Jump to content
tro6evo

Кои ГУМИ

Recommended Posts

Nokian ZG2 225/45-17 Публикувано изображение/>

Nokian Z G2

 

А на каква цена може да се намери тази гума проверявал ли си? Иначе ми хвана окото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година цените бяха между 205 и 230 лева за брой. За тази година още не са изнесли актуални цени за летните модели, пък и Nokian пускат нов модел Z line. Сигурно ще почнат офертите в средата на март месец.За марката Nokian съм много доволен от зимните им гуми wr a3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година цените бяха между 205 и 230 лева за брой. За тази година още не са изнесли актуални цени за летните модели, пък и Nokian пускат нов модел Z line. Сигурно ще почнат офертите в средата на март месец.За марката Nokian съм много доволен от зимните им гуми wr a3.

Проверих цените на Nokian Z Line 225/45 R17, като ми дадоха цена 205 лв. Какво ти е личното наблюдение за летните модели на Nokian. Аз разбрах, че много бързо се изхабявали, точно летните модели и били много меки за нашите дупки?Имал ли си проблеми.Предложиха ми и Bridgstone S001 на 210 лв, като вече там ме информираха, че това била много здрава и хубава гума с която няма да имам проблем, но мен ме притеснява това че предишните ми бяха тази марка и бяха много тежки и твърди, което не се отразява добре на ходовата част :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4та година карам с нокиан,като ги махам в края на ноември и ги слагам февруари.гумата е сравнително мека,и много безшумна.друго съм забелязал,че много добре изпръсква водата.за 50000км съм ги изхабил наполовина.зимните нокиан са по добри от летните като цяло.за лятото извън писта бридистонки и пирели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегиНякой има ли впечатления от летни гуми Toyo 350 (175/70/13) ?Тук всички ползвате гуми като за малки трактори и влекачи- от 15" и нагоре, и никой не пише за скромните 13"...Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 13' и 14' мога да дам мнение само за Fulda ecocontrol летни и monte cristo зимните. Много са добри, карам с тях вече 5 години отлични гуми.Благодаря за другите мнения, за момента съм се спрял на Nokian или Bridgstone. Ще изчакам да видя какви цени ще ми дадът, но ако са сходни мисля да заложа на Bridgstone, нищо че Nokian ми допада това че са по-меки и може би ще возят по-добре, но незнам как ще се държат с дупките по пътищата ни. Не ми се занимава с жабки и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дадоха цена за Bridgestone Potenza RE002 Adrenaline -- 116лв (195/50/15) Ще се обурудвам с 4бр :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, кажи и от къде ги намери?Да си купим и ние!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Миналата година цените бяха между 205 и 230 лева за брой. За тази година още не са изнесли актуални цени за летните модели, пък и Nokian пускат нов модел Z line. Сигурно ще почнат офертите в средата на март месец.

За марката Nokian съм много доволен от зимните им гуми wr a3.

 

Проверих цените на Nokian Z Line 225/45 R17, като ми дадоха цена 205 лв. Какво ти е личното наблюдение за летните модели на Nokian. Аз разбрах, че много бързо се изхабявали, точно летните модели и били много меки за нашите дупки?

Имал ли си проблеми.

Предложиха ми и Bridgstone S001 на 210 лв, като вече там ме информираха, че това била много здрава и хубава гума с която няма да имам проблем, но мен ме притеснява това че предишните ми бяха тази марка и бяха много тежки и твърди, което не се отразява добре на ходовата част Публикувано изображение

 

Брат ми кара миналото лято с Nokian H - 205/55/16 нови. Беше много доволен както на сухо, така и на дъжд. Гумите са безшумни. Аз лично като гума с мек борд съм карал BF Goodrich, За Nokian не мисля, че са със слаб борд. Пък ако са големи дупките само верига от танк помага.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дадоха цена за Bridgestone Potenza RE002 Adrenaline -- 116лв (195/50/15) Ще се обурудвам с 4бр :)/>/>

Да кажи от къде! Тази цена е доста добра в сравнение с някои сайтове където съм ги виждал. Тази гума обаче не се ли води семи-слик? Как се държи на мокро и особено хладно, хлъзгаво и мокро време в комбинация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес получих офертата си за гуми и много ми допадна един модел като цена, но се чудя дали си заслужава защото незнам нищо за тази марка а именно: Vrederstein Ultrac Sessanta 225/45/17 91Y XL-VR29 на цена от близо 170 лвИ сега се чудя между този модел и другите:Bridgstone S001BF Goodrich G-grip goUniroyal rainsport 2Michelin ps3Като цените на bfgoodrich, vrederstein, uniroyal са подобни, bridgstone около 210, а ps3 220Знам че всички цени са много добри, така ако накой има съвет, моля да го сподели, или ако използва някой от посочените модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не сподели мнение за yokohama AVS V102,аз ще заложа на тях това лято ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази гума обаче не се ли води семи-слик? Как се държи на мокро и особено хладно, хлъзгаво и мокро време в комбинация?

 

Гумата се държи отлично. Именно това я отличава от останалите. Защото се държи еднакво добре на сухо и мокро време.

Карах с RE002 и през зимата (не на сняг разбира се) - нямах проблеми. Но през лятото са в стихията си. Публикувано изображение

По-горе в темата съм посочил линк към английски интернет сайт с информация за всички гуми. Прочети коментарите за RE002. Публикувано изображение

 

"На мен ми дадоха цена за Bridgestone Potenza RE002 Adrenaline -- 116лв (195/50/15) Ще се обурудвам с 4бр" - при тази цена изобщо не бих се замислил. Много колеги искат такива гуми, така че защо не организирате обща поръчка? Колега no1else, защо не споделиш кое е това място. При поръчка на количество, 100% ще ви направят още по-голяма отстъпка!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съжелявам, но не съм чел скоро тук. Значи Point S се оказа че ги внасят. Имам познат там с който говорих и той ми даде тази цена. Дали е конкретно за мен нямам предсатва, но мога да питам. За момента каза че този размер го няма в Бг в момента и чакат да съберат количество, за да им пуснат пратката към БГ. Каза че моите са поръчани и към края на месеца щели да са тук. Не знам дали има Point S в други градове, но ако имате представителства може да попитате там. За цената както написах по-горе не се ангажирам защото нямам идея дали ми прави някаква отстъпка или не. Ето линк към картата с представителствата им --> http://points.bg/?page_id=47 Като гледам имат в почти ввички по-големи градове. Така че топката е във вас :)/>ПС: За 195/50/15 съм го питал аз.

Редактирано от no1else
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес получих офертата си за гуми и много ми допадна един модел като цена, но се чудя дали си заслужава защото незнам нищо за тази марка а именно: Vrederstein Ultrac Sessanta 225/45/17 91Y XL-VR29 на цена от близо 170 лвИ сега се чудя между този модел и другите:Bridgstone S001BF Goodrich G-grip goUniroyal rainsport 2Michelin ps3Като цените на bfgoodrich, vrederstein, uniroyal са подобни, bridgstone около 210, а ps3 220Знам че всички цени са много добри, така ако накой има съвет, моля да го сподели, или ако използва някой от посочените модели.

Някой може ли да сподели мнение за тези модели! И препоръки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на Dunlop sp bluerespons 195/65/15 но е нова гума и няма все още отзиви за нея ще помоля колеги които са карали с dunlom да изкажат мнения и изобщо търся хубава гума която като натисна спирачката да спира а не само abs- да рита

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес получих офертата си за гуми и много ми допадна един модел като цена, но се чудя дали си заслужава защото незнам нищо за тази марка а именно: Vrederstein Ultrac Sessanta 225/45/17 91Y XL-VR29 на цена от близо 170 лвИ сега се чудя между този модел и другите:Bridgstone S001BF Goodrich G-grip goUniroyal rainsport 2Michelin ps3Като цените на bfgoodrich, vrederstein, uniroyal са подобни, bridgstone около 210, а ps3 220Знам че всички цени са много добри, така ако накой има съвет, моля да го сподели, или ако използва някой от посочените модели.

Някой може ли да сподели мнение за тези модели! И препоръки
Здравейте колеги,Новичък съм тук, но пък съм карал с какви ли не гуми и коли. По мое скромно мнение, от изброените марки вреденщайн, бриджстон и унироял изобщо не може да се сравняват с мишелин, континентал и дънлоп! Прехвалени са доста, пък и цената може би заблуждава. Мишелин Пилот Спорт 3 може да се мери само с континетал - сонтиспортконтакт 5 или премиум 5. А за бф гудрича, мога само да кажа, че като джипови гуми за оф- роад каране са идеални, но за асвалт- на дали ще дадат пробега на мишелин.Успех при вземането на решение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега, но Bridgestone Potenza е легенда. Всички Хонда-и Type R излизат от завода обути с именно такива гуми. Японски са и не мисля че са прехвалени. Ако има нещо прехвалено и на шокираща цена това е посоченият от теб Мишлен :)http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15083592http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15106353Такаааа една категория разход на гориво, една категория като шумови характеристики и 2 категории по-добра в спирането на мокро. Тоест около 6% по-къс спирачен път. И да стигнем до ценатааааа, а именно плащате 2 --> получавате 1 :) Не благодаря за този Мишлен. За Унироял и конкретно модел им RainSport2 също има писано достатъчно. Също не ми става ясно защо и ка квкарваш Унироял и Вредещайн в една категория с Бриджстона при положение, че и двете са дъщерни фирми предлагащи по-бюдженти решения :rolleyes:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Новичък съм тук, но пък съм карал с какви ли не гуми и коли. По мое скромно мнение, от изброените марки вреденщайн, бриджстон и унироял изобщо не може да се сравняват с мишелин, континентал и дънлоп! Прехвалени са доста, пък и цената може би заблуждава. Мишелин Пилот Спорт 3 може да се мери само с континетал - сонтиспортконтакт 5 или премиум 5. А за бф гудрича, мога само да кажа, че като джипови гуми за оф- роад каране са идеални, но за асвалт- на дали ще дадат пробега на мишелин.Успех при вземането на решение!

Колега ние решенията сме ги взели с доста успехи.Най-отговорно ти заявявам че от мишлена по скапана гума нема, :D ултра скъпа и ултра слаба на първата дупка си с бабуна, качиш ли се на бордюр си за нова гума!Искренно те съветвам да четеш тестовете на ADAC!И дано не робуваш на мнения от преди 1985г.Тогава беше така:"Хамериканските коли са най-здрави и мишелин е най-яката гума"Ако не бяха японците и китайците още щяхме да караме 124-ки!
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,какво ви е мнението за покупката на употребявани гуми!На какво е нужно да обърнем внимание ако купуваме употребявани гуми и кой марки си заслужават покупка на старо?Днес ми предложиха едни Мишелин и едни Континентал за около 100 лв бройката,като Мишелина беше ДОТ 09, а Континентала по-стара. Питам защото може да бъде темата от полза на много хора чудещи се дали да си купят чисто нови или употребявани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти ги предлагат на тези цени бих ти препоръчал да си купиш нови гуми със сигурност.Аз карам втора употреба ,но ги вземам по 50 лв. с монтажа и баланса със сравнително пресен дот и добър грайфер.Говоря за 195/55/15'.За 100лв. втора употреба по-добре добави 40-50 лв. и си купи нова!Освен ако не става въпрос за някакви по-особени размери с бутикови цени от 500лв./бр. нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега ти прочете ли добре мненията на колегата преди да му дадеш съвет ? Момчето говори за 17" гуми.....а там цените не са като на 195/50/15 :)/>По принцип повече не мисля да си карам колата с гуми втора употреба. Не защото е лошо или съм имал проблеми, напротив доста време съм карал с такива, но вече колата се кара и от жена ми се вози и дребния и няма да рискувам по какъвто и да било начин. За втората употреба трябва да се гледа за няколко неща. Първо дота на гумата...вечни гуми няма независимо как са съхранявани. Дори производителите дават 5 години срок за експлоатация. Ако дота е на гума от преди 5 години, колкото и добре да ти изглежда не я вземай. Ако дота е по-скорошен пробваш гумата дали е мека. Ако е седял на слънце каучука се "опича" и губи голяма част от свойствата си. И последно я оглеждаш дали има напукано...почти винаги старите гуми се напукват в каналите между грайферите. Става дума за малки пукнатинки които аз лично ги отдавам на "умора на материала" :). Огледа за балони, фитили и лепенки е ясен. Ако гумата мине гореизброеното аз бих преценил че става за каране :) От там насетне всичко е до късмет :)

Редактирано от no1else
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 17" верно са сериозни цените,зависи от състоянието на гумите.Ама гъзарията иска пари:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти прочете ли добре мненията на колегата преди да му дадеш съвет ? Момчето говори за 17" гуми.....а там цените не са като на 195/50/15 :)/>/>По принцип повече не мисля да си карам колата с гуми втора употреба. Не защото е лошо или съм имал проблеми, напротив доста време съм карал с такива, но вече колата се кара и от жена ми се вози и дребния и няма да рискувам по какъвто и да било начин. За втората употреба трябва да се гледа за няколко неща. Първо дота на гумата...вечни гуми няма независимо как са съхранявани. Дори производителите дават 5 години срок за експлоатация. Ако дота е на гума от преди 5 години, колкото и добре да ти изглежда не я вземай. Ако дота е по-скорошен пробваш гумата дали е мека. Ако е седял на слънце каучука се "опича" и губи голяма част от свойствата си. И последно я оглеждаш дали има напукано...почти винаги старите гуми се напукват в каналите между грайферите. Става дума за малки пукнатинки които аз лично ги отдавам на "умора на материала" :)/>. Огледа за балони, фитили и лепенки е ясен. Ако гумата мине гореизброеното аз бих преценил че става за каране :)/> От там насетне всичко е до късмет :)/>

Благодаря за мнението, предлагат ми едни Мишелин на които дот-а е 09. Pilot sport 3 е модела, мек е и няма никакви външни забележки, иска ми 100 лв н бройка. Ще видя дали няма някой по нов дот. До сега винаги съм карал с нови гуми, но в момента ме притеснява покупката на гуми среден или нисък клас чисто нови, затова мисля да заложа на употребявани надявам се да намеря добри гуми с който да карам поне два сезона.Другата седмица мисля да взема решение. В момента ако купувам нови трябва да са Вредерщаин, но нямам никакви наблюдения върху тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята хондичка в момента е обута със зимни гуми : Hankook icebear w300 225/45 17-ки оригиналните и се представиха доста добре, с две думи съм доволен от тях , а след месец се обува с джанти Mangels winner 5 ,а гумите са Michelin pilot sport 3 225/45 17". За сега винаги съм бил доволен от Michelin, както за летни, така и за зимни, също съм бил доволен и от Goodyear. Но определено не очаквах Hankook да ми харесат, но уви. Доста марки и различни модели и много различни мнения. Аз лично бих си взел марка от която съм доволен и бих се доверил на новите поколения когато му дойде времето ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Potenza Adrenalin RE002 на цена 112лв.Автогуми.бг

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

и малко инфо за РЕ002-то:Bridgestone Potenza Adrenaline RE002Treadwear 220Traction A Temperature АНа тая цена за всекидневно каране(сухо+мокро) изглежда отличен избор....на мене ми трябва обаче мааалко по нисък tread :)

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги трябва да слагам летни гуми и се чудя между Maxxis victra MaZ1 и Vredstein Sessantra и от както прочетох темата тук и Bridgestone Adrenalin 002 цените на които ми ги офертират са следните: Maxxis 170BGN/за брой Brigestone 198/BGN Vredstein 165BNG Размера ми е 215/45/17 Какво ще ме посъветвате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Излезе класацията на Аутобилд за тестове на летни гуми за 2013 г. с размер 195/65/15. Победители са следните марки и модели:

- DUNLOP Sport BluResponse

- MICHELIN Energy Saver+

- FULDA EcoControl HP

- NOKIAN Line

- VREDESTEIN Sportrac 5

Дано съм бил полезен при избора ви на летни гумиПубликувано изображение/>

Редактирано от wasp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече се убеждавам, че всичко е въпрос на преценка!185/60/15Според теста Мишлен се държи на сухо 1,9, но Континентал, Дънлоп, Гудиър и Бриджстон гопревъзхождат с 1,6? :lol: :lol: :lol: Мишлен излиза на първо место защото износването му е 0,8. И това е целта на маркетинговия отдел.Изследват подробно къде могат да подобрят гумата,за да стане първа.И воала, реакцията е "карам гума номер 1"!!! :lol: Ама на сухо не се държи добре колкото изброените по-горе.А високия клас гуми се износват бързо.ADAC не лъже, лъжем се ние самите!A на 195/65/15 класацията е друга.На всеки рамер победители, за всеки размер купувачи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Производителите не дават 5 а 10 години като максимален срок на 1 гума.Препоръчително е да се сменят след 5тата година.Гуми до 2 години са нови гуми.Преди няколко години бяха до 5години т.е ако вземеш гума от склад с дот 5 години назад я брояха за нова.Не само предните 2 гуми са важни.Според Мишелин , задните гуми на кола с предно предаване имат същата важност както и предните.

А относно съхранението на гуми , миналата година имаше тема и спорех с няколко души като даже това което написах предизвика бурен смях от някой "разбиращи" хора.Гуми без джанти се съхраняват една до друга, за да не се криви най-долната от тежестта на останалите.Гуми с джанти се съхраняват легнали една в/у друга като се помпят според налягането което карате или около него.

Публикувано изображение

http://www.continental.bg/www/gumi_bg_bg/temata/tiretips/storage_bg.html

Източник:Continental.bg

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, гледам разисквате гуми 15-ки и на горе, а някакви предложения за 14- ки, че след много четене и взех да се бъркам.Не търся най- високия ценови клас, но и евтиниите не ми допадат.Гледам Нокиан пуснаха някакъв нов модел и взех да се замислям за тях. Мислех и за Унироял Рейн спорт ама май не правят от този размер.Предварително блегодаря за предложенията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ЦЪКТая сутрин ми ги донесоха, цената е добра, както и оценката им. 1013 е ДОТ-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега chooby гумите Uniroyal Rainsport 2 имат размер 195/45/14 така че мисля ще ти свършат работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЪКТая сутрин ми ги донесоха, цената е добра, както и оценката им. 1013 е ДОТ-а.

+1 за VREDESTEIN прекалено добра гума за цената си е. Има доста по-скъпи от нея и са пълни боклуци. :lol:
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://gumi-online.net/product/23847/195-50r15-82w-fr-re002-bridgestone-f-c-71-2.html от седмица съм с тези, доста добре се държат но са в Бургас... Има шанс да докрам няколко след 2 седмици :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам двама приятели които искат да се включат в общата поръчка на Bridgestone Adrenalin RE002.

Ще вземат 6 броя.

Моля, някой който може да достави от тези гуми, да пусне нова тема в Общи поръчки от страната и чужбина, в която да се запишат всички желаещи.

Естествено, очаква се и цената да е специална, при поръчка на толкова много гуми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам двама приятели които искат да се включат в общата поръчка на Bridgestone Adrenalin RE002.

Ще вземат 6 броя.

Моля, някой който може да достави от тези гуми, да пусне нова тема в Общи поръчки от страната и чужбина, в която да се запишат всички желаещи.

Естествено, очаква се и цената да е специална, при поръчка на толкова много гуми!

 

Хубави са. Транспорта ми се струва, че ще надуе много цената. Намерих ги в един Бг-Сайт на прилична цена. Понеже ще кажат , че е рекламата, ако те интересува пиши на лично. Ще ти го дам .... от СОфия са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прати ми сайта на ЛС.

 

Още един приятел се включва с 4 бр! Тоест общо до момента: 10 бр

 

Лично аз се ангажирам, и до 10 дни ще организирам ОБЩА ПОРЪЧКА НА ГУМИ Bridgestone RE002 Adrenalin.

(ще проуча цените от мястото където закупих моите гуми, и ще дам информация съвсем скоро)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се включил с 2 гуми (да няма объркване 195/50/15), но ако цената им е до 100 лв., което така като гледам цените на тая гума май няма да стане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...