Jump to content
honda nl

Колебания за вид двигателно масло

Recommended Posts

За разлика от повечето петролни масла  AMSOIL използват основно polyalphaolefin (PAO) като базисни масла и 10 тина вида добавки към двигателното масло.Не се препоръчват никакви aftermarket добавки - всичко нужно е вътре. 

 

Ето и специфика от сайта им http://www.amsoil.com/shop/by-product/motor-oil/

за най доброто от 5W-30 (ASL)AMSOIL Signature Series Synthetic  API SN

(Resource Conserving), SM…; ILSAC GF-5, GF-4…; ACEA A5/B5, A1/B1; Honda HTO-06; Ford WSS-M2C946-A, WSS-M2C929-A; Chrysler MS-6395; GM dexos1™ (supersedes LL-A-025, 6094M and 4718M) Fortified with detergents that exceed dexos1™ sulfated ash specifications.

COMPATIBILITY
AMSOIL Signature Series Synthetic Motor Oil is compatible with other conventional and synthetic motor oils. Mixing AMSOIL motor oils with other oils, however, will shorten the oil’s life expectancy and reduce its performance benefits. AMSOIL does not support extended drain intervals where oils have been mixed.

Aftermarket oil additives are not recommended for use with AMSOIL synthetic motor oils.

SERVICE LIFE

  • [*]
Normal Service – Up to 25,000 miles, 700 hours of operation or one year, whichever comes first, in personal vehicles not operating under Severe Service. [*]Severe Service – Up to 15,000 miles, 700 hours of operation or one year, whichever comes first.

Severe Service: Primarily short trips (less than 10 miles [16 km]); turbo/supercharged engines; commercial or fleet vehicles; excessive idling; first-time use of AMSOIL motor oil in a vehicle with more than 100,000 miles; frequent towing, hauling, plowing or driving in dusty conditions.

  • [*]
Modified engines (non-stock) and those using E85 fuel are excluded from extended drain recommendations. [*]Change at the vehicle manufacturer’s recommended drain interval outside U.S. and Canada. [*]AMSOIL Ea® Full-Flow Oil Filters are designed for extended change intervals. With other brands, do not exceed six months or 10,000 miles unless longer intervals are recommended by the vehicle manufacturer. [*]Check oil regularly to maintain proper fill levels.

ПП

Относно споменатите чуденки за 5w40 ......10w40 и т.н. прости числа незначещи нищо ....

ще допълня че не случайно за примерно 2003г. Honda s2000 се препоръчва най-доброто Maximum Performance, а именно 

SAE 10w30 Signature Series 

 

с ето тези ВАЖНИ параметри 

TYPICAL TECHNICAL PROPERTIES
AMSOIL Signature Series Synthetic 10W-30 Motor Oil (ATM)

Kinematic Viscosity @ 100°C, cSt (ASTM D445)

10.4

Kinematic Viscosity @ 40°C, cSt (ASTM D445)

62.3

Viscosity Index (ASTM D2270)

156

CCS Viscosity, cP @ (°C) (ASTM D5293

3485 (-25)

Flash Point °C (°F) (ASTM D92)

232 (450)

Fire Point °C (°F) (ASTM D92)

250 (482)

Pour Point °C (°F) (ASTM D97)

-48 (-54)

NOACK Volatility, % weight loss (g/100g) (ASTM D5800)

5.3

High Temperature/High Shear Viscosity
@ 150°C, 1.0 X 106 s.-1), cP (ASTM D5481)

3.1

Four-Ball Wear Test @ 40 kgf, 75ºC,
1200 rpm, 1 hr, scar diameter, mm (ASTM D4172)

0.35

Total Base Number (ASTM D2896)

12.6
 
 
И да допълня че ако вашата кола е вече с лагери като станиол и валове като ренде за сирене - качественото масло няма да възвърне загубеното но няма да продължи да я уврежда.
Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат ми някакво масло донесено от англия 5/30 за 70 лв. 5л. Ама няква загубена марка даже неразбрах каква е ? Нещо с Т... :D

Редактирано от sinsoul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно допълнение за Amsoil - тъй като съм му фен :yes:

най-общо казано масла с low saps като European Car Formula 5W-30 Synthetic Motor Oil са предимно за здрави двигатели тоест с малки хлабини бензинови двигатели и за дизели особенно с DPF като в същото време е гориво-спестяващо.

low saps и mid saps също се препоръчват за двигатели на пропан бутан в зависимост от състоянието пак на двигателя.

 

За двигатели с "големи хлабини" и с незнайни километри е препоръчително full saps масла като SAE 5W-30 Signature Series 100% Synthetic Motor Oil и стабилна база и качествени добавки.

Пак напомням да не се чете само вискозитета, а какво е точното маслото като марка-модел и какви характеристики имат неговите база и добавки преди да го налеете на вашата кола.

 

ПП

Това знам и съм прочел от различни източници и не претендирам че съм експерт по маслата !  :yes:

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Интересното в случая е какво казва книжката. Хонда пишат че се изисква само 5w20 масло с GF3 по ILSAC (API-SL). Според мен всичко идва от желанието им да прокарат стандарта HTO-06, като цяло всяко масло 5w30 с API-SL и по високо ще работи добре.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата и да я допълня (не да разгорещавам "спора" :) ).

 

http://dykparkvattern.se/Honda-rek.olja2012.pdf

 

http://www.honda-kaliningrad.ru/upload/7031_HEC_LEAFLET_OLIE_LINE_UP_RUS_OK.pdf

 

Ето и малко инфо за Honda HS 10W-40 и някои други "Honda"  :tooth:  масла:

http://recherche.quickfds.com/cmt_bin/wfds-rechfds?NSoc=total+lubrifiant&NCli=test&EMai=test@test.com&View=Pdf&Lang=EN&NFou=TFE%C2%A7BE.EN&CCli=&Session=&NPro=Honda

(вж. в графата Available translations - EN)

 

Надявам се горните линкове да са ни от полза и да дадат отговор на някои от повдигнатите въпроси.

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за основните параметри на едно масло примерно  по стандарти ACEA A1 / B1 и ACEA A5 / B5 и всички от тази стандарт ?

 

Защото не е толкова важно 5w40 ли е даденото масло отколкото ACEA A1 / B1. Само по 0w30 или 5w30 не можеш да окачествиш маслото аджеба качествено ли е или не пък в БГ много се набляга на тези елемнтарни почти нищо незначещи цифри.

Еле че пък всеки производител си ги прави толкова различни че ....няма май еднакви 5w40 или други от две различни марки примерно.

 

Мда наистина в Субару форума има много разбиращи хора от Масло....

Също ми прави впечатление че последно време примерно Мотул 5w30 - 5 литра има на цена 40-50 лева сигурно е пълна лимонада :yes::punch:  произведена за ИЗТОЧНА ЕВРОПА ?!

 

Примерно в повечето менюъли на Хонда USA пише да се използва винаги висококачествени масла на Хонда  5w20 във диапазона от - 30 до +40 градуса целзий и да отговаря минимум на API и да не се слагат никакви присадки и подобрители  - това за ЦРВ 2003, Хонда Акорд ит.н. бензинови двигатели от серия К20, К24 .... без да се споменават  от важните параметри , а за стандарта ACEA A1 / B1  пък нищо не казват ?

 

Make sure the API Certification Seal

says ‘‘For Gasoline Engines

 

 

Има ли ваирант да се поръчва оригинално масло то USA ?

Карам хонда сивик 8 бензин. В книжката на автомобила пише да се използува висококачествено синтетично масло отговарящо на стандарт acea a1b1 или a3b4.Как да го тълкувам това според теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор! По принцип харесвам маслата castrol. В момента карам с castrol magnatec 5w30 a5 с характеристики отговарящи на Api: SN/CF acea A1B1 A5B5 . Мисля,че това масло трябва да покрива напълно изискванията на Honda ,или не съм прав?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да поръчаш от Англия таман почна набиране за нова поръчка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,незнам защо казваш 5-6000 хиляди,след като на това масло в сайта на производителя му дават 20000 км пробег.При нашите условия според мен може спокойно да се кара поне 8-9000 км.Противно на всички мнения за ментета и т.н.за мен castrol си остава една от най добрите марки масло.До момента карам и двата си автомобила/Хонда и Мазда/ с него и не съм имал абсолютно никакви проблеми. Дано не прозвучи като реклама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото в България одавна няма истински кастрол.Пробвай с М10Д и пак няма да имаш никакви проблеми.Истинско масло=Izanagi общите поръчки .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Borko 30 , благодаря за съвета, но пробата с М10Д-то ,я оставям за теб. Между другото ,ако си направиш труда да видиш примерно в немския сайт на кастрол,какво масло се препоръчва за даден автомобил,под показаното масло за всяка разфасовка от него примерно 1литър,5литра и т.н.е даден определен баркод. Сравни го с баркода на същата разфасовка в някой наш официален дистрибутор или ако щеш и определен /да не казвам кой/ интернет магазин и ще разбереш ,че и тук се намират истински масла! И пак казвам нека не прозвучи като реклама!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И баркода като е копиран как  ще разбереш от това дали е фалшиво или истинско?Вземи си Мотул  от Петьо за да ти е мирна главата ,мани го тоз истинския кастрол от България .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://oilselector.castrol.com/c/de/ger/recommendation/62f8610fc6316e2626ddeb01a2ad0fa9/Honda/Civic-FK-FN-(2005-2012)/Civic-1-4i-DSi-(2005-2008) Заповядай колега. Незнам дали съм дал линка както трябва защото го правя от телефона. Относно маслата motul -не харесвам френски коли, също и масла! Редактирано от stefan 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно линка, вижте артернативните масла,които се препоръчват за модела като кликнете върху горната зелена стрелка долу в десния ъгъл. За всяко масло е даден допустимия пробег.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
CASTROL MAGNATEC 5W-30 A5



Einsatz: Normal (Wechseln 20000 km / 12 Monate)



Filterkapazität: 0,2 Liter , Füllmenge (gesamt): 3,7 Liter Servicebefüllung, Füllmenge (gesamt): 4,5 Liter Trockenfüllung


  • In Ford Motoren getestet. Entspricht und übertrifft die neue Ford Spezifikation WSS-M2C913-D. Deckt die bisherigen Freigaben ab und ist rückwärtskompatibel.
  • ACEA A1/B1, A5/B5; API SN/CF; ILSAC GF-4; Meets Ford WSS-M2C913-A, WSS-M2C913-B, WSS-M2C913-C, WSS-M2C913-D

ERHÄLTLICH ALS:
  • 12x1 l Schraubverschlussdose, Art.nr. 15580D, EAN-Code 4008177075773
  • 4x5 l Kanister, Art.nr. 15584A, EAN-Code 4008177075896
  • 20 l Kanister, Art.nr. 15582C, EAN-Code 4008177103315
  • 60 l Garagenfass, Art.nr. 15584C, EAN-Code 4008177103322
  • 208 l Leihfass, Art.nr. 15581F, EAN-Code 4008177103308
  • Bulkware, Art.nr. 21759B

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така става ли?Макар,че съм писал в този линк да се отворят маслата ,които също могат да се ползват като заместители на edge 0w40

Редактирано от stefan 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично мислех да си взема масло Хонда от Бултрако 5w40 a3b4 api sl/cf /само това предлагат/,но после се отказах, защото видях ,че характеристиките му са по-ниски от тези на castrol-ла,който е a1b1-a5b5 api sn/cf,също така този вискозитет 5w40 ми се струва малко неподходящ за хонда,като се има предвид ,че от зовода двигателя L13 A7излиза с 0w20.   За тези,които ще кажат " ама то не се знае на колко километра е колата,или хлабините на двигателя" и т.н. другият ми автомобил мазда 323 ф 97година е на 303000 километра и се кара с масло castrol magnatec5w40,без да има загуба и на грам масло от смяна до смяна за 10000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да попипам :) 

 

Honda hfs 5w40 или Bardahl - XTC C60 5W40.На еднаква цена са /32-35 лв/л/

 

Иска ми се да сложа Bardahl - XTC C60 0W40 , ама ми идва прекалено дебело /50лв/л/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ато24 има оригинално хонда 5-20 за 12лв/л ... Виж в поръчките от чужбина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега     .....w20 за режима в който карам нещо ....ме притеснява!

 

 Сипвал съм 0w20 Двулитров метален кен на Мотул и почна да го хапва - тогава бях на 150к.

Преди това и след това до 215к сипвам 0w 40 или 5 w40 и разхода е около 500 гр. на 10к

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна темичка, общо взето май е ориентирана повече към качество на маслата, ще си позволя и аз да драсна няколко реда.

 

Преди няколко месеца намерих един интересен руски сайт /най вероятно доста от Вас са го виждали и чели/, в който е дадена информация от независимо тестване на маслата, сравнено с това, което е обявено от производителя на опаковката, ето сайта: http://elit-oil.io.ua/s939542/dokumentaciya_na_masla_-_obuchenie

Четейки сайта и видовете масла, които са тествани излиза, че в 90% от случаите маслата са хидрокрекинг или група 3, което значи минерално масло + присадки, на които масла много производители слагат етикет "синтетично" и ние като крайни потребители си мислим, че сипваме висок клас масло и сме спокойни, че наще мотори ще карат по 10 000км, че някои хора даже сменяват на 12 000км, че и 15 000км и после като изтропа някой лагер се чудим от къде е дошъл проблема.

 

Ето тестове на доста марки масла с вискозитет напр. 5W40 http://elit-oil.io.ua/s938289/sostav_motornyh_masel_5w-40  /има тестове на масла от почти всички вискозитети/

 

Интересното е, че човек остава доста учуден като си види прехвалената марка масло, която са му похвалили в сервиза за топ, а се оказва, че е просто посредствена минералка група 3.

 

Доста мнения изчетох тук за маслата Мотул, лично и аз изкарах две смени с Мотул x-cess 5-40, не съм имал оплаквания, доста добри миещи способности има, но след един поглед се оказва, че и той не е нищо повече от 90% от всички останали масла 5-40 - хидрокрекинг http://g.io.ua/img_aa/large/3450/30/34503038.jpg

 

Колегата Алекс от субару форума виждам, че и тук се споменава, явно тоя човек е станал наистина икона по отношение на маслата, но няма как да се съглася с него по повод твърдението, че карайки кола на LPG не трябвало да се кара с масло full saps, давам веднага пример: Същото масло Мотул x-cess 5-40 се води full saps и господата от гиганта "Мотул" са написали следното: Suitable for all type of fuels: leaded or unleaded Gasoline, Diesel and LPG. ,ето линк: https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/2698/original/8100_X-cess_5W-40_%28GB%29.pdf?1375200241 ,всеки може да избере сам за себе си дали да вярва на господата от Мотул или на г-н Алекс /нямам нищо против човека, нямам нито връжда с него нито го познавам лично, просто срещам противоречива информация/.

 

На мнение съм, че човек по отношение на маслата трябва да надгражда, а не да сваля нивото, много хора и най вече стари майстори си знаят лафа - като минеш 200к слагай 10-40, както и по нагоре един колега спомена - мотор от качествено масло не се плаши, ако ще и на 500К да е и е много прав, не вярвайте на майсторите, в повечето случаи те просто искат да си пласират стоката, с която са си заредили автосервизите.

Да си дойда на мислите, след като реших да надграждам и гледайки почти всички тестове направени от руснаците се спрях на едно масло, което е споменато и в тази тема, а именно RAVENOL VSI 5-40, след поглеждане братушките дават следните резултати http://g.io.ua/img_aa/large/3448/56/34485671.jpg , 50-60% ПАО говори за едно наистина истинско синтетично масло, така както са го написали на етикета Германците и без да се замислям аз лично се спрях на него.

 

Чета и мнение на колега за рейсинговите естерни синтетики на Мотул, които превишават всички стандарти, което е написано и в информацията за самите масла и били върха на сладоледа .... ами и тук нещата са малко надути от към реклама, ето пак един бърз преглед на едно такова естерно масло http://g.io.ua/img_aa/large/3450/30/34503004.jpg , както се вижда естерите са 6-7% и ПАО 10%, доста нисички проценти за супер-дупер яко състезателно масло за най големите бегачки :))

Като сравнение за наистина добро масло сравнено с горния супер Мотул попаднах на едно, а именно Gulf Competition 5-40 http://g.io.ua/img_aa/large/3459/85/34598545.jpg  - естери 20-30%, ПАО 60-70%, според мен масло с класи над който и да е Мотул /пак да кажа, че нямам нищо против мотула, все пак и аз съм карал с него, просто има много по добри масла от хваления мотул/

 

Мнението ми стана много дълго извинявам се, за което.

 

Колеги няма по голям + от това, че се правят месечни поръчки на масла от чужбина, евала на колите от форума, които се занимават с това, от това по хубаво няма, защото наистина човек се сдобива с оригинално масло, независимо от вискозитет, минерално, синтетично или каквото и да е друго, просто тука в БГ се продават ментета и то на много високи цени и ние си ги наливаме и очакваме да караме един мотор 200К без да гори и да се чупи, няма как.

Редактирано от didich
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колегата Алекс от субару форума виждам, че и тук се споменава, явно тоя човек е станал наистина икона по отношение на маслата, но няма как да се съглася с него по повод твърдението, че карайки кола на LPG не трябвало да се кара с масло full saps ... 

Дидич ше си позволя да те реплекирам леко/без да се заяждам/ , защото съм чел писанията на г-нь Алекс като цяло и човека никъде не казва ,че е задължително да се кара с Мид Сапс на газ , а че е препоръчително ... тъй като процеса на горене е маалко по различен от този на бенз.Няма да се впускам в подробности. И това не е лично негова теза ... колегите от други маслени форуми също го отбелязват тоя момент. Братушките примерно класират Мобил 1 ЕСП 5/30 като едно от най добрите масла за газ , не мога да изровя линка , както и да е ... 

Иначе поста ти е прекрасен , и дава хубава информация на хората.Сайта си е енциклопедия за маслата.

Здрави По 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Колегата Алекс от субару форума виждам, че и тук се споменава, явно тоя човек е станал наистина икона по отношение на маслата, но няма как да се съглася с него по повод твърдението, че карайки кола на LPG не трябвало да се кара с масло full saps ... 

... защото съм чел писанията на г-нь Алекс като цяло и човека никъде не казва ,че е задължително да се кара с Мид Сапс на газ , а че е препоръчително ...  

 

 Въпроса беше, че ако караш на газ то не трябва да караш с full saps масло, защото се трупали повече отлагания в мотора, за това било добре да се кара с масло Мид Сапс както си го написал и ти, но господата от Мотул за тяхното масло са написали, че е подходящо за коли с LPG, от там идва мойта чуденка.

Лично ходих до сервиза на субару, който е на околовръстното да си взема една нано добавка за маслото, човека който беше там незнам как се казва, но след като го попитах именно за това масло Мотул х-цесс и му показах етикета на бутилката, на който пише, че е подходящо за мотори с газ той се почеша по главата и неможа да ми отговори ??, а Алекс твърди, че не трябва да се кара с такова масло ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на фул сапс и газ е наличието на сяра във фул сапс. Oil-forum.RU също препоръчват добро мидсапс

за газ. Фул са кофти за новите катализатори и в комбинация с непречистена газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е без катализатор, да му мислят новите коли :punk: , отделно не ми се вярва господата от Мотул да са пренебрегнали този важен факт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...бОли ги оная ралта господата от МотЮл за наще катализатори и прочее , за тях е важно да си продадат "уникалното" универсално мазало на хора , които вярват на маркетинговите им приоми ! Не случайно маслата им се продават толкова добре , а не са нищо особенно.

Та реално .. при положение ,че масовия газов потребител бичи 10/40 от вареля , кфото има на примоция и го сменя на 10к и нагоре ... Ти приятелю направо ше и загладиш косъма с тоз "газов мотЮл" !  :)

 

ама как си пишем лакардии у Цивик темата ...  :tooth:  

Редактирано от ROCKONOFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо да си пишем и  :eat: , ама колкото повече чета... :stupid: ... по-зле става ... и труден избора. 

 

Катализатора го махнах още преди 40к, видно е, че съм на газ.

 

Та търся масло с което да съм спокоен 10к.  При режим 150-180 км/ч  5-6к об. продължително по магистрала , редовно до 4-5 к об. градско и извънградско до прекъсвач при  испреварване. Би било добре да е  0w... че иде зима...

 

Има ли такова масло и ако ДА Кое? Било то и на златна цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е кой знае каква трагедията ако карашс full saps особенно ако двигателя е спо големи хлабине нямаш грижи само не забравяй че Мотула трябва да го сменяш на 5-6 К че след това става на пикня :)

Ама щом ще я пържиш 180 на магистралата слагай някое читаво масло, а не хидрокрег щото в случая сярата ти е най малкия проблем :)

 

Е колко да е златна цената на Amsoil 5w30 Сигнатуре серията има няма 130-150 лв. За 1 галон и 1 кварта демек малко под 5 литра .И го караш 10 000 км.може и повече :) Ама знаеш че си с перфектно масло група 4-5 !

Даже идва по евтино от колкото да сменяш 2-3 пъти някоя боза като мотул аксес ....

 

ПП

Много сте ми странни като замрънкате за 5 кила масло.....а инъче изтрясквате всеки петък по кило Джак Даниелс :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било добре да е  0w... че иде зима...

 

Има ли такова масло и ако ДА Кое? Било то и на златна цена

 

 

 

Братушките примерно класират Мобил 1 ЕСП 5/30 като едно от най добрите масла за газ ....

 

Имат и 0/40 грейд, така че избора е твой. И двете масла ще отговорят на изискванията ти и са до 100лв./5л. от Ато24.

Над 100лв. колегата ти е подсказал за Амсойла/който си е full saps/ ..  :)

Редактирано от ROCKONOFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ти приятелю направо ше и загладиш косъма с тоз "газов мотЮл" !  :)

 

Заглаждах и го преди една година, докато неразбрах от братушките, че си е крекинг, сега и заглаждам с по хубаво масълце както споменах по-нагоре - RАVENOL VSI и не мисля да минавам на мотЮл, защото равенолчето хем, че е истинска синтетика, хем от общите поръчки идва и с 6лв по тънко за 5л. ... спи градО и рупа джанки :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа Сигнатуре серията наистина е full saps ама TBN е мноо читав, а останалите добавки също са най-високо качество така че по добре така от колкото едни голи мидъл Сапс и хидрокрег на Мотуля....група 2.5 :)

Има и AMS с мидъл сапс ама му бягат другите читави параметри.

 

Аз бих налял Сигнатурата както предложих или нещо от Redline пак със същите параметри.....и ще си карам минимум 15 0000 км :) да не кажа и повече. Всеки сам си решавя :)

 

Ама е хубаво една промивка като се сменя типа на масълцето - некое майстор в шишенче Aрчи или нещо подобно -скъпи са но нямат разредители вътре.

 

ПП Има и други читави масла и производители ама не остава време за четене - че доста са завоалирани нещата и си иска време и внимание :)

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко да е златна цената на Amsoil 5w30 Сигнатуре серията има няма 130-150 лв. За 1 галон и 1 кварта демек малко под 5 литра .И го караш 10 000 км.може и повече :) Ама знаеш че си с перфектно масло група 4-5 !

Даже идва по евтино от колкото да сменяш 2-3 пъти някоя боза като мотул аксес ....

ПП

Много сте ми странни като замрънкате за 5 кила масло.....а инъче изтрясквате всеки петък по кило Джак Даниелс :)

Надявам се, че не визираш мен :) Постове по-нагоре написах , че давам по 32-35 лв/л и че 50 лв/л ми е малко в повече. и тава без да включвам керамична добавка през три смени 75-80лв

 

От тук  ако съм разбрал правилно излиза че Бардала е крекинг и май не си заслужават 32лв/л  камоли 50лв/л

 

А защо :stupid:  да не е Amsoil 0w40  или 0w30  Сигнатуре ....  не е ли от група 4-5 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Е колко да е златна цената на Amsoil 5w30 Сигнатуре серията има няма 130-150 лв. За 1 галон и 1 кварта демек малко под 5 литра .И го караш 10 000 км.може и повече :) Ама знаеш че си с перфектно масло група 4-5 !

Даже идва по евтино от колкото да сменяш 2-3 пъти някоя боза като мотул аксес ....

ПП

Много сте ми странни като замрънкате за 5 кила масло.....а инъче изтрясквате всеки петък по кило Джак Даниелс :)

Надявам се, че не визираш мен :) Постове по-нагоре написах , че давам по 32-35 лв/л и че 50 лв/л ми е малко в повече. и тава без да включвам керамична добавка през три смени 75-80лв

 

От тук ако съм разбрал правилно излиза че Бардала е крекинг и май не си заслужават 32лв/л камоли 50лв/л

 

А защо :stupid: да не е Amsoil 0w40 или 0w30 Сигнатуре .... не е ли от група 4-5 ?

Коя керамична добавка? Аз съм слагал Liqui Moly CeraTec.

А тая тема отдавна да се е запътила към вечните ловни полета...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А защо :stupid:  да не е Amsoil 0w40  или 0w30  Сигнатуре ....  не е ли от група 4-5 ?

 

 

0/40 няма в серията , а 0/30 е малко по зле като изпаряемост и hths от 5/30 , разлика в течливоста на практика почти няма. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя керамична добавка? Аз съм слагал Liqui Moly CeraTec.

А тая тема отдавна да се е запътила към вечните ловни полета...

 

5 пъти от 80к до 210к - XENUM VX500

 

Недей я затрива темичката :) че като не ни се трошат Хондите....... за какво да си пишем:) .

Редактирано от ЧОЧО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте я затрива темата, полезна (и интересна) е за лаици като мен.
Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че наливате качествени масла сипването на тия добавки е напълно излишно, защото химията си я има в самото масло, ако карате с шльокавица от 3-4лв/л. тогава може и да има някаква файда от тия добавки.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си вземеш читаво масло в него има всички необходими добавки за почистване....модификатори на триенето и т.н. освен това базата TBN е супер стабилен което също е важно. Естествено липсват разни странни добавки които могат да се купят от пазара за ниска цена но могат съвсем да ти прецакат машината особенно тези които са с разтворители ...

цитат

Aftermarket oil additives are
not recommended
for use with
AMSOIL synthetic motor oils

 

Ползвал съм ARchoil и Lubegard - еми няма други подобни производители за съжаление но и цената и е голема :yes: ама сега последно на една машина на 360 000 к сложихме за почистване преди наливането на Естерно масло и наистина бачка перфектно даже и двигателя утихна доста :yes: .

Освен това естерните масла - също си имат свойството за самопочистване и пазят при студен старт поради факта че полепва много добре и навсякъде и при първоначално наливане на такова може да глътне с 300 -500 ml повече .....абе с две думи е много по добре да изхарчиш едни 150 лв за читаво масло и да го смениш след 15 000 км а някои и 20 000 ! Освен това не си губиш времето в бокса по 2-3 пъти в годината ....

 

Eто една препратка за подробности примерно при AMSOIL Signature Series Synthetic където TBN е 12.6 Даже  :plane:   http://www.amsoil.com/lit/databulletins/g2880.pdf и SERVICE LIFE

    Normal Service – Up to 25,000 miles, 700 hours of operation or one year, whichever comes first, in personal vehicles not operating under Severe Service.
    Severe Service – Up to 15,000 miles, 700 hours of operation or one year, whichever comes first.

 

ПП

 

Темата си е мнооо убава само не знам защо некои толкова се впрягат - все пак е раздел Общи дискусии....

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли някакви мнения ,на база опит от новитe руски масла?Има един магазин близо до нашия сервиз дето като отида за нещо и се скъсват да ги рекламират и че не били по-лоши от мотула и подобни ,те само с тях карали и нямало проблеми .Аз като чуя руско нещо ..........за танк или москвич може би да ,но за хонда ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...