Jump to content
DESO D15B2

Тресе при натискане на спирачка

Recommended Posts

от известно време има едно тресене при натискане на спирачките (тресене като от криви дискове) сменени са дискове накладки кормилни накрайници,нямам идея от какво може да се получава това тресене , моля за малко съвети. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го същото. Гледахме колата и мислихме, сега ще сменим втулка на кормилната рейка, че вуйчо ми каза, че е тръгнала и може от нея да е :) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го имам , но при мен е от крива задна джанта. Интересното е, че не и личеше много, защото беше ударена отвътре, но когато гумаджиите я завъртяха, се хванах за главата.

Дано съм помогнал Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да завъртиш гумите предни със задни и пак я подкарай, на мен ми се случвало да попадна на кофти гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време цялата ми предница беше разбита и имах този проблем сменил съм доста части като започнем със дискове, накладки, кормилни накрайници, лагери на главините, нови гуми балансирани, и след всичко това тресенето намаля доста но от месец насам със всяка измината седмица тресенето се усилва. получава се единствено при спиране от скорост над 50-60 км при натискане на спирачката про скорост 120-130км волана ще ми откачи ръцете :( направо откачам ще се хвърля накрая някъде на някой завои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам с гуми Pireli P3000 , преди тези гуми карах същата марка но с модел Р300

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крива гума или джанта така мисля аз

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или новите дискове са дали фира...Хвърли им един поглед как се изтриват поне.Понякога човек случва на ментаци,дори да има добро желание да си закупи нещо добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На два автомобила съм имал този проблем и при двата бяха дискове като на вторият и леко крива джанта.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм минал баланс на всичките джанти, с нови дискове съм и колата си тресе.. Точно както описва колегата като натисна с голяма скорост спирачката. Според мен е нещо по предницата, ще сменя втулката на рейката и ще мина баланс на преден мост и ще ви кажа дали се е оправило. Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги ако е джанта или гума пак леко ще се усеща на волана и без спирачка,по окачването е проблема,провери си лагерите или дисковете..поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моята не се усеща,понеже е задна. Но всепак моят съвет е да се проверят, тъй като това би бил най-безболезнения вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен тресеше от луфтове в пиновете на спирачният механизъм.

При Омбре ми смениха пиновете ,съвсем леко шлайфаха дисковете и проблема бе решен.

Публикувано изображение

Редактирано от Version84
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условие ,че си сменил дискове и накладки заедно, как си кара колата след това?От 300 до 500 км си трябва внимателно спиране,спиране от далече и плавно без да прегряват накладките...Иначе се получава един нагар и ефекта е подобен на твоя.Купи си едни евтини накладки и карай спокойно поне 300км и чак след това си карай както си знаеш.Така за по-малко паричка ще разбереш дали и дисковете са за смяна отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега лятото при мен беше същото, със скорост 140 ряско натискане на спирачките и волана трепереше яко. Реших че са дискове, тръгнах да търся, проучвам ефтино и доло горе читаво, докато намеря тва къде го няма дойде зима, сложих зимни гуми баланс на отново покривените джанти и тресенето изчезна. Мислех го и аз, като са криви защо не тресе по принцип ( а само като натискам спирачките ), още не съм го измислил де. Също в града с ниска скорост, при леко натискане на спирачката се усещаше все едно челюстите хващат и отпускат, нещо като ABS (а нямам такъв). Напоследък се усеща пак, от което съдя четрябва да ги изправям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тресеше от луфтове в пиновете на спирачният механизъм.

При Омбре ми смениха пиновете ,съвсем леко шлайфаха дисковете и проблема бе решен.

Публикувано изображение

 

Определено това е проблема ,ако не са сдали багажа дисковете,което е много вероятно защото продават много видове БОКЛУЦИ по магазините!!!Имал съм подобен проблем на няколко пъти вече!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес замерих дисковете за кривини, нямат никакво изкривяване, утре ще проверя тези двата болта на спирачния апарат и ще разменя гумите предни със задни, и ще пиша за резултата. Благодаря всички колеги които помагат. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Аз имах същият проблем с тресенето.Смених всички неща в които се съмнявах.дискове,накладки апарати,с проверени джанти и чисто нови гуми и пак тресеше но значително по малко.Направих и втулки на джантите и пак леко се усещаше.Но при смяната на всички тези части забелязах че имаше ръжда на главините и барабаните отзад където лепват джантите.Почистих всичко отзад и отпред,джантите също и сега колата направо заспа.....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DESO D15B2 при теб реши ли се проблема, ако да как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все още нямам решение на проблема ;) но продължавам да търся от къде и от какво може да се получава това тресене..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все още нямам решение на проблема ;)/> но продължавам да търся от къде и от какво може да се получава това тресене..

Колеги, да не би да става въпрос за някакъв ABS проблем?Чувал съм че като си замине ABS датчик, подава лъжличва информация и компа се шашка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Но при смяната на всички тези части забелязах че имаше ръжда на главините и барабаните отзад където лепват джантите.Почистих всичко отзад и отпред,джантите също и сега колата направо заспа.....Според мен това е решението ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...