Jump to content
bgmiro83

странични огледала на Англичанка

Recommended Posts

Здравейте,страничните ми огледала са откачени май,смисал свободно се местят без сила,незнам как да ги разглобя да видя какво става,само едното ми беше така,докато един ден другото ми беше обърнато на пред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу има една дупка за отверка,развиваш винта,сваляш гривната и после под огледалото има още един винт махаш и него и стъклото се сваля.;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така като теб от днес. Лявото като го прибрах и сякаш се откачи.Имам малко напредък по темата!Неможах да го разглобя както колегата по-горе е писал,защото рапидката отдолу е "бетон".Но успях да го "открехна" леко и видях,че нещо като голяма шайба ,която държи пружината натегната се е откачила. В това е проблема!!!Моето питане към колегите тук е дали това с "шайбата" (така я наричам,защото на това приличаше през малкия процеп който отворих) която притиска пружината е поправимо,защото иначе ще е много труд залудо да го разглобя както са спекли и ръждясали всички рапидки и да се окаже че е неремонтируемо!От мен толкоз! Малко но от сърце! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази шайба всъщност е зегерка - като изкочи зегерката от леглото си и така става-лошото е че канала за зегерката се износва и почваа постоянно да изкача - на мойта бангия 3-4 пъти вече изкача и се замислям вече дали да не го ковна с нещо че да стои един път завинаги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съпричастноста!

Аз временно оправих проблема-подчертавам временно!

Както е огледалото в нормална позиция-отворено...отдолу където е цепката между самото огледало и основата му една рапидка с черна заоблена глава да прави натиск като клин между двете части така че да не се "мандръса" напред назад...

Така имаме няколко преимущества спрямо занитването тип Опел - класиката там знаете е с планка и нитове...ужас!

1. Огледалото стои здраво! :) - тествано до 130 км/ч (аз не превишавам ограниченията :) )

2. Не се вижда - отдолу е + черна рапидка - стилно и нежно побългаряване(Ах как го мразя)

3. При евентуален удар рапидката играе ролята на ролка - съответно огледалото се прибира без да се счупи и ако заварим колата си в този вид сме щастливи че имаме здраво и прибрано огледало в следствие на удара и имаме нужда от нова рапидка,за да си го "заклещим" отново за около 10 - 15 секунди

 

Нужни инструменти и части:

1.Рапидка(винт) за около 20 стотинки

2. Отверка

 

Простете за шеговития тон,но това е едно доста добро побългаряване(временно),което немога да опиша на сериозно,защото би било смешно,НО работи!

Лека вечер!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали се износва - не знам; не съм чул много хора да се оплакват точно от това. Може би, ако не е била закрепена първия път правилно и след това да оказва влияние. При мен и двете огледала бяха зле, още при закупуването на колата. Вече 5 години не са мръднали след ремонта. Използвал съм същите "шайби-зегерки", като съм ги застопорил с т.н. менгеме и подходящ натиск. Има вероятност да изскочи при мноооого рязко сгъване и разгъване. При плавно - трудна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто още е по горе описания начин,защото върша други неща по колата,но ще му дойде времето и на него.Засега не е мръднал0 по споменатия начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колеги !!!И моите огледала са същите . Проблем съм го разрешил временно ( временните работи са най-постоянни) по следния начин. Сложил съм между огледалото и пластмасата на вратата парче гума със съответната дебелина. Стой оста стабилно и при висока скорост ( 140 - 150 км/ч). А даже някой да удари огледалото , то само се прибира. След това нова гума и никакви грижи. Тези дни направо ще залепя гумата към пластмасата да не пада когато се обърне огледалото, че запасите от гума намаляха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колеги !!!И моите огледала са същите . Проблем съм го разрешил временно ( временните работи са най-постоянни) по следния начин. Сложил съм между огледалото и пластмасата на вратата парче гума със съответната дебелина. Стой оста стабилно и при висока скорост ( 140 - 150 км/ч). А даже някой да удари огледалото , то само се прибира. След това нова гума и никакви грижи. Тези дни направо ще залепя гумата към пластмасата да не пада когато се обърне огледалото, че запасите от гума намаляха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен наскоро се случи същото:карах си на околовръстното с 90 и по едно време огледалото ми започна да се мята като ... ужас.Много се ядосах,но за момента нямаше какво да направя и затова като се прибрах,му сложих малко силиконче и отгоре изолирбанд да го притиска.Сега нищо му няма,но ако понеча да го прибирам,най-вероятно пак така ще стане.Мисля скоро да си взема друго ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...