Jump to content
Lokotron

Повдигане на задницата

Recommended Posts

Колеги, трябва ми съвет как да си повдигна задницата на колата, Сивик 5-та генерация. Казаха ми, че става с някакви подложни гуми, но нито знам от къде да си ги купя, нито как да ги намеря. Моля за съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано не забравя да кача снимки утре и ще видиш как става без никакви гумени подложки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано не забравя да кача снимки утре и ще видиш как става без никакви гумени подложки!

мисля, че ако си забравил до утре по това време, ще ти напомня :) поздрави и хубава вечер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ще ми е интересна тая тема и ще я следя, аз мислех да обесня как съм го направил с подложки но щом може и без и ще има снимков материял добре, ще се вкюча по късно с моите пояснения ако има интерес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз също съм заинтересован интересна е темата и очаквам решенията ви с нетърпение!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ми казаха, че става лесно, с някаква специална гума, не се сещам точно името и. Някаква с конци в нея, трябва да си отрежеш подходящо парче, което да влиза в "леглото" на пружината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На специалната гума другото и име е транспортна лента ;) става и с нея, но по добре става с втулки под чашката на пружината ..Имай в предвид, че колкото е дебелината на втулките, повдигането е почти двойно ..Ако сложиш 20 мм. втулки, задницата ще се вдигне с около 40 мм.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На специалната гума другото и име е транспортна лента Публикувано изображение става и с нея, но по добре става с втулки под чашката на пружината ..

Имай в предвид, че колкото е дебелината на втулките, повдигането е почти двойно ..

Ако сложиш 20 мм. втулки, задницата ще се вдигне с около 40 мм.

 

благодаря, много полезна информация!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На специалната гума другото и име е транспортна лента Публикувано изображение става и с нея, но по добре става с втулки под чашката на пружината ..

Имай в предвид, че колкото е дебелината на втулките, повдигането е почти двойно ..

Ако сложиш 20 мм. втулки, задницата ще се вдигне с около 40 мм.

дали не вярвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, мисля че намерих решението

 

My link

 

пружинен буфер еавтомобилен аксесоар, служещ за повишаване на комфорта при неравни пътища, повишаване на стабилността при завои и предпазване на амортисьора от удари. Нашият продукт се инсталира на пружината на автомобила и поема вибрациите от неравен път, улични бабуни и дупки, както и повишава комфорат при дълъг път.Буферът предпазва амортисьора на автомобила от непредвидени удари и осигурява на водача усещане за стабилност при завои и резки спирания. Главната роля на този продукт е да увеличи комфорта при шофиране и стабилността на автомобила, като по този начин повишава сигурността. Уретановият пружинен буфер увеличава живота на амортисьорите и ги предпазва. В следствие на прилагането на буфера се намаляват разходите за скъпи ремонти на амортисьори.Повишава осезаемо комфорта, повдига автомобила, увеличава неговата товароносимост и помага за по-безопасно шофиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм чувал за тези и може би наистина това е решението!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"......пружинен буфер еавтомобилен аксесоар, служещ за повишаване на комфорта при неравни пътища, повишаване на стабилността при завои и предпазване на амортисьора от удари. Нашият продукт се инсталира на пружината на автомобила и поема вибрациите от неравен път, улични бабуни и дупки, както и повишава комфорат при дълъг път.Буферът предпазва амортисьора на автомобила от непредвидени удари и осигурява на водача усещане за стабилност при завои ....."

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Мдаа, едно време пък някои си тъпчеха топки за тенис , между витките на пружините.Това е не по-малка простотия.Нито ще е комфортно нито ще е стабилно, даже напротив.Ако беше така, колите фабрично щяха да излизат с тези дъфкалки.Да не се чудиш после, защо колата се "топа" по завоите. По-правилното решение , го е написал маr_tod , няколко поста нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя буфер няма да повдигнеш нищо, ползва се за омекнали пружини. В някой случай спомагат и да си счупиш пружините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще я повдигне с 2 до 3 см. доста прочетох за тези буфери във интернет и най-вече форумите на други марки автомобили и всички мнения на хора, които са ги ползвали бяха позитивни, затова и си поръчах 1 комплект утре мисля, че ще ги сложа и ще покарам и след това ще ви напиша мнение, ако усетя негативни въздействия ще ги махана не коства кой знае какво усилие. Още по темата очаквайте тези дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

пиши ми на скаип moonray85 да ти поясня как се прави

Редактирано от Dragi4
Моля не цитирайте предходното мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето малко повече инфо за продукта, ефектите и негативитеинфо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста километра навъртях вече с буферите и за сега няма нищо негативно, Ползите са доста според мен - вози малко по мекичко от зад през неравности и павета, повдигна с 2 сантиметра задницата и ляга по-малко когато се качат 3-ма човека от зад или напълня багажника. Това е от мен по темата, ако някой го интересува нещо да ми пише на лична

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...