Jump to content
tro6evo

Регистрационен номер

Recommended Posts

Привет колеги :) интересно ми е .. а и имам желание и аз да се разхождам така БЕЗ ПРЕДЕН РЕГИСТРАЦИОНЕН НОМЕР ... та въпроса е , има ли вариант тук в България това да се случи , понеже знам че в други страни след като колата ти се води тунинг ..имаш право да караш без предния номер ,само със заден .. и гледам едно черно купенце из варна се разцъква без номер , ако се чудите кой е вижте го в клипа на Thugga :) Ще се радвам някой да знае нещо по въпроса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В България на всички МПС та с изключение на мотоциклети, мотопеди и ремаркета, трябва да имаш и двете табели. Ако караш без предната съм сигурен, че ще те спират често КАТ и ще ти правят проблеми.По-компетентните ще се изкажат по-добре по въпроса.

Редактирано от βείεβ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Можеш,но при първото спиране и си без книжкаПубликувано изображение

п.с.Просто се намираш на приказка,или си търсач на силни усещания?Публикувано изображение

Редактирано от policeman
  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе братле .... не го пиша тва щото си нямам друга работа , интересно ми е и питам ... и да междудругото съм търссач на силни усещания ама тва няма нищо общо с въпроса ми ..... и нека който със сигурност знае отговор да казва

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш,но при първото спиране и си без книжкаПубликувано изображение

п.с.Просто се намираш на приказка,или си търсач на силни усещания?Публикувано изображение

 

Ето ти го отговора от първоизточник !
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш достатъчно пари можеш да караш и без 2-та ако искаш. За това и сме на това положение в България.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма държава в света която да ти позволи да караш без преден номер понежи си "тунингован".Има страни в които колите нямат предни номера,а също и в някои щати на САЩ.Въпросното варненско купе е с щатска регистрация,от щат в който няма предн номер,и за това си кара без него ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Англия може да се кара без преден номер

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах каква щатска регистрация има купето като регистрацията си му е абсолютно българска при това Варненска :D :D :D

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За различни коли говорим явно

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми карай и ти,що питаш тогава?

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи страхотна гъзарийка си е без номер :) аз ти предлагам свали и задния направо :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал без номера от една автокъща в Русе, до КАТ Силистра... Добре, че на началника му беше ден, иначе не знам как щях да се измъкна от там, като разбраха, че съм нямал никакви номера и съм там за регистрация...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми карай и ти,що питаш тогава?

Брей то човек да не попита нещо и се почва !!!!!!!!
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е позволено и не е правилно да се кара без преден номер, но всички знаем колко красиви стават, когато регистрацията липсва, а ние снимахме клип. Извинявам се за създалото се напрежение в темата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа като потърпевщ :)аз карам купето и го правя по собствен избор,тъй като не съм измислил още как да закрепя номера отпред.....за мой късмет не успяха да ме хванат 2 сед - което не е похвално!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита,ние отговаряме.Има ЗДвП в който всичко пише,а се предполага,че всички водачи сме държали изпит по него.В него има и санкциите за всяко нарушение,което се извършва.Какво още има да се коментира?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пффффф май да взема следващия път да се допитам до няква комисия дали е редно да питам квото и да било и тогава да си постна тука а ? има ли нещо такова ? :) и ко ми ги цъкате тея минусчета на репотацията , сякаш съм ви нарязал гумите и са ви теглил по 1 майна на всичките и да бе мерси за предложението и задния номер още днеска го махам и съм гъзар номер 1 в БГ .... :) Иначе евала на нашия човек Thugga за песничката и евала на братлето с купето !!! мн красиво е станало !!!

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то е така , не може всеки да пита каквото си иска :lol:/>:lol:/>:lol:/>

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Англия може да се кара без преден номер

Я пак?!Освен че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш преден и заден номер, формата, размерът на табелата, шрифта, и големината на символите също трябва да са съгласно закона. Даже и разстоянието между символите е от значение.Няма значение, че табела можеш да си направиш във всеки магазин за авточасти, дори и през ebay.Единствената свободия е, че можеш да си го поставиш, където искаш отпред, стига да е видим за камерите, с които са осеяни пътищата в Англия :cool: Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита,ние отговаряме.Има ЗДвП в който всичко пише,а се предполага,че всички водачи сме държали изпит по него.В него има и санкциите за всяко нарушение,което се извършва.Какво още има да се коментира?

policeman,имам едно въпр. искам да си искарам за предната броня малък номер тип като на ралийджиките.възможно ли е и как? виждал съм преди време един лотус от плевен имаше във варна....никой не успя да ми обясни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Англия може да се кара без преден номер

Я пак?!Освен че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш преден и заден номер, формата, размерът на табелата, шрифта, и големината на символите също трябва да са съгласно закона. Даже и разстоянието между символите е от значение.Няма значение, че табела можеш да си направиш във всеки магазин за авточасти, дори и през ebay.Единствената свободия е, че можеш да си го поставиш, където искаш отпред, стига да е видим за камерите, с които са осеяни пътищата в Англия :cool:/>/>
Да пак казвам може,но явно си обеден,че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш преден номер ,но както и да е не ми се спори. Редактирано от todorov365
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз лично съм потърпевш от такава ситуация. Карах си колата на бояджия без предна броня и преден номер , говорим за разстояние от 2 км. , от вкъщи до бояджията. Спряха ме господата полицай, написаха ми акт и след един месец разбрах че ми вземат книжката за 3 месеца заради това че съм нямал преден номер , не че нямах , беше на предното стъкло , но хората не ги интересуваше. Та това е моята история от преди 7,8 години.Има си закони в тая "Държава" и повечето от тях трябва да се спазват :lol:/>/>

Редактирано от BOSS`HOGG
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита,ние отговаряме.Има ЗДвП в който всичко пише,а се предполага,че всички водачи сме държали изпит по него.В него има и санкциите за всяко нарушение,което се извършва.Какво още има да се коментира?

policeman,имам едно въпр. искам да си искарам за предната броня малък номер тип като на ралийджиките.възможно ли е и как? виждал съм преди време един лотус от плевен имаше във варна....никой не успя да ми обясни
Малък не може,има си стандарт,т.е. табелите са по БДС.Можеш да си сложиш квадратен,но това е трябвало да стане при регистрацията на Бг номера.Всичко друго може,но само на писта,или на пътища,които не са за обществено ползване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита,ние отговаряме.Има ЗДвП в който всичко пише,а се предполага,че всички водачи сме държали изпит по него.В него има и санкциите за всяко нарушение,което се извършва.Какво още има да се коментира?

policeman,имам едно въпр. искам да си искарам за предната броня малък номер тип като на ралийджиките.възможно ли е и как? виждал съм преди време един лотус от плевен имаше във варна....никой не успя да ми обясни
пак във Варна предната седмица видях и някаква оранжево-черна Импреза с такъв малък номер, а задния си беше нормален, също като Лотуса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не ме разбирате.Може,стига да не те спират,че отнасяш АКТ-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахме, разбрахме, все едно нямаш номер :D ..и е хубаво, че има с кой да се консултираме тук за подобни въпроси, просто споменах че въпросния лотус не е единствен случай, а явно има доста "газета"

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм потърпевш от такава ситуация. Карах си колата на бояджия без предна броня и преден номер , говорим за разстояние от 2 км. , от вкъщи до бояджията. Спряха ме господата полицай, написаха ми акт и след един месец разбрах че ми вземат книжката за 3 месеца заради това че съм нямал преден номер , не че нямах , беше на предното стъкло , но хората не ги интересуваше. Та това е моята история от преди 7,8 години.Има си закони в тая "Държава" и повечето от тях трябва да се спазват :lol:/>/>/>

BOSS,аз мисля,че всичко е било породено от факта,че господата полицаи всъщност не са били инофрмирани за обществения авторитет с който разполагаш!Сега това вече няма как да стане :D:lol: policeman,благодаря за инфото,ще рискувам :rolleyes:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рискувай, рискувай... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...