Jump to content
Miramax

Спортно гърне за 6 ген хеч

Recommended Posts

Здравейте колеги !Идващата седмица ще си взимам гърне, но от много време се чудя дали да е с диаметър на накрайника - 7.5 см или с 9 см или 10 см .Досегашното ми е 4 см, но има нужда от почти задължителна смяна, тъй като е леееко спукано и "раздрънкано"Двоумя се между - http://eftini.com/universalno-sportno-garne-p-4854.html# и това - http://eftini.com/universalno-sportno-garne-p-2794.htmlНямам възможност да си купя голямото гърне със заглушител, затова избирам да е без заглушител, но кой размер да избера ?От Пловдив съм, дали ще има майстор който да направи някакъв импровизиран заглушител ?Колата е 1.4 is 90 hp хечбек. (нищо не е пипано по генерацията)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Бях в същата дилема като теб, но бюджета ми беше по-голям. Трябва да ти кажа, че заглушителя е задължителен. При мен моя заглушител има възможност за допълнително заглушаване, но въпреки всичко звука когато катериш или ускоряваш по-бързо не е за пренебрегване. Ефекта почти сигурно при мен е отрицателен, защото има голяма разлика в сеченията преди гърнето и при самото гърне. Може би само си въобразявам, но след като го смених старото оригинално ръждясало с новото усетих разлика, но това според мен се дължи на това, че старото гърне е ограничавало потока на изгорелите газове. Аз имам някои други планове затова реших да купя такъв тип гърне. Ако не мислиш да сменяш нищо по генерацията и търсиш визията. Недей! Ще загубиш комфорта при пътуване. Тези гърнета издават много шум. Ако ползваш колата за града сигурно ще се кефиш и няма да има много проблеми, но за извънградско си трябва заглушител. Аз съм със същата кола с катализатор. Гърнето ми е със заглушител и извънградско разликата с оригиналното гърне е малка. Вярвам, че със смяната на катализатора и слагането на резонаторно гърне на мястото на катализатора колата ще стане още по-тиха и много по-приятна за слушане. Отностно оригиналните ауспуси ( всъщност не знам защо трябва да казваме гърне) са на подобна цена. Ако не търсиш динамика, която 100% няма да получиш само с проходен тип ауспух, оригиналните са за теб. Ако имаш планове за напред може би ще е по-добре да се замислиш за варианти за обезшумяване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам заглушител не е проблем да се направи допълнително за посочените гърнета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...