Jump to content
SeSSion

B18

Recommended Posts

Здравейте! От скоро имам Honda с B18C4 двигател, въпросът ми е с какво да започна "силовия" тунинг?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай повече инфо за да ти помогнем. В какво купе е, каква е целта на заниманието...бюджет и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как не те досрамя при такава солидна варненска група да питаш тук ? :lol: Отиди на една среща на ОМВ на оковръстното мисля ги правят и ще ти напълнят главата с идеи :) При малък бюджет се почва с така наречените bolt on неща, тоест I/H/M смукател, изпускател и генерация. До колкото знам смукателя на Ц4 е доста куц, така че това би било едно добро начало. При голям бюджет--> бутала за сгъстяване и разпределителни валове(това ще ти даде най-голям прираст).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буталата се сменят с доста по-нисък бюджет от смукателя :) Ц4ковия не е никак куц, просто зависи за какво ползваш колата и каква е. Напиши за да не гадаем. Тая седмица съм във Варна, може да полафим (без колата съм) но все пак мога да ти дам някоя идея и да те ориентирам в цени ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купето за сега е Aerodeck.

Бюджетът в бъдещ план е неограничен, но за сега е под 1000лв.

Аз си мислех за права генерация и панелен K&N филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събирай си пари и си смени купето. Това трябва да ти е първото нещо, защото от по-леко купе ще усетиш най-голяма разлика освен това няма смисъл 2 пъти да правиш генерация :) Ако имаш лев си купи един чипваем ОБД1 комп ;) Кажи каква е целта на проекта и какво очакваш от колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си съсипвай колата,а я продай и вземи нещо заводски направено.Във форума има едно ЕР3 ,което изглежда доста добре и на добра цена.Това разбира се ако не страдаш от предразсъдаци за десния воланПубликувано изображение.Ще имаш срахотен автомобил,здрав,красив и на добра ценаПубликувано изображение.Но ако си решил да се хвърляш в безкрайно тУнинговане на твоя мотор,се приготви за много пари хвърлени на вятъраПубликувано изображениеВсе пак тук е в сила максимата:-"Кефа цена няма"Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си съсипвай колата,а я продай и вземи нещо заводски направено.Във форума има едно ЕР3 ,което изглежда доста добре и на добра цена.Това разбира се ако не страдаш от предразсъдаци за десния воланПубликувано изображение.Ще имаш срахотен автомобил,здрав,красив и на добра ценаПубликувано изображение.Но ако си решил да се хвърляш в безкрайно тУнинговане на твоя мотор,се приготви за много пари хвърлени на вятъраПубликувано изображениеВсе пак тук е в сила максимата:-"Кефа цена няма"Публикувано изображение

 

Съжалявам за офтопика но за кое EP3 става въпрос може ли линк, тема да предоставиш Mr policeman? Редактирано от da6kata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- много ми допада вариантът за друго купе примерно 5та купе или 6та хеч. Въпросът е дали да търся цяла кола с някакъв малък двигател и просто да сменя двигателите (е не е просто :D ). Или да си търся само купе. Лично на мен първият варант ми допада повече, защото така ще си имам кола за всеки ден и кола за каране, но разходите ще са повече по смяната, а и по= нататък. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...