Jump to content
jaze

Хоп и аз с ново CR-V 2001г.

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Много съм доволен, че вече мога да ви наричам така :)/> Та така, отскоро и аз се сдобих с модела хондичка, който чакам от години... И понеже никога не съм карал преди 4х4... или Хонда въобще, ще почна с малко питанки.Първо да кажа - камиончето е ЦРВ, фейслифта на първа генерация, със 147 к.с. От месец някъде има сложен газов инжекцион Agis, т.е. преди около 2-3 000 км. Купих го от човек, който уж го е стягал да си го кара и е сменил бая неща, но му е дошла бавничка и шумничка.И сега да попитам:1. Когато се включва задното предаване (на мокра полянка примерно) има едно прискърцване за кратко - убедиха ме, че било нормално заради механиката и докато зацепи системата, но все пак да попитам. Иначе други шумове откъм диференциала не съм чувал, а и човека каза, че е сменил маслото с оригинално.2. Съединителя отлепя доста високо, почти накрая на хода, но пък колата поема плавно и не се усеща иначе да буксува - това дали е нормално ( било защото бил с помпа... каквото и да значи това ), или скоро ще е за смяна3. Свети чека, което май за ГИ си е редовно.. Иначе си върви чудно и на газ и на бензин, това ще е за диагноза, но по-натам. Ми това са ми кахърите за момента, благодаря на отзовалите се :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добредошъл!Няма да съжаляваш с джипката,ако си случил на читава.Относно съединителя и моят отделя твърде високо и това в началото ме притесняваше,че съм за смяна на съединител.Оказа се обаче,че след смяна на съединителя и помпата нещата не се подобриха значително.Съединителя си продължи да отделя високо,но стана поне по мек.Аз лично свикнах с това и не го смятам за проблем.Може би това си е болка на нашите CRV-та.Иначе преди Хондата съм сменил няколко коли и в тая съм направо влюбен,въобще не искам да чуя за друга.За мен е идеалното съотношение цена-качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чека нетрябва да свети.. Аз съм С ГИ и несвети ,За съединителя отделя над средата, ЗАтова прискърцване в Диференциала (като се натовари се чува по скоро леко виене и дотам.). :rolleyes: И честито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. И аз съм с такъв инжекцион доволен съм. Чека не трябва да свети има нещо щом светва най вероятно проблема ти е от втората ламда сонда но не съм сигурен аз съм с 128 коньовата. За дифа не трябва да се чува нищо. Моята в началото беше така проскърцваше. Смених маслото с оригинално но скърцането си остана. Направих "прешлайфане" на дисковете и всичко се оправи сега ни звук ни нищо не се чува като се включва задното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и само бензин да наливаш !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси са отговорите и пожеланията колеги :)Значи за чека - като намеря къде е гаранционният сервиз на ГИ-то ще го чекна...koko__2002 - можеш ли да разкажеш по-подробно за тази процедура с прешлайфането - какво е точно, и горе долу как е като цена? Иначе съединителят му свикнах, просто се чудех дали е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде честито и от мен и много, много километри да навъртиш само с гориво и без ядове. Аз съм с ХР-В, и моя съединител отделя много горе, но нито боксува, нито нищо. Чека наистина не трябва да ти свети, отиди в сервиза, където е слаган ГИ да го видят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.Ей тука,в тази тема, пост № 14, е това за което питаш.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=104513

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях на път и неможах да ти отговоря но Емича ти е отговорил вместо мен. Само да добавя, че после след цялата операция може като на мен да ти светне за постоянно ABS жълтата лампа. Няма нищо страшно след 100-200 метра каране ще си угасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за пояснението... а относно чек-а - от днес има 'ново двайсе' и нов въпрос :crazy:Та значи звъннах на човека, който е монтирал газовата в Разград, да го питам къде има сервиз в София, "че ми свети чека, и искам да погледнат настройките".. съответно отговора беше: -Ти скоро я взе тая Хонда нали? -Да, от еди си кой. -Ааа. ми то ламбда сондата й не работи, изчисти си грешките и покарай 50-ина км на бензин и пак ще светне, тя така я докараха от Германия.:censored:И сега въпроса - откъде каква сонда и колко да си приготвя за удоволствието. Предполагам в Бултрако ще ми резнат главата, четох за разни заместители, пр. NJK, гледах и някакви на Denso в ebay, но мненията бяха всякакви и не останах с конкретно впечатление струва ли си или не.... и вече не знам.. пък искам да съм подготвен преди да отида в сервиза.

Редактирано от jaze

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...