Jump to content
ivan_m

CR-V 2.0 2WD Elegance

Recommended Posts

Здравейте , положението е отчайващо . Отидох в един модерен нов център за гуми в Пловдив , и на въпроса ми "Заредихте ли с пресни гуми произведени 2013 година " консултантката ми каза ядосано " Вие хляб ли ще купувате? " Иначе по сайтовете цените са ниски за онлайн поръчки , но имам съмнения за дота и то много големи. Явно е рано още за зимни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще правим корпоративна поръчка от Примекс за около 50-60 автомобила. Ползваме някаква отстъпка. Като видя какво ще ми предложат ще ви пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-вероятно ще си поръчам Nokian WR 3 SUV 235/65/17 - на теста на Аутобилд ги дават на 4-то място, а цената им е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш предвид 225/65/17!Иначе Нокиан со много добри в зимните гуми. Ползвал съм и летни, но не са нищо особено, малко стоят пластмасови. Но зимните са с хубава гума, добре се държат на утъпкан и неутъпкан сняг. За мен са трети избор след посочените по-горе. Като шум са близо до Бриджстон. Все пак ще чакам да видя какво предложат Хонда Европа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прима виста Примекса дадоха добри цени, но не уточниха модела, а само марката. Утре ще ходя на място и после ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-вероятно ще си поръчам Nokian WR 3 SUV 235/65/17 - на теста на Аутобилд ги дават на 4-то място, а цената им е супер.

И аз съм ги загледал тези гуми (http://www.avtogumi....h-p-129425.html). Цената е ок, но също гледам и предишният модел (има хубави отзиви по форумите) Нокиан Wr G2 Suv http://www.avtogumi....-p-127760.html.Когато купувах Хондата ми казаха, че миналата година са имали само един вид гуми за зимата Yokohama ако не се лъжа. Редактирано от гого

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех Hankook W310 . Бридж-а беше с стар ДОТ 1812 , а и беше много пластмасов, Пирели - изобщо не ми хареса, Вредщайгата много ми е хвалиха, но за мен това не е зимна гума (много малко ламели и измислен дизайн). Много ми рекламираха новия Матадор MP92, била 2013 година модел, но странно се оказа с ДОТ 3012. И понеже ми омръзна като видях че Ханкоок-а беше с ДОТ 38-ма , а сега сме 40-та си викам айдии. Дори си закупих 2 броя 14', които също пареха 3613. Монтирах ги само на джантите и се надявам, другия месец да нямам проблеми с монтажа, че взех да смятам и работата е на кантар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че от няколко дена ADAC вече са готови с класацията за "Зима 2013". В размер 225/45/17 безспорен лидер е Continental ContiWinterContact TS 850 . Не зная дали представените модели биха се представили по същия начин и в размер 225/65/17, но дори и да е различно, разликите в класирането едва ли биха били сериозни. Тъй като моята кола е само с предно и имам известни притеснения как би се държала на сняг, ще ми се да я екипирам възможно най-добре за през зимата, тъй че за сега Континентала дърпа с едни гърди напред. Не знам само защо в класацията отсъства Vredestein и ако присъстваше дали би повлиял сериозно на крайното класиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и в теста на 185/60/15 Континентала също е първи, но това е гума само за леки автомобили и няма вариант за СУВ!Иначе предлагания в момента ContiCrossContact Winter е с много добри параметри: клас C, C, 72 децибела. На практика на същото ниво е и шума на гумите с които купуваме колата: ContiCrossContact™ LXДано АДАК пуснат и тест на гуми за нашите коли, преди времето да ни накара да ги слагаме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя някои нови впечатления след 3000 км пробег.

Направих два курса Пловдив-София и обратно. Колата се държи много добре и при 130-140 км/ч. Стабилна е, шумът е на добро ниво, не виждам разлика с Акорда. Разхода е малко по-висок от на Акорда: първия път с климатик средно около 7.6 л/100 км съвпада с данните на ГОГО. Втория път беше частично с климатик и даде около 7.3. Както бях споменал по-рано, реалния разход е 2-3 десети по-нисък от показаното на борд компютъра.

Тук малко се бях заблудил с показанията на борд компютъра: реших, че има три отделни стойности на разхода - на общия километраж, на трип А и на трип В и на тръгване към София занулих трип А, но с изненада установих, че се е занулил и разхода на общия километраж! Т.е. показанията са като на Акорд 7, но разхода на трип А се вижда и на общия!

На извънградско ми даде 6.4 л/100км по маршрута Пловдив-Хасково и обратно с климатик при 90-100 км/ч.

И да се похваля: купих си неизползвани оригинални 17" джанти от ЦРВ 3 за зимните гуми /гуми не съм взел още, но търся/:

 

Публикувано изображение

 

А как стои въпроса с датчика за налягане в гумите за зимните ти джанти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има проблем, защото тези джанти са 17" 7J, при оригинални 17" 6.5J. Гумите ще взема същия размер като сега: 225/65/17 и разликата в диаметъра ще е минимална, да не кажа незабележима!Аз се зачетох за работата на системата за следене на налягането на гумите и смятам, че индикатора светва, когато една от гумите е с по-ниско налягане. В ръководството пише, че ако две или повече гуми са меки, системата не сработва. Т.е. отчита се разликата в оборотите на една спрямо другите гуми и затова е важно четирите да са еднакви, дори да има малка разлика в диаметъра спрямо оригиналните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен се използва датчика на ABS-а.Няма логика да се слагат 3-4 различни датчика. Просто бордкомпютъра използва информацията според ситуацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

group4dam !ти разбра ли къде е датчика?

Аз днес разбрах какво ме питаш!!!/>При ЦРВ системата за следене на налягането на гумите не използва датчик за налягане, разположен в самите джанти! Бордкомпютъра следи оборотите на четирите гуми, използвайки вероятно датчика на АБС-а. Ако някоя гума спадне, диаметъра ѝ намалява и тя започва да се върти по-бързо от останалите. Това се отчита и излиза съобщението за налягането. Ако и четирите гуми са спаднали еднакво, системата не би трябвало да го отчете и няма да има съобщение, защото ще се въртят с едни обороти! Това е недостатъка на тази система, но тя е евтина и използва наличния ресурс от датчици.Иначе съм чел за системи с безжични датчици, които се разполагат в джантата и подават инфо за реалното налягане.Има и системи за донапомпване на гумите, ако падне налягането, но такива съм виждал основно на военни машини!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, успокои ме, че монтирах гумите на джантите, но не съм ги сложил още на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен тест на Аутобилд, но както винаги пристрастен:http://autobild.bg/Новата-honda-cr-v-–-на-нивото-на-германските-suv-ове/a5821

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси безумните тестове и оправдания защо тигуана е на първо място... Исках да цъкна плюсче на горния пост, ама нещо недовидях и уцелих минуса - извинявам се за което :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли впечатления от тези гуми Континентал:http://medina-med.com/shop/?action=viewDetail#sectionCONTINENTAL 225/65R17 102Q CONTI CROS CONTACT VIKING225x65x17224.00 лв.Много изгодно предложение! Въпросът е да не са със стар дот, защото са модел 2008 година! Иначе попаднах на руски тестове, хвалят ги доста. Водят ги че са с Nordic compound! А интерсното, че в Германия са по-скъпи от ContiCrossContact Winter!http://www.reifendirekt.com/п.п. Тъй като не излиза директно препратката, трябва да се заложи филтъра за размера!

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли впечатления от тези гуми Континентал:http://medina-med.com/shop/?action=viewDetail#sectionCONTINENTAL 225/65R17 102Q CONTI CROS CONTACT VIKING225x65x17224.00 лв.Много изгодно предложение! Въпросът е да не са със стар дот, защото са модел 2008 година! Иначе попаднах на руски тестове, хвалят ги доста. Водят ги че са с Nordic compound! А интерсното, че в Германия са по-скъпи от ContiCrossContact Winter!http://www.reifendirekt.com/п.п. Тъй като не излиза директно препратката, трябва да се заложи филтъра за размера!

може би цената е такава, защото са с индекс Q - до 160 км/ч . Зимните на служебната са такива (дойдоха с колата) и съм много доволен, но са 195/65/15. Редактирано от group4dam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както предполагах са с ДОТ от 2008 година и имат последни 2 бройки!Днес ходих да си взема Goodyear ULTRA GRIP SUV, но и те се оказаха последните 4бр. от средата на 2008! Предложиха ми ги по за 260лв с ДДС, но се отказах и ще изчакам новата доставка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз преди 2 дни взех MICHELIN Latitude Alpin LA2 , врътнах им 200 километра извънградско .Приятно съм изненадан , никакъв шум , няма разлика с летните .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте в http://gumi1.bg/ - не правя реклама, просто от този сайт онзи ден си купих две чисто нови зимни гуми, които бяха дот 30-а седмица на 2013, масово предлагат пресни гуми на може би най-изгодните цени с безплатна доставка. Нищо не ви пречи и там да проверите за марки/модели/размери които търсите.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всички он-лайн магазини съм гледал, но исках да ги монтирам там, където ги вземам, да няма проблеми евентуално с гаранцията.

Днес ми доставиха Goodyear ULTRA GRIP SUV+ с ДОТ 3013 и вече ги монтирах. Ето така изглежда ЦРВ-то с новите гуми и джанти:

 

Публикувано изображение

 

Вече чакам първия сняг!!!/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, ЦРВ-то изглежда добре, ама гумите не се виждат:)/>!Гудиара, по принцип, не са от любимите ми гуми, даже въобще не ги харесвам /лично мое мнение/.И дано задържи още малко слънчево - без сняг:D/>.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До ванката и проди : Колеги дайте малко впечатления относно шума и комфорта при возене с новите гуми. Например осезаема ли е разликата в шума между летния континентал и гудиъра. Возията на колата не стана ли по-мека със зимните гуми. А, колкото до gumi1.bg и аз бях чувал че продават само пресни гуми, но на мен ми предложиха континентал с ДОТ 2012. Казаха че имат 5 години гаранция, но не, благодаря. Аз още търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в шума не се усеща. Още повече, че зимните ги дават 69 дБ а Континентала е 72 дБ. В интерес на истината не усещам и понижение на шума, положението е същото. Колкото до комфорта, даже съм малко разочарован! Може би малко са пренапомпени гумите и на паваж се усещат повече вибрациите! Утре ще премеря налягането на летните и ще сравня със зимните, за да разбера това ли е причината.Иначе като материал са много добре, има гума както се казва :D/>Забелязва се по-голямото съпротивление на търкаляне на по-мекия материал. Аз имам малък наклон в гаража, и като освободя от скорост колата сама излиза. Със зимните гуми се забелязва, че колата тръгва по-бавно. Не съм очаквал толкова осезателна разлика! Явно дадената оценка "С" за икономичност на Континентала се оправдава. Сега очаквам малко по-висок разход с новите гуми, те са клас "Е", но като се събере повечко "материал" за реална статистика, ще пиша!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз сложих зимните, но взех малко по-широки 235/65/17 Ханкук W310 - разлика в шума и комфорта не усетих. Средния разход за 3800 км е 7.8 , но 80% е извън града. Просто на 140-150 си гори 10/100л. Според хората от Бултрако разхода, който са дали за извън градско (6.2) е мерен при 90 км/ч без вятър, с хубаво гориво и при идеален асфалт. Аз да ви попитам с 95 ли карате или нещо по калорично?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както очаквах, налягането на летните гуми се оказа по-ниско: 1.8! Уредчето показва на зимните 2.3 /което се препоръчва за ЦРВ-то/! Не знам дали мери точно, ще го проверя с някой по-точен, но се замислих, дали има разлика когато се мери налягането на гуми на колата и на такива които са свалени и не са под тежестта на автомобила!!!/> Впрочем в момента за закупуване на 4 зимни гуми 16" и нагоре от марките Goodyear, Dunlop и май Мишелин дават бонус ел. компресор, ще видя и неговия манометър какво ще покаже!Все пак ще пусна малко въздух от гумите да ги направя на около 2!Колкото до бензина, аз зареждам само с 95. В Пловдив използвам само бензиностанцията на Ромпетрол на Коматевско шосе и съм нямал проблеми. В техния бензин стандартно има някакви добавки. Разхода от как съм я купил, за 15000км е 7.17, което ме удовлетворява напълно! Естествено по магистрала разхода се вдига: в края на септември ходих до Сливен с 4 човека и доста багаж, при включен климатик и скорост 140 км.ч разхода се вдигна на 9.2 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - редовно с 95, само сега съм с някакъв премиум от ЕКО-то, разлика не усещам. Общо - взето, гледам бензиностанциите да са от по-сериозна верига и ако мога да избирам предпочитам еко и ромпетрол. И пак 95 догоре.. :)/>/> Между другото гледах че в Америка масово слагат 87 на нашите коли /там по бензиностанциите 95 нямат, максимум 92/, а едва ли има разлика в двигателите.Аз едно равче модел 2013 карах с 87 и си беше супер. А Ванката ме е преварил.:)/>Моят разход на 11 000 км., вече почти твърдо си е 8.2/100. И аз забелязах, че най-много товари магистралното каране, 140 - 10, 160 - 12, 180 гони 15 дори. Иначе за градско в София съм много доволен мисля че е към 8-9.

Редактирано от OKCAH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , мойте и зимните и летните са мишлен латитюд. разлика в шума нямам. В комфорта някаква разлика не усещам. И зимните и летните гуми са ми на 2,3 напомпани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.От скоро и аз след дълго търсене се сдобих с мечтаната Хонда-cr-v-2008.Сега съм с 18" гуми.Ще има ли някаква разликаако сложа 17" зимни или трябва да са пак 18".Имам и доста други въпроси,но не знам дали е тук мястото да ги задам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!Зимните не е проблем да са 17", стига да си намериш подходящи джанти. Само трябва да провериш с някой от калкулаторите на гуми, кои са подходящи в случая. На ЦРВ 4 се слагат 17" като на мойта с размер 225/65/17, а версиите с 18" са с гуми 225/60/18. Мисля, че и 3 генерация като твоето ЦРВ е със същия размер гуми.Ако имаш питания за технически въпроси ей тука му е мястото:http://forums.hondabg.com/index.php?showforum=46

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера разбрах, че ми е сбъркан талона за технически преглед, трябвало да е валиден до март 2016, а моя е перфориран 2014! В Бултрако ми казаха, че като гаранционнна, колата не трябва да минава техн. преглед другаде до 2016, а тогава от КАТ трябва да ми сменят талончето с такова до изтичане на разширената гаранция до 2018г.Лепенката на стъклото обаче няма дата!Някой имал ли е такъв проблем, и ако е имал, как го е решил?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега техническия преглед няма нищо общо с гаранцията . Не знам какви ги говорят в хонда. На нови коли се ходи на 3 тата година, и после на 5 и след това всяка година. Ако колата е Н1 се ходи всяка година на прегледа до 10 -тата, след това на всеки 6 месеца .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита нова година колеги! Да сте живи и здрави! И без проблеми с автомобилите!Относно прегледа, в Бултрако ми казаха тези 3 години и после още 2 по отношение за новите автомобили, но аз не знам защо го свързах с гаранцията!После се поразрових в нета и видях, че наистина е така за нови леки автомобили, а за товарни, както водят нашите с N1 е всяка година.Интересно, но лепенката на стъклото отпред е без перфорация и дата, вероятно в КАТ имат само такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светна ми индикатора за налягането на гумите! Бързо спрях и огледах и четирите, но видимо нямаше никаква разлика! Като се прибрах, премерих налягането и се оказа, че разликите са под една десета, но въпреки това алармата се е задействала. Ако Ви се случи подобно нещо, просто огледайте гумите и ако няма видими проблеми, занулете индикацията от менюто!Говорих с хора от Бултрако, както и със собственици на ЦРВ 3, че такава аларма си е нормално от време на време да се задейства! Явно при завой или някаква друга ситуация се отчита разминавания в оборотите на колелата.И безаварийно каране в първия за сезона по-сериозен сняг!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи се прибирах от Калофер до Пловдив , пътя беше ужасен ,всичко беше лед . На няколко пъти спирах да помагам на завъртели се коли в канавките . Хондата се държа перфектно просто . Струва си всеки лев. Безаварийно каране на всички и късмет защото е пълно с меко казано неразумни шофери по пътищата .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера следобяд направих 20000км! А сутринта ми направиха "сефтето": един идиот ми одра леко задницата с огледалото, докато аз прибирах моите огледала, за да мога да му направя още място, но той явно "бързаше", защото не изчака, одра ме и изчезна без даже да спре! Надявам се да се оправи само с полиране!

А в четвъртък направих първо обслужване, излезе ми 335 лева с доливане на около литър антифриз.

Иначе като обобщение за тези 20000км, никакви проблеми с колата, освен 2-3 светвания на датчика за налягането на гумите. Оказа се, че и на други марки /например VW/ го има този номер, така че свикнах, бързо си поглеждам гумите, изчиствам от менюто и продължавам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обещах, сега мога да споделя по-пълни впечатления от разхода на колата с различните гуми! Преди десетина дни сложих летните гуми и веднага усетих разликата за която бях писал: Континентала е с по-ниско съпротивление на търкаляне и съответно по-нисък разход!

Определено има 0.5-0.6 л/100 разлика спрямо зимните!

Като купувате гуми, задължително гледайте и енергийния клас, явно не е само реклама!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...