Jump to content
Lilqka

Проблем с V-tec !

Recommended Posts

Здравейте ! От скоро притежавам Honda Civic 6gen V-tec. Но V-teca не работи..... От какво може да бъде това . Отварях го почиствах го него цедката и пак не иска да тръгне. Казаха ми, че имало бушон за V-tec и можело той да си е заминал , имали наистина такъв и къде се намира. Мотора е D16Y8..... Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо необичайно да ти свети по таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кабелчето с буксичката за Втек хубаво ли е закачено ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обясниш как точно установи,че не работи ...Ако случайно не ти свети чек лампата,извади буксата на соленоида и погледни дали ще светне.Ако не светне значи имаш някакъв елетрически проблем,може да е соленоид или друг елетрически компонент по веригата.Ако светне чек-а значи не ти стига налягане към соленоида или е повредена механичната част в соленоида

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като се качих на D16Y8 след моята бях сигурен, че витека на D16ката не работи :lol: Първото нещо което трябва да провериш, при съмнения със включването на витека е нивото на маслото в двигателя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Ами буксата на Втека я откачих и Чека ми светна......закачих си я и изгасна. Маслото ми е добре малко под Максимума..... Казаха ми ,че имало бушон за Втека дали не е от него се питам или .... от какво би могло да е .....Но токовете му са си ОК :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който ти е казал че има бушон,нека ти го покаже или направо да го смени ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така ми казаха, че имало бушон за ВТЕКа затова питам ... Е като няма и като проблема не е от Ел. от какво друго може да бъде. Маслото е добре, като откача буксата Чека светва, почистван е ВТЕКа и цедката му. От какво може да е за да не работи .......ПОМОЩ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като му подадеш директно от батерията ток цъка ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как и кога точно установи, че не ти работи Втек-а?Маслото и масления филтър от кога не са сменяни?Въздушният филтър в какво състояние е?На студен мотор Втек НЕ се включва!Колега, нали не очакваш от Д16У8 или т.нар. малък Втек да те ритне и да се залепиш за седалката, като Б16/18 и т.н.?Хайде веднъж завинаги да я изясним тази ситуация с НЕработещ Втек при D15Z6, D16Z6 и D16Y8, че и на мен ми е интересно, а напоследък доста такива теми се навъдиха.П.П. Явно клиповете в YouTube влияет много отрицателно в/у реалната преценка за нашите автомобили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VTEC вероятно ти работи. Това с бушона верно го остави, никой тук не знае къде се намира... ;) Със стандартен въздушен филтър ли си? За да спиш спокойно - махни го, и за теста не слагай капака на кутията, излез на някоя не прашна отсечка, настъпи от 2000 на втора примерно, и около 5000 об/мин трябва да зазвучи по гърлено и пискливо. Ако е така - всичко ти е окей :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pamo бях със стандартния филтър и не се чуваше и усещаше нищо. В момента сам със спортен филтър и пак нищо. А разбрах, че не работи защото от 1000к до прекъсвач нищо след 5000к не се променя нито звук нито вървене ...... нищо. Затова реших че не работи. До колегата Георги не очаквам да ме залепи за седалката но очаквам да има поне някаква промяна дори минимална все пак нали е ВТЕК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно.. Направи си тогава тест, като свържеш някаква крушка с много ниска консумация, или направо светодиод на единичката спрямо маса, и виж дали ще светне на очакваните обороти. Само в движение обаче, на място и да ти е изправно всичко - vtec няма. Провери си и соленоида дали си върши работата, да не би просто да фигурира като намотка.. така даже и чек няма да ти светне, и пак нямаш vtec. Подавайки "+" на пинчето му трябва да се чува характерно кликане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега ако колата ти е със спортно гърне (бучащо) може и да не успяваш да чуеш втек-а. Карал съм д16з6 на сток генерация със спортен филтър и се чуваше яко, но когато смених генерацията спря да се чува, нищо чудно проблем да нямаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виждам, че караш същата кола като моята. Аз като купувах моята кола въобще не знаех, какво е усещането на Втек-а при D16Z6/Y8. След известно време и аз започнах да се притеснявам, че не чувам Втек-а. Обаче като си обслужих автомобила и по точно след смяната на маслото и масления филтър всичко си дойде на мястото и Втек-а започна да се чува и усеща. Та мисълта ми е, ако маслото ти е вече за смяна или пък е с кофти качество има вероятност на високите обороти да става като вода и да не създава необходимото налягане, за да отвори Втек клапана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Георги благодаря.... Ами на маслото му остават още към 1000-1500км до смяна. А колата е карам с ЕНЕОС 10/40. Казаха ми друго че ако цедката долу в картера е запушена от това също може да не работи . Защото нямало да прави добро налягане..... Колата е с гърне но като я купих нямаше и тогава пак не се усещаше и чуваше....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега съм карал две д16y8 витек не съм насетил .ма нали тоя чек е за там кат не работи нещо да светне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic Така е, но нали знаеш, че и при бавно работеща ламбда сонда също няма да светне чек.. но ако прекъсне подгрева - блесва на момента :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...