Jump to content
Xarabora

Регистрация на нов внос кола...

Recommended Posts

Привет на всички тук....Така първо да се похваля , от скоро съм горд собственик на Хонда сивик 5хеч д15б2 .....Колата я закупих от автокъща , внесена от Швейцария с автовоз ...Предстои ми регистрация в Кат , документите които имам са :талон на автомобила, декларация 1(на нея пише вярно с оригинала или копие така да го наречем ) декларация 2 (оригинал) Кауфертраг на коийто също пише -Вярно с оригинала, договор за продажба на автомобила между мен и автокъщата(оригинал), фактура +касов бонд от автокъщата.......опс забравих да кажа че колата е с временни номера до края на месеца (ако има значение)...Та на въпроса ми е, ще имам ли проблем в Кат с документите на които пише вярно с оригинала, трябва ли да търся оригиналите (понеже собственика на автокъщата е в чужбина и доколкото знам няма намерение да се връща), трябват ли ми още някакви документи,декларации и т.н или това е всичко....п.с Извинявам се за невежеството си и благодаря предварително на всички отзовали се....Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, преди 1 месец и аз регистрирах кола,като беше внос германия,имаше доста документаций и тя нямаше номера, но изкарвах транзитни за 2 седмици, както и да е мисля,че са около 5-6 документа .Договор +фактура, договор(Кат,ЮЛ),талона на колата, удостоверение, трябва да платиш еко такса и да си направиш гражданска, може и да има други, но това са ми останали и непомня вече. Всички документи ги сабираи в 1 плик и мисля,че като я регистрираш на гишето там те карат да пишеш вярно с оригинала на всички документи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ТУК можеш да отвориш НАРЕДБА № I-45 ОТ 24 МАРТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРИРАНЕ, ОТЧЕТ, ПУСКАНЕ В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕ ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА....и да прочетеш какви са изискуемите документи за конкретния случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото! Току що се връщам от Кат Ловеч - регистрацията на колата мина много "леко".....Екотакса - 263лв, ГО 168лв , номера +преглед и такса за поставяне 75лв и още такси по гишетата за разни декларации, молби и тем подобни 22лв,+ комплект аптечка пожарогасител, триъгълник и жилетка 28лв... Общо :556лв ....Поздрави .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...