Jump to content
4kata

Двигател от Прелюд на Сивик 4 генерация

Recommended Posts

Здр колеги въпросът ми е дали и как мога да сложа този двигател 136 кс на мойта 4 генерация сивик със скоростна кутиа B16A6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колега, на въпроса ти ,,дали може" - ще ти отговоря , че почити всичко е възможно :)/>/>/>/> Да си ползваш кутията от В16А6- не съм запознат, дали ще пасне към блока на Ф20,но това не е съществен проблем, кутии за Ф20,Х23 и Х22(без LSD) има много, и не са скъпи,всички те могат да се монтират на Ф20.Как ще паснат полуоските- това най-добре могат да го кажат,някои от колегите които са го правили.На въпроса ти ,,как"- най краткия отговор е: ТРУДНО :)/>/>/>/>Дори при смяна с почити идентични двигатели,възникват доста непредвидени проблеми,а в твоя случай - още повече.Виждал съм няколко Сивика с двигател Х22**,които са много добре направени,но собствениците им са вложили много труд,време и не малко пари.п.с. Малко се чудех,дали да ти го кажа,ама от моя гледна точка, идеята ти е меко казано ,,щура" - има доста по подходящи двигатели за Сивика от ф20,който искаш да напъхаш.

Редактирано от nightfighter
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо точно 136(133) конски сили, като може и повече? :)/>И за кое ОБД става дума :)/> п.с. Двигателят купен ли е? Ще се купува ли? Бюджет? и т.н.т. ...... Малко повече инфо ще е от полза, както за нас така и за теб. Плейта Н-В ти ли ще го правиш или ще го купуваш? Поздрави

Редактирано от Age

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колега, на въпроса ти ,,дали може" - ще ти отговоря , че почити всичко е възможно :)/>/>/>/>/>/>/>/>/>/> Да си ползваш кутията от В16А6- не съм запознат, дали ще пасне към блока на Ф20,но това не е съществен проблем, кутии за Ф20,Х23 и Х22(без LSD) има много, и не са скъпи,всички те могат да се монтират на Ф20.Как ще паснат полуоските- това най-добре могат да го кажат,някои от колегите които са го правили.На въпроса ти ,,как"- най краткия отговор е: ТРУДНО :)/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>Дори при смяна с почити идентични двигатели,възникват доста непредвидени проблеми,а в твоя случай - още повече.Виждал съм няколко Сивика с двигател Х22**,които са много добре направени,но собствениците им са вложили много труд,време и не малко пари.п.с. Малко се чудех,дали да ти го кажа,ама от моя гледна точка, идеята ти е меко казано ,,щура" - има доста по подходящи двигатели за Сивика от ф20,който искаш да напъхаш.

ти в случая ...някакъв капацитет ли се явяваш или ..каквото си чул.. п.с.наблюдавам те от известно време и... ти следя ...мисълта..да знаеш........... и ти да видиш...ако го направиш ... Редактирано от jivaka
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колеги въпросът ми е дали и как мога да сложа този двигател 136 кс на мойта 4 генерация сивик със скоростна кутиа B16A6.

Каква е тази кутия B16a6 :rolleyes: в четвърта генерация Сивик :unsure: ??? Я виж тук инфо за двигател В16а6 http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_B_engine#B16A6Нещо ме съмнява, че говориш не за кутия, а за двигател D16a6 който пък на четвърта генерация мисля е със кабелна скоростна кутия L3.Задай си въпроса малко по конкретно и тогава може някой да ти отговори по конкретно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живко,никога не казвам нещо което съм чул.А дали съм капацитет..... е дова е доста силна приказка,която аз не бих си позволил да кажа за себе си.Но мога да кажа, че никога и по никакъв повод, несъм и няма да ми се наложи да ходя в който и да е сервиз,освен за реглаж или когато си сменям гумите :)/>/>п.с. А дали ме наблюдаваш,все ми е тая :)/>/>Да видя какво..? И с кое от казаното от мен не си съгласен ??

Редактирано от nightfighter
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живко,никога не казвам нещо което съм чул.

А правил ли си суап на сивик 4 с някои от изброените от теб двг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...