Jump to content
palu

филтър за купе за 8 ген

Recommended Posts

колеги какви филтри слагате за купето, обикновен или с активен въглен ?моят сивик доиде от германия с такъв с активен въглен, някои да знае от къде мога да си намеря такъв??колеги да попитам гледам по разни теми се дават някакви N-m, от къде се гледат тези нютон-метри??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги какви филтри слагате за купето, обикновен или с активен въглен ?моят сивик доиде от германия с такъв с активен въглен, някои да знае от къде мога да си намеря такъв??колеги да попитам гледам по разни теми се дават някакви N-m, от къде се гледат тези нютон-метри??

Здравей и честито,филтъра на купето е поленов!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никои ли не си е сложил филтър с активен въглен на хондата. аз все още продължавам да търся, за съжаление без резултат. временно сам сложил един от форд,4е много ме дразни като застана след някои камион или реис и да мирише, тоя за форда е малко по големичак, та леко го понабутах, но си влезна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтър за купе, поленов или за климатик, както последно ми обясниха у сервиза, с активен въглен диря от 4 години. Уви, не съм намерила. Карам с наличното и зад смрадливи возила изключвам притока на въздух от вън.Edit: Palu, дай инфо, моля, за този, който използваш.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз изключвах притока отвън когато съм зад камион, но когато минаваш покрай някои свинарник или някъде където са палили огън или са горели нещо докато се уседиш и вече е замирисало. явно няма с активен въглен за хондата, но тия дни в интернет намерих с същата ширина и височина, но по-дълги(за бмв и за опел астра), което лесно може да се коригира, докато аз се поизмъчих да го сложа моят ,че е е по-висок и по-широк. ширината там игра ножичката та нямаше проблем, но с височината малко се поизмъчих, трябваше 5 мин. милиметър по милиметър да го слагам да не го намачкам нещо. на работата ги нямам номерата на филтрите, но ще ги видя в нас къде сам ги записал и ще пиша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето филтрите които намерих да стават за хондата, всички са по-дълги, но лесно могат да се намалят до 240 мм, каквато е дължината на филтъра за сивика

 

това е за бмв, с 1 мм е по-нисък - LAK 73/S

това е за опел, с 2 мм е по-широк но няма да има проблем да се сложи (аз в момента сам сположил с 6 мм по-широк) - CUK 2680 или 1 987 432 354

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карбонови филтри за купето на вашите 8-ми генерации Сивик има в Евро 07. Производство са на италианската марка ZAFFO и са с много добро качество на изработка /плътни и добре обработени с активен въглен/. Търсете ги в магазините им под каталожен № - 497 или код 497.Ето и как изглежда примерно.http://www.euro07.bg/catalog/image.php?id=127431П.С. За да не се изтълкува погрешно мнението ми като реклама правя уточнението, че не съм обвързан с цитираната по-горе търговска верига и не правя реклама на магазините им, а споделям какво ползвам и от какво съм доволен, както и че търсените от вас карбонови филтри за Сивик 8-ма генерация може да намерите там.

Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На семейното митсубиши филтъра е с активен въглен и се сменя редовно с оригинален. Но като се влиза в тунел или се кара зад тир-кочина ако не се мине на вътрешен въздух си мирише доволно... Не знам какво точно чисти този филтър, но ако искаш да не усещаш мирис на нафта в задръстване няма да стане.Все пак проверих размера на филтъра и дали ще пасне на твоята хонда, но е по-къс с няколко сантиметра.Ако ти се занимава - тук може да си избираш различни модели коли и да видиш с какъв размер филтри са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес реших да сменя филтъра в купето, но се оказа че предложения по-горе (Zaffo 497) e по-голям от моя. Не знам дали само аз имам този "проблем", но според Хонда размера на моя филтър е: 240х198х30 мм

А OEM кода е: 80292SMGE01

Все пак намерих филтър с активен въглен на Zaffo, който да отговаря на тези размери: 541

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...