Jump to content
Николай Димитров

Honda Civic 1.4i 90hp 1999

Recommended Posts

Здравейте!Реших да си закупя автомобил и съм се спрял на Хонда Сивик!Искам да дадете някакви мнения за този конкретен автомобил: http://www.cars.bg/c209761 .Също така ако може да ми кажете нещо за самия двигател.Какъф разход да очаквам,скъпи ли са частите?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей, бъдещ (надявам се) колега, като гледам конкретния автомобил забрави да е на 100 хил, по-скоро на 200, което не е проблем за мотора. Като цяло изглежда запазена, така че си заслужава да се види, наистина отделете време за двигателя при огледа. Но ако всичко е наред, това е уникален двигател, пъргав, тих, издръжлив и с много потенциал Публикувано изображение. За 10 000км не гори и 50мл масло. Иначе извън града разхода може и да падне до към 5-5,5 според мен Публикувано изображение А относно частите - сравнително евтини са. Успех !

Редактирано от SandokanD14
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам я сьщата взимаи без да се замисляш :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колегаТочно тази Хонда от обявата, която си постнал едни мои приятели ходиха да я гледат преди 2 седмици и ми казаха, че мотора не бил в ред т.е. имал много странно чукане. И съответно са се отказали да я взимат. Но все пак ако са ме излъгали значи лъжа и теб. Колега, виждам, че си от Сливен и можеш да й хвърлиш едно око, но имай едно наум затова, което ти казах. Успех в търсенето на читава Хонда. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колега,баща ми е ходил да гледа колата,каза ми че е в много добро състояние нямало е никакво чукане.Тея дни ще я закачим да видим какво ще покаже диагностиката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какво ще я закачите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работи двигателя добре я взимай. Аз съм с такъв мотор и съм супер доволен-много икономичен, и на газ 25л=360км Публикувано изображение Евтини части, които при правилна експлоатация не ти трябватПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз да се включа, колега колата изглежда супер, но има един проблем, в тази обява хората лъжат за годината на колата, тази кола е или 96 или 97 година. Сивиците 99/00 година се водят фейслифтови и отпред са по различни от този който си показал (седалките също са други, стоповете и т.н.). Обърни внимание на това, да не лъжат нещо с документите и хем ти да си наясно, разгледай ги в нета и ще видиш разликите. Късмет.

Редактирано от 626

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз да се включа, колега колата изглежда супер, но има един проблем, в тази обява хората лъжат за годината на колата, тази кола е или 96 или 97 година. Сивиците 99/00 година се водят фейслифтови и отпред са по различни от този който си показал (седалките също са други, стоповете и т.н.). Обърни внимание на това, да не лъжат нещо с документите и хем ти да си наясно, разгледай ги в нета и ще видиш разликите. Късмет.

 

Колегата е прав,колата е преди фейс лифта и е макцимум 98г.,което не и пречи да е с първа регистрация 99г.,но се съмнявам,понеже я пишат априлПубликувано изображениеИначе на снимките изглежда добре.

 

П.П. сега видях,че волана е шит допълнително,но пък педалите биват.И моят волан е изгорял,предполагам,че е слаба гуматаПубликувано изображение

Редактирано от longfinmako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа, колега колата изглежда супер, но има един проблем, в тази обява хората лъжат за годината на колата, тази кола е или 96 или 97 година. Сивиците 99/00 година се водят фейслифтови и отпред са по различни от този който си показал (седалките също са други, стоповете и т.н.). Обърни внимание на това, да не лъжат нещо с документите и хем ти да си наясно, разгледай ги в нета и ще видиш разликите. Късмет.

Първо да се извиня за оффа. Искам само да попитам колегата от къде точно по предницата разбра, че е от преди фейслифта, като очно от нея си вижда, че си фейслит колата??? Не подвеждайте без да сте сигурни.
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така на пръв поглед от снимките се вижда, че колата е преди фейс лифта, няма еърбег и няма халогени..... като това не й пречи да е здрава и да си заслужава покупката със съответната отстъпка на цената. Успех с избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

crazy job колата и по предницата и по задницата и по салона по абсолютно навсякъде си е чист преди фейс лифт! Колата е или 96 или 97 годинаи пише, че има еърбег, абс и халогени, а няма! Аз такива ги пропускам веднага :huh:/>волана е шит с кожа, а топката за скоростния лост е сменяна .. тая кола е поне на 300 000 км :D

Редактирано от cool24

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа, колега колата изглежда супер, но има един проблем, в тази обява хората лъжат за годината на колата, тази кола е или 96 или 97 година. Сивиците 99/00 година се водят фейслифтови и отпред са по различни от този който си показал (седалките също са други, стоповете и т.н.). Обърни внимание на това, да не лъжат нещо с документите и хем ти да си наясно, разгледай ги в нета и ще видиш разликите. Късмет.

Първо да се извиня за оффа. Искам само да попитам колегата от къде точно по предницата разбра, че е от преди фейслифта, като очно от нея си вижда, че си фейслит колата??? Не подвеждайте без да сте сигурни.
На бронята има лайсни , фаровете са с малко по различна форма и като цяло бронята е с по различна форма. По задницата стига да погледнеш стъклата на мигачите ( На фейслифтовите са бели на преди фейса са жълти ) :) Други въпроси :) Според мен бягай от тази кола много неточности има в обявата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И аз да се включа, колега колата изглежда супер, но има един проблем, в тази обява хората лъжат за годината на колата, тази кола е или 96 или 97 година. Сивиците 99/00 година се водят фейслифтови и отпред са по различни от този който си показал (седалките също са други, стоповете и т.н.). Обърни внимание на това, да не лъжат нещо с документите и хем ти да си наясно, разгледай ги в нета и ще видиш разликите. Късмет.

 

Първо да се извиня за оффа. Искам само да попитам колегата от къде точно по предницата разбра, че е от преди фейслифта, като очно от нея си вижда, че си фейслит колата??? Не подвеждайте без да сте сигурни.

 

На бронята има лайсни , фаровете са с малко по различна форма и като цяло бронята е с по различна форма. По задницата стига да погледнеш стъклата на мигачите ( На фейслифтовите са бели на преди фейса са жълти ) Публикувано изображение

Други въпроси Публикувано изображение

Според мен бягай от тази кола много неточности има в обявата.

 

Колега, това за отзад не знам дали има нещо общо с фейслифта, а може проблемът да е в моята кола. Да не отварям нова тема, някой може ли да ми каже дали по VIN кода може да се разбере дали колата е фейслифт или не, понеже моята отпред е фейслифт, а отзад не е, т.е. с лайсните отзад е и мигачите са оранжеви. много е странна като цяло и никъде не пасват идеално броните и фаровете, иначе колата е средата на 98-ма, точно когато почват да правят фейслифта. Та има ли някоя цифричка или буквичка на VIN-a, което да обозначава именно това ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да,по VIN кода се разбира точно кога е произведена.И мисля,че фейс лифта не е от средата на 98-ма,понеже моделът на всякъде фигурира като 99/00.При теб щом е 98 трябва да е преди фейса,както ти е задницата.Отпред ако са сменяни фарофете,трябва да се сменят и калниците.капакът и той е различен

Редактирано от longfinmako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подвеждайте без да сте сигурни.

 

Точно така. Само когато сте сигурни подвеждайте! :D Бъзик.

 

Преди фейс: Публикувано изображение

 

След фейс: Публикувано изображение

 

+ останалите признаци които колегите по-горе вече споменаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги другият автомобил на който съм се спрял в Сливен е този: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11369939257203325&f1=details&slink=383nms .Тея дни ще отида да го огледам и да го изпробвам.Иначе като външен вид какво ще кажете преди фейслифта ли е пак или след?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак лъжат с годинките. 100% не е "октомври 1999" и никак не ми харесват фугите по нея. Особено тази, между заден десен калник и бронята. Вероятно и отпред е имала удар колата, съдейки по различното разстояние между капака и бронята.П.П: Сега като се загледах има и забележка по предната броня под шофьорския фар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

АБе тея джамбази как не се научиха , че датата на производство не е дата на 1-ва регистрация !!!/> Колата е преди фейслифта ( И тази 2-рата сивата имам предвид ) , което значи , че няма как да е октомври 99-та ! Въздушни възглавници - Предни• Въздушни възглавници - Странични• Контрол на налягането на гумите• Лети джанти• Халогенни фарове• Ел. усилвател на воланаНяма нито едно от тези посочените в обявата неща ...

Редактирано от ObiChLiFk0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен много добре са се научили те ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата кола е кавачена със сигурност, задните вежди са пребоядисвани на 100% в следствие на удар или ръжди. И вижте само как предната броня в долния ъгъл от шофьорската страна как е деформиран. От капачката на радиатора има теч на антифриз по самия радиатор и делкото нещо побългарявно ми се вижда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,по VIN кода се разбира точно кога е произведена.И мисля,че фейс лифта не е от средата на 98-ма,понеже моделът на всякъде фигурира като 99/00.При теб щом е 98 трябва да е преди фейса,както ти е задницата.Отпред ако са сменяни фарофете,трябва да се сменят и калниците.капакът и той е различен

Отпред всичко е от фейслифта, даже си има халогени вътре с копче на оригиналното място, просто има фуги и много щипки са заменени с болтове. Другото, което си мисля е да не е удряна. Но в крайна сметка няма ли точна дата на фейслифта, и след нея сигурно ли е, че спира производството на стария модел ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще кача няколко снимки за да ти покажа как най-точно, бързо и лесно може да разпознаеш един Сивик коя година е, само по предницата, ако разбира се той е в стоковия си заводски вид.

 

96/97

Публикувано изображение

 

98 (маската между фаровете е по различна, хромирана е и емблемата е от новите, по голяма като цяло)

Публикувано изображение

 

99/00

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Да,по VIN кода се разбира точно кога е произведена.И мисля,че фейс лифта не е от средата на 98-ма,понеже моделът на всякъде фигурира като 99/00.

При теб щом е 98 трябва да е преди фейса,както ти е задницата.Отпред ако са сменяни фарофете,трябва да се сменят и калниците.капакът и той е различен

 

Отпред всичко е от фейслифта, даже си има халогени вътре с копче на оригиналното място, просто има фуги и много щипки са заменени с болтове. Другото, което си мисля е да не е удряна. Но в крайна сметка няма ли точна дата на фейслифта, и след нея сигурно ли е, че спира производството на стария модел ?

 

Ами наистина не знам какво да ти отговоря.Най-добре си чукни рамата по VIN и ще ти излезе всичко,дори коя по ред е колата ти в производството.Копчето и инсталацията за халогени се продава в комплекта с халогените.Може да е фейс лифт и да са сменени задната броня и стоповете.В България не се учудвам вече на джамбаските способностиПубликувано изображение

Относно темата на колегата,да не спамя,искам да кажа,че наистина новата обява не отговаря на истината.Колата далеч не е произведена октомври 99,но това вече колегите го казаха.Личи си по абсолютно всичко,което изписахме в темата.Да не говорим,че последните 2 снимки дори са на Голф 3.Електрически усилвател се използва в Сивик 7-ма генерация.Иначе,салонът е доста запазен.От вън и на мен не ми харесва и макар и с климатик,ако е внос от Германия,моят съвет е да не ходиш да я гледашПубликувано изображение

Редактирано от longfinmako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това момче май скоро няма да се сдобие с Хонда с толкова оценители:D/>Едва ли има кола на 15 години която никога да не удряна и пребоядисвана,да няма точка ръжда или сменяно нещо по интериора. Все пак не купува кола за милиони.Моята е удряна челно и е сменена цялата предница,което още като я купувах видях.Освен това идва с метан от Италия,с шит волан и сменена топка,което предполага над 300 000км и още куп дреболии.Взех я щото ми хареса,като е направена добре и върви какъв е проблема.Карам я само с 5В40 масло и не гори масло!Поведението и е добре,на стенда без отклонение.Сигурен съм,че и вашите коли са с кусури ама си ги карате.Варианта да е идеална е само от магазина!Тези забележки могат да се ползват само да се бутне от цената,важното е да няма замаскирани ръжди и двигателя да дърпа;)/>А че с джамбазите трябва да се внимава е сигурно,всеки си хвали стоката.Това е мое мнение.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Оценителите" ги казваме тия неща за да спестим на момчето бъдещи проблеми, които са ясни от сега и то само на пръв поглед по снимки. Търси съвет и мнение от нас и ги получава, не виждам какъв е проблема в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм казал,че е проблем.Проблем е да се намери кола без забележки.Както казах тези забележки може да ползва за да смъкне малко от цената.Не съм се изразил укорноПубликувано изображениеЗаради дребни детайли да се каже че някоя кола не става за нищо според мен не правилно.Някоя може да изглежда външно супер а двигателя да е леща.Най-добре да се гледа на място от човек,да се покара повечко по възможност на различни маневри и терен,и да се вдигне и в някой сервиз плюс диагностика/>Успех!

Редактирано от civic 1.6 aerodeck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм казал,че е проблем.Проблем е да се намери кола без забележки.Както казах тези забележки може да ползва за да смъкне малко от цената.Не съм се изразил укорноПубликувано изображениеЗаради дребни детайли да се каже че някоя кола не става за нищо според мен не правилно.Някоя може да изглежда външно супер а двигателя да е леща.Най-добре да се гледа на място от човек,да се покара повечко по възможност на различни маневри и терен,и да се вдигне и в някой сервиз плюс диагностика/>Успех!

 

Прав си колега.Нека я погледне,но при положение,че още от обявата лъжат с година и половина-две....е..ем ги в търговците.Най лошото е,че си взима например колегата колата за "уж" края на 99г. и отива да си прави каско.Смях като му изкарат реалната година за оценката.Както и да е,може и да не прави каско,все пак стара колаПубликувано изображение.Срещу 100 левчета оправят документи все още и още и в кат си затварят очите.Блажени са вярващите.За мен лично в случая не важно състоянието,а това,че някой си бай "ГОЛЯМ" автомобилен вносител се мъчи да се ебава с хората.Само сопа за такива и не трябва да ги правим играчи,защото като се продаде въпросната кочина,бай търговец с гордост разправя как бай балък е влязъл в капана и колко е прост да даде сума ти и пари за кола,която например е подарък към пакет от 7-8 други кочини или е купена за 300/400 евро.Поне съм ги слушал такива и то мнооооооооооооого.Една майка ги е раждала матрапазитеПубликувано изображение

Не казвам,че за тези пари може да се вземе нещо читаво,или поне късмет трябва.Нека човека си събере малко мненияПубликувано изображение

 

Ето първата,на която попаднах в нета....и изглежда добре,а и е с правилният двигателПубликувано изображениеА в карс.бг има тооолкова много

 

ХОНДА Сивик 1.5 в-тек

Редактирано от longfinmako
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,защо не погледнеш хондите на колегите от форума?-Аз съм свидетел на колата на баща ми-поло1.4тди 2004год.(от Италия,много било хубаво дрън дрън,а купихме го от Дупница)казах му че е блъсната левата страна,он каза че не било проблем-демек оправена.-след 1 месец разбра че левата гума му е за смяна Публикувано изображение

верно е че не купуваш нова кола,обаче парите се в теб,а не си дължен да си трошиш главата след покупката.Щом лъже за годината лъже и за километри...Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега погледни тази - поне на мен ми изглежда доста прилично http://www.cars.bg/c305588

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...