Jump to content
Cyreon

Кажете нещо за почистване на джантите

Recommended Posts

Колеги, препоръчайте препарат за чистене на джанти. Бяха ми казали за Меглио (обезмаслител), пробвах го, но не останах доволен. Основно мръсотията падна, но останаха едни малки черни грапави точки, които колкото и да ги търкам не излизат. Мога и снимки да кача да ги видите. Идеи как да ги екзекутирам ?! :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко си карал някъде по по пресен асфалт и ти е нахвърляло смола може да се получат такива черни петна. Аз веднъж така по един прясно асфалтиран път бях направил колата леш - калници, брони, прагове, врати, чак по огледалата имаше - всичко беше офърляно и съответно няма миене. Купих си един препарат който, мисля че взех от Кауфланд и струваше някъде 6-7лв. С него се изчисти перфектно колата и остана повече от половината. Шишенцето е синьо около 250-300мл. Препарата е на "CAR PLAN" и се казва "TAR REMOVAL". ето така изглежда:

Публикувано изображение

явно го има и на спрей:

Публикувано изображение

 

П.С. Ако петната са от нагар от накладките на спирачките не знам дали тва чудо ще подейства.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко си карал някъде по по пресен асфалт и ти е нахвърляло смола може да се получат такива черни петна. Аз веднъж така по един прясно асфалтиран път бях направил колата леш - калници, брони, прагове, врати, чак по огледалата имаше - всичко беше офърляно и съответно няма миене. Купих си един препарат който, мисля че взех от Кауфланд и струваше някъде 6-7лв. С него се изчисти перфектно колата и остана повече от половината. Шишенцето е синьо около 250-300мл. Препарата е на "CAR PLAN" и се казва "TAR REMOVAL". ето така изглежда:

Публикувано изображение

явно го има и на спрей:

Публикувано изображение

 

П.С. Ако петната са от нагар от накладките на спирачките не знам дали тва чудо ще подейства.

 

Toчно от нагара от феродото е ! :( Ще пробвам, ама ме съмнява да го премахне. На мен ми трябва специално за премахване на нагара от спирачките препарат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин и хавлиен парцал и мисля че ще си доволен!Ако се инатят и не излизат за последно пробвай с кореселин на ПАСТЕЛО........друго лечение няма колега! УСПЕХ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Намери автомивка, коята да работи с препарати на Sonax.Имат един много хубав препарат специално за почистване на джанти.След това стават като пуканки :D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако са алуминиеви взимаш три степени водна шкурка. 600,800,1200 ако искаш може накрая и със 2000 да минеш и ето го и резултата.

 

преди да ги започна.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

след търкането.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Надявам се да ти помогна и да ти хареса.

 

П.п. Ако имаш кой да ти ги пръсне и със лак ще е много добре за да предпазиш алумия от потъмняване и такива дупчици. Един приятел си ги пръсна със лак на спрей пак е много сполучливо.

Редактирано от zixin
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеКолеги- специално за Алуминиевите джанти да поясня: почти всички Al джанти (отливани по различни начини) имат дефекти- порички, шуплички- на повърхността на отливките. За да се скрият тези повърхностни дефекти джантите се покриват с някаква боя. Когато се премахне боята- да не се учудвате ако тези дефекти се открият и станат видими (и могат да се сбъркат с мръсотия).Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...