Jump to content
__reddevil__

Светещи стрелки CIVIC 5gen

Recommended Posts

Знам, че има писано по въпроса, но ме интересува друго. Някой слагал ли е прозрачни светещи стрелки от друга кола и от кои коли могат да се ползват без преправяне?Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз си сложих от БМВ и станаха ама несъм си играл да ги правя да светят ярко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка можеш ли да покажеш, колега? Предполагам БМВто е Е36?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой пробвал ли е този вид бои за стрелки,че моите едвам се виждат?

 

Публикувано изображение

Извинявам се,че не е точно по темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги боядисвах със фосфорен спрей, който е същия като тези бои. Ефект има през деня, стрелките по се набиват на очи, но на тъмно нямат нищо общо с прозрачни осветени стрелки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с стрелките от БМВ ме заинтригува, колега качи снимки и ако може сподели как се слагат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от какво БМВ са незнам от новите 3-ки е ама какво се води незнам ,само стрелката която е за оборотите се отрязва малко защото идва дълга снимки ще кача :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих от Ксантия - светят в червено и пасват почти идеално, само малко се подрязва с макетен нож тази за оборотите и двете за температурата и горивото (на CR-V). Обаче по никакъв начин не успях да ги накарам да светят - дупката през която минава оста е твърде малка за поставянето на светодиод който да ги осветява, та засега съм на изчакване докато измисля хитра идея. Как ги накара да светят? :)

Редактирано от swartalf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес набарах едно табло от Ситроен Ксантия и ще видим какво ще се получи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какъв е резултата, има ли развитие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелките пасват с леко подрязване. Тези за бензиномера и температурата трябва да им се удължат осите за да паснат на пета генерация. За англичанка този проблем го няма. Осветлението не мога да го измисля по друг начин, освен с СМД подсветки за стрелки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой нещо ново по въпроса,снимки ала бала :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да сменявате стрелки,земете свалете си таблото почистете го и му сменете крушките.Ефекта е +160% по добро от предишния модел.Няма смисъл от смяна на стрелки,мацане,цапане и тем подобни глупости.Вариант 2 ако не ви кефат оригиналните крушки сложете малко по мощни или направо LED за таблото.В момента се продават всякакви видове с различна сила тъи че според мен е по лесно от това стрелки да праите и тн...

  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то това с таблото как да светне е обяснено вече,но няма как да се оспори факта ,че с светещи стрелки визията е в пъти по добра от колкото с несветещи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак според мен това е много тъпа идея.Дет викат хората "луд на шарено се радва".И за коя визия говориш при положение,че само ти си караш колата и шанса за успех ти е под 15% ?При това говориме за през ноща само?В VW форума му викат на това "селски тЮнинг".

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

като му викат както казваш ти селски тунинг,защо на новите коли не слагат обикновени стрелки и подсветки на циферблатите,ми ги правят такива цигански Публикувано изображение шанса за успех незнам как го прецени ,че ми е под 15%,щом от хора е правено ,значи не е непостижимо а и е малко глупаво да преценяваш компетенцията на човек дали може сам да си го направи или не по своя собствена преценка Публикувано изображение правиш го за визия и собствен кеф ,че си постигнал нещо коети ти харесва :)

Редактирано от KrasIs7a
  • Нагоре 5
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото новите коли си идват с заводски стрелки,и когато една кола са и сложили нещо заводско по добре да си остане така.Шанса за успех ти го сметнах на базата на българския тунингджия като сбор от ядовете които ше береш докато го направиш + нервите и времето което ще ти отнеме делено на псувните по красивата ти стокова визия.,който в повечето случаи завършват с нещо уникално грозно или 70% по различно от очакванията.А и аз все още не мога да разбера за чии чеп ше ти трябва да праиш СТРЕЛКИТЕ да светят Публикувано изображение Какво ти харесва в това?Би ли ми дал логично обяснение и евентуално от техническа гледна точка.Публикувано изображение

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пробвайте със стрелки от Ауди Б3! Не стават :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне реших да се наканя да си довърша таблото. Набавил съм си стрелки и съм измислил подсветка, но най-много ме мъчи свалянето и поставянето на новите. Свалянето е ясно как ще стане (с 2 лъжици за кафе), но как да калибрирам новите за да отчитат вярно? Четох разни теми из форума за това, но не ми стана много ясно. Някой има ли идеи за начина на сваляне и поставяне на новите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,най-важното е да държиш оста на стрелката!Нея я хвани здраво с мини клещи или каквото се сетиш,а самата стрелка можеш и с нормални клещи.Калибрирането за да отчита вярно става на контакт с изключение на стрелката за бензина,тя е независима.(предполагам си измерил с точност грамажа,нова стара стрелка иначе...нестава)Ако има нещо ще помагам....

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана със стрелките от Ксантията ? Колега ако си готов моля те направи 2-3 снимки че ми стана интересно да видя как изглежда. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако още не си започнал с напасването на стрелките от ксантия ти препорачвам да разгледаш стрелките на голф 4 те също не са лоши :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво развитие с тези стрелки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно! Много е пипкава тая работа. Можеш ли да разкриеш тайните? Планирам такова нещо, но се отказах защото е много пипкаво и не се чувствам токова уверен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало,браво. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт.  Стрелките бяха поопечени от крушките на предишното табло и през деня, на места светеха по-жълто . Затова пробвах с различни цветове фолио:

Публикувано изображение

спрях се на този ( фолиото от оборотомера)

Публикувано изображение

фолиото е флуорисцентно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, уникална работа! Обаче си е доста трудна работа, особено калибрирането на стрелките.Някакси все още не съм уверен за това. Струва ми се, че си изрязал малко стрелките на оборотомера и километража. До колкото съм чувал стрелките имат точно определена тежест и център на тежестта и това можело да промени отчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Наложи ми се да скъся 2-те големи стрелки, и за да оправя баланса им ги зарглобих и отрязох част месинговата противотежест, критерий ми беше скороста на връщане на стрелката след повдигане ( държах таблото изправено).

 

Описал съм го, колега. Импровизация е цялата работа, и усет.  :rolleyes:  Даже започвам да се замислям дали да не си направя сам стрелките, по-лесно ще е балансирането им, още повече че имам оригинални от които да гледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм довършил моето табло, но мога да помогна с две теми от немски форум от които ползвам идеите.

 

http://www.maxrev.de/eg-tachonadel-beleuchten-von-mat-wieder-online-t164328.htm

 

http://www.maxrev.de/ej-ek-tachonadel-beleuchten-t326312.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Наложи ми се да скъся 2-те големи стрелки, и за да оправя баланса им ги зарглобих и отрязох част месинговата противотежест, критерий ми беше скороста на връщане на стрелката след повдигане ( държах таблото изправено).

 

Описал съм го, колега. Импровизация е цялата работа, и усет.  :rolleyes:  Даже започвам да се замислям дали да не си направя сам стрелките, по-лесно ще е балансирането им, още повече че имам оригинални от които да гледам.

 

Аз мисля да взема тежестите на оригиналните стрелки и да ги сложа на новите. Дали така ще се получи и ще отчитат вярно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане, колега. Едно че няма как да сложиш тежестите и да запазиш цяло "окото" в стрелката, което всъщност е светлопроводимата част, друго че тая противотежест е изчислена за тия стрелки и няма да са валидни за новите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане, колега. Едно че няма как да сложиш тежестите и да запазиш цяло "окото" в стрелката, което всъщност е светлопроводимата част, друго че тая противотежест е изчислена за тия стрелки и няма да са валидни за новите.

Стрелките които, ще слагам са от сузуки суифт. Отказах се от тези от Ксантията. Светлопроводимата част си остава като сложа сивиковите тежести. Гледам из чуждите форуми ползват сивиковите тежести и по тази логика аз си мисля че точно тези тежести играят роля за да отчита правилно стрелката, а не пластмасовата и част. Ето например тази тема, в която ползват стрелки от Прелюд и им слагат тежестите от сивика.

 

http://www.hondaklubas.com/forum/viewtopic.php?t=685949&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=ebf57cc1ef6801bf753ea35db64fd5eb

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Meanwile. Публикувано изображение Публикувано изображение мисля че таблото качи поне двайсетина коня...поне.  :tooth:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка отчита ли вярно ?? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, оборотомера го сверих по празните обороти и по прекъсвач. Скоростомера ( с него беше пипкаво) показва +5км спрямо gps, другите уреди са лесни за калибриране. Така, че... да, отчита вярно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен скоростомера на 4-тата ген понеже е с жило и не ме бърка той е ограничен от-до :D ще видя оборотомера да наглася някак,и стрелката за нивото на бензина ми е чудно дали ще я уцеля да показва вярно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда много добре!

Няколко въпроса:

Може ли да опишете малко по-подробно калиброването на стрелките? Елемента с премахването на стрелките в определена позиция нещо не го разбрах. Стрелките на бензина и температурата на водата как се калиброват?

Това със стрелките от суйфт ми хареса като изпълнение. Въпросните тежести от сивик-а точно ли пасват или искат преправяне?

Подсветката може ли да бъде в друг цвят? Тези стрелки май имат и част, която е боядисана. Може ли да се сменя?

 

Поздравления за тази модификация!

Редактирано от ACID BURN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...