Jump to content
Stef@n

Покупка на Honda Civic 1996-1998

Recommended Posts

Първо съжалявам ако съм нарушил някое от правилата. Второ харесал съм си Honda Civic 6-та генерация, както току що разбрах, става въпрос за 1,4/90 к.с. от 1996-1998 или там някъде. Обаче хабер си нямам освен, че ме кефят на външен вид, дали ще върви колата с този двигател, какъв е разхода, как е положението с рез.части - цени и лесно ли се намират ? Въобще ще бъда благодарен за всякаква информация, а и освен това какво да се гледа като отида на оглед и я покарам ? Не, че разбирам нещо от коли ама все пак. Щях да забравя а данъка дали ще е висок. Предварително благодаря на всеки включил се Публикувано изображение

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ЗдравейНай- добре е да намериш/ да се свържеш с някой колеги от Стара Загора- надявам се, че ще ти окажат пълно съдействие (да ти покажат техните Хонделки, да ги покараш, и да ти обяснят какво да гледаш при покупка).П.С. Аз ползвам такава Хонделка: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4414.htmlПоздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейНай- добре е да намериш/ да се свържеш с някой колеги от Стара Загора- надявам се, че ще ти окажат пълно съдействие (да ти покажат техните Хонделки, да ги покараш, и да ти обяснят какво да гледаш при покупка). Поздрави

Лошото е, че не познавам никой с такава Honda, а като се замисля изобщо с някаква Honda. Гледам от профилът ти, ти не караш ли такава Honda ? Ако да, ще бъда благодарен ако споделиш впечатления.
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данък - 30ина лв.Вървеж - относително е. За мен си носи килограмите на купето добре, но всеки си преценява сам за това според критериите си.Части - има достатъчно голям избор на оригинални части и такива от алтернативни производители. Препоръчвам ти АйЕмАй на ул. Х.Д.Асенов.Преглед - каквото и да гледаш, най-добре е да ти я видят в сервиз. Препоръчвам ти АйЕмАй (шоурума на Хонда) на пътя за Богомилово, където ще могат да ти я прегледат обстойно. Хората са отзивчиви и компетентни.Моят съвет е да обърнеш внимание и на 1.5 (D15Z6) версията. Данъкът е със 100-ина лева повече, но вървежът е осезаемо по-добър, плюс това че този двигател консумира по-малко гориво от 1.4.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да обърнеш внимание и на 1.5 (D15Z6) версията. Данъкът е със 100-ина лева повече, но вървежът е осезаемо по-добър, плюс това че този двигател консумира по-малко гориво от 1.4.

Това, колега, винаги е било голям въпрос за мен дали наистина е така или е само усещане. Защото едно време не можах да намеря читав втек и си взех 1.4, като бях видял тези данни:http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4360.htmlhttp://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4361.htmlКато гледайки само тях има една разлика от малко над половин секунда от 0-100. Усеща ли се наиситна голяма разлиак във вървежа ? :huh:/> Иначе за другото, колегата е прав на 100 %. Данъка на колата е 22 лв(Пловдив), гори ми на мен около 9 в софия, извънградско не съм засичал точно, но е около 6. Частите се намират винаги много лесно и са на съвсем приямливи цени, даже бих казал евтини. Количката е страшно подвижна и поврътлива и е несравнима с коли от същите години от към здравина. Аз за близо 15 000 к съм сменил едни маншони от по 15 лева май бяха, и тампони задни смених, защото нещо ми скърцаше - 100лв за тях. Много съм доволен от колата и бих я препоръчал на всеки!Успех с покупката! :P/>
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен отговора на въпроса д14 или д15 се крие в километрите на година, които ще се изминават. Ако ще върти много, икономика е неговата кола. Просто тази разлика в данъците се избива от икономията. Друг е въпроса, че икономици се намират малко по-трудно и са по-скъпи...Успех с избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички включили се, долу-горе придобих някаква представа. Искам да питам ако не мога да я закарам на диагностика, какво да 'гледам' все пак ?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички включили се, долу-горе придобих някаква представа. Искам да питам ако не мога да я закарам на диагностика, какво да 'гледам' все пак ?

Ами обичайните неща колега. Работи ли добре мотора(равномерно, повечко обороти при палене 1500, 700-800 на загрял мотор), гледаш отзад дали няма някакви пушеци, омасляване и тем подобни. За същото гледаш и мотора. Що се отнася до окачването - там ако има някакъв проблем вярвам че ще го чуеш. Не трябва да тропа или скърца нищо - трябва да чуваш само гадната кора на багажника само как тропа. Ако нещо прискърцва отзад при дупки, вероятно са тампони и някакви такива. И за мен лично(тъй като аз сгреших) трябва да видиш хидравличната рейка дали не тече, дали скърца като навиеш воляна пълно ляво/дясно, защото там ако има проблем ще плащаш 250 лв за рециклиране и ще стискаш палци да не се скапе :)Хайде успех, дано съм помогнал ...иначе съм сигурен, че няма да съжаляваш с колата! :rolleyes:
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледай ръждите по веждите,че това им е най-големия проблем,гледай купето да не е някой ръждилник който са напудрили.Някой накрайник,тампон или дори съединител за смяна е по-добрия вариант от ръждата.Успех,това е от мен.:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо да питам, започнах да се чудя за 1,5/115 к.с. купето, вярно данъка ама...а двигателя читав ли е като на 90 к.с. ? Даже си харесах една виртуално, знам, че не е достатъчно да се каже нещо по 3/4 снимки ама все пак ? Honda Civic 1.5/115 коняЦената дали е добра ?

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...супер изглежда на снимки и цената е добра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейКолега- това не е купе, което си дал в линка, а и няма въздушни възглавници.Поздрави и успех с покупката !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата е интересна с този кожен салон, но няма еърбег вероятно и АБС. Гледам има доста ръждасяли болтове и други метални части при двигателя, което означава, че има още скрита ръжда и трябва да се огледа добре на място.Втората не се вижда ръжда, но няма и снимка на двигателя. Отпред има доста голямо разстояние между капака и маската и на място трябва да се огледа за удари. Но пък цената е добра и вероятно ще можеш да смъкнеш още малко. Това са моите впечатления по снимките. Може би колегите ще добавят още.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка избрах Civic 1.4/90 к.с. 1997 г., нов внос от Италия. Искам да попитам няколко неща:1. Какво е нужно за регистрация в КАТ ?2. Препоръчайте някакво масло ? BMW-то го карах с Mobil 2000 10w40 полусинтетика, какво да избера за Civic-a ?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колицата. 1. Пари и документите от покупката. Застраховка и екотакса, обикновено има къде да се плати и района на КАТ.2. Сложен въпрос. Може би най-добре е оригинално Хонда масло. Според мен 10W40 или 5W40 от марка с доказано качество(ако въобще може да бъдеш сигурен в нещо) ще е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, а сега прочетох за екотаксата оказа се, че от началото на 2013 е 240 лв, (за коли над 10 г.) дали съм разбрал правилно ? И са останали само две "легитимни" фирми Българска рециклираща компания АД и „АУТОРЕК“ АД, та значи да внимавам на каква фирма плащам ? И дали ще има проблем с ГО, че колата няма регистрационни табели ?p.s. Съжалявам за тъпите въпроси, ама не съм наясно с нещата...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата и със здраве да си я караш Публикувано изображение

 

За еко таксата не съм запознат с нововъведенията, но за ГО знам, че може да си я направиш и без регистрационен номер. По-важно е да се впише номера на рамата на автомобила и след като се регистрира в КАТ се издава безплатно анекс към ГО с регистрационния номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...току що се привърших в КАТ. Значи отидох пред КАТ сключих гражданска (вече може за 3 м. минимум) около 50 лв. и еко такса 262 лв. После в "Подготовка на документи" там представяш фактура и договор за покупко-продажба+италианския талон и още едно дето не му запомних името (ама то т'ва само за внос от Италия) и още еко-то и ГО, платих 11,80. После на канала провериха ми там номера на шасита и двигатели и спирачките. После с всичките документи почва голямото чакане. Специално за КАТ Ст.Загора има нововъведение, влизах взимаш билетче и чакаш. После като ти дойде редът преглеждат документите и ти дават табелите, плащаш в банката (този път беше на 2 крачки в самата зала) излизаш даваш ги на двамата 'монтьори' и се връщаш пак на същото гише, вземаш си талона малък и голям и талон за минат ТП и те т'ва е. Сори за дългото писание, ама дано е от полза на някой от Стара Загора. А щях да забравя няма проблем, че нямаш табели за ГО, като получиш номер си го дописваш на зеленото талонче.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че си up-вам сам темата, обаче искам да попитам нещо. Забелязах, че на таблото свети една лампичка, над тази за ръчната. За какво е тази индикация ?

 

Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това свети, когато ти е отворен багажника!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това свети, когато ти е отворен багажника!

 

На мен ми свети и когато ми е отворен предният капакПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си ползвам темата, дано не е нарушение..Мисля да си сменя свещите, тези нали стават NGK BKR6E-11 ? Доколкото разбрах излизат около 40 лв ? И последно дали мога да намеря в Ст. Загора или трябва от on-line магазин ?

 

 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,моля да ме извините ако бъркам или пиша на погрешното място въпроса си.Искам да попитам : Може ли някой да ми каже къде в гр.Бургас може да се обръща волан,от десен на ляв.За Honda civic vtec-e 1.5i И малко мнения ако може за този модел.Благодаря :)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз мога да ти обърна не само волана, ама що ми 'дращиш' из темата ? Все бях виждал заблудени из форумите, ама ти другарко ...

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети ти от датчика , че уш не ти е затворен багажника и при мен почна да посветка от време на време при дупки ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за смяната на свещите влез в темата за общите поръчки от САЩ въведи си ВИН-а и там ще видиш свещите за твоя двигател.Хубави японски и не излизат 40лв. моите излезнаха 24лв.така че успех:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже много ги разбирам нещата, и не ми се занимаваше да проуча повечко, си купих свещи Bosch FR 78 X четири полюсни. Обаче ме обхвана съмнение, че продавачката ме метна, защото когато я питах ама за моя двигател ли са и тя бързо смота каталога и...Отидох при един познат и той казва ами те май за фолксваген, погледнаха моите свещи и ми казаха, че са ок, и няма смисъл да ги сменям, а тези (бош) да се опитам да ги върна. После като разгледах в нета, видях че свещите все пак стават според този сайт и сега се чудя дали да ги връщам или да ги запазя и след време да ги сменя ? Свещите дали стареят ?? Знам за NGK и общите поръчки в сайта, ама така или иначе се набутах, ще бъда благодарен за съвет какво да правя.p.s. Съжалявам за правописа

Редактирано от Stef@n
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....купих свещи Bosch FR 78 X четири полюсни.

NGK или Denso и никакви други марки!Изпитано многократно от всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си ползвам за последно темата, интересува ме по тези снимки дали става ясно има ли колата ABS ?

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Иначе знам, че ако има на таблото трябва да има лампичка, ама половината ми табло не работи, изгоряла е една от лампите. За другия начин не искам да пробвам Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега- доколкото виждам от първата снимка- май нямаш ABS (би трябвало да има един по- едър куб- 10х10х10 сантиметра- и излизащи от него тръбички). При теб, както и при мен тези тръбички излизат от нещо като алуминиев разпределител (вижда се на 1 и 3 снимка). Но дори и да нямаш- хич да не те притеснява- Хонделката би трябвало да спира както трябва.Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...