Jump to content
гената.

демонтаж на табло на HR-V

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

   Аз сложих т5 по точка1,само че с повече ватове (мисля че 5w) и нямам разлика в подсветката. Само че съм с обикновени ламби.Ледовете не ги тача.  От малките има-вървят заедно с цокълчето. Взех ги от Омега лайт. 

Редактирано от pet71
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, pet71 написа:

   Аз сложих т5 по точка1,само че с повече ватове (мисля че 5w) и нямам разлика в подсветката. Само че съм с обикновени ламби.Ледовете не ги тача.  От малките има-вървят заедно с цокълчето. Взех ги от Омега лайт. 

стават Т5 ама колко вата са не съм ги гледал,има разлика ще търсим повече вата,Омега лайт това онлайн магазин ли е и къде,гледам колега,че си от Бургас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  По  спомен т5 бяха или 3 или 5 вата  където сложих на т7. А Омега лайт мисля че имат магазини в цялата страна. Представители са и на Осрам. Би трябвало и онлайн да продават, но тези  (май т3 бяха)трябва да ги има по всяко добре заредено магазинче за авточасти.  

20190315_192505.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Сега си прочетох първия пост в темата. Най вероятно т5 е3w ,тъй като т10 са ми 3 ватови ,а останалите т5 са ми 1.2  w . Подхождам с особено внимание там, че над месец километража миришеше на стопена  пластмаса . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сега бях долу да видя какво е станало при смяната на всички крушки със обикновенни,ееееееее има разлика новото си е ново не съм фен на лед светлини ....лека разлика има на Т7 като се вгледаш,за всички който не са пипали всички светлини трябва да ви кажа,че крушките бяха почернели за изгорелите няма да коментирам струва си .....pet71 чукнах но ми излиза магазини за лед светлини за домашно осветление   ето  http://www.led-bg.com/ това ли е магазина,ако не постни линк .....pet71 не съм и гледал колко вата са Т10 но светят разкошно,ще се вслушам в съвета и ще се ослушвам за греене и миризми :))))

Редактирано от emulsia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 12 минути, pet71 написа:

   Сега си прочетох първия пост в темата. Най вероятно т5 е3w ,тъй като т10 са ми 3 ватови ,а останалите т5 са ми 1.2  w . Подхождам с особено внимание там, че над месец километража миришеше на стопена  пластмаса . 

тука в Лом има само Т5 1.2w провинцията е така водят се за уневерсални:)))))))

Редактирано от emulsia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   От тях ги взех, имат магазин и в Бургас. Сега гледах че и при тези ги има.  www.vikiwat.com 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, pet71 написа:

   От тях ги взех, имат магазин и в Бургас. Сега гледах че и при тези ги има.  www.vikiwat.com 

Благодаря,ще им звъним наред тези малките въшки ми са спешни да се вижда бутона,че в тъмницата е на напипване ....ха ха

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

   за  осветление на нашите бутони ...малко помощ това ли е размера

https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-t1-14v-60ma-1.html   

за осветяване на километража една която пише,че е Т 7 blue,разбрах че става размера на Т5

но намирам само тези ватове  https://vikiwat.com/avto-lampa-miniatyurna-14v-1-26w.htmlа трябва да е поне 3w

за оригинални няма да коментираме една крушка е 10 кинта

 

35850-s2h-003 Лампички за аварийния бутон и подгрев
honda 35505-sj4-003 лампа табло подсветка Т7 блу

със тези номера ги открих в чичо гугъл

Редактирано от emulsia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.proton-bg.com/Default.asp?m=artinfo&ArticleID=22572   ето тука са още по евтини,но не знам кой размер ми трябва волт и мили ампера е същия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/prodavam-led-krushki-za-butoni-tablo-uredi-honda-kia-nisan-CID360-ID7MdnR.html#16ce874c09   намерих лед крушки на добра цена .....наш колега излезна тук от форума кара CR_V казва се Васко от Русе .... утре ги изпраща и като монтирам ще ударим една снимка :))))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде малко снимки да се гледат само бутоните другите са обикновени крушки т5 .....бутоните са лед

IMG_20190329_202119.jpg

IMG_20190329_202056.jpg

IMG_20190329_202043.jpg

IMG_20190329_124323.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема ще попитам тук. Някой имал ли е проблем с копчето за нулиране на изминатите километри? Моето си работи когато си иска. Ако някой е решил този проблем ще съм много благодарен да сподели как е оправил проблема.

emulsia, как разглоби копчето за аварийните, искам и аз да сменя лапичката там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених копчето за нулиране на километража, но се наложи да махна стрелките на скоростомера и оборотомера,някой може ли да ме ориентира как да ги калибровам  сега за да измерват правилно? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смених крушките на таблото. 3хТ10 3W (водят се w3w). А тази T7blue сложих T5 2.3W (Водят се W2x4.6d). Светят равномерно така. До сега бях с различни диодни крушки. Да по-добре изглежда с тях. Не е жълтеникаво, но ми омръзна да ги сменям. Различни видове, намалявах им тока, но пак изгаряха. Същото и за задните светлини, пак се върнах на обикновените с жичка. Просто китайските не са направени да издържат много, а да светят силно за кратко време.

Има на осрам някакви, но цената им е доста висока за такава глезотия.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.12.2019 г. at 14:16, gitzev написа:

За да не отварям нова тема ще попитам тук. Някой имал ли е проблем с копчето за нулиране на изминатите километри? Моето си работи когато си иска. Ако някой е решил този проблем ще съм много благодарен да сподели как е оправил проблема.

emulsia, как разглоби копчето за аварийните, искам и аз да сменя лапичката там.

Има доста писано по темата,просто потърси ..виждам,че си се справил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.01.2014 г. at 11:23, Jay_BG написа:

Ами зависи какви би сложил... За момента съм със LED крушки на габаритите, стопа за мъгла, задния ход и осветлението на купето. За съжаление комбинираните крушки за стоп/габарит (корпус 7443), които бях взел, не се оказаха достатъчно качествени. Сега имам едни други, със стъклен балон, ще видим дали ще свършат работа или и те ще дадат фира...Иначе крушките за заден ход светят перфектно... жална му майка на тоя дето реши да ми се пречка :P

А какви са крушките за задната скорост?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми светят бутоните за аварийните светлини и за подгряване на задното стъкло. След като прочетох всичко дотук, пак не разбрах какъв точно цокъл са тези малки крушки и като какви и къде да ги търся? Ходих в 2-3 магазинчета (в София) и като им ги показвах, само вдигаха рамене и казваха, че не са имали чак толкова миниатюрни. Та къде ги има и дали се продават различни цветове, защото гледах, че едната е червена, другата е зелена, а третата е жълта? Става дума за тези крушки вътре в бутоните, като от снимките на колегата emulsia. 

IMG_20190315_125857.jpg.d4638dfce122e1f62132ae71da39b1e8.jpg

IMG_20190315_125917.jpg.14f70d7d988cc0b14a70249f407c337d.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, AlexVass написа:

И на мен не ми светят бутоните за аварийните светлини и за подгряване на задното стъкло. След като прочетох всичко дотук, пак не разбрах какъв точно цокъл са тези малки крушки и като какви и къде да ги търся? Ходих в 2-3 магазинчета (в София) и като им ги показвах, само вдигаха рамене и казваха, че не са имали чак толкова миниатюрни. Та къде ги има и дали се продават различни цветове, защото гледах, че едната е червена, другата е зелена, а третата е жълта? Става дума за тези крушки вътре в бутоните, като от снимките на колегата emulsia. 

IMG_20190315_125857.jpg.d4638dfce122e1f62132ae71da39b1e8.jpg

https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-t1-14v-60ma-1.html

 

Махаш старите и слагаш тези. Червената е с думичка,ако можеш да я махнеш я слагаш на Новата. Но и без нея става. Ако имаш път към Млафост 3 ще ти покажа на място.

 

Редактирано от gitzev
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и шапчици различни цветове в Викиват мойте съм ги сменял понеже старите изгарят.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на gitzev и nakata за полезната информация.

Аз всъщност бях стигнал до извода, че цокъла е Т3 и намерих такива, само че LED. Когато тръгнах да ги сменям, обаче се оказа че пластмасовия цокъл на новите е леееко различен и хлопа в дупката, а зъбчетата не защипват и не застопоряват крушката вътре изобщо. Затова се породиха съмненията ми дали цокълът е правилен. Най-вероятно ще поръчам тези крушчици (и шапчици), примерно от Викиват, и ще ги сменя в оригиналния цокъл. Така би трябвало да стане най-добре.

Редактирано от AlexVass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...