Jump to content
Red Line

Въпрос относно не плащани данъци на МПС

Recommended Posts

Здравейте колеги имам няколко въпроса относно не платени годишни данъци на МПС в София. Понеже си продадох колата и т.н.т. се оказва че от когато аз съм я вкарал в България края на 2009 тя нито е била регистрирана в общината нито са и били плащани данъци. Та на въпросът: Имали глоби за не плащаните данъци? Колко е данъка на година за сивик 1993 с д15б2 хеч? Обръщам се към вас та да знам как стоят финансово нещата та да съм подготвен. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как я продаде бе магьосник? :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има глоби :(/> 50 - 500лв . Според зависи времето на инспектора и настроението му , плюс данък за периода , които има 8 или 10 % лихва . Можеш да платиш и само данъците , но после не можеш да ползваш услугите им . Аз така се наложи да ги платя , че имах 30лв акт , за да си регистрирам апартамента . Та данъка ти е 44.8лв на година . http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html Това , ако нямаш катализатор . Предполагам колата е още в теб и е само капарирана . Отиваш в пункт на ГТП и си взимаш срещу 10тина лв бележка за катализатор и после данъка ти е на 50% . 50 кинта са си 50 кинта . Пробвай да намериш през познати някой от инспекторите да я регистрира . Можеш и с минимума глоба да минеш . Просто периода ти е огромен . Аз за 15дни просрочие минах с едно кафе , ама извадих късмет :(/> п.п. Така един пич , като отрегистрирах едната кола от Дупница излезна и ревеше . 8г карал човека едно БМВ 525 ,бензинка и не го регистрирал . 500лв акт и данъците сумата му беше почти колкото е взел от колата

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя калкулатор не е верен... Да глоби има зависи от периода в който не е регистрирана в данъчното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да споделя моето мнение...правил съм го и на трите си коли...но проблем за сега...Не мога да гарантирам за промени до сега, но последно го правих това лято на последната от нерегнатите ми коли....При мен и при доста мои познати работи без проблем..Не ти е нужен баджанак в КАТ или Данъчно, просто пролуки в закона има.След прехвърляне на колата на собствено име сте длъжни в двумесечен срок да се регнете в данъчното.НО....не го правите ест...Чака се 2 години още преди да се отиде в данъчното....Или общо 2 години и 2 месеца ...Давностен срок за глобите....смисъл ако отидеш преди тези 2 г. и 2 м. ще си платиш доста хубава глоба или акт(кой както си хареса) Колегата по-горе тъкмо 3 годинки направил по груби изчисления и врътката е възможна...Та с широка усмивка отивате към данъчното...попълва се декларацията за придобиване на собственост на МПС и в самата декларация си имат отметка дали е с Каталитично устройство или не...И всяка кола под 100 коня мисля беше, ползва 50% намаление....Д15-ката влиза в това число...(не съм чувал за ходене по сервизи с цел доказване на катализатор, но може за София да е друга работата.Аз съм го правил в две общини с три мои коли)Взимате си договори, талони и всичкото документ и на гишето ще ви накарат да платите нещо като застрахователна оценка или нещо от сорта( грубо от 20 до 50 лв. за д15)Плащате го на касата и след това можете да почнете да си плащате данъците....Има минимални лихви...моята за 2008 беше 10 или 15 лева варху данък от 35 лв...след 2009 има леки увеличения на данъците...Отивате вече със позволението да си плащате вече данъка(пак със широка усмивка), но все някой ще ви пита или ще опита да стрестне....мммм тук може да има глоба, акт а у ... в чужбина бях, на лечение бях само и единствено да се избегне евентуален спор....И най-накрая можете да почнете плащането на старите си задължения лека полека...по 5, 10 ,50 , 100 или всичко на веднъж...както ви е кеф...Поздрави и лека вечер....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стана ясно каква е пролуката според твоите думи - тоест пак си дължиш за двете години данъците (давностния срок) и ги плащаш когато искаш, но се отърваш от глобата, така ли излиза? Питам понеже и аз съм на това хоро с 3 годишно закъснение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно ;) ...не плащаш за грешките си с две думи....Рядко, но все още се случва,даже и в БГ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа преди месец минавах за едната кола . Водеше се в Дупница . В последствие обаче , годеницата ми стана съпруга и смени всички документи .Естествено се наложи да смени и номерата на колата . Нали си смени адреса и фамилията ... Та в данъчното нямаше отметка в декларацията . 2007ма имаше такава . Сега се ходи до сервиз и се взима уверение . Сервизите за годишен преглед ги имат . Та там 10лв и обратно в общината . И данъка на 50% .Това за давностите е интересно . Трябва да се проучи . Така и да праснат акт , във възражение , ако се напише , че има давност акт-а пада . Готиното му е , че си няма лихва самата глоба . :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно за различните общините е различно, но аз пак си казвам не говоря за чул недочул...Сам си минах по този път, както и някои мои приятелчета го пробваха и си пих след това Тюламорчето :)/> ...Barsi....Няма лихва по глобата едно на ръка...Да обаче, въобще не съществува глобата...Според мен този закон е останал от комунистически времена...Наистина почти никой не го знае, когото и да съм питал....Аз от къде го знам..Не ме питайте.. Явно поради това,че не си знаем правата и не знаем как да си ги търсим, то просто господата от по-горните постове са го подминали.Ако имаше далавера дали досега щеше да си остане така..Въпреки това съветвам всеки,който прочете поста веднага да действа и да си оправи бакиите,че не се знае докога ще е тоя бонус...Лека вечерП.С. Barsi....За пореден път някой ме кара да си мисля, че брака е набутвация :) ( да не прочете жената,че не ми се мисли)

Редактирано от Fero
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи специално говорих с един инспектор и ако колата не е регистрирана в данъчно, човека като реши съответно си плаща и данъка с лихва и акт, за това че не е регистрирана в данъчното. Това, което ми каза със сигурност е, че след 2 години и 2 месеца точно от закупуването на колата отпадат точно тези глоби за това, че не е регистрирана навреме. Т.е. Примерно ако я караш 3 години и отидеш в данъчното, ще имаш само лихва на годишния данък и никакви други глоби...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам няколко въпроса относно не платени годишни данъци на МПС в София. Понеже си продадох колата и т.н.т. се оказва че от когато аз съм я вкарал в България края на 2009 тя нито е била регистрирана в общината нито са и били плащани данъци. Та на въпросът: Имали глоби за не плащаните данъци? Колко е данъка на година за сивик 1993 с д15б2 хеч? Обръщам се към вас та да знам как стоят финансово нещата та да съм подготвен. Поздрави!

Колега как така ти хем ти си я вкарал в България по твои думи, хем нито е била регистрирана и нито са й били плащани данъци ? Щом ти си я вкарал за теб значи ти трябва да си я регистрираш! Другото е, че от 2009 насам ти караш тази кола и щом казваш, че сега си я продал би следвало да си знаеш колко е данъка(ако си го плащал). Обаче по интересното е как тези които не си плащате данъка на колата минавате годишен технически преглед ,защото на мен всяка година ми го искат за да мина.Значи аз нещо съм балък.Трябва да взема да пробвам и аз да не плащам. Казуса е просто абсурден :dry:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това понеже ми беше първата кола и роднини ми я вкараха не съм ходил в общината. Доколкото до прегледа не ми искаха нищо, да не говорим че минах последния преглед без генерация от хедъра на долу. А за продажбата още не сме минали през нотариус но сделката е направена с договор м/у Продавач/Купувач и за да я прехвърля и ми трябва бележка за платени данъци.

Редактирано от 5g_CiviC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сделка няма, докато не мине през нотариус. Ако не можеш да намериш начин да я прехвърлиш без данък иди в Кат и се приготви да минеш през регистрация, глоба, после в данъчното и пак кеш. Тия работи по-навреме се мислят. И така не стана ясно на роднини ли е регистрирана тая кола или въобще не е регистрирана в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си бях спестил 2 години плащането на данък, след това имаше глоба разбира се - беше някъде около 15% върху стойността на неплатените данъци, като все пак трябва да питаш в данъчното колко ще се изръсиш. А, и за регистрацията има глоба.... Като цяло си си намерил занимание - успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега стана ми ясна ситуацията. Мисля, че ще трябва да си платиш данъците ако искаш да ти завери нотариуса. Защо ти го казвам ли,ами да речем, че направиш пълномощно и купувача подкара колата с него и т.н. Така, сега не знам това колегата дето го обеснява за 2-те години и 2 месеца и губел давност неплатения данък, но ще ти кажа прясна случка в Габрово между мой съсед и мой приятел. Съседа преди 4-5 години купува колата от моя приятел, но без да я прехвърлят защото нямал пари тогава.Приятеля ми заминава в чужбина да работи и така остава колата непрехвърлена.Освен това данъци никой не е плащал тъй като не е прехвърлена колата и се води на моя човек, а на съседа не му дреме и миналата година я дал даже на скраб човека :blink:/>/>/>/>/>/> , но дори не успял да взме бележка за брак понеже големия талон не е в него тъй като не я е купил по документи, а само е дал пари на ръка. Та в случая преди два месеца идва писмо от общината за неплатени данъци на тая кола за тези няколко години, а тя вече дори не съществува обаче моя човек за да я отпише от данъчното трябва да представи или документ за брак или да попълни декларация, че колата няма да се кара и ако стане нещо е на негова отговорност и т.н...... Накратко ясно е, че документ за брак няма, моя приятел беше за малко в България и така колата остана на отчет в данъчното за още незнаен период.В случая и двамата са за :ebanjeee:/>/>/>/>/> . Казвам ти го за да не стане и при теб така някой ден. Плати ги тея данъци за 3 години, тази д15-ска в София толкова ли и е голям данъка? Има данъчни калкулатори можеш да ги сметнеш, потърси в интернет.

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...