Jump to content
jorko82

Каква е нормалната работна температура за двигателя?

Recommended Posts

някой знае ли каква е работна температура на d14-ската. В последно време се загледах в показанията на инфоборда и показанията се движат между 91 -93градуса!Струва ми се височки тия градуси ,а иначе като пусна парното температурата се движи между 84-86 градуса!

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

Според мен точно това е нормалната температура на двигателя- 80-90 целзиеви градуса. Перката при мен се включва при 93,5 градуса, но само когато е 50:50 вода- антифриз.

П.С.

Относно структурата на използваните метали и сплави в двигателя: няма никакъв проблем да работят при 100 градуса (дори и 150 градуса, и 180 градуса) !

Но тези високи температури (150, 180 градуса и повече) оказват влияние върху термичното разширяване на различните сплави в двигателя- и са напълно възможни по- интензивно износване и задирания; нарушава се охлаждането и се стига до прегряване на двигателя.

 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами термостата ми отваря на 78 градуса и после държи около 84/86 градуса сега като е топло и в по-критични случаи до 90/92 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен температурата се движи в диапазона 80-85 градуса, само веднъж съм е засичал да стига до 92 градуса. Но колата е имам от септември 2012 и все още не съм карал в големи жеги, за да видя максимума до който ще достигне.Показанията са от инфоборда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното при мен е че като я напъна на магистралата със 160 и варира между 96-97 градуса и доста ме притеснява,дали е нормално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водата охлажда и маслото, а маслото става рядко на високи градуси- около 120 в повечето случаи :) правете си изводи до кога е опасно, и до кога не :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли каква е работна температура на d14-ската. В последно време се загледах в показанията на инфоборда и показанията се движат между 91 -93градуса!Струва ми се височки тия градуси ,а иначе като пусна парното температурата се движи между 84-86 градуса!

колега,и аз карам d14z4 и темп,е 80-85град,но при по дълго каране по магистралата с 150-160км/ч отива на 95, Иначе на градско в София си седи около 85,показанията са от инфоборда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормална работна температура на двигателя е между 80 и 90 градуса.При охладителна смес 50:50 термостата започва да се отваря между 76 и 80 градуса, отворен е напълно при 90 градуса.Перката се включва в диапазаона между 91 и 95 градуса и сваля температурата от 3 до 8 градуса.В ръководството на Хонда се препоръчва сместа да е точно 50:50 за да се предoтврати всякаква корозия.Охладителна течно, която е концентирана (60 и над 60%) влошава охлаждането и не е препоръчителна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...