Jump to content
bbozhanov

Хронични заболявания на климатроника

Recommended Posts

Здр. Колеги!!! имам проблем и аз, с бобината на магн. Съединител. Црв 2,2 дизел. Намирам доста бобини(нови) за продажба, но повечето са за бензиновите модели. Някой сменял мие на дизела и знаете ли номера на часта(бобината) или неин заместител. Благодаря предварително! 

Провери ли да не е релето за климатика?

Omron 120ома!

Posted (edited)

Здраявейте колеги,

моля за помощ: Проблема описан в първата статия и при мен се появи, но лошото е че се появи на път извън България - на 400 км от Сф, където трябва да се прибера. Проблема се появи 200 км преди да стигна, но сега вече трябва да се връщам а с тази повреда се притеснявам - шайбата доста мирише и бързо забрява ( пари) малко след като стартирам двигателя.

Имам идея: ако се опитам да намеря да сложа по-малък ремък като прескоча шайбата на компресора дали ще се получи да се прибера и дали имате идея какъв ремък (размер) да взема?

Благодаря предварително за идеите.

Edited by kyna

Неприятно.

Евентуално с по-къс ремък може да се получи, но за да го налучкаш на дължина, трябва да пробваш на място.

Преди 9 часа, kyna написа:

Здраявейте колеги,

моля за помощ: Проблема описан в първата статия и при мен се появи, но лошото е че се появи на път извън България - на 400 км от Сф, където трябва да се прибера. Проблема се появи 200 км преди да стигна, но сега вече трябва да се връщам а с тази повреда се притеснявам - шайбата доста мирише и бързо забрява ( пари) малко след като стартирам двигателя.

Имам идея: ако се опитам да намеря да сложа по-малък ремък като прескоча шайбата на компресора дали ще се получи да се прибера и дали имате идея какъв ремък (размер) да взема?

Благодаря предварително за идеите.

Да, със сигурност можеш да се прибереш безпроблемно с по-къс ремък, който да прескочи компресора. аз така карах акорда ми над месец, докато му оправя компресора. За размера нямам идея но в сервиза, където бях отишъл по спешност се оправиха за няколко часа с намирането му. 

Здравейте,
Стана това което питах.
Сложиха по къс ремък 6PK1538. Това което намирах в нета като размер за по-къс ремък се разминава с това което стана на мойта кола - 2009 г. Нямам ролка горе при клапаните
Вижте снимките:b0932c434d83db9d4a7306b37771f98b.jpgc015580d3aaf7d0da94f156b6e1e0338.jpgb2cbea9835d2a27b2b54ef22dadaef92.jpg48d04f24ad52c6acabeeda4b77edcee8.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

• Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 3

Браво и приятно прибиране. 

Така и предположих  че трябва на място да се пробва.

Сега вече, колегите с този двигател,ще имат информация. 

Първо спря да духа студено  и след като я угасих и запалих отново взе направо да дрънка и да щрака от към шайбата на компресора. Направих същата процедура но със ремък 6рк1530 /такъв имаше наличен в магазина/...става без проблем...Неми се правят упражнения със смяна на лагери и за това търся отзиви за компресор НИСЕН /дано съм разбрал името/ ..цената е добра /около 400 лв./ от няколко места ми казаха че са добри ,но ако някой ползва да сподели ...

Posted (edited)
On 8/10/2019 at 5:50 PM, Slavko said:

.......Неми се правят упражнения със смяна на лагери и за това търся отзиви за компресор НИСЕН /дано съм разбрал името/ ..цената е добра /около 400 лв./ от няколко места ми казаха че са добри ,но ако някой ползва да сподели ...

Точно преди две години сложих нов Нисенс на тая цена. Миналото лято му смениха лагер на шайбата(ел.съединител). Преди месец шайбата се откъсна! Звука е като от строшен дизел, пък се случи и точно на границата в задръстването. Върнах си оригиналния компресор с нов комплект шайба/съединител/бобина. Сложих NRF. А от нисенса е излишно да казвам доволен ли съм, ще кажа само, че шлици и шайба не са като оригиналните. Т.е не може да се възстанови с други части освен Нисенс.

Поздрави

Edited by ekolev
  • Thanks 1

Преди 10 часа, ekolev написа:

Точно преди две години сложих нов Нисенс на тая цена. Миналото лято му смениха лагер на шайбата(ел.съединител). Преди месец шайбата се откъсна! Звука е като от строшен дизел, пък се случи и точно на границата в задръстването. Върнах си оригиналния компресор с нов комплект шайба/съединител/бобина. Сложих NRF. А от нисенса е излишно да казвам доволен ли съм, ще кажа само, че шлици и шайба не са като оригиналните. Т.е не може да се възстанови с други части освен Нисенс.

Поздрави

Току що го свалих...проблема е в лагера...мисля да го сменя ,а и така ме посъветваха ...да не се занимавам с китайски изпълнения ...изкарвали по 2-3год. максимум...благодаря за съвета ..на практика потвърди всичко което ми казаха.....

При мен пък ми се наложи да сменя компресора след описания проблем по горе. От прегряването на лагера, нагря оста на копрсесора и от там блокира и се скъса след като бях сложил вече нови шайба/ лагер, съеденител и бобина.

Компресора, който сложих е NRF  и го взех с отстъпка за около 400 и малко лв с ДДС. 

image.png

На 12.08.2019 г. at 23:37, Slavko написа:

Току що го свалих...проблема е в лагера...мисля да го сменя ,а и така ме посъветваха ...да не се занимавам с китайски изпълнения ...изкарвали по 2-3год. максимум...благодаря за съвета ..на практика потвърди всичко което ми казаха.....

Да...ама не...решение... нов компресор,лагера е блокирал и превъртял върху оста на компресора...и вече всичко е добре ..