Jump to content
AtanasovR

Нов в клуба!

Recommended Posts

Здравейте, колеги съвсем нов съм в клуба и затова имам много въпроси. Накратко преди два дни закупих Accord 2007г. 2.2 i-cdti бях до чак до Германия колата е на 135000. Докарах я на ход и да ви кажа честно се държа доста добре по време на пътуването икономично и с добро темпо. Имам много въпроси относно интервалите на сервизиране на автомобила. Имам сервизна книжка на която е написано кога е влизала в сервиз но не става ясно какво точно е правено. Все пак се интересувам какво масло да сложа на двигателя някъде по форума четох за 0W30 а на друго място за 5W40 и не ми стана ясно кое е по добре. Другото което ме интересува е за маслото на скоростите кога се сменя и какво е. Интересува ме и веригата дали трябва да се сменя кога има ли признаци за евентуално по ранна смяна. Ако някой се сеща за нещо друго което пропускам може да сподели.Също така имам и бутони за телефон на волана а нямам никаква идея как работи и как се настройва въпросната екстра. Ще ви бъда много благодарен за информацията а аз ще се опитам да кача и някоя снимка ! :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно маслото на двигателя всеки ще отговори, че е най-добре да се използва масло с такъв вискозитет, какъвто препоръчва производителя за дадения климатичен пояс. Относно марката - всеки си има предпочитания. Според мен важното е да е 'истинско', т.е да не е някое менте...За скоростната кутия на повечето предходни модели пише да се сменя на 40 000 км. Лично аз го сменям като купя колата, защото не зная какво е сложено преди мен. За механична кутия купувам Хонда MTF (manual transmission fluid) по 18 лв/л. За автоматична кутия е хонда ATF, но не зная цена. Масло съм купувал от Бултрако и Карада-Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото по данни на Хонда Бъпгария - само 0W30 за да си нямаш след време проблеми. Веригата се сменя по книжка на 180 000 км. Като дойде време за смяна започва да се чува едно чукане. Някой неопитни сервизи го бъркат с прецакани ролки на ремъците.Като запалиш и се заслушаш от дясната част на двигателя дали се чува потракване, ще разбереш дали е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези километри и този мотор уж препоръчват 5W30 включително и семейната такава се кара със същия вискозитет както и още двама мои познати които имат акорди със същия двигател.За скоростната кутия колегата ти е казал, но не и, че новата цена на това масло в Бултрако е 29лв/л. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За скоростната кутия колегата ти е казал, но не и, че новата цена на това масло в Бултрако е 29лв/л. ;)/>

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82330&view=findpost&p=1057332576

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за информацията ! Смятам да отида до някой от официалните сервизи все пак да прегладат изцяло колата и да я обслужвам след това. Ако някой даде мнение за такъв ще ви бъда благодарен. Просто за диагностика и общ преглед на състоянието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София си, значи Бултрако на Ботевградско шосе(последната сграда преди околовръстното в посока Долни Богров).http://www.honda.bg/contacts.php?id=2Обаждаш се и си записваш час, но трябва да си наясно какво искаш точно, защото варианта "ама може ли да доправим това сега и тук, не върви във фирмените сервизи"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За скоростната кутия колегата ти е казал, но не и, че новата цена на това масло в Бултрако е 29лв/л. ;)/>/>

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82330&view=findpost&p=1057332576
Много добре се правиш на остроумен, но както казах има нова цена и тя е от този месец. Философии от февруари не вървят :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам в каква книжка го дават смяна на верига 180 000,поне в мойта такова нещо не пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За скоростната кутия колегата ти е казал, но не и, че новата цена на това масло в Бултрако е 29лв/л. ;)/>/>/>/>/>/>

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82330&view=findpost&p=1057332576
Много добре се правиш на остроумен, но както казах има нова цена и тя е от този месец. Философии от февруари не вървят :cool:/>
И като си говорим така, не е ли коректно да споменеш колко му е повишението спрямо февруари - 20-30-100-1000%? Човека няма да го бутнат 2л. масло по 29лв, след като е имал възможност да си купи кола за над 10к... :smile1: Редактирано от vpop

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,На двигател N22A1 Хонда дава гаранция от 7 години или 200,000 км на ангренажната верига. Сменя се само ако се "разшуми" и "разтегне", което се получава при използване на некачествени масла или с визкозитет различен от OW30. Не е необходима смяна преди тези симптоми. Естествено всеки може да иска смяна на всяко обслужване.На двигателите N22A2 (слагат се на фейслифтовата 7 генерация, каквато е тази на колегата Атанасов) "дизайна" на веригата и обтяжните механизми е променен и не се налага смяна, ако се спазват изискванията за обслужване на Хонда. Твърдя, че всеки монтьор, който ви казва че веригата на този мотор се сменя на определен пробег или време - откровено ви заблуждава. На този мотор масло различно от качествена марка OW30 е компромис.Поздрави и безаварийни километри!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената от 19лв за литър вече е 29лв/л ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за изчерпателните отговори днес смятам да ходя до бултрако за да направят една обстойна проверка състоянието на въпросния автомобил дано всичко да е наред. Ще пиша после да кажа как е минало!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново както бях споменал ходих до бултрако оттам се изказаха много ласкаво за колата. Нямаше никакви забележки относно състоянието на колата което честно казано ме зарадва. Вече няколко дни я карам и да ви кажа съм доволен от поведението към момента надявам се нещата да останат по този начин благодаря на всички за съдействието информацията.А все пак ако някой може да ми даде информация от къде мога да взема джанти 16 цола за зимата ще ви бъда благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, похвално е, че се върна в темата със заключение, защото има колеги, които взимат съвети и после не казват какъв е крайния резултат. :)Пожелавам ти дълги безаварийни километри, но не се надявай нещата да останат така за нашите горива и пътища, та дори и танк да караш :P. И все пак за твое успокоение, съдейки по досегашното реноме на Хонда, би трябвало проблемите да те спохождат много по-рядко и след доста повече километри, в сравнение с другите марки автомобили :honda:За джанти пусни едно запитване в общи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...