Jump to content
Cyreon

От кои бензиностанции зареждате бензин ?

Recommended Posts

Газпром или Омв... горивния филтър си изкарва 20 000км. спокойно.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам на Еко по принцип, но доста се съмнявам в някой бензиностанции, че лъжат стабилно с количеството! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газпром са много добри, разхода намаля от 0,5до 1л/100км.

Дано като се утвърдят да не прецакат схемата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 95 не карам :) ,но пък 100-така от Шел (V power Racing)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 96 на Петрол

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ГАЗПРОМ колата върви по-добре,но ми гори повечко,от 7 години я карам и най-добре се чувства на OMV....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си зареждам в ЕКО и засега съм доволен. Главно газ :) Според майсторите филтрите са ми много чисти всеки път когато ги сменявам 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От месец зареждам на Газпром и е супер. Хондата върви много по-добре, а за разхода - 3 зареждания по 20 лв - 23.7 литра, изминати 270 извънградско и 160 градско. Можете сами да направите сметката ;)

Надявам се да не оцапат кълките скоро, както се случва с новите и хубави неща у нас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 95 не карам :) ,но пък 100-така от Шел (V power Racing)

 

 

Миналата година в бензиностанция ШЕЛ - Русе ми заредиха 48 литра V-Power Nitro+ Racing , а резервоарът ми е с вместимост 45 литра, а и не беше изцяло празен.... Ако съм имал около 5 литра наличност са ме излъгали с около 8 литра*2,98 лв......

 

Сега зареждам на ЛУКОЙЛ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките горива в БГ са лайна и за това зареждам там,където има най-голяма отстъпка в момента!В момента Газпром и Петрол.

Редовно ми сипват повече отколкото събира бутилката,ама то не опира до име на бензиностанция ами до това дали са човъркали нещо.

Редактирано от civic 1.6 aerodeck
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм доволен от Ромпетрол

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ и бензин от OMV. Доволен съм.

Никога от Лукойл.

Редактирано от dimovdid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

98 и 95 от ЕКО. Като заредя 98, разхода спада с около 0.5-1 на 100. Колата е ЕК4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно на OMV, но ако няма наоколо гледам да е от Shell :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eko и  Rompetrol. Има малки разлики според мен м/у различните бензиностанции от съответната верига(по-висок разход отчетен спрямо този на борд компютъра, който като цяло показва верни резултати). Предполагам никой не се е изненадал от това :)

Бензинът и от двете е ок и не съм откривал голяма разлика м/у 95 и високооктановия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега винаги съм зареждал Shell VPower ( в момента е V-Power Nitro+ ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От стъпването на Шел на българския пазар до настоящия момент основно съм зареждал там ( около 10 години бензин и още толкова години дизел) и никога не съм имам проблеми. Много рядко в  ОМВ, но също без оплаквания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като може на ЕКО поне досега не съм забелязвал проблеми ( със сигурност не казвам че са окей ) няколко съм сипвал на Шел и не бих повторил - доста по малко като пробег .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди една година зареждах бензин само в Ромпетрол,обаче вече взе да не ми пука щото всички са един дол дренки и вече зареждам където ми свърши бензина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основно предпочитание - бензин от "Газпром"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nitro diesel на Шел замръзна в движение....Измама на 100% това си е напълно обикновен дизел,който не препоръчвам на никой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин от Круиз - на 2.00 лв. литъра. Сайт за сравнение на цените на горивата - http://fuelo.net/cheap/where

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лятото пътувах с колата до Франция бях там цяло лято , като цяло впечатлението ми за А95 и А98 от България ,Румъния , Унгария , Словения , Италия и Франция , както и на връщане пък минах на пряко през Сърбия няма разлика бензина , със всяко зареждане , в зависимост от това с каква скорост се движа колата даваше абсолютно един и същ разход , на 42 литра резервоар зареден до горе минавам около 780-800 км , а когато я карам с над 110 разхода скача на 7 - 8 литра ... всичко това е извънградско , според мен няма разлика нито във вървенето на колата нито в разхода ... Иначе в БГ зареждам само от Ром петрол или Лукоил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си кажа честно май няма кой знае колко голямо значение от коя верига зареждам, а по скоро кога и от коя бензиностанция на веригата зареждам. Пример от Shell в Бургас на хиподрума съм си патил  и с най-скъпия бензин, а вчера и с най-скъпият им дизел (заредих го по празниците и явно някой доста го е кръстил - все пак на проверка никой няма да мине). В София си зареждам пак от Shell на бул. Сливница и за сега не мога да се оплача. 

 

За да караме с добри горива трябва да има засилен държавен контрол, без опция за корупция и солени глоби за некоректните бензиностанции - достатъчно скъпо си плащаме за това ниско качество което получаваме. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро зареждах само 96 на Петрол, а сега като паднаха цените и с картата за отстъпка започнах 98 да зареждам, но разликата в разхода отиде нагоре, хем сега съм със 16" джанти.

Май ще се върна пак на 96.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 от Еко или Ромпетрол. Нещо не усетих разлика сравнено с 99/100 октана. За съжаление на Еко-то има разликата от бензиностанция до бензиностанция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Шелски бензин НИТРО+' колата излетя и вече пали лесно сутрин,не като с Лукойлски :puke: 

п.с: а си мислех че има проблем в запалителната система,защото от година зарежам само там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафта за бимата зареждам само на Ромпетрол, нямам проблеми със замръзване и трудно палене в студовете :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че навсякъде лъжат, лъжат, но съм ставал свидетел на 3 хонди и съм обсъждал как Газпром сравнено с Омв и Лукойл си е най-добре, говорим за разлики от МИНИМУМ 1 литър/100км, а на волвото на един приятел беше почти 2 на извънградско един и същи маршрут с еднакви скорости, и аз първоначално се хванах за главата но процедурата е повторена и потретена а и виждам тука се намират колеги със същите отзиви :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, понеже съм педантичен по отношение на шумове по време на шофиране в иначе безкрайно тихия ми акорд, напоследък долових слабо доловимо звънтене на аванса. Детонациите се усещат при по рязко натоварване и натискане на педала при 3та или 4та скорост. Пробвах различни бензини- на Газпром и на Еко, все 95 обаче и нямаше промяна. Последните зареждания при празен резервоар реших да пробвам GDrive 100 на Газпром и въпросните детонации изчезнаха. Възможно ли е да са толкова калпави стандартните бензини 95? Все пак не карам някой супер компресиран автомобил, че да има детонации макар и слабо доловими? Зорлем ще ме накарат да мина на газ гадовете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ и ЕКО само 100 октана зареждам и до момента нямам ядове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...