Jump to content
mmihaylov

Парктроник за Акорд, модел 2009 г.

Recommended Posts

Здравейте!Прегледах форума за теми свързани с парктроника,но честно казано не успях да намеря това което ми трябва. Затова си позволявам и да пиша пак по темата. Наскоро си купих кола, Акорд 2009 г., и все още ми е трудно да свикна с габаритите. Още повече, че предната ми кола имаше парктроник и съм свикнал доста с това удобство. Иска ми се да си сложа и на тази. Проверих за оригинален, но той струва към 1400 лв, което е безумно скъпо.Видях, че има няколко алтернативи, но не ми се иска да дупча бронята и да прекарвам вътре в купето допълнителни джаджи. Бих се съгласил на този вариант само ако има някой, който да го направи найстина професионално и да не изглежда ала "гаражно производство". Едно от интересните решения, който намерих из форума е товаhttp://www.parkingdynamics.co.uk/Има ли някой опит с тази джаджа, би ли споделил мнение? Ще се радвам и на други съвети и идеи.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик малко ,но да изразя възмущението ,че Акорд 2009 няма серийно парктроник! Дано Акорд 2020 вече го предлага серийно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако съм объркал мястото на темата. Но да, за съжаление няма сериен парктроник :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм същия проблем/дилема Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение От 2-3 месеца съм с Акорд 2007 година .... почти свикнах с габаритите, но все още избягвам успоредно паркирване, ако няма поне 2 коли разстояние Публикувано изображение

Ta и аз си мислих за парктроник, но точно като теб не ми се иска да дупча колата още повече, че от жички и токове нямам никаква представа Публикувано изображение

 

Пращам ти една алтернатива на парктроника, а именно камерка за задно виждане, на доста прилична цена, да не кажа без пари -> http://www.navi.bg/k...-model-LAB-HD01

Ще ти трябва и мониторче (ако нямаш отпред някаква мултимедия,двд), но сумарно ще ти излезе в пъти по - евтино от сумата, която каза. Разбира се пак остава въпроса с монтирването.

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карам акорд 2000 и този проблем го реших срещу 30лв китаиски парктроник които работи по същия начин като този за 300 или500 лично аз работя в сервиз и ги монтирам на доста коли стига да ги боядисаш в цвета на колата се получава много добреПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,Като гледам до решение не се е стигнало по темата, а и мен ме вълнува напоследък доста се замислям за такова решение, колата е Акорд 2003 К23А3. Та въпроса е има ли начин (ако да - какъв е той) да свържа парктроника към тачскрийна от навигацията в колата. Все пак като навигацията е безполезна поне някаква "важна" роля да свърши този екран :). Ако някой е правил нещо подобно да сподели - разбира се и дума не става за оригинални датчици защото единият е към 400-500 лева, а мен ми трябват поне 4 за отзад и толкова пари няма да дам... Дали има начин ако не стане към дисплея на колата си, без да пробивам дупки - някой пробвал ли е безжичните решения - надеждни ли са те. Също така къде в София могат да ги монтират кадърно? Бе който има информация дори малко свързана с моят въпрос да сподели - все от някъде трябва да започна да си изяснявам идеята в главата.Благодаря Ви предварително.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карам акорд 2000 и този проблем го реших срещу 30лв китаиски парктроник които работи по същия начин като този за 300 или500 лично аз работя в сервиз и ги монтирам на доста коли стига да ги боядисаш в цвета на колата се получава много добреПубликувано изображение

 

И аз си сложих такъв за 50лв. и вече 3г. бачка повече от перфектно. Дори имаше опция да си избера и цвят като за моята кола, а в комплекта има и фрезичка за пробиване на бронята - елементарно се поставя...

На колегата ще му кажа да внимава с тези от лентовидния тип - много се самовъзбуждат и изобщо не може да се разчита на тях в сравнение с точковидните!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има начин ако не стане към дисплея на колата си, без да пробивам дупки - някой пробвал ли е безжичните решения - надеждни ли са те. Поздрави

Колега, към моя парктроник имаше безжично огледало с дисплей :D , което се монтира върху огледалото за задно виждане и се нуждаеше само от ел. захранване 12V. Когато си карах напред - огледало, като огледало, ама вкараш ли задна, грейваше като елха и показваше разстоянията по безжичен път. В огледалото имаше и вход, в който може да се върже и камерка, но тя вече беше за кабелно свързване...Голяма простотия, ама с тази китайска глупост си играх, като дете и бях много щастлив, но в последствие махнах това огледало, че нямаше как да се закрепи здраво за основното и някак си много подскачаше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...