няма да е скоро! :lol: Тъкмо ще сложа генерацийка най-накрая, че стоковата е на 30-40 на дупки :lol: и ако наредя и кутията ще стане добре! :) Аз само с едно БМВ 5та серия комби! 525ТДС 170кс съм се пускал и беше смешно, но тва не са коли за гонки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спокс коллегА аз с д16а9 той с ауди 2.5тди с чип и после се оплакал че една малка чпонска, спортна го .. нае.....ла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CIVICwarrior вади ми ги на мен ако са навити на пари бе хаха ще им кажем че са еднакви колите ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CIVICwarrior вади ми ги на мен ако са навити на пари бе хаха ще им кажем че са еднакви колите :lol:

Ахаа ;) И после ще делим! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давай сериозно бе хаха обаждай им се тая вечер да им зимаме парите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давай сериозно бе хаха обаждай им се тая вечер да им зимаме парите ;)

Е тия са у Враца бе, нема как да стане! :lol: Ма щом вече си на линия може да измислим нещо неко път, че и тука разни наглеци :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Golf TDI 150 + чип не е за подценяване ;) върви доста добре и има доста голям въртящ момент мисля че с твоята а9 може и да паднеш в най-добрия случай сте кантар.. :lol: 2.5 тди-то го биеш 100 %

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещу астра купе 125 конски сили.До 2ра му направих 2 коли и не успях да вкарам 3тата и ме би със съвсем малко, но си мисля че ако ми беше влязла 3та щеше да му стане лошо.Жалко, че нямаше време за още една гонка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега ти нямаш ли си друга работа освен да се заяждаш с хората във всека тема.Еми какво значи не можах да вкарам 3та демек не влезе скороста, как да ти го обясня по-просто, мисля че няма смисъл от такива подигравателни постове с цял заяждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам грам, просто наистина ми е страшно чудно как така не си уцелвате скоростите...да не карате москвичи...а и тва доста често служи за оправдание " ако я бях вкарал"

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много лесно става, от бързане да вкараш някоя скорост не уцелваш точното място, където си влиза. Има и други варианти, ама не ми са занимава да пиша.

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости на корем пишат всички. и двете коли ще ти чупят кръста особено след 130-140 не можеш да им видиш номерата и на 2 те колеги, кво се праите. дрънкате ги едни и вие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) :blink: Teя бънгии ще дойдат големи самолети като им се сложи ЧЕП :tooth::o:D :D За да го бият трябва доста повече да са си поиграли от това да чипнат печките ...п.п. За да им види номерата ще е достатъчно да погледне в огледалото за задно виждане :) Редактирано от teror1sta
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тва е пост! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни се и снимай и да не забравиш да качиш излагацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни се и снимай и да не забравиш да качиш излагацията :)

Е аз, ако имах тая възможност в момента, нямаше да си пишем простите теории а щях да съм се похвалил вече с "излагацията"! :) Редактирано от CIVICwarrior

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се пускал с печка ужким много бърза сеат леон 1.9 TDI

с чип и ми говореше нещо за 150-160 коня клипчето го има малко по напред

моята е сток А9 с колектор и филтър и Д13 кова скоростна кутия за тва си мисля че нямат шанс My link

леко го изпуснах на старта за тва е толко малка разликата :)

Редактирано от atanasbe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел кво значи" нуеспях да вкарам еди коя си"... :)

Да не вкараш скорост (при гонка с някой рацер) не означава да не "уцелиш" къде влиза.. ти си я уцелваш.. просто понякога не влиза - било то заради прекалено бързата смяна на предавката, било то заради високите обороти (като се гониш гледаш да вкараш бързо предавка, и не го правиш при 5000об/мин все пак). И особено важи за 3-та и 4-та, и на мен ми се е случвало не малко пъти. Какво толкова има да се чудиш? Най-вероятно никога не си се дърпал с някой или най-малкото не си си карал колата на максимума й, иначе няма никога да зададеш такъв въпрос. И е нормално да се приеме от колегите като заяждане, просто защото е нещо съвсем нормално, а ти го оспорваш едва ли не.. за това не се засягай и ти, просто ти го обяснявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам два малко оф топик въпроса от "сгоних се", но по темата с не влизането на скорост. Условията не са при гонка, а по скоро при маневриране. Първия е примерно колата се движи много бавно - пълзи (може би до 15-ина км/ч), на пракинг или на светофар, или при преминаване на жп прелез. Намалям до толкова, че колата всеки момент ще спре, но все още се движи. Та опитвам да включа на 1ва скорост и лоста простно не влиза. Нормално ли е това, при натиснат съединител?Другото явление е когато спирам напред и трябва да включа на задна - колата може да се каже че е спряла, може би да има инерция ако я оставя от още около метър - натискам съединителя и задната не влиза. Това нормално ли е, или може би са признаци на отиващ си съединител?П.С. Да допълня: става въпрос за Сивик ВТи 6ген - мотор B16A2 и скорости S4C.Не съм сигурен дали го прави всеки път, но последно време на няколко пъти ми направи впечетление.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първа специално - при повечето други автомобили е нормално, говоря от опита който имам, може да греша. Опел, Форд и т.н. говоря за неспортни модификации, нормални около 100к.с. автомобили. Първа я вкарваш само при покой на колата, при 15-20км/ч вкарваш 2-ра..

 

Но за Honda - не е нормално, на CRX-а редовно си вкарвах 1-ва при малко над 40км/ч.. също и на Del Sol-а, дори при 30-40км/ч 1-ва трябва да влезе без проблем.

 

Обратното се отнася за задната, при други марки автомобили, които съм карал - винаги е влизала по-лесно. Задна на Honda аз лично успявам да вкарам само при абсолютен покой на автомобила, а ако по лека инерция успее да влезе, най-малкото ще изхърка. :)

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята д16 също не иска и това яко ме дразни на моменти.Иначе е възможно скоростите да не влизат и когато човек пусне съединителя прекалено рано.Тоест като сменяш скорости за 0.3 секунди понякога се случва да не синхронизираш движението на ръката и крака добре.Без проблем можеш да "паднеш" заради такава грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С междинна газ 1-вата си влиза без проблем, а за задната само в покой иначе хърка. И да не съм офф преди 3-4 дни Сеат Леон 2002-03 тди, явно е бил малкия 90 коня до края на 3-та беше 3-4 коли отзад, инак ми взе старта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...