Jump to content
vendesign

Колко километра на година изминавате?

  

102 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Винаги ми е било интересно, аз явно съм малко каращ, каквото и да става винаги съм около 10к. Четох изследване, че на запад домакините карат по 7500, средните западняци карат по 15 000, а 30 000 се води за мноог каране. Странно ми е като някой каже - "виж я тая кола, на 8 години е, а пише че само на 150к км"! Това за мен е дори повече от нормалното, при положение че карам почти всеки ден в София, но май повечето хора карат доста над това. Къде се класирате вие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено не си водя такава статистика, но последната година така се случи, че ... 32 000 км. на CRV-то. А съпругата ми за последните 6 месеца направи 7 000 км. с новата си 9-ка.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 коли . Средно по около 30 хил км на година на кола ... Не е като да не се возим с жената . Да живее изобретателя на газовите уредби :D

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минавам по около 15000км. на година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служебната - 20/25000км. целогодишно.Дизел.Личната - 2/3000км. , в периода април/септември само извънградско за кеф на Бенз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служебни - около 20-30 хиляди и аз. На личната - около 20-25 хиляди. Само да отида на работа и да се върна са ми едни 50 км дневно, а ако взема и да поизляза някъде лесно стават 60-70 на ден. Отделно уикендите по още 150 минимум и сметката отива на към 1300-1500 месечно, без да броим разходките в отпуските...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години карах доста, по над 40 000км на година с личната кола.Преди това карах и доста служебни,та не ми се мисли че обикалях цяла Бг.Сега съм се кротнал и карам под 40 000км ама пак съм близо до границата, понеже всеки уикенд ходя до Асеновград а в двете посоки това са 350км. Отделно до работа и обратно са ми 50км пък работя и събота:)Абе Акорда врътна едни 100 000км за 3 години като стой та гледай.Да живеят газовите инжекциони верно:) Колета отдавна ми е подарък:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех че живея далече от работа (25км в двете посоки) ама като ви гледам вас момчета явно съм живял в заблуда. С Prelude изминавам малко под 10к на година а с семейната между 10 и 15. Общо на двете коли може би навъртам около 20-25000 км което явно е малко за стандартите на форума Публикувано изображение

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За две години откакто я имам гледам съм навъртял 30к, значи 15 000 на година, но последните две години ми се налага да ходя поне 3-4 пъти до София и затова. Иначе и аз долу горе 10 000 на година по "хубавите" варненски пътища Публикувано изображение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето около 12-13К ги докарвам като карам главно градско : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При така зададения въпрос - за година изминавам около 25-30 хил.км. С личния Сивик и за лично ползване - под 10 хил. км, т.е. общо взето 90% е само градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам личната ми кола от Октомври 2011, и до сега съм минал около 17000 км.Около 1000 км. на месец, но е различно, а и служебната карам също.За това гласувах за 10-15000 :) Там някъде :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 5 години с хондата - 50 хил. километра почти само градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За една година ги навъртявам малко над 20000 км. Може и още ама все излиза някой непредвиден ремот

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 10 000, някъде 5-6К, предимно извънградско. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 5000 км правя на година!Карам всеки ден ама в нашия загубен град разтоянията не са големи и затова.Извън града общо взето нямам къде да ходя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко над 3 год притежание на Сивика 100К км. До работа 10км отиване и връщане и събота и неделя разходки, ходенки, екскурзии. :) Както каза колегата по-нагоре да живеят газовите уредби. :)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика между 30 и 40 000.Голф 5, имам го от началото на февруари и вече съм му навъртял близо 15 000.Бмв-то около 15/20 000 - основно за семейни екскурзии.До работа имам в най добрия случай около 50 километра в посока :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 30к на година не мога да падна :) Всеки ден до бачкането и обратно около 47 км. и няколко пъти в годината София- Силистра и София морето. Луда работа! Криза било :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 30-40 000 на година по груби сметки. Менкам си ги 1 път с купето 1 път със седана , и служебната и тя си лети :)/>

Редактирано от grigor tabakov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната кола я купих преди 7 месеца и дотук съм и навъртял 30 х. км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез километри за нищо ги нямате еййй !!!Аз шофирам цифром и словом 4 / четири / автомобила и не минавам повече от 20 - 22 к. км. на година.Та знаете ли приказката за окото и рибаря !!!:o/> :o/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата година като си взех кола и книжка = 15 хиляди , вече по-спокойно и само по 10хиляди на година , кола за пикадили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм скромен - около 12 000км на година (доста често излизам пеша) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми миналата от Август края до момента (от тогава сме Хондаджии с брата) - около 15-20к :)/>

Редактирано от Петко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез километри за нищо ги нямате еййй Публикувано изображение

 

Аз шофирам цифром и словом 4 / четири / автомобила и не минавам повече от 20 - 22 к. км. на година.

 

Та знаете ли приказката за окото и рибаря Публикувано изображениеПубликувано изображение/> Публикувано изображение/>

 

Има една такава работа. Лично аз работя в Севлиево, а живея във В. Търново. Това са по 100 км на всеки работен ден. Плюс един път месечно до Сливен. Градското, разходките през почивните дни и почивката въобще не ги слагам. И при всичкото това каране 30 хил. не съм ги надхвърлял за година. Пък и темата има и един друг аспект. Колко време годишно прекарвам в колата? Аз като си отговоря на тоя въпрос и ми се плаче. Най-загубеното време на света, ама какво да се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да кажете , че и служебните се броят- карам от месец и нещо една дачия и вече само аз и направих 6 хил , та стана на 11 :D/> До работа и обратно - 68км ...

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Прелюда около 10-13000 на година (общо взето я карам само събота и неделя,през седмицата я врътка жената)Със служебната по 40000 на година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С първия ми сивик през 2007год. сменях маслото на всеки 3 месеца или това горе долу е около 40000- 45000км. годишно,но тогава цените на горивата бяха много по различни от днешните.Сега през последната година едва изминах и 25000км.Криза:angry:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...