Jump to content
tro6evo

Кои ГУМИ

Recommended Posts

До тук имам потвърдени за поръчка (на 100%) 10 бр гуми.

Понеже сега не съм в София, идната седмица ще проверя какви са цените,и ще дам пълна информация за всички размери гуми.

Надявам се цените да са много добри, имайки предвид обема на поръчката. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам и в БГ-сайтовете, ако заявиш 20бр ще дадат цена 100лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета много добри мнения от Dunlop bluresponse ... като намеря време ще отида да ги купя пък да видим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адреналинките ми пристигнаха. Цената от БГ разпространител беше 136лв. С карта на мтел (златна/сребърна) даваха 25% отстъпка или по 102лв гумата. Монтажа на 15" беше по 9.60 на гума. Обслужването и вниманието и компетентността в шоурума беше много зле, ама нали за по-евтино. :dry: На всичкото отгоре ми забавиха поръчката с 1 седмица, щото видиш ли те ми били дошли гумите, ама офцата не ги декларирала като запазени и междувременно ги продали и чаках нова доставка. :angry: Тъй като в последствие далаверката с картата пропадна, тъй като моята се оказа бизнес клуб, а те вече работели само с персонални :blink: , се спрях на другата опция която магазина предложи: за 4 гуми дават 15% отстъпка + безплатен монтаж. И така за комплекта с монтажа дадох 460лв, вместо 447лв, ако бях минал с картата от мтел. И така с монтажа ми излязоха по 115лв парчето и съм вътре с 13лв :dry: Още една неприятна подробност е, че гумите бяха с дот 0812 и 0912. Та сезона ще го изкарам с едно смесено чувство. Ето и снимка на красавиците: Публикувано изображение

Редактирано от ZaRRicK
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре изглеждат гумите, а и са ефективни комплексно, погледнато от прочетеното до тук. А някой от вас ползвал ли е Гуми с марката Унироял и по специални тия ако се не лъжа uniroyal rallye 550 има много малко отзиви из нета какво може да се очаква от този модел специално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

uniroyal rainsport 2 от миналия април до сега без да съм слагал зимни 0,5 десети захабени предни, задните на максимум грайфер. Колата стъпва идеално на пътя на мокро без коментар. страхотни гуми!!!/>

Редактирано от hEka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих отпред нови Dunlop bluresponse и съм много доволен от избора си.В класацията на ADAC са на трето място за тази година след Континентал и Мишелин макар че те са клас Ц за иконмичност,пък Дънлопа са Б:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих 4 броя Yokohama (Made in Japan), мисля, че модела беше AC-02.

В момента не мога да опиша какъв прекрасен старт има Рекси Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Някой карал ли е с някои от тези гуми.Малката разлика в цената не я гледайте.Ще се слагат на CR-V което се ползва много рядко за лек оффроуд.С една дума оффроуда не е фактора който ме интересува.http://www.gumitebg.com/gumi-michelin/letni-gumi-SUV-4x4-latitude-tour-hphttp://www.pirelli.com/tyre/bg/bg/suv/sheet/scorpion_verde.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една неприятна подробност е, че гумите бяха с дот 0812 и 0912. Та сезона ще го изкарам с едно смесено чувство.

Не се притеснявай, нов си е ДОТ-а!Можеше и началото на 2013г, ама до година и половина са си чисто новички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Някой карал ли е с някои от тези гуми.Малката разлика в цената не я гледайте.Ще се слагат на CR-V което се ползва много рядко за лек оффроуд.С една дума оффроуда не е фактора който ме интересува.http://www.gumitebg.com/gumi-michelin/letni-gumi-SUV-4x4-latitude-tour-hphttp://www.pirelli.com/tyre/bg/bg/suv/sheet/scorpion_verde.html

Определено Мишлена е по-подходящ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BRIDGESTONE POTENZA RE050A 215/45/17 тегло 10кг.Ако темата не е за тука, нека бъде изтрита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко консултации по телефона с познати гумаджии ми препоръчаха да не слагам Dunlop bluresponse, a Continental Conti Premium Contact 5. Още не съм сменил гумата, че грам време нямам. Интересното е, че ценово са еднакви, а според ADAC има разлика.... (говорим за размер 205/55/16).Говорих с двама които карат с този dunlop и са доволни, но искам да попитам - някой има ли мнение за Continental Conti Premium Contact 5 ? Че бая каране ги очаква тези гуми и предпочитам да взема нещо сигурно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адреналинки на 103лв/бр 195/50/15 Чаках да ги доставят две седмици, дота е 1112http://www.adk.bg/?go=products&p=detail&itemId=754

Колега, гумите имат ли предпазен борд за джантата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вече кои гуми нямат предпазен борд?Особено пък ако говорим за Bridgestone..Adrenalin-ките 100% имат!Относно цените. Проверих при всички по-големи доставчици на гуми, и по-добри цени от тези които колегата е споделил: http://www.adk.bg/?go=products&p=detail&itemId=754 , не открих..Поръчвайте смело от този сайт, а ако все пак успея да намеря по-добри цени за количество (говорим над 20бр), ще споделя веднага. Не съм се отказал от идеята за групова поръчка. Просто доставчиците не правят отстъпки за количество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм много благодарен ако някой може да даде сравнение в работата на райнспорт-а и адреналинките.Уж по стандартизатцията от ЕС на лист поне юниройла е по-добрата гума и с 10 лв (на места и повече) по-евтина за бройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно: Continental Conti Premium Contact 5.Във вторник ги монтирах /205-55-16, DOT 1513/, но не ми остана време да пиша, а пък и исках да придобия малко повече впечатления. Директното ми сравнение е с гумите, които свалих - Michelin Primacy HP на 3 години и на около 30х.км. За сега направих около 500 км. с новите гуми, от които 300 км. на магистралата Пв-Сф-Пв.Ще цитирам една институция, която казва за тях "особено препоръчителни". А мойте първи впечатления са: много мека гума, за сега вози като зимна такава. Тихи са /71 dB, срещу 68 dB за M Primacy 3 и срещу старите ми гуми/, но не мисля, че тези три децибела се усещат. И колата даде по-малък разход на магистралата. На отиване карах с 140 на километража, а на връщане със 130 и средният разход по компютъра бе 5,7 л/100км. Преди такъв разход при тези скорости не съм правил. Може би си внуших, че от мекия каучук колата се люлее малко повече на магистралата и в крайна сметка се изморих малко повече от пътуването, но не мога още да го твърдя това със сигурност. Днес пак ще ги карам извънградско и ще наблюдавам поведението им. Гумата попада в класа на комфортните такива, но ако смятате да ги карате много може би трябва да се насочите към Primacy 3, който според тестове имат по-дълъг живот, а и според мен гумите Мишлен го притежават това качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Не знам дали на някой са му интересни мойте писания, затова ще бъда кратък.Вчера направих още 100 км. извънградско. Както писах горе имах чувството, че колата се люлее малко повече от необходимото, но също така имах и чувството, че гумите ми бяха меки. Та на вчерашното ми пътуване два пъти спирах, за да си донапомпя гумите, като крайното налягане го докарах по усет. Явно трябваше да се карат малко по-твърди от заводските препоръки. След това вече мога да кажа със сигурност, че съм много доволен от гумите, ама много съм доволен. Препоръчвам ги на всеки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днеска съм с Бриджстоун Адреналин RE002 ,минал съм около 50 км. градско. Спрямо старите ми и твърди като дъска Пирели П7 са просто супер.Усещането е много добро.Взех ги от Диана за 114 бр. , бях привикан и уведомен от монтажника че имам криви джанти :) но не мина номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хора, кажете някакви препоръки и за хората с по-малки джанти. Аз съм с 14-ки.. Нищо не мога да си избера...

Редактирано от madmaxxxx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Yokohama C-Drive има ги в 14"

Редактирано от WingMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси, но никъде не виждам цена. Търсих ги и ги намирам като вид размер, но цена.....

Редактирано от madmaxxxx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понежи си търся летни 205/45/16 днес пообиколих и ми казаха, че УНИРОЯЛ са добри, особено на дъжд, но били по-шумни заради еднопосочната си шарка. Вие какви впечатления имате, усеща ли се този шум? Препоръчаха ми KLEBER като цена качество, те обаче на мен нищо не ми говорят, някой сблъсквал ли се е с тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понежи си търся летни 205/45/16 днес пообиколих и ми казаха, че УНИРОЯЛ са добри, особено на дъжд, но били по-шумни заради еднопосочната си шарка. Вие какви впечатления имате, усеща ли се този шум? Препоръчаха ми KLEBER като цена качество, те обаче на мен нищо не ми говорят, някой сблъсквал ли се е с тях?

ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! И аз да мога да бъда полезен един път :)/> На въпроса ти:Аз си купих чисто нови Клебер преди 3-4 години за сивик 5-та. Нарочно взех по високи, а и ми бяха първи чисто нови гуми в кариерата :)/>След това продадох сивика и взех кончертото, като си свалих гумите и ги сложих на него. Хареса ми шарката с двата големи канала по средата. Гумите са 185/65/14. Бях мноооого доволен от тях първите 1-2 години. Имах обаче много случаи на спаднала гума (заради джантите) и не винаги съм успявал да балансирам налягането на момента, т.е. имало е каране на по-мека гума и то едната или двете от 4. Доста каране по черни пътища с доста груби камъни и тем подобни - никакъв проблем! Пукал съм гума единствено от някакъв пирон, колкото дланта ми и един път в един от двата канала се беше забила някаква видийка, но тогава даже едвам разбрах, че има нещо такова - гумата спадаше за 4-5 дена с 0,2-0,3 бара. Доста опирания в бордюр на страничния борд - никакъв проблем. Ужасно махленско минаване през дупки и прелези и рязан асфалт (ремонтиране на път) - няма проблем. Но тук вече идват и лошите филми, въпреки че след гореспоменатата експлоатация не е неочаквано: Джантите и 4-те (лети) съм изправял един път с тези гуми. "Момо" са и са доста стари и масивни. Последните смени на зимни-летни ми оставиха следното впечатление - с Клебер-а искат маааааалко повече баланс. Отдавам го на амортизацията за тези 3-4 години, а и ги сменям с 4-месечни Гиславед-зимни. Зимните не ми се сваляха :)/> такава возия вадеше колата :)/> Точно след тази последната зима и чисто новите зимни сложих пак Клеберките за лятото.............. - > излишно е да ти казвам, че веднага лъснаха разни биелетки и шарнирчета, които въобще не усещах с новите зимни. Струват ми се по-втвърдени и за хвърляне :)/> въпреки че ги съхранявам в склад за части завити в торбите на новите гуми.Още едно мнение, но не лично. Баща ми купи за Зафира-та 16- ки май, същите, но кара с тях едно лято и каза, цитирам - "много ми тропат нещо". Аз не разбирах, щото ме кефеха гумите. Но това лято след смяната разбрах какво е имал предвид. ЩЕ ги махам и аз при първа възможност. Едно голямо ЗА зимните гуми Гиславед и то старата шарка (която лично мен ми изглежда по-модерна от "новата" ), останах много доволен, въпреки че съвсем без никаква логика си ги купих по-ниски от летните, на 60 :)/> Мислех, че няма да има сняг- не бях прав. Един път не можах да кача почти вертикален замръзнал път с лед и сняг - но колата е дълга и пътя почваше веднага след перпендикулярен десен завой, след два опита успях :)/>Поздрави на всички, дано малко поне съм бил полезен Редактирано от madmaxxxx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

madmaxxxx благодаря за ичерпателния отговор, но то и аз се отказах от KLEBER. Сега се колебая между други, основно м/у:

 

Uniroyal Rainsport 2 - 628,48 лв за 4бр..

Bridgestone POTENZA ADRENALIN RE002 XL - 719,20 лв. за 4бр.Bridgestone POTENZA ADRENALIN RE002 XL - 719,20 лв. за 4бр.

 

Това са най-ниските цени, за които ги намерих. Унирояла го намрих на добра промоция и излиза на доста добра цена, но пък Адреналина доста го хвалят и се чудя дали си заслужава 100лв в повече Публикувано изображение. Отделно хвърлих око и на:

 

Vredestein Sportrac 5 205/45 R16 V83 - 681,6 Лв

Semperit FR SPEED-LIFE 205/45 R16 W83 - 683,6 Лв

Continental FR ContiPremiumContact 205/45 R16 H83 - 737,6 Лв

Hankook Ventus S1 Evo XL 205/45 R16 W87 - 746,4 Лв

 

Всички тези са в челните места според класацията на ADAC за 2013, но пък за размери R15 и R17, а на мен ми трябват 16ки и нз до колко да се водя от класацията. Размера всъщност ми е:205/45/16. И така моля дайте съвети какво да избера, приемам и други предложения. Това ще са ми първи нови гуми и затова съм в такава голям дилема.

Редактирано от cvetomill

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се отказах от унирояла заради доста меката страница и няма протектор на борда. При бриджстона си е доста твърд борда и има протектор. За сега съм доволен от адреналинките. Като представяне не правя особена разлика с тойо Т1Р(поне докато бяха по-нови), които смених заради възрастта им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Adrenalin RE002 на писта вече два сезона, и нямам никакви оплаквания. Гумата се държи перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах Bridgestone POTENZA ADRENALIN RE002 XL, чакам ги към края на седмица, ДОТ 1213 трябва да са :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил си правилния избор.Аз съм с такива,но 15-ки 195/50.Страхотни гуми са карам ги отпред отзад съм пак с Bridgestone само че Turanza er300 по старички.Догодина живот и здраве, ще си взема още две "Адреналинки" да са пълен комплект.Много добре се държат и на сухо и мокро и возията си е сравнително мека за такъв тип гуми и то със скоростен индекс "W"!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще са при мен :rolleyes:/> Да знаете някоя гумаджийница работеща до късно в събота (че съм на бачкане до 19ч), с добри цени, и ще е добре да има възможност за помпане с азот, по принцип съм в Студентски, но може и да е някъде другаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива,но 15-ки 195/50.Страхотни гуми са карам ги отпред отзад съм пак с Bridgestone само че Turanza er300 по старички.Догодина живот и здраве, ще си взема още две "Адреналинки" да са пълен комплект.

И аз съм на абсолютно същата схема! :) :) Адреналинки отпред, Туранза отзад. Догодина слагам нови Адреналинки отпред, и премествам старите отзад.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво се оказа накрая ? Адреналинките печелят първата позиция ! :plane::thumbs1: и като цена са доста приемливи ... Благодаря на всички които изразиха мнението си и наблюденията ! хубаво е да се знае с какви гуми да кара човек ,все пак гумите са едно от най-важните неща за една кола!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цената пада! и това ме радва!На есен ще пазарувам на 80лв май! :blabla:;):honda::thumbs1:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес обух Джазката с Мишлен Енерджи Сейвър. Като терлички са и ;) От avtogumi.bg. Поръчах в петък, пристигнаха вчера /безплатна доставка/ Цена - 106 парчето, ДОТ - 0613. Ше следя за разхода /предишните бяха оригиналните Бриджове/, но определено върви по-леко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,гледам вече имате доста преки наблюдения над bridgestone re002 adrenalin.Става въпрос за 195/50/15 и съм се спрял основно на адреналинките и continental premium contact 5.Като параметри контито уж го дават малко по-добро.Цените са много близки на двата модела.последно карах с falken azenis и не ми харесваха-типични японски гуми без да ги загрееш за нищо не ставаха,на мокро никак впечатляващи,само наистина бяха много тихи.Карал съм доста различни марки,но не и континентал и нямам наблюдения.Чувал съм само,че странично контито е малко по-слабо ма то с мойта "високо проходима кола"не знам дали ще е от значение.Та помагайте кое е по-добрия избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега има нов модел на Uniryal: Rainsport 3. Да се постопли малко да получим впечетлениея и от тях. Доста добри показатели имат на хартия. Дано са оправили слабите страници от рейнспорт 2 и да са сложили борд-протектор.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=91711&p=1057385792

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,какво ще кажете за гумите Нокиан ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, от къде си пазарите летните гуми? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, hondacivic5 написа:

Приятели, от къде си пазарите летните гуми? 

Приятел, мога да ти кажа как аз правя и до сега не съм оставал разочарован..  Аз си пазаря от интернет и до сега не съм сбъркал, идват си както са на снимка.. Сега за лятото си взех Мишелин Пилот Спорт 225/45/17 на намалена цена - мисля че бяха около 280-290 на 180лв.. Разгледай има хубави офертички https://medina-med.com/katalog-gumi/?season=summer&brand=Michelin и бързо идват.. абе няма да съжаляваш :)) Ще се радвам, ако съм помогнал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...