Jump to content
Soichiroo

Професионални инструменти

Recommended Posts

Здравейте колеги.Мисля,че нямаме такава тема тук в този форум,а лично според мен е доста полезно да има една добре оформена изчистена тема от този род,а защо не и с една анкета.Не са малко хората тук които имат контакт с професионални ръчни инструменти всеки ден и могат да си дадат мнението което са изградили с годините.Марките за които ще си говорим по напред в темата са безспорните лидери в световен мащаб като Snap-on,Craftsman,Gedore,Facom,Usag,Proxxon,Force,Beta,Pastorino,King Tony,Knipex,Wera,Unior и други за които не се сещам в момента...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KC Tools - носят на много бой, ама какво да ги коментирам повече. Инструменти за сериозна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SnapOn гайковерт на батерии ползвам от 3 г,Gedore гайковерт на въздух също от толкова,Teng Tools и Bahco :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре могат да кажат майсторите, които ежедневно боравят с такива инструменти но като има такава тема и аз ще се разпиша :) Ползвам гедоре и ударна отверка на Force и съм страшно доволен.Смъкнахме с брат ми рейка на Нисан, стоял в двор 1 година на пек,дъжд и сняг, без никакви спрейове от рода на WD40.Тресчотката я напъвахме с ритници , тръби и тн..и нямаше никакви проблеми.Ударната отверка е ползвана 3-4 пъти за развиване на разни клеясали фиксатори.Определено съм доволен от Force и бих си купил пак нещо от тази марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Facom , доста скъпичко но си заслужава всяка стотинка ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата които ползвам. Клещите на Knipex стане ли въпрос за клещи това е марката специализирана единствено в производство на клещи от всякакъв тип.Gedore също марка без компромиси в качеството като цяло желязо на което може да се разчита.Другите които ползвам са Proxxon и съм доста доволен от тях като се има в предвид не високата им цена.Производител номер едно за мен в производството на отверки WERA.Споделям за нещата от които съм доволен,че иначе ще стане много много дълъг пост ако тръгнем и да ги плюем.Snap-on- От това което съм чел от това което съм наблюдавал и слушал от хора които работят с тях и до колкото съм запознат с техният рейтинг в световен мащаб и цените които държат мога спокойно да кажа,че за мен това е марка номер едно в цял свят било то инструмент без значение от какъв тип.За съжаление нямам честта да работя с тях и не мога да дам лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм малко по скромен ползвам си комплект РИКО профешанал , тресотки и тн . ,мноо доволен за 5 години що коли за разглобени и обратно незнам . даше на едната тресчотка и махнах дръжката /пластмасовата/ да ми е по лесно да слагам тръба :D .Като клещи ползвам техниочески солинген :blink: .другите са Сета форм .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя със всякакви неща на snap-on. Гедоре, гаечни, щанги, отвертки, колички и столчета на колелцаПубликувано изображение. Като цяло съм доволен от всичко доста са здрави в сравнение с много други с които съм работил с изключение на динамометричния който доста се е разшлякал и е станал с доста голям луфт и ми прави впечатление че някой път ползвам различна сила за да стегна с 50 Nm (примерно) може и да си въобразявам, но това ме навежда на мисълта че не е много точен.

Редактирано от Гошетоо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 5 години ползвам комплект гедоре 108 части JONNESWAY,много съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам от 3 години гедоре MANNESMANN 215 части и съм много доволен. Държи на голям бой. С удълженията отвивам гайките на полуоските, няма кривене нито чупене. Супер е.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ползвам комплект на Force от 5 години ,и съм много доволен.,и всякакви други инструменти на марката.

Редактирано от jokeraaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гедоре к-кт на Beta! Гаечни ключове Top Masters! Клещи на Rico! Имам едно старо гедоре (руско),което се е разхлопало,но още е здраво и върши страхотна работа..... Beta-та (наистина качествен инструмент), клещите без забележка, колкото до ключове (макар доста отрицателни мнения) досега съм ги ползвам и за по-силово напъване и съм нямал проблем.Всичко се ползва за лична употреба (не е сервиз!) И често си намирам,работа по колата и други места....... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От клещите и керпедениете най-доволен съм отстанал от Knipex. От самозаконтрящите се тип чираци - Visegrip Irvin. Все още пазя комплект от 3 вида чирака, които са над 20 години и са видяли всичката мъка на света. От ръчните съм доволен от Facom, RAHSOL, STANLEY и други. Отверки мога да похваля, старите "Champion", зелени на цвят, приличащи на ментаците от пазарите, също така американското STANLEY е също много читаво и държи на бой. Минали са ми няколко гайковерта през ръцете, останал доволен и сега работя с Chicago Pneumatic.

Няма да споменавам колко Home Made инструменти имам, които няма да ги заменя дори и за най-скъпите аналогични такива! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам комплект на FORCE 108 части! Иначе имам добри впечетления от GEDORE, MANNESSMAN, IUS, BERNER!Продуктите на Top Master са пълен боклук ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един комплект KS Tools съм унищожил един камион мерцедес, стария ми седан 5-та генерация и една ксантия комби. Единственото нещо което даде фира от комплекта е карето за 1/4" тресчотка защото го напънах с по-голям от разумното лост. Иначе основно ползвам раздвижни ключове и водопроводни такива на Rothenberger и Ремс. Имам и няколко ключа Betta нямам оплаквания от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на FORCE де що имам гледам с тая марка да е, с изключение на една ротационна тресчотка която на скоро си купих, еиии бая пара е ама голям кеф, гледах ротационната и на Проксон ма нещо не ме изкефи как работи и случайно открих тази, ясно е че с нея няма да се напъва а ще се развиват - кофти болт на кофти място :) за напъване Forceto няма грешка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от Rico. Преди година си купих тресчотка 1/2 с телескопична дръжка доста стабилна се оказа, рядко се налага да включвам тръбата в играта сега :) От сивика всичко свалям с нея.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На "Haupa" всички видове клещи, резачки и заголващи пособия. Плоските отвертки също. П.П. Под професионални инструменти разбира се ли се измервателна техника (някои му викат Апаратура)? Че и там могат да се споделят доста мнения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От близо 3г. ежедневно работя с инструментални колички на Teng Tools и Wurt. Teng tools- изключително здрав инструмент, ежедневно подлаган на всякакви извращения.Гайчни , звездогаечни и лули редовно удължавани с тръба- без посуквания и разчекване. Обикновенните отверки постоянно се използват като ударни- нито са се изкривили нито дръжките са счупени.Вложките не са изтарвали гайка. Единствената ми забележка е към тресчотките,много бързо изрониха зъбите и бяха заменени с такива от Wurt. Wurt - също много здрав инструмент. Няма крив,пукнат или счупен инструмент. Тресчотките се използват и като чук, и като твърдо рамо с удължител 1м тръба. Гайковерт на Вюрт, нямам думи за него, развива всичко на ред, за завиване ако се отплеснеш малко и къса шпилки. С много здрав корпус - ползва се вместо чук и има множество падания и подритвания. В моя гараж използвам комплект гедория на Mannesmann 215 части , пак редовно малтретирана с чукове и тръби. Имам само 1 забележка към тях- много бързо се изтриха надписите от дръжките на тресчотките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клещи секачки Teng Tools ........... досега съм бастисал инсталациите на 15 коли........чува се само щрак....и усмивка на лицето!По-яки секачки до сега не съм имал!Отверки Usag - страхотни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехххе, чудна тема!Та за инструменти кат' се говори - има два вида инструменти, едните са лоши и трошливи, а другите скъпи.То и от скъпите има строшени. Например на едно комацу болта се развива с прословутите факом и снап-он с удължение около 2.5 метра тръба и се помага с мотокара и 'хряс'. Та при такова извращение с инструменти издържат само две марки - хацет /HAZET/ и асахи /ASAHI/. Това е инфо от хора работещи по ходова част на булдозери и друга строителна механизация. за прецизност и точност, най-вече за авияцията /SNAP-ON и FACOM/Не случайно тези марки инструменти ги пиша с гл. букви.От китайчетата досега на бой по главини и ходова част издържа само една тресчотка - някаква ийстман или нещо такова.Ама от /BELZER/ вече несъществуват под това име и...с това качество - по-добро нЕма.За отвертки от опит - ротенбергер и стенли - вършат работа и за дорници и ударни отвертки - последно по гайките на предните главини след смяна на съединител.От шир потребата на бг пазара прилично се държат гедоретата на бриколаж и bgs (за последното може и да греша - куфарите са сини) - цената и на двата комплекта е около 200 кинта, но за парите си са прекрасни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това взех на скоро, много съм доволен общо взето. Тресчотките са яки и с много зъби. Имам и руски инструмент, за тях няма какво да говоря, правени са за ремонт на танкове. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А във финансово отношение как е този комплект?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...