Jump to content
kalintry

Ремонт на глава и блок на Цр-в 1ген.

Recommended Posts

@Plamen_ni подмина най важния коментар за теб, този на fenabg, титлата 'шаман' е неслучаЕна :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така работи при студен мотор, има чукане, което намалява, когато колата загрее. Не бях я палил от 1 седмица и беше студено тази сутрин, запали лесно.И при двата клипа работи на бензин

 

 

 

 

 

 

 

тук вече е загряла, не ми мени обороти, работи равномерно малко под 1000 оборота.

 

Какво мислите, да я покарам ли още 10 хил, преди да правя главата. Мнението на един познат е, че чукането на студен мотор е защото има по-голяма хлабина на клапана, може би на реглажа са ми ги направили така. Според него няма проблем да я карам така още тези 10 хил до следваща смяна на масло. 

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така разбирах,не съм знаел. Винаги съм си мислел, че като е стара кола се кара с 10в40. Сега разбирам друго. Гори по 2л на 10000км. Следващото масло ще е по-тънко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукането е сериозно, не вярвам да е от масло. Доста такива дяигатели се карат с този вискозитет, макар да не е препоръчително. Реглаж трябва да се направи, ако позволява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не позволява явно вече. 

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм глава и съм доволен, но не и във суходол а във модерно предградие цена по спомен някъде около 550-600лв. И моята я карам със 10В40. Проблем нямам нито гори масло нито пуши. Но май много я озорих и и сега съм май за смяна на гарнитура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маистора с този които разбира приятеля ми така се чуваха клапаните след регулиране човека извъшил това каза че са били оставени много хлабви и тракаха сега е добре когато ,ремонта гледай да е в фирма която се занимава с това от години и са минали много глави през нея,купи си гумички за клапаните не слагат оригинални поради факта че са 150-200лвсамо те.Аз правих ремонт на моята преди 8 мес  но в Варна има две фирми които правят това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...