Jump to content
MegatroniC

Плюс след контакт

Recommended Posts

Здравейте, някой може ли да помогне с малко инфо, от къде и как най-лесно да изкарам едно кабелче, някъде около акумулатора с +12V, но да се появява напрежение след като се даде на контакт? От кутията с предпазителите, едва ли ще е удобно защото трябва сигурно да й дупча капака Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е целта ? Какво ще захранваш (има значение) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам монтирани DRL (12W). Но блока им за управление се захранва директно от клемите на акумулатора.

 

Не че има проблем и така да е. Но имат няколко mA консумация при изгасена кола, също така при отключване или заключване на колата от централното или алармата светват за 15 сек, (имат фунция "Изпрати ме до вкъщи" или нещо от сорта) и ме дразни. Публикувано изображение

Редактирано от MegatroniC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани си от контактния ключ, от долу като свалиш кората ще видиш два дебели кабела и няколко по тънки, мисля като цвят бяха оранжев и жълт или червен, все тая, по спомен маи беше оранжев но ще си го замериш. Бодни една игла в изолацията, даи контакт и ако доиде ток значи е тои. Без да го режеш заголваш малко изолация разделяш нижките на две да сатне като ухо, пъхаш в ухото кабела дето ще прекачаш и омотаваш, тва е мързеливата без запояване, инак винаги е по добре да го капнеш малко с поялника, изолираш и си готов. Купуваш боза с захар и черпиш :) Имам и друга оферта за тебе, може както е захранен сега от аку да прекъснеш кабела през реле, релето ще управляваш пак с 12+ от контакт, но тва си е повече играчка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателният отговор. :)

 

Тая работа успях да я свърша преди 2 седмици.

 

Това не пречи да те почерпя една боза (опа ... бира), като идвам в Пловдив, да се видя колегите. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли, хич не видях от кога е последния пост :) Нищо някому може да е полезно. За бозата се бъзикам :) всъщност не, боза с захар ако намеря някъде пия, ама бира хич не пия, мнооо горчива бре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...