Jump to content
bogomil18

Прекъсването продължава...

Recommended Posts

Колеги от доста време имам едно прекъсване и немога и немога да разбера от какво е ... смених свещи,капачка,палец,кабелите са наред...Когато я запаля сутрин трябва да я форсирам за да дигне оборотите иначе на скорост на 2000 ги дига доста мудно...Когато позагрее малко карам на 2-ра(примерно) и пусна изцяло газта след това ако натиста газта малко по рязко от нормалното ми тресе и до доста стабилно...Също така понякога си гасне от сама...не държи стабилни обороти...Може ли да е от ламбда сондата или от бензиновата помпа ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да имаш проблем с регулатора на обороти , колата има ли ряз върви ли нормално иначе, може да има проблем с бензинов филтър , дюзи,може дроселовата клапа да е замърсена, и др ламда сондата влияе върху горивото подавано към горивната система едва ли ще окаже чак такова влияние,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Центровката наред ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има ряз след 2000 оборота от там нататък е наред , обаче в диапазона до 2000 е зле...дросела съм го чистил и аз имам тва осещане , че не и достига гориво...возил съм се в кола която има най-много 300гр гориво сигурно и върви по същия начин в ниските.. ;дд Soichiroo ако говориш за клапаните (поне аз така си мисля) са наред...реглаж в превен преди има няма месец...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за 2-рото мнение , но днес бях на диагностика и лаптопчето каза , че проблема е в мап сензора (ако не се лъжа така се казва) , след което отидох до симеон и намерих такъв сензор , монтирах го набързо обаче проблема си остана...най интересното е , че продавача ми каза ,че най-вероятно е от датчика на Хол ... цената му е 150лв втора ръка (поне той ми го продава на тази цена)...Сега прочетох за тази центровка (на карбуратора ако не се лъжа отново) никаква идея си нямам дали е наред..ако знаете някой добър майстор в София ще бъда благодарен ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш ли някои аверче с същата хонда свали сензора от нея сложи я на твоита и провери как върви ако се оправи ....търсиш сензор ако не поне ще знаеш че не е от него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай в Омбре да ,я гледат най добре.Поне са наясно с Хондите...че иначе варианта /проба-грешка/ ще ти излезе скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам всеки който не си е почиствал IACV клапана("стъпково моторче") и незнае от кога не е чистен да го направи. Имах абсолютно същия проблем с това прекъсване, само дето не ми е гаснела. На самия клапан има метална мрежа, един вид филтър който задържа боклуците от картерните газове и трябва да се почиства периодично (колкото е по-голям пробега на мотора толкова по често). Препоръчаха ми почистване с WD40, но аз имах под ръка WURTH. Вече трети ден се наслаждавам на невероятно плавно шофиране. Между другото голяма резлика почуствах и при смяната на горивния филтър когато купих колата преди една година, но тя се изразяваше само в ускорението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...