Jump to content
Кал0ян

Какви джанти стават за Honda Civic 1.4 is

Recommended Posts

Здравейте колеги.Днес взех Honda Civic 1.4 is 90 к.с.Интересувам се от какво стават джанти(лети) защото съм още нов и незнам още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4x100 междуболтово. За централния отвор- 56,1мм е твоето, може и повече, ама се прави/ купува втулка. Струват по 2-3 лв на брой. ЕТ 35 е серийното. При сериозни отклонения от него може да закачат. Та, стават всички, които се продават по принцип. Най- лесно в гумаджийницата ги слагаш и пробваш барабар с гумите. :D

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажи ми ОЕМ хондови джанти с ЕТ35..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите метални 14 са с ет35 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, за твоя модел, гумите/джанти дадени по каталог са - 175/65 R14. Аз съм карал същия модел с 14 - 185/60 също става. Най-близките джанти по размер са на Опел и те са 4х100 с централен отвор - 56,4 ,а на Сивика е 56,1. На всички други марки джантите ще станат на твоята кола стига да са 4х100, но трябва да добавиш втулки както казаха колегите, за да докараш централния отвор. Ет -то на моите оригинални Хондови лети джанти беше ет45, което е препоръчително и най-добре за автомобила, от там нататък ти си избираш. Може да използваш този калкулатор ( http://www.gumi.bg/article/8 ), с негова помощ, ще сметнеш най-близкият размер даден до твоя заводски. Например заводския 175/65 - 14, за 15-ска джанта е 195/50 15-ска. Каквото и да правиш гледай да напаснеш централния отвор, за да несе претрепеш някъде.И честит автомобил :)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще е спре да върви, няма да може да отлепи със 17" ки. максимум 15" за 1.4 мотор

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя сивик на колонката до шофйорската врата пише 185/60/14 оригинален размер :) за 15ки е 195/55 но са по скъпи и алтернативата е 195/50 които са най често срещани :) не знам как ще се чувства със 17, но аз до скоро карах с 16 и гуми 195/45 и колата беше една идея по мудна от колкото с 14 :) моето скромно мнение е , че най добре колата се чувства с 14ки или 15, но и много зависи колко тежат :) имай предвид, че ако си с оригиналните пружини и със 17 колата ти ще стане като сув :)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17ките са големички, аз на мята бях със 17ки и ги махнах основно защото му опираха отзад (колата е свалена), но това много зависи от ЕТ-то, моите бяха доста изнесени, тези може и да станат. Но аз съм със 1,5 114 коня и старта поумира макар и не фатално, но разхода скача с поне литър спрямо 15ки

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

господина където дава минуси, който явно определя правилата ли не го знам... за кое по точно от мнението ми даде минус, госин Rulemaker? ОБОСНОВИ СЕ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте мнение за тези джанти http://prodavalnik.c...0zr17-i30194163

 

Аз имам 6-та хеч и съм със 205/40/17" и да ти кажа,ще ги свалям.Много красиво стои на колата,но ми опират в корите и купето.Офсета на джантите е 35 и въпреки това ми изпилиха калницитеПубликувано изображениеМоторът ми е 1.5 ВиТек и осезаемо спря да върви.Разхода ми е 15/100 градско на газ с климатик с газов инжекцион.

 

За 1.4 двигател,предполагам,че съвсем няма да върви и ще гори доста.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 цола ти е оптимално. 14 сложи за зимата - нагоре от това, с този двигател, отиваш на скапана возия, влошен вървеж на колата, повишен разход и скъпи гуми, за сметката на едната гъзария.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Veseliq..Зимни задължително си седи с 14-ки, копат си яко поне ядове не вярвам да имаш и да закъсаш някъде, аз карах с 15 цола 195/55 , минах на 16-ки главно заради джантите ми, че много се влюбих. Колата стана по бавна старта е по-тромав абе има разлика : /, освен ако не ти изпаднат някви много шукарни 16-ки или 17-ки джанти на многоооо изгодна цена съветвам те да си караш с 15-ки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята зимата я карам с 14-ки ама не ще да копа :lol:/> става много ниска и като вляза в някой неотъпкан сняг или пряспа и опре тумбака си оставам там ..за тази зима дали да не търся някои железарки 15"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те джантите не трябва да ти определят височината на колата, освен ако не слагаш по-ниски гуми! Можеш спокойно да караш и с 14ки и със 16ки и височината на колата да е същата, но на 14 цола да си с по-тънки и високи гуми и колата даже да е по-проходима в снега, заради по-малката ширина и съпротивление. Да не говорим, че ако ти бяга размера на колелото, и километража ще те лъже. Провери си кои 14ки отговарят на 15ките/16ките ти и слагай такива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един проблем свети ми лампата на airbag-a от какво може да е чух 100 мнения кажете вие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси, има теми как да я загасиш.

Извинявай колега неможах да я намеря ако можеш да ми я постнеш.Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един проблем свети ми лампата на airbag-a от какво може да е чух 100 мнения кажете вие.

Тази тема за какво точно беше, че не схванах въпроса?Извинявайте за офтопика. ;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Потърси, има теми как да я загасиш.

 

Извинявай колега неможах да я намеря ако можеш да ми я постнеш.Благодаря предварително Публикувано изображение

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=7306

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте колеги, за да не отварям нова тема ще задам въпроса си тук. В момента карам сивик 6-та хеч със стоково окачване и си търся лети джанти и понеже ми е за първи път ще се обърна към вас за да ми ударите едно рамо. Доколкото успях да се информирам джантата трябва да е 4х100, 56мм отвор по средата и ЕТ да не е по-малко от 35, но за на пук успях да си харесам джанти 15", 7J с ЕТ 25, което ЕТ вероятно ще е проблем, а от друга страна попаднах на доста снимки в някои от темите на форума с колеги, които са яхнали джанти точно с такова ЕТ и много ми хареса стойката, а това ме кара да се двоумя доста. Какво бихте ме посъветвали да рискувам и да експериментирам или твърдно не и да търся докато не намеря такива с правилното ЕТ ?  :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ET 25 ще ти опират в калниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно доста дъвкана тема, но трябва почна да търся 4бр. железни джанти за зимата. Какъв е точния размер и освен хондови от други коли стават ли? По възможност без нагаждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, пропуснах да попитам ако примерно централния отвор на определена джанта е 64мм и се изработи втулка, чрез която да се мине към 56.1 мм ще има ли някакви странични ефекти, било то вибрации, отклонения и т.н. или ако всичко е точно и оплътнено да не го мисля? Също така ако трябва да се избира от какъв материал да бъде втулката кой е най-добрия вариант - пластмаса, алуминий или друго ? Благодаря за отговорите предварително ! :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е точно не трябва да го мислиш... някой даже карат и без втулки. Материала аз не препоръчвам метал защото там понякога доста се нагрява, като прибавим и ръждата може да не успееш да я махнеш след това от главината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14", 5J, ET45 вършат ли ми работа за зимни гуми 175/65-14?

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектни саа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектни, но се оказаха 13-ки.

 

Тия дни ще се навъртам около моргите на Надин. Дано изпаднат някои изгодни 14-ки като за мен.

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

аз също съм с 1.4, 90к.с, 7ма генерация. Имам едни джанти, кооито не ми трябват и искам да ги продам, но не мога да разбера какъв им е размера, защото тези, с които съм в момента, са друг. Не мога да намеря никъде да пише по самата джанта.. Може ли помощ - как да разбера? :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измиваш ги добре и ако са аулминиеви четеш от задната страна ,ако са метални около централния отвор или борда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги, пропуснах да попитам ако примерно централния отвор на определена джанта е 64мм и се изработи втулка, чрез която да се мине към 56.1 мм ще има ли някакви странични ефекти, било то вибрации, отклонения и т.н. или ако всичко е точно и оплътнено да не го мисля? Също така ако трябва да се избира от какъв материал да бъде втулката кой е най-добрия вариант - пластмаса, алуминий или друго ? Благодаря за отговорите предварително ! :honda:

Колега купи си пластмасови сз съм с такива,от 64>56.1 просто самата втулка е да води джантата на главината,пластмасата е лека и не ръждясва,а другото знаеш. Редактирано от Madness

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...