Jump to content
lyubolitkov

по-големи гуми C-RV 2005

Recommended Posts

добър ден. при предписан размер 215/65/16, ще има ли проблем, ако сложа:

225/70/16 - +36мм/95км/ч

без да се взема впредвид разликата в скоростомера. целта е колата да бъде по-висока.

другите варианти, при които мисля, че няма да има проблем са:

215/70/16 – +22мм/97км/ч

225/65/16 – +13мм/98км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, тази манипулация веднага ще се отрази на разхода и динамиката в отрицателна посока. Второ според мен най-удачния вариант е 215/70/16, но трябва да се има предвид цената за конкретния размер, понеже може да е много висока спрямо близък друг такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря. поне сега си мисля, че разхода няма да е проблем :). какво означава, че ще се отрази отрицателно на динамиката? и аз съм се насочил към 215/70/16, но все пак исках да чуя мнения и за по-екстремния вариант 225/70/16. физически гумата ще се събере ли, да не би да опира някъде!?

Първо, тази манипулация веднага ще се отрази на разхода и динамиката в отрицателна посока. Второ според мен най-удачния вариант е 215/70/16, но трябва да се има предвид цената за конкретния размер, понеже може да е много висока спрямо близък друг такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-големи гуми от предписаните, няма как да доведе до нещо положително (освен просвета, който се търси). Простичко казано с по-големите гуми се натоварва допълнително автомобила, няма как да не доведе до влошаване на динамиката(еластичността на автомобила, ускорение и т.н.). От личния ми опит с няколко автомобила, слагането на по-голям размер гуми е довело до тези изводи. Именно за това, като си купих моето CR-V, веднага се насочих именно към закупуването на гуми, предписани от производителя. Относно това, дали гумите ще опират не мога да дам мнение. Трябва някой колега с CR-V ген.2, който е пробвал да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента карам с размер 225/55/17 и нямам проблем освен разхода .Забравих да кажа,2003г,е колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-ниска ти е колата така със 7 мм.няма ли някой да е пробвал 225/70/16?

Аз в момента карам с размер 225/55/17 и нямам проблем освен разхода .Забравих да кажа,2003г,е колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...