Jump to content
jorkata dinev

Газов инжекцион ROMANO

Recommended Posts

Да кажа 2 думи за Романото и да ползвам темата.Бях на обучение в София за най-новия модел Антонио М2 и новия бюджетен модел.Разговарях лично с гл.инжинер на Романо и потвърждавам предните си думи.Романо е вече е  напредничава фирма със свое виждане.Дръпнали са яко напред със софтуера и подръжката на марковите протоколи.Новите модели са си техни/на Романо/ и вече не са под шапката на A.E.B./.Има още какво да се желае,но много ми хареса идеята на фирмата да се вслуша в съветите на инсталатори и клиенти.С две думи ...учим се от грешките си и продължаваме напред.Романо се слави с изключително качество на редуктори и инжектори.С новите блокове ще са една крачка пред другите фирми.Тия ми думи да не се считат за безпочвена реклама.Разпитах надълго и нашироко представителя на Романо за грешките и недостатъците в системите им и останах доволен от това,което чух.Ъпдейти ще излизат по-често от колкото за телефона ми и това се дължи на обратната връзка ,която Романо изисква от своите инсталатори.и клиенти.Пазара е наситен с хиляди модели и оборудване.Тази битка ще я спечели фирмата с по-напредничаво мислене........

Относно новия бюджетен модел,който ще излезе другата седмица мога да отговарям на въпроси.Модела се води Антонио М3 или Епсилон...не знам как ще излезе на пазара.Няма връзка с ОБД.Цената с монтажа е доста прилична.Новостите са доста,но най ми хареса възможността за добавено време на бензин в цялата карта,функция ,която досега липсваше..

В големия модел Антонио М2 с връзка по ОБД също има доста промени.Поне по характеристиките ,които видях/не съм пробвал лично/Системата вече би трябвало да работи съсвсем коректно с Хонда протоколите.

Ако има новости в другите марки ,също ще ви информирам/ако ме поканят/ от Романо бяха така добри да го сторят,за което благодаря на Монката от София.

Това са абсолютни глупости!!!Пълни,даже няма да коментирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Като четох МАРКОНИ какво беше писал за ГИ Романо, мислех точно на такъв ГИ да се спра. Обаче, както вече бяхте писали : най-важното е монтажника..... Взема да ходя в Русе - при МАРКОНИ,  :whistle:  че ми е "по-близо" и човека има отношение към детайлите.

Те не всички клиенти държат на детайлите.Монтажа ми отнема 3-4 дена/случвало ми се и 6/.В съседния сервиз слагат ГИ за 4 часа 3-ма човека.Всеки си има приоритети...

 

Колко жалко че има хора които вярват на подобни инсинуации.За да се монтираш една кола 4 дни,най-вероятно си и ремонтирал и мотора през това време.Времето за монтаж на един газов инжекцион е от 4 до 7 часа,с пълна прецизност,качество и настройка.Ако наистина монтираш една кола 4-6 дена,по добре се занимавай с нещо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smartas мотивирай се или изчезвай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smartas мотивирай се или изчезвай

Първо,предполагам че искате да кажете да се обоснова а не да се мотивирам,защото това е нещо друго.Второ,мисля че съм се обосновал достатъчно в мнението си.Но такива глупости да се пишат за дадена уредба,мисля че не е редно,защото се заблуждават много хора който не са наясно с материята.Относно това дали ще изчезвам,мисля че сам ще преценя кога да стане това.Ако наистина Ви е нужно компетентно мнение по който и да е въпрос,свързан с алтернативни горива с удоволствие ще отговоря.Пожелавам Ви успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това троловете сте , "нещо страшно".Колега, спести си плюенето по Маркони и направо си преминавай към рекламите.

Редактирано от KRING
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на всички обидени,но с времето ще се убедите че съм прав.Не си правя реклама,на достатъчно други места имам таква,просто в сервиза ни сме фенове на японските автомобили и исках да помогна с каквото мога.Приятен ден на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ползвам темата за Романо и да питам.Къде в Пловдив има човек който разбира от хонда и може да ми настрои колата,че тези които ми слагаха системата явно не могат.Колата е Акорд с f20b7 мотор,имжекциона е Romano Eco без OBD.Доста често ми светва чека и излиза грешка за бедна смес,ходих няколко пъти да ми я настройват и същата работа,явно не знаят какво правят.Ако някой знае място в Пловдив където могат да ми пипнат настройките както трябва да дава координати,че вече в чудо се видях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0898 342 300 Илия, звънкаш отиваш и забравяш за проблема...И му кажи да намери време да покараме акорда ...Правих му лепенки той ще се сети...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив ли е тоя човек,да знам като му звънна направо да се разбираме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединение, много близо до Пловдив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли човек в София,който може да ми настрои ГИ-то.Не е романо,но не ми се отваря нова тема :D Компа е на GAS Italy,но трябва пак да го видя.Чека ми светва само като карам по изкачване на 5та със 110-120км/ч(по подбалканския преди клисура и Копривщица на мостовете ).Моя газаджия явно не иска да се  занимава...Та ми трябва някаква алтернатива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две снимки на дюзите за колагата Ivo Lenkov понеже на лично,не мога да му прикача снимкиpost-7198-0-42596300-1429516930_thumb.pngpost-7198-0-42493200-1429517003_thumb.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предстои ми газиране на сивика 1,4 90 коня дайте ми идея къде да сложа в София който е доволен.Моля пишете на л.с 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера газирах автомобила за сега съм доволен може би няма тази динамика която беше преди.Системата е  ROMANO ECO 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка!Къде я слагаха?

Мишо газ сервиз малко ми се струва по мудна тази кола но да видим след време дали няма да се поправи 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорих ти на лични,ако има някакви проблеми впоследствие,взимаш шише Бърбън и отиваш при Иво,Казваш:Майсторе,нещо ти е пресъхнало гърлото,виж тия тримове,....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да повдигна поостарялата тема.Та последните няколко дни откакто застудя доста, имам поблем.Стутрин като я запаля,позагрее и обърне на газ започва да ми играе стрелката на оборотите в движение придърпва и претриса цялата кола,това е когато не е загряла колата хубаво,след това се оправя,но пак има известно трептене.Отделно последните два дни когато обърне на газ и започнат колебанията в оборотите чека ми примигва няколко пъти,като позагрее не светва.Моето предположение е ,че филтрите са ми за смяна тъй,като са на 11-12к км. в сервиза където ми слагаха ГИ-то ми казаха ,че на 15к.но като знам качеството газта която сипваме и 10к. според мен са много.Та въпроса е дали само от там идва проблема.Отделно мисля да регулирам клапаните преди да сменя филтрите,че като взех колата и сложих газта не съм ги регулирал.Та,какво е вашето мнение куде е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е от филтрите.Виж на бензин я покарай да се убедиш дали също няма някакво придърпване.При мен симтомите бяха същите,но се оказа TDC sensor в делкото,особено с това подскачане на стрелката на оборотите в движение.Това е някой датчик който подава грешна информация към ЕКУ-то и от там бърка тоците.При мен даваше грешка 8,провери си и ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин няма проблеми,само като обърне на газ и е студена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от това,но пробвай.На мен ми отне доста време докато разбера откъде е проблема,щото според тези които разбират трябваше да сменя целия мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отрегулирай и клапаните. Преди Нова година при Омбре правих реглаж - почти 20К км бях минал - казаха че само 2 клапана са били в норма, другите са били излезли от допуск, макар и с малко!

Не че това ти е проблема, но...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я запалих,преди да я изчистя от снега и докато я почистя цялата,беше позагряла на бензин,като настъпих газта обърна на газ ,без никакви колебания и без да мига чека.Явно колагата Иво Ленков е прав, просто трябва да загрее по-добре преди да обърне на газ.Иначе реглажа на клапаните,ще си го направя и филтрите задължително ще сменя.

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден откривах пъстървовия риболов на Панега и случайно ми похвалиха Иво Ленков затова че бил отзивчив.Иво няма ненаказано добро...сега много рибари ще те търсят :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и малко ЪП на темата !

 

Горд собственик съм мече на HR-V Vtec 4х4 2002г. и искам да я газифицирам...

Спрял съм се на Романо за сега, но не зная с ОБД или без ОБД.

Обмислям между AIS Eco и AIS OBD !?!?!?

Има ли някой съфорумец с такива да изкаже впечетление от  ОПИТ или няко идея, че чуденката е голяма....

Или да ми препоръчате друга, по-подходяща система, съответно и МОНТАЖНИЦИ...

 

Обмислям да я слагам при представителите на Цариградско шосе 51 в Пловдив !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0898 342 300 Илия, страшно точен и разбиращ човек, вече трета кола е перфектна...В Съединение е, което ти е близо, звъниш му и си ок...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Твърдо за Илия,звънни му да се разберете.Точно тия на Цариградско слагаха моята и имах много проблеми с тях.Отидох при Илийката и нещата се оправиха от първия път.Казвам го от опит,може да прочетеш по-назад в темата какви проблеми имах с тези от уж представителството.Едно,че не могат да я настроят както трябва,а и отношението им е под всякаква критика.Всеки път като ходих за донастройка ме гледаха на криво все едно аз съм им длъжен с нещо,а не че те не могат да си свършат работата.Отидох при Илия и повече не съм стъпвал при тях,няма и да стъпя,даже и гаранцията не им искам,като знам колко са некадърни.

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих Романо Антонио ОБД - почти не се усеща разлика...

Проба - Пловдив, околовръстното, след като се стъмни и намалее трафика  - 150км. в час - без проблеми ..... - заради движението.., че  внимавам да не стане сакатлък....

Разхода още ми е неизвестен, но като свърши газта, минах на бензин и след 200 м. светна чекааааа... НА БЕНЗИН !?!?!? ...... - "Ся к"во прайм"...

Минах през газстанцията ,не знам дали е уместно да кажа коя, а и цената(11ст по-ниска от всички вериги - супер е за сега)..., но обикновенно слагам на друга верига.., налях до горе, тръгнах и след 100 метра чека изгаснааааа...

Зачудих се, защо на бензин аджеба да го е.а ...

Абе голям кеф е, като видя цената на газта - 0,68ст. - ПРЕГЛЪТНАХ ЦЕНАТА НА УРЕДБАТА  -   :whistle::punk::whistle::punk::whistle::punk::whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вече е модерно да се кара на газ за екология, а не за икономия :-)

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вече е модерно да се кара на газ за екология, а не за икономия :-)

Живея в най-замърсения град в Европа(източник - Discovery Chanel) и съм загрижен принципно, че доста се усеща.....

Сори за офф-а..

 

;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти монтира Романото, ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти монтира Романото, ако не е тайна?

Пресечката срещу магазин Алати, до сервиза на Ситроен !

Имам дребни забележки към монтажа(всеки си има виждане...), но за върненето съм доволен,а относно горенето не зная още - не съм изразходил пълна бутилка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gallery_1082_2309_184496.jpggallery_1082_2309_627216.jpggallery_1082_2309_538990.jpggallery_1082_2309_500774.jpggallery_1082_2309_341048.jpggallery_1082_2309_474387.jpg

 

 

Да сръчкам малко песимистите :).ГИ отдавна минал гаранция ми дойде днес за обслужване и настройка...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е кога е свалено течното впръскване и е заменено с газово впръскване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори не схванах въпроса,какво течно впръскване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами в началото г-н Ленков е монтирал Ikom JTG на Тундрата, което си е течна фаза. Така поне е написано, и на колата и на протокола за монтаж.

Това ,което е на снимките обаче е ГИ с изпарители.

 

Интересно ми беше колко е изкарала течната фаза , преди да бъде премахната/изхвърлена и заменена с ГИ с изпарители.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

E това само той може да каже...

Предполагам  до 2-3 помпа..

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...