Jump to content
Izverg

Не работещ километраж

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, преди седмица две си купих сивик 5-та купе с неработещ километраж. Забелязах, че когато колата е в наклон надолу, при дупка понякога заработва но, като се изправи хоризонтално отново спира. Доста е досадно, при тези наши ограницения в скороста и не знам с колко карам... Реших да проверя дали не е от таблото, смених го с друго, с друг уред за километрите но не заработи. Огледах и почистих добре буксата за датчика на скоростната кутия от, където взима информация. Но отново никощо не стана. Да не би да трябва да си сменя целия датчик или проблема може и да е някаде по инсталацията?

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много чест проблем при 5та генерация купе, както километража ,така и оборотомера. Пробвай да смениш датчика който влиза в ск. Кутия най вероятно е от него :)А оборотомера имаше една тема не я намирам, ако евентуално караш със 100км и си с 1500 оборота да знайш, че проблема е по таблото или по точно кондензаторите отзаде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери болтовете отзад на уреда да не са разхлабени:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

болтовете са си добре, ще опитам с друг датчик... ако на някой му се намира работещ излишен да драсне едно ЛС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв начин по който да разбера дали е от самия датчик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен се оказа датчика. и аз сменях табло, разглобявах горната част и почиствах, но се оказа датчика! поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...