Jump to content
Hukumo

Годишен Технически Преглед - Къде?

Recommended Posts

Привет колеги, В края на месеца ми изтича годишния технически преглед. Можете ли да ми препоръчате някой сервиз където да мина годишен технически преглед в райна на Дружба, Гео Милев, Слатина, Редута? миналата година ходих в Слатина, на ул. Кривина, но останах изключително лошо впечатление. хората там се заяждат и ти искат пари на ръка (подкуп) за да те пуснат. Едната от задните гуми беше точно на границата в параметрите за спирачките. Инак всичко друго беше перфектно на колата (не беше Хонда тогава а Пежо).. искаха ми 40 лв за да ме пуснат.. и тъй като бях излязаъл от работа преди края на работния ден, и не ми се занимаваше отново трябваше да им ги дам за да ме пуснат.. (дано са се задавили с тях..). Таа.. ако някой скоро е минавал ГТП в този район ще се радвам да спдели мнение. Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно в района ти но ходих в Радиал на Сливница и Константин Величков преди 2 месеца.Платих 29 лева за прегледа.Ако ходиш там си носи всички документи.Цената според мен е доста добра.Отношението е като навсякаде.Мълчаливи хора , тестват ти колата и ако са ти наред нещата заминаваш.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със страх да не прозвучи като реклама, но.. Отидох в РАДИАЛ под моста Чавдар. Прегледа струва 38 лв има ценоразпис. На канала имаше една кола преди мен, погледнаха ми казовата бутилка и паспорта (който беше изряден), взеха документите и ми казаха че ако искам мога да изчакам на канала или да пия кафе за около 20 мин. (имат си и прилично кафене). след около 20 мин изкараха колата ми от пункта, отидох взех я, всичко беше наред. взеха ми колкото си е по ценоразписа. доволен съм от отношението и бързината с която работят...!нищо общо с мошенците от сервиза в който ходих миналата година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другият Радиал е 29 левове , затова писах за там но браво че всичко е било наред ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със страх да не прозвучи като реклама, но.. Отидох в РАДИАЛ под моста Чавдар. Прегледа струва 38 лв има ценоразпис. На канала имаше една кола преди мен, погледнаха ми казовата бутилка и паспорта (който беше изряден), взеха документите и ми казаха че ако искам мога да изчакам на канала или да пия кафе за около 20 мин. (имат си и прилично кафене). след около 20 мин изкараха колата ми от пункта, отидох взех я, всичко беше наред. взеха ми колкото си е по ценоразписа. доволен съм от отношението и бързината с която работят...!нищо общо с мошенците от сервиза в който ходих миналата година.

А защо са ти гледали паспорта за Газовата уредба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Да не отварям нова тема...Можете ли да ме насочите към някое място в София, където правят ГТП обстойно, както си му е реда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви предупредя, че вече задължително трябва да имате квитанция за платен данък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не навсякаде искат квитанция а направо излиза в комповете им дали си платил или не но и при 2-та случая трябва да си си платил данъка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако колата не е регистрирана в Данъчно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, логично ще трябва да бъде регистрирана, щом искат платен данък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже софтуера за ГТП е централизиран и подържан от ДАИ, автоматично в цялата страна излиза за автомобили с регистрация С, СА и СО дали са си платили данъка. Ако не е заплатен, програмата автоматично прекратява процеса за минаване на преглед и изхвърля от системата. Програмата прави директно връзка със сървърите на Столична община, което елиминира човешкият фактор и оттам заобикалянето на изискването. В Перник или Пазарджик също не може да се мине със софийска кола без данък, докато с местна все още може, понеже тамошните общини не са свързани със системата на ДАИ за ГТП. Друг е въпросът за законността на това изискване, доколкото техническата изправност няма никаква връзка с това дали си заплатил данъка, още повече че ГТП не се извършва от общинска фирма, но в България рекетът е политика и на държавно ниво. Същият абсурд е с авансовото удържане на Данък общ доход от наем от фирмите наематели, но понеже данъчните администрации са некадърни и им е по-лесно да прехвърлят събирането на данъците от бизнеса.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес прекарах служебната Дачия на преглед в един пункт на СБА в Младост 3 и съм страшно доволен. Колегата ми мина с другата преди няколко дни и пак така. Провериха ми спирачките, газовете и светлините. Не я гледаха за ръжди и луфтове, защото е на 1г колата. 30лв за кола, 40лв ако има газ. ТОва по спомен. Шефа ми го делнаха 60лв, защото е баничарка колата с газово. Имаше 2 коли пред мен и минах за 40мин. Изключително коректно и професионално обслужване. ДОволен съм.Намира се при бл. 351А в Младост.

Редактирано от barsi
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, В края на месеца ми изтича годишния технически преглед. Можете ли да ми препоръчате някой сервиз където да мина годишен технически преглед в райна на Дружба, Гео Милев, Слатина, Редута? миналата година ходих в Слатина, на ул. Кривина, но останах изключително лошо впечатление. хората там се заяждат и ти искат пари на ръка (подкуп) за да те пуснат. Едната от задните гуми беше точно на границата в параметрите за спирачките. Инак всичко друго беше перфектно на колата (не беше Хонда тогава а Пежо).. искаха ми 40 лв за да ме пуснат.. и тъй като бях излязаъл от работа преди края на работния ден, и не ми се занимаваше отново трябваше да им ги дам за да ме пуснат.. (дано са се задавили с тях..). Таа.. ако някой скоро е минавал ГТП в този район ще се радвам да спдели мнение. Поздрави,

Здравей, наскоро открих един сайт с ГТП пунктове на много места в София на цени от 21лв до 26 лв аз лично избрах РИЦ на хаджи димитър до мелницата и изобщо не съм имал проблем провериха ми спирачките и документите, в рамките на 20-минути приключихме. Разгледай на този линк http://topofertite.com/deals/category/auto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, както изглежда и аз трябва да минавам ГТП до края на другата седмица. Днес ходих до Ивяни (до Техническия университет) да питам кога мога да мина, защото видях, че имат ваучер за намаление през разни сайтове.

Чичето, което беше там буквално ме изгони. Каза изобщо да не се глася да минавам през проверка при тях. Вика ми, че колата ми била много стара и 100% не може да мине през проверката и съм щял да вдигам скандал (Сивик 6ген 99). Предполагам, че е прав, но отношението ми беше крайно непрофесионално, да кажа грубо. През тях били минавали "само нови и скъпи автомобили", както се изрази той самият.  До сега не съм имал проблеми, но по това, което той каза излиза, че никъде в София не мога да мина техническия преглед без "да почерпя".

Дайте някаква идея в близост до Младост в София къде мога да се пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На Георги Белов има пункт на СБА. Много са коректни. Срещу блок 353 в Младост.Цена- 35лв по спомен взеха за служебната кола. Личната я кара баща ми при негов съученик, иначе цялата фирма там си кара колите :) 

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Георги Белов има пункт на СБА. Много са коректни. Срещу блок 353 в Младост.Цена- 35лв по спомен взеха за служебната кола. Личната я кара баща ми при негов съученик, иначе цялата фирма там си кара колите :) 

Благодаря ти колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Искам да попитам някой ходил ли е скоро в Автосервиз Корект (ж.к. Надежда 5, срещу бл.509) за ГТП? Ако може да споделите мнение и цени.

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В новия Радиал на бул. Сливница между К. Величков и моста на Захарна фабрика има кампания и прегледа е 29 лв за всички видове МПС, 1-2 коли опашка и добро отношение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес прекарах служебната Дачия на преглед в един пункт на СБА в Младост 3 и съм страшно доволен. Колегата ми мина с другата преди няколко дни и пак така.

Провериха ми спирачките, газовете и светлините. Не я гледаха за ръжди и луфтове, защото е на 1г колата.

30лв за кола, 40лв ако има газ. ТОва по спомен. Шефа ми го делнаха 60лв, защото е баничарка колата с газово.

Имаше 2 коли пред мен и минах за 40мин. Изключително коректно и професионално обслужване. ДОволен съм.

Намира се при бл. 351А в Младост.

 

Прецакали са те , ако колата ти е на 1 година не трябва да минава на преглед. До 3 години се минава веднъж, после мисля ти дават талона с годност 2 години... и после всяка година.

Колата ако не ти е регистрирана в общината(не си плащал данъци) трябва да отидеш до първата банка и да преведеш 10-20 лв по сметката на общината и с квитанцията минаваш на преглед това е "тайния начин" сега действащ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Muertte, "таен" беше този начин преди 10 години. В София не работи отпреди 3 години. От миналото лято пък,  пунктовете за ГТП сами извличат информация дали си платил, защото са вързани към сървър на Столична община и ако не си платил се прекратява софтуерно прегледа. Същото става и ако софийски автомобил се пробва в пункт в друг град защото софтуера е централизиран. На общини които не са вързани към този софтуер, все още може да се минава между капките, но в София не минава номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...