Jump to content
honda nl

Колебания за вид двигателно масло

Recommended Posts

To тогава и за Кастрола важи същото щото по нета го има на половин цена от магазина :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако може да ползвам темата и да променя малко насоката на разговора :)

Какво ще кажете за total quartz 9000, за Civic 6та, японка, 1.5?

Ще ти кажа, да палиш Сивика с 1.5 мотора и да бягаш с 200 км/ч. от това масло . :D

Най ментираното масло в БГ, с 12345 официални вносители ..

Виж му само цените по сайтовете как са свалени с 100% и ще ти стане ясно, що за  масло е ..

 

Аз с такова си убих колата ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Доскоро карах една Вектра, от EUROL,MANNOL и разни други такива, минах на YACCO VX500, всичките 10/40. Единствената разлика, която някога съм намирал между маслата е, че откакто сложих Яко-то, мотора започна за загрява по-бавно. Не съм карал с висок клас масла, но това ми е личният опит, а Опела го тормозех доста и не съм доливал никога от смяна до смяна /което не е било никога на повече от 8 000 км/.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To тогава и за Кастрола важи същото щото по нета го има на половин цена от магазина :hmmm:

Ти да не живееш случайно с мисълта, че всичкия Кастрол в БГ е истински ? .. :tooth:

 

 

Аз с такова си убих колата ...

 

 

И моят колега от сервиза също .. Сега го е срам да казва, че е дистрибутор на Тотал и че може да предлага още по тънки цени от тези в нета .. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата споменал Амсойл,би ли писал от къде го купува.Изключваме "представителя" от Шумен.Имам 5 смени ползвах 0w30,сега търся друг вискозитет.Според мен поддържания двигател,вообще не се сърди на хубаво масло с 0в30 или 0w40,карах Лекса до 250000км и не съм имал проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, тук си имаме вариант за тези масла.

Aз карам турбото с Redline 5W50 от 3 години ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

To тогава и за Кастрола важи същото щото по нета го има на половин цена от магазина :hmmm:

Ти да не живееш случайно с мисълта, че всичкия Кастрол в БГ е истински ? .. :tooth:

 

 

Аз с такова си убих колата ...

 

 

И моят колега от сервиза също .. Сега го е срам да казва, че е дистрибутор на Тотал и че може да предлага още по тънки цени от тези в нета .. :)

 

Ми за тва го вземам направо от Мотобул, ако те лъжат вече е друг въпрос :) или ако тях ги лъжат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз откакто си убих колата с масло от доверен човек, ми стана ясно че яко се лъже и явно и него са излъгали и вече само с масло от Англия карам, не мога да си рискувам кофата пари налети в този мотор със съмнителни масла ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го знаех това с газифицирането и маслото.Сега най вероятно ми се обясняват нещата та защо колата ми започна да гори масло точно след като сложихме газовият инжекцион.Сега съм с Мотул 6100 е явно не е това маслото за тази кола.Какво да и слагам според вас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го гори от газовата вярваи ми :) по скоро е от маслото

п.п. Абе интересно в Германия няма 4 литрова туба кастрол а в Мотобул има и 4 и 5 л :) На 5 литровата туба бар кога е с 900, а на 4 литровата която ми е още от старата смотана капачка, бар кода е 400. Дали и аз да не си го поръчам другия път от Германия да видим кво ще доиде :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От масло до масло има разлика със сигурност.

Аз карах хеча с Mobil 10W40 и го гореше много, после сипах Motul 10W40 и го гори пак, но поне 4 пъти по-бавно.

И 2-те масла са от поръчката и са истински.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От масло до масло има разлика със сигурност.

Аз карах хеча с Mobil 10W40 и го гореше много, после сипах Motul 10W40 и го гори пак, но поне 4 пъти по-бавно.

И 2-те масла са от поръчката и са истински.

 Точно за това става въпрос.Маслата от по-ниска група издържат по-малко километри преди да започнат да се разпадат молекулните връзки и колата да започне да "гори" масло.Ако мобил-а е 2-ра ,а Мотул 3-та ще издържи повече преди разпада.На синтетично синтезираните масла молекулните връзки са по силни и те се разпадат при по-високо налягане и температура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за М10Д ниска цена достъпно има го навсякаде ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

п.п. Абе интересно в Германия няма 4 литрова туба кастрол

 Няма, Слави. Щото 4-литровия е италиански.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом е Италянски бива, турски да не е или незнаино къв :) бе доволен съм от него, чат пат го гори чат пат не, явно има значение партидата или де викаш произхода. За 10 000 км по предната смяна се наложи да долея към 600 грама, преди нея когато купих колата и го смених нищо не долях за 10к, предишната ми смяна също не долях, сега ще видим с тази, но го отдавам и на това колко карам по магистрала, щото там карам с по висока скорост и явно си оказва влияние, другите ми пробези все са повече градски и по първокласни пътища където рядко вдигам повече от 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм убеден че с какъвто и кенеф да си карам B20Z- бих стигнал 500000км поне. Спецификацията на препоръчваното масло от производителя в годината на производство е по ниска от дори масово предлаганите по хипермаркетите сега безизвестния марки. Тук няма смисъл всеки да казва с какво кара а доколко моторът на колегата пуснал темата понася експерименти. Иначе работата отива пак пак към ония безкрайни мереници на туби.

Редактирано от HondaExplorer
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз от 3 год.карам с Репсол 10w40,честно казано нямам оплаквания,мотора работи гладко,като харчене на 5к-6к му доливам около 200-250 гр.Само да ви кажа.че преди години четох една извадка на човек от техническия отдел на Хонда,който казва за старите автомобили от марката....автомобили над 250к..е препоръчително маслото да се сменя на 5к...максимум на 6к...аз лично мойто го сменям ако имам кинти на 7к..но най късно на 8к..съм го сменил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yacco vx500 след 2 месеца резултати за сега нищо лошоRepsol multivalvus - голяяяям минус..висок разход и никакво мазане .а за миещите му качества думи нямам.. Q8 - не помня подробности но за 2008-2010 беше добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е много забавна. Автора пита за кола 2007ма и масло 5w40 , а то се изреди всеки с какво карал той :D

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е!Всеки трябвада си изтипоса собственото куцо магаре.

Я това хондово масло 10W40 дето го препоръчвате го вкарайте в фризера на -20 и лепнете една бележка за детето ,че това не е захаросан мед,само цвета и консистенцията му е такава :)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.к. преднaтa ми колa имaше уред зa нaлягaне нa мaслото, могa дa кaжa че единствено Мотулa си зaпaзвaше вискозитетa и нaлягaнето при пробег нaд 10000 хил. км. и при смянaтa която прaвих нa около 12000 км. все още държеше нaрмaлно нaлягaне при товa че двиг. бе бензин с турбо. Други мaслa кaто Тотaл, Елф нaлягaнето пaдaше нa полувинa при 5-6000 км. Товa е моя критерий.....щом държи нaлягaне до следвaщaтa смянa, знaчи е добро мaслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: Аз пък съм виждал Лада да работи с грес, а 50куб. кросово моторче с маргарин(Калиакра беше по спомен). Виждал съм и СZ с пресечено трансмисионно масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема през зимата няма да имаш ако имаш  отоплител Вебасто или Ебершпрехер :plane:

Стопля освен двигателя ами и ти размръзява купето и стъклата и по тозиначин избягваш студения старт .

Остава да си търсиш качествено масло за високи температури.

 

Този тест ми харесва повече

и този

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го знаех това с газифицирането и маслото.Сега най вероятно ми се обясняват нещата та защо колата ми започна да гори масло точно след като сложихме газовият инжекцион.Сега съм с Мотул 6100 е явно не е това маслото за тази кола.Какво да и слагам според вас?

 

И аз имам същата дилема. Колата ми е Honda Accord 1.8i (136к.с., 99г, 6 ген). Карам я предимно на газ. Досега карах с Motul 6100, не съм имал проблеми. Същото ли да сложа или ще препоръчате друго?

 

Благодаря предварително за информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И аз моля за съвет, че нищо не разбирам от масла и тн. Става въпрос за Civic 1.4/90 97 (D14A4) г., досега е карана с някакво опелско 10W40 най-вероятно наливно, вече стана за смяна и не знам какво да сложа ? От темата разбирам, че Motul е добро ама какво точно е подходящо за моя двигател ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако хапва масълце повечко 10в40,ако нямаш проблем 5В40 е идеален вариант пълна синтетика- Мотул,Репсол,Кастрол и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря ти, а някакъв конкретен продукт - ако гори масло и ако не гори ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни са доволи от едно масло,други от друга марка.Пробвай и ще видиш кое е твоето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Избрах Castrol Magnatec 10W40, май пишеше А3/В4, дано този път не го "изгори" като опелското :)

 

p.s. Обаче май се прецаках с цената, щото тези от сервиза ми го дадоха за 82 лв., после погледнах в нета и :shock:

Редактирано от Stef@n

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега, дали си се ''прецакал'' или не времето ще покаже. 

Разберете колеги, еФтино и хубаво няма. Гледам из нета синтетики 5w40 за по 50-60 лева 5литра, е кажете ми къде има за 5-7 евро масло и то МАСЛО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появиха колебания относно маслото. Ползвам Honda HFS (5W-40) - 33,90 лв./1 литър, но мисля да пробвам Bardahl - XTC C60 5W40- 36,20 лв./1 литър. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Избрах Castrol Magnatec 10W40, май пишеше А3/В4, дано този път не го "изгори" като опелското :)

 

p.s. Обаче май се прецаках с цената, щото тези от сервиза ми го дадоха за 82 лв., после погледнах в нета и :shock:

Ти не се ли научи че първо се гледа в нета а после в сервиза :) както и да го гледаш взели са ти пари за 8 литра.

Темата поостаря, но пък все си е актуална, бях се засилил да сменям моя кастрол магнатек с друга марка, погледнах тва, погледнах онова, Маркони нещя да ми развали мнението за Кастрола и маи пак ще си остана с него, нямам какво да се оплача, не става на мармалад при -20, не го гори, двигателя свети, мърка, какво повече да искам от едно масло за 42 лева тубата, пък и без тва го сменям на 7-8 хиляди щото последно време хич не карам и му изтича срока във времето, дори сега е на 16 месеца и само на 6500км, та към октомври заминава за рециклиране.

 

п.п. мои познат които бачка Петрол, те уж имат лаборатория, и ми поиска масло след като го източа да го пусне през лабораторията да види на какво е станало за 18 месеца и 7000 км, похвали ми неговия репсол че на 8000 км дал много добри резултати и можел да кара още към 6000, та ще му дам да тестват и кастрола да го видим как се държи и във времето и в километрите :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разказахте ми играта с тая тема. Преди ден два се регистрирах във форума с надеждата, че за има няма половин час ще разбера какво масло да сипя на моето HR-V 1.6 VTEC. Е резултата е ясен толкова раздвоен не съм бил скоро.

 

Имам един прост въпрос, тъй като нямам книгата на колата.

Какво масло препоръчва производителя за HR-V 1.6 VTEC? То е ясно че от толкова марки масла - оригинали и ментета ще се чудя още 10 дена, ама поне да знам какъв е типа масло което да търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси 5w30, това са изискванията на Хонда за твоят мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To тогава и за Кастрола важи същото щото по нета го има на половин цена от магазина :hmmm:

Точно за кастрола ще ви дам една случка на един познат на шефa , Та въпросния човек си кара колата само в сервиза на мото-фое от както има колата и само там му сменят маслото с кастрол и след няколко пъти вече сменял маслото там мотора се преебва и той отива там и те му казват , че е от некачествено масло и го питали къде му го сменят (но човека место да им каже да му дадат на лист черно на бяло , че е от некачествено масло) той им казал , че всички обслужвания са правени при тях и им показва сервизната книжка и от там веднага му казват , че трябвало основен ремонт на стойност 4000 лв .... Та имам предвид , че от където и да вземете масло която и фирма е си е чисто тото дали не е боза ... Ако колите ни можеха да говорят просто не искам и да си представям  :D В тая "ДЪРЖАВА" е пълна Анархия и въпроса е ДО КОГА ?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 10000% против продавания в България Мотул 10/40 и 5/40- пробвал съм го на 10 коли от които 4 хонди (бензинови и дизелови) - извод: хубаво е през първите 1000км и след което значително се увеличава шума на мотора и си изгаря мъжката. Единствения Мотул, който не съм пробвал е продавания в Субару Пловдив (масло произведено от Мотул) - мисля, че то ще си е наистина качествено! За съм колегата да си сложи истински Кастрол, колкото и да го плюят хората си остава едно от добрите масла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет и от мен,Следя темата за маслата от известно време, тъй като и аз вече трябва да сменям.В момента карам с Тотал 10w40 по препоръка на познат, не мога да се оплача, за  почти 10k. съм долял не повече от 300мл. :honda: и имам в излишък около 1.2 л.До скоро бях сигурен, че пак ще си взема Тотал, но някой хора много се оплакват от това масло, имало ментета, даже на едно място във форума някой беше написал, че си е ''убил'' двигателя с такова ? Дали да заложа на същата марка,и евентуално имате ли впечатления от някой магазин в София където са качествени маслата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно разхода на масло

Установи се,че е прегряван двигателя но макар и малко имаше отрицателен ефект за разхода на масло.

Какво се случваше през петте смени докато го отворя?!

С две думи гадното го гореше доста но само над 2500 х.об.

хубавото и качествено масло го гореше само когато я гоних от 3000-6000х.об.

гадните масла 500гр/1000км са;

Тотал кварц 10/40,Кастрол магнетик 10/40 направо от германия(меду другото в последствие разбрах,че това масло в САЩ го имат за нещо,като М10Д тук,потвърдено е от приятели,които работят там в тази област(механик и управител на сервиз)).

Хубавите масла 200гр/1000км.

Хонда 10/40 ОЕМ,Статойл 10/40 и 5/40от вносител,Мотул 10/40 и 5/40 от вносител-няма да кажа кой са,защото ще е реклама!

отделно от маслото съм слагал добавки,които забавяха разхода на масло 15лв.

но извода за мен от всичките проби и тестове е:

Качествено масло и това е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...