Jump to content
гената.

обороти HR-V

Recommended Posts

Posted (edited)
Преди 14 часа, monkos написа:

Ето снимка на оборотите на загрял двигател.

Това не са 200, а 600об/мин. Оборотомера започва от 500.

п.п. Този път съм много съгласен с последното мнение на CARPERA. ;)

edit:

Прегледайте и кабелите на свещите. Това с глъхненето при подаване на газ при мен се получаваше при прегорели кабели на свещи (CR-V с В20В и Rover с D16Y3). Прегорелите кабели ще доведат до изгаряне на бобина (която спомена и CARPERA).

И никога не пробвай да палиш двг с извадена лула на свещите.

Edited by Krasi-mir

Posted (edited)

Кабелите, свещите, дистрибуторната капачка, барабар с двигателното масло и филитрите са сменяни миналата година.

От както колата е в семейството(около 5 години) си харчи масло и има проблеми с оборотите, сиреч от преди да ѝ се сложи газова уредба. Просто в момента попадна в мен и реших да я постегна. Тия дни ще я обслужа пак. В момента колата е със сменени въздушен и газов филтър, който е извън изпарителя. Другите - с обслужането. Клапаните ще ги регулирам също по някое време.

@Krasi-mir, теб не съм ли те засичал в офроуд форума? За това с оборотите си прав(и май по-скоро започва от 400), не ми беше направило впечаление до сега.

Относно стрелката за температурата - колата не е прегряла, явно когато джамбазите са сваляли таблото за да връщат километрите, явно са го прецакали. Температурата на антифриза е проверена с диагностика и държи 90 градуса. Когато чукнеш километража се връща по средата.

Това, свързаното с въздушния филтър какво е?

Edited by dindin

IMG_20190713_122454.jpg

Кога последно са регулирани клапаните откакто е при теб, и двата филтъра на газовото се сменят особено на изпарителя. 

Posted (edited)
Преди 2 часа, monkos написа:

... теб не съм ли те засичал в офроуд форума? ....

Това, свързаното с въздушния филтър какво е?

Ъхъ, сигурно си ме засичал.

Резонаторна кутия. Успокоява входящия въздух, да не издава странни шумове.

Не знам, как е на Харви, ама CRV-то има още една кутия, ниско долу под фара. Тя пък е там за да  не смукне вода в двигателя.

Edited by Krasi-mir

Posted (edited)

@CARPERA Откакто е при мен не са регулирани.

Питам, защото понякога се чува едно пукане точно от тая кутия.

Също така, забелязах, че жилото на газта седи хлабаво.

Това може ли да има някакво отношение към проблема?

Edited by monkos

Posted (edited)

Натегнати жилото ще реагира по бързо  газта ако е отхлабено ще има свободен ход педала.Незнам защо отбягваш въпроса  който може да е отговора на всичките ти терзания.Значи 5 години не са поглеждани клапаните, а знаеш че на газ се проверяват на 15 хил или не си го чувал.Та колко хил км не са поглеждани.

Edited by CARPERA

3 hours ago, CARPERA said:

Натегнати жилото ще реагира по бързо  газта ако е отхлабено ще има свободен ход педала.Незнам защо отбягваш въпроса  който може да е отговора на всичките ти терзания.Значи 5 години не са поглеждани клапаните, а знаеш че на газ се проверяват на 15 хил или не си го чувал.Та колко хил км не са поглеждани. 

Колега, аз нищо не отбягвам. Казах, че ще се направи реглаж на клапаните, казах ти и че най-вероятно не е правен.

Чувал съм, знам. Който си кара колата, трябва да си я поддържа.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

п.п.

Най-смешно ми е как разни разбирачи ми обясняват колко съм прост, че карам дизел и как се прецаквам със скъпа поддръжка и т.н., в същото време хондата пак е с 5w30 масло и проблемите, които имам с нея, не съм ги имал с нито един дизел, а не съм карал малко дизели през живота си. С тая хонда трябва да се кръстя три пъти преди да изпреваря, докато с дизел със същите коне изпреварвам като пич. Тия същите разбирачи съм ги качвал на хондата да видят колко е спъната, а те ми обясняват, че даже много добре си върви :D

Както и да е ... Важното е да сме живи и здрави.

Posted (edited)

Никой нищо не те обвинява но като си купиш Хонда първото за което се научаваш е регулиране на клапани,това е много важно за двигателя и неговата динамика.

Искаш да намериш проблема ами ето го казваш 5 години е при теб и никога не е правено регулиране на клапани  особенно когато си и сложил газ това е много ,така и не каза колко хиляди км са това.

Няма значение не тарси нищо друго да оправяш докато не регулираш клапаните ако вече не е късно и не са се вкопали в леглата.

Който и подраздел за модел Хонда да отвориш тук в форума ще намериш тема за регулиране на клапаните.

Сам каза които си кара колата сам си я поддържа,едно подържано Харви лети и няма никакви проблеми.

Карал съм доста дизели имах проблеми сега с Хондата никакви е да предните ги поддържаха майстори а Хондата аз.

На твое място аз бих ги регулирал в следващите дни защото е важно.

Да важно е да сме живи и здрави,

На комшията Харвито върви много голяма мъка беше докато склони да изхвърли наливното масло което му наливаха в приятелски сервиз което било най доброто,и започне да кара справилното масло,и още някой други процедури за които в приятелския сервиз му казваха там не се бута и сменя нищо течностите са вечни.

Edited by CARPERA
  • Like 2

Тежки думи за бедното Харви...

Какъв е проблема в края на краищата ,че от интимния ви разговор нищо не се разбира.

Харвито е проста кола и диагностиката е елементарна,но все пак трябва да имаш някакви техн. възможности...

• Like 1
  • Haha 1

Когато подадеш газ колата придърпва, започва едно лашкане(примерно даваш газ, отпускаш леко, после пак подаваш и започва това лашкане, не е прекъсване като да не работи един от цилиндрите примерно). При смяна на предавка се наблюдава същият проблем, като на колкото по-ниски обороти сменяш скорост, толкова по-леко се усеща това лашкане.

Отделно, понякога се чува силно изпукване, но не от гърнето, а от кутията, свързана с въздушния филтър.

Иначе като напънеш колата върви.

Също така светеше чек-а, сканирахме грешката с Launch и показа, че е TPS сензора. Честно казано, аз от преди това подозирах, че проблемът е в дросел клапата ...

Преди диагностиката колата я карах на "майстор" и той каза, че най-вероятно било датчик колянов вал, датчик разпределителен вал или бобина.

Същият човек ѝ е слагал и газовата уредба.

Като гледам тези червени дюзи  сигурно турския валтек ясно е каква  е и газовата. Има такова ходене по мъките 2 год с такъв майстор. То какви ли не грешки бяха  чека неспираше да свети и все  колата виновна само тя.Смених маистора и газовата сега никакви проблеми само 2000лв назад заради некадърни майстори.  

Според мен бягай далече от този майстор

Edited by CARPERA