Jump to content
niko75

Спукан маркуч от хидравличната помпа към кормилната рейка Acord 2.2 icdti

Recommended Posts

Здравейте колеги отдавна съм мераклия на акорд 7 и от 2 седмици се чудя на един хубавец,днес ходих на 2-ри оглед и се оказа че маркуча от хидравличната помпа към рейката е спукан точно където свършва щутцера който излиза от помпата на окло 2 сантиметра от мястото кадето е пресована тръбата за маркуча.Та въпроса ми е дали този маркуч може да се направи в спецялизирана работилница за хидравлични маркучи или трябва да се поръчва от дилър на хонда.Благодаря предварително на отзовалите се .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да се направи и да се поръча оригинален.Това да е проблемът...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва д-р Джак Ливайн:Излекувал съм хиляди с моите магнитни наколенки.......стреляй смело маркуча се прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом може да се прави е добре ,защото продавача обеща да го оправи,ама нов от Хонда не вярвам че ще купи.Утре ще ходя да гледам и една друга и ще се решава коя от двете. От 9 месеца търся читава кола и надявям се ,че правя правилния избор,толкова тих дизел като 2.2 Icdti не бях виждал.Както е тръгнало 2-ра японка ще си имаме в къщи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За справка, моят лятото се спука в Словения и ремонта в Хонда в Любляна ми излезе 100€. Бях бесен, как може да се спука на вид идеален маркуч. При разговор с майстора, който го прави ми обясни, че това се случва при този автомобил. Смяната с нов оригинален маркуч беше 275€. Лично аз избрах да се ремонтира стария и за сега няма проблем. До колкото разбрах в България римонта излиза около 160-180 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркуча за хидравликата е един от слабите моменти при акорд 7ма генерация ,както и рейката -това от наблюдения в руския сайт за хонда акорд руски сайт ,някой знае ли къде във варна евентуално може да се ремонтира качествено рейка и хидравлика?

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я капарирах,трябва да и оправят маркуча и да се боядиса предния капак,живи и здрави до другата събота мисля че ще направим прехвърлянето.Като я взема ще кача снимки.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я ,два дена не сам слязъл от нея,жената ще ме изгони от нас.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркуча на шефа се спука и изля всичкото масло, ремонта му излезна точно 30 лева. Не ви разбирам за какви 100 евро или 160 лева ми говорите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и как точно му излезе 30лв при положение,че само маслото е 32???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега де ,знам ли какво масло са сипали след смяната на маркуча,на цвят е червено и предполагам дехтрон 2,сега гледам в мануала и пише че трябва да е V,II, или SПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и как точно му излезе 30лв при положение,че само маслото е 32???

писал съм че ремонта е 30 лева, а не цялата хамалогия, маслото незнам колко го е взимал шефа но е на OMV ATF май беше.За труд нищо не сме му взимали :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така става щото прозвуча все едно целия ремонт е излязал 30 кинта ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете къде в Пловдив мога да ремонтирам/купя маркуч, че от Бултрако ми искат 600 лв... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя навремето го ремонтираха на Кукленско шосе.. с/у фирма Индекс 6.. до гумаджиите..

Фирмата май се казваше Ханза.. или Ханса.. Изкара без проблеми 100 000 км. и колата беше продадена..

Ремонта ми струваше 50-60 лв., като им го занесох свален.. т.е. качване и сваляне не е от тях..

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности, видях го къде е.:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.06.2018 г. at 20:39, petko_z написа:

Изкара без проблеми 100 000 км. и колата беше продадена..

Колега, имаше ли проблеми като насичания на волана и шумове след рециклирането и разлики от оригиналния?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал никакви проблеми или странични ефекти.

И все още няма (скоро се видях с човека, който я купи).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
13 hours ago, JHM said:

Колега, имаше ли проблеми като насичания на волана и шумове след рециклирането и разлики от оригиналния?

Четох из форума, че на дизелите по-рядко се усеща проблем при рециклиран маркуч, при бензиновите често насича волана.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място при мен има много леки вибрации,поносимо е към момента е на 146000 км след ремонта.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niko75 т.е. стоиш на място, държиш волана (изправен) и усещаш леки вибрации във волана? Мерси за инфото.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Pavel_Pavlov написа:

@niko75 т.е. стоиш на място, държиш волана (изправен) и усещаш леки вибрации във волана? Мерси за инфото.

Вибрира само като се върти волана на обороти ,т.е. като маневрираш, ако си слрял и чакаш не се усещат вибрации.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога и как да разбера дали този маркуч е за смяна нито капе нито тече колата е акорд 2.2 дизел 2007 фейслифт  received_2190927074480238.thumb.jpeg.3c43a3e016a0216e0921193ce42244be.jpegreceived_2022677688007233.thumb.jpeg.aed9c249239fb76cf6277b6b2185a23b.jpeg

Редактирано от nikineo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма симптоми или проблеми защо ти е да търсиш такива?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...