Jump to content
Слави CR-V

Фотографите във форума

Recommended Posts

Йеее... Честит супер як фотоапарат :P

Много обмислях дали да не заменя д3100то което имам сега за д7100, но нещо ме спря.. :D Поне за сега!

Със здраве да си снимаш, и качвай снимки да гледаме!

п.п. Доооста добър китак :D

 

Публикувано изображение

Greece ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новата техника, ilias!

Китака наистина цепи мрака (и светлината)! :)/>

 

Ето и от мен малко гръцко-хавлиени снимки с една Sigma 30 mm, f/2.8

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, апарата надмина очакванията ми. isoто му е ненормално!

Ето още една необработвана.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съботно-неделно-боженишко :)

post-25625-0-72126900-1381086046.jpg

post-25625-0-41869900-1381086059.jpg

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се - похваля, от днес имам вече и 50мм ф1.8 аф обектив.

Ето първата снимка с него, извинявайте, не е на хондата, а на полото ми.

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде ще се престраша и аз да вляза в отбора :D Вече ми писна от фотоапарата ми - Panasonic FZ8, ама все няма пари за нов. Качвам една скорошна снимка от Благоевград, снимана с autobracket и слята, т.е. HDR.

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен малко снимки :)/>/>/> Фотоапарата ми е Panasonic FZ28.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Снимките не са обработвани по никакъв начин. Не съм фен да ги пипам :)/>/>

Редактирано от MonsterOOD
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sigma DP1 и малко PS за тониране

post-4207-0-46119100-1384944501.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
https://www.google.bg/search?q=sony+dsc-hx300b&rlz=1C1SAVM_enBG534BG534&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8DWSUprCK8vVsgb2wYDYBQ&ved=0CFQQsAQ&biw=1366&bih=666Здравейте колеги мисля да си закупя този фотоапарат ако някой е запознат с този модел моля да си каже мнението. благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега " Валентин87 " Бих те насочил фото форум ( потърси го в гугъл, че да не поствам тука линк сякъш рекламирам друг форум :( )

Български сайт, много запознати хора с много опит, те биха ти помогнали със сигурност.

 

И за да нее ОффтопиК :

Една снимчица от Ню Йорк, преди няколко месеца ;)

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм един вид фотограф, само където снимам по бавничко... Публикувано изображение Публикувано изображение Иначе евала за снимките, много добри!

 

П.П. И да не съм Офф ето някакви опити за "фотография" Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Малко красота от Родопите ! :) Поздрави!

Редактирано от Tonji
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Колеги,

И аз снимам, но за удоволствие към момента. Вече станаха 2, 3 години с това хоби и ми доставя голям кеф, винаги има какво ново да се научи.

Ползвам Никон д5000 и д5100; Nikkor 18-55vr,Nikkor 35mm 1.8, Nikkor 55-200vr, Tamron 70-300.

Пожелавам весели празници на всички!

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги най накрая се сдобих с желания за мен фотоапарат sony dsc-hx300b благодарение на приятелката Публикувано изображение скоро ще покажа какви снимки прави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тея твойте работи са доста интересни, бих се радвал ако споделиш къде откри как се правят :)))

И за да не съм офф: от преди няколко дни
Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен и аз да се присъединя с един Nikon D7100 с 18-105 мм китовия на 4 месеца вече. От 2 седмици и 50 мм 1.4. Мерак голям, умения и време за снимане малко ( надявам се с времето да се увеличат ). Една снимка направена с китовия обектив  Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да се доредя до малко хубаво време тази събота и макар да бях с температура, да цъкна някой и друг кадър :)

post-25625-0-55396800-1395065693_thumb.jpg

post-25625-0-08237800-1395065698_thumb.jpg

post-25625-0-40247700-1395065704_thumb.jpg

post-25625-0-13126900-1395065708_thumb.jpg

post-25625-0-46611100-1395065712_thumb.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

swartalf - имаш някои много приятни кадри. Тия кривите с какъв обектив са?

 

www.spirit - открих в интернет :) Търсих вариант за DIY Macro и това излезе. Ето едно филмче, където е обяснено как става. Сега ще обясня и при мен как стана.

Има две важни забележки:

1. Нямаме вече авто фокус, 'щото конекторите вече не се конектват никъде, което е леко неприятно, тъй като при това увеличение 'дълбочината на рязкост' a.k.a. DOF-a е някакви части от милиметъра, пък ако сме в полеви условия няма как да затворим блендата, тъй като спира да се вижда каквото и да било... в смисъл аз не виждам какво снимам и къде е фокуса, иначе е ясно, че с дълга експозиция може да се компенсира.

2. Има един тънък момент с апертурата - тя също трябва да се контролира на ръка. Ако обектива ни има пръстен за тази цел сме ок, обаче повечето напоследък май нямат. Другият момент е, че доколкото знам Canon-ските обективи са с електронен контрол на блендата, докато при Nikon е механично - с едно лостче на байонета. Понеже моя китак няма пръстен си сътворих това от една капачка за нещо и един UV филтър + малко тел:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

на втората снимка се вижда телчицата, която натиска лостчето и така си контролирам блендата... разбира вече в някакви абстрактни стъпки, но върши работа.

 

И това е. Остава ни само да си закупим отнякъде обръщащ пръстен :

Публикувано изображение

Моя го взех от dx.com за някакви 3-4 долара.

 

Ми това е, дано съм бил полезен на някой, нищо че пак стана дълго.

 

P.S. От вчера си имам Nikkor Micro 40mm - с автофокус е далеч по приятно :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кривите са с 8 мм-овия фиш на Самянг :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

swartalf гледам още снимаш па и хонда караш :) (сигурно ме и помниш, когато ти откраднах едно 400д)

и за да не съм офф... Oxford circus

и който желае може да разглежда тук

https://www.facebook.com/dian.yordanov.photography

 

Публикувано изображение

Редактирано от hEka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение
От снощи :)
съвсем леко обработена. f4.5/ 55mm/ 15 sec

Редактирано от www.spirit
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо като симбиоза за да се случат нещата  - без подходящата електроника  и човешки усет не се получава :) Още веднъж поздравления за добрите машини колеги! Корекциите на някои снимки обаче идват в повече, особено явни са.

 

Ето нещо от конвекционална любителска офис машинка произведена 2002-ра година :)

Публикувано изображение
 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

swartalf гледам още снимаш па и хонда караш :) (сигурно ме и помниш, когато ти откраднах едно 400д)

 

 

Помня май :) Аз за кратко изневерих със Сони, но беше голяма мъка и се завърнах отново към Канон :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една сутрин по време на разходка с кучетата в гората попаднах на една стара изхвърлена вана, превърнала се в поилка за животни.

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

надявам се да ми помогнете с избора ми на първи малко по хубав фотоапарат, а именно, колебая се между Olympus PL1

 

 

 

 

 

и Panasonic GF3

 

 

 

и двата са в един ценови диапазон това ми е скромния бюджет :) надявам се да ми обърнете внимание :)

 

 

Моля за вашето мнение относно избора ми, приемам критики и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно, понеже дори с еднакви параметри от две машини винаги едната е категорично по-добрата и това става ясно само извън витрината :)  Доста често се случва по-добри параметри на хартия да не дадат предимство в реалността...

Прегледай сравнения във фото-форумите.  Много е лесно да постнем параметрите и на двата и да сравняваме, но това не значи нищо :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная клоня по скоро към Panasonic-а защото е с тъч скрийн снимах с олимпуса няколко дни също не е зле има ефекти има доста опции. Ще почета още малко и се мятам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който и да вземеш няма да сгрешиш. Аз лично бих взел Панасоника, заради по-високото ISO ако не друго, а и мисля че няма да ползваш толкова многото ефекти на Олимпуса, ефекти на компа колкото щеш :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, Гледам има добри фотографи тука. С риск да нацапам темата, но да питам за по-професионално мнение. Трябва ми хубав апарат за да си снимам някои от моите работи когато се случи нещо по-интересно като поръчки и съответно събирам снимков материал за сайт. Основно се снимат близки снимки на метър до два. Предлагат ми NIkon D3100  с допълнителен обектив 18-55VR, за сума под 700лв. нов. Въпроса ми е става ли за такава работа или не. Не ми се влиза във фото-форуми, че като се зачета там и отече, пък и трябва да взема решение бързо. Мисля че един колега ползваше нещо такова и ако може да сподели някакви наблюдения ще се радвам. Знам че тепърва ще се уча да снимам с такава техника, но не всеки път имам възможност да викам фотограф да ми снима нещата.

Благодаря предварително и ако сметнете, че питането бърка темата - да се затрие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кристални снимки просто, цяло чудо са!Ето нещо от моя страна ;)https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10525640_896283460386557_2971656628333382976_n.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Докато се отделят средства за нещо истинско (вече видях страхотни машини в темата :)), мисля да взема някой такъв за части от ибеи (няма нови) , да му възстановя собственоръчно обектива и да поснимам още с него.

 

С Fudji-то нещо не се получава - ниска детайлност, острота.. Цветовете са с рязък преход и лишени от нюанси (като нескопосана пастелна рисунка) При ползване на уж голямото оптично увеличение фокусът все решава да е на различни места (няма и ръчен!)..,зеленото има само сила и контраст и е общо понятие... Имам едни много по-големи пиксели и едно много по-голямо ISO сложени в красива и анатомична опаковка, но всичко приключва с това...

:)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И  аз да се похваля взех си Nikon Coolpix L810 пълен сток :D   още не се справям много много, но сичко с времето 

 

ето 2 снимки 

 

..приемам съвети секви !  ;)

 

 

post-27926-0-96971300-1414170231_thumb.jpgpost-27926-0-58363900-1414170476_thumb.jpg

Редактирано от Колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-25625-0-93252700-1420269648_thumb.jpg

 

 

post-25625-0-04004300-1420269658_thumb.jpg

 

 

post-25625-0-91303100-1420269662_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един скомен тест на нежелателните F22 с 9 годишен Олимпус Е-серия :) Ползвал съм дланта на лявата ръка като градиент :)

Публикувано изображение

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни снимки :) Искам да попитам откъде мога да си купя евтино цветно пано за фон ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...