Jump to content
jorkata dinev

Газов инжекцион ROMANO

Recommended Posts

Търсиш качествен сервиз - който слага само една марка ГИ, а не всички знайни и незнайни.....гаражчета.....че даже, ако е по голям и можеш да ползваш и ДДС-то ако знаеш какПубликувано изображение инъче се пазари в цената като не вземаш фактура !

 

E да, няма такъв рай на земята :D/>

Па добър монтаж, па хубава марка, па пазарене, па да си вземемеш 20% ДДС и спестиш още 10% корпоративен данък, още малко, като караш на газ да връща бензин в резервоара :P/>

При такава смели пожелания, все някъде веригата ще се скъса - такъв е живота.

Иначе като цяло не е лошо човек да ти послуша съвета...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Та какво разбрах от темата досега по същество: никой няма представа какво точно прави връзката по OBD и заслужава ли си. Няма хора, които да са монтирали такава на Civic, няма и хора с монтирана такава. Да вървя на майната си и да си търся майстор. Беше ми много полезно. :D

Редактирано от Guest

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е айде сега - колега не се сърди ЛЯТО е . Колегите са по плажовете...

 

Ще ти разкажа моята сага -

Аз като слагах на Хонделага ГИ и аз се заинтересувах от ОБД -то, по скоро се опитаха да ме зарибят щото видиш ли било мноого хубава и модерна работа и системата сама се настройвала ...Публикувано изображение/>/> и чек лампата се чисти сама и не свети никога !Публикувано изображение/>

Естествено разучих тогава и разбрах че моите данни които идват по ОБД и тези които взема ГИ с ОБД няма да върши никаква кой знае каква работа. И се отказах от ОБД !

 

Сега пожеланията ми ако не си ги търсите няма да се случат - а, те са съвсем елементарни: интереса клати феса Публикувано изображение/> т.е. другото е пилеене на пари и проблеми с масторите респективно пълнене на гушите им.Публикувано изображение/>/>

 

Моя съвет пак го казвам - търси качествен монтаж - т.е. не доволно скрит, а качествен. Също търси качествена ГИ т.е. дори да не ти я настроят добре барем тя да успее да навакса пропуска от монтажа и естествено да ти служи на тебе.

 

Аз лично избирах между Ланди Ренцо и БРЦ, въпреки че един мастор се опита да намразя БРЦ-то Публикувано изображение/>Публикувано изображение/>Публикувано изображение/>

 

Все пак БРЦ дюзите са скъпи и здравички.

 

В този ред на мисли смятам че Romano е малко по-евтина. Но пък цените и са съпоставими с по горните марки че даже на места и по-високи !!Публикувано изображение/>!

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Изобщо не се сърдя. Просто поредното ми разочарование. Едно време тук можеше да се намери полезна информация и имаше смислени хора, сега се е обърнало на място където да прочетеш вицовете, да извъртиш някоя търговийка и да видиш адреса на "правилния" сервиз. Аз затова преди 2 години ги помолих най-учтиво да ме баннат, но не пожелаха, затова взех нещата в свои ръце. Промених си адреса с несъществуващ и паролата с нещо огромно и сложно, което никой не може да запомни и нещата се получиха. Вече никой никога няма да използва старият ми профил на user. Отскоро пак реших да влизам, главно защото смятах, че ще се наложи да купувам главен спирачен цилиндър и следях общите поръчки от САЩ, но това се размина, а за съжаление не виждам голяма промяна във форума като цяло. Ще си намеря необходимата информацията сам, както винаги. Може да отнеме и година, но ще се справя. Аз не се страхувам да търся информация и да чета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега здравей.ония ден си монтирах на на колата г.и.марка незнам ква е поне же са ми познати майсторите и им имам пълно доверие .само разбрах че са ми сложили италиянска ламбда сонда и някъф компютър с 200 лв по скъп бил дето сам се настройва.и вече почти седмица карам и нема грижи нито чек ми светва нито е куца квато си беше на бензин такава си е и нагаз. цената на г.и беше около 830 лв .обаче с този комп и със тази сонда цената ми се вдигна на 1100 лева.и си има гаранция .и е монтирана перфетно ако си близо домладост или горубляне можем да се видим да погледнеш да видиш дали ти харесва как е монтирана..просто момчетата са се постарали с монтажа..това ми е номера ако искаш обади се да видиш за кво става на въпрос и ако ти хареса ще те заведа или ще ти дам номера им.0876 335 198. николай.забравих да кажа че колата ми е civic D16V1. 2005.g

Редактирано от kolean

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....само разбрах че са ми сложили италиянска ламбда сонда и някъф компютър с 200 лв по скъп бил дето сам се настройва......

Колегата , сигурен ли си в това , което пишеш. Надявам се да не се обидиш , но ми се струва , че не си разбрал точно какво са сложили в колата ти. П.С. Kolyo , Романо със сигурност ще работи добре на твоята кола, но ако смисълът на въпроса ти е дали можеш да минеш с нещо по-евтино и пак да си доволен, ДА МОЖЕШ . Както ти е написано в няколко поста нагоре , намери си добър сервиз и ще си доволен. За обсъждане на сервизи и цени обаче си има друг раздел във форума. :rolleyes: Редактирано от KRING
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OBD комуникацията е за чистене на грешки и изтриване на бензиновата карта от компютъра на автомобила на всеки 5 секунди. Причината за това е че при по новите автомобили след 2002 год покриващи еко стандартите евро 4 и 5 бензиновата карта постоянно се обновява и самонагажда според стила на шофиране и след продължително шофиране на газ, картата се създава грешно и работата на бензин се влошава. Оправя се след нулирането и. За това е OBD комуникацията. Инъче инжекторните времена отново се взимат от бензиновите дюзи. За кола до 2002 година е абсолютно безмислено да се дават пари за компютър с OBD.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе? НЕ!Ела да видиш как светят чекове с проблеми от дюзи и редуктори и вакууми.Как си ги измисляте тия глупости незнам.ОБД-връзката има само една едничка цел да се четат 2-пида от картата за къс и дълъг трим.Връзката е еднопосочна.

Редактирано от Markony
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малйий....колега доста си се омотал ?Това че някои газови майстори работят на автоматични настройки и ползват на OBD ГИ само екстрата за чистене на грешки е друг въпрос !Маркони може да разясни в подробности как е точно положението .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо специфично няма.Тепърва ще се пишат софтуери за мултимаркова поддръжка.За сега се ползва само ЕОБД протокола,който има за цел примерно на технически преглед да се види състоянието или примерно полицаите да те актуват за димност.В него данните са общи....обороти температура,ламбда сонди.Тия неща дето касаят екологията.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- вероятно греша, но ми писна да чета глупости от сорта, че обд комуникацията четяла бензиновите времена директно от бензиновия компютър, още малко ще ми кажат че не се връзва към бензиновите инжектори. Това което съм написал е информация от Олимпик Велико Търново. И аз ще съм благодарен на колегата ако разясни каква е магията около obd комуникацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което правя при настройка:Гледам така наречения дълъг трим,той ми говори за износването на мотора и състоянието на бензиновия инжекцион като цяло.Нулирам го в заводския си вид и след известно време,той пак се изменя.Това го правя за да съм сигурен ,че стойносста е реална и отговаря на състоянието на автомобила.Пример:Мойто Харви е с коефициент +8.Това е корекция -обогатяване в главната карта и с тая корекция мотора пали всяка божа сутрин.Харви на клиент което правя в момента има корекция +1.Това значи ,че е почти девствено.Като ме викнаха да го проверя на автокъщата,не повярвах,но сега съм убеден.Т а тоя коефициент ми е главен при изработката на газовата карта.Късия трим действа ежедневно и не променя главната карта.Той коригира горивната смес моментно и не дава информация за износването на мотора ,а повече за качеството на горивото.Мени се много бързо с режимите и благодарение на него доработвам газовата карта финно.Резултата е работа 1:1 с бензин.Ей тия настройки ОБД-връзката ги взема под внимание през определен интервал на време.Общо взето спестява 3-4 часа настройки в движение.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони, каква е точно идеят?Да се постигнат едни и същи къси тримове при работа на бензин и газ ли? Не се ли постига същия ефект при корекцията на газовата карта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука има една малка подробност,много правилно питаш.ГИ трябва да се нагоди така,че да не изменя дългия трим,а само да нулира късия.И тук различните марки имат малко проблеми със софтуера.Първоначално правеха идеална стихиометрична смес и нулираха дългия трим.В резултат,колата палеше много бедно на бензин.После почнаха да си оправят фирмуера с ъпдейти.Късия трябва да си бъде 0 и на бензин и на газ.когато не 0,се променя дългия с една 1-ца,но при определени условия.Примерно постоянен режим,5мин. и т.н.Понеже дългия движи в обратна посока,след като се промени/и картата съответно/,корекцията би трябвало да нулира късия.Ако не пак една 1-ца ....докато стане 0 късия и картата е завършена за момента.Ако се променят условия,гориво,стил на каране пак се почва....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при инжекцион без OBD ние правим една карта с която моментно инжекциона работи коректно. След сипване на различна газ, смяна на сезона вече тези настройки не са оптималните, бензиновия компютър променя стойностите на дългия трим и от там се влошава работата на бензин след продължително каране на газ. Докато компютрите с OBD се нагаждат постоянно и променят картата на газ и се стремят да запазят дългия трим. Ако дотук правилно съм разбрал всичко само да споменеш защо има 2 стойности за къс и две за дълъг трим. Какво показва едната и какво другата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са две,един къс и един дълъг има,но при различните горива.Къде казах ,че са по 2.Че бачкам по цяла нощ,може да съм заспал на компа :)/>/>Най просто казано,тримовете са като единиците и десетиците,като ЕКУ-то харесва целите числа....10....20....30 и т.н.Правилно си схванал всичко.С едно допълнение.Кофти газта ще модифицира дългия трим ,примерно +15 и сабалям колата ще се удави.Обаче ако извадиш предпазителя на бензиновото ЕКУ,той ще нулира и ще запали бедно.15 мин работа му трябва да си дойде всичко на място.И понеже си завършен специалист вече,ако го обясниш това на кварталния газаджия....може и да те изгони :lol:

Редактирано от Markony
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, сега погледнах че само на Agis ги има тези две банки с тримове и още някой опции към тях. Никъде в документацията не успях да прочета, че едната е за бензин а другата за газ и ако може да разясниш настройките около тримовете. Ето скрийншот:http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=rgh1391835222w.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си вземеш Legend ще ти ги обесня. :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахх,не,Нали се сещаш ,че има и 6,8 10...цилиндрови мотори.За тях се отнася.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каквя е идеята. Да се следи работата на двигателя с 2 отделни стойности ако е осмак примерно на по 4 цилиндъра да има самостоятелни данни за по-прецизна корекция. Това ли е цялата идея?

Редактирано от Intermax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,6 и 8 цилиндровите в-образни са с общ пълнителен колектор и отделен изпускателен,2 катализатора,4 ламбда сонди и всичко е двойно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,6 и 8 цилиндровите в-образни са с общ пълнителен колектор и отделен изпускателен,2 катализатора,4 ламбда сонди и всичко е двойно.

Благодаря за разяснението. То е логично ама няма кой да се сети :). Е сега вече мога да отида при кварталния газаджия, да му обясня и да ме изгони хахахахаха.
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление така ще стане.От тебе се иска да се пазариш зверски и после,след като си стиснете ръцете,да му оставиш още 100 кинта да стане като хората.Наблегни на документи,фактура,гаранционна карта,сваляне на колектора за разпробиване.Какво правим като ти светне чека....,а втория път като светне?Имат ли диагностика за Хонда.След монтажа можеш да провериш дали работи диагностиката ,като изкараш един щепсъл...произволен.Иначе Джим Бийм пия....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа 2 думи за Романото и да ползвам темата.Бях на обучение в София за най-новия модел Антонио М2 и новия бюджетен модел.Разговарях лично с гл.инжинер на Романо и потвърждавам предните си думи.Романо е вече е  напредничава фирма със свое виждане.Дръпнали са яко напред със софтуера и подръжката на марковите протоколи.Новите модели са си техни/на Романо/ и вече не са под шапката на A.E.B./.Има още какво да се желае,но много ми хареса идеята на фирмата да се вслуша в съветите на инсталатори и клиенти.С две думи ...учим се от грешките си и продължаваме напред.Романо се слави с изключително качество на редуктори и инжектори.С новите блокове ще са една крачка пред другите фирми.Тия ми думи да не се считат за безпочвена реклама.Разпитах надълго и нашироко представителя на Романо за грешките и недостатъците в системите им и останах доволен от това,което чух.Ъпдейти ще излизат по-често от колкото за телефона ми и това се дължи на обратната връзка ,която Романо изисква от своите инсталатори.и клиенти.Пазара е наситен с хиляди модели и оборудване.Тази битка ще я спечели фирмата с по-напредничаво мислене........

Относно новия бюджетен модел,който ще излезе другата седмица мога да отговарям на въпроси.Модела се води Антонио М3 или Епсилон...не знам как ще излезе на пазара.Няма връзка с ОБД.Цената с монтажа е доста прилична.Новостите са доста,но най ми хареса възможността за добавено време на бензин в цялата карта,функция ,която досега липсваше..

В големия модел Антонио М2 с връзка по ОБД също има доста промени.Поне по характеристиките ,които видях/не съм пробвал лично/Системата вече би трябвало да работи съсвсем коректно с Хонда протоколите.

Ако има новости в другите марки ,също ще ви информирам/ако ме поканят/ от Романо бяха така добри да го сторят,за което благодаря на Монката от София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях,пипнах,чух от първо лице какви са плановете на фирмата..Италианеца беше страхотен,ама добре ,

че се разбрахме на  английски...че превода от италианси беше ужас.

Хонда феновете ще са доволни от ситемата,естествено ако попаднат на добър инсталатор.Съпорта е важен и Романо го осигурява...би трябвало фирмата да върви напред.

Имам впечетления и от други фирми,но няма да кажа нищо лошо.В България всеки плюе без причина и доказателства,но аз не съм такъв.Като малък сервиз имам малък опит и споделям само него.....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Маркони - колко ти платиха за рекламата ? :music:

 

На Мазда Tribute V6 3.0 см3  2005 г. има ли  ваирант да се сложи ГИ и слагал ли си, има ли двойни работи или не ?

 

Я кажи нещо чувал ли си че моделите без ОБД са произведени в Китай ?

 

Главния инженер на Романо е дошел за този малък пазар като БГ - не мога да повярвам !

 

ПП

Romano за да пробие пред Ланди Ренцо и  БРЦ ще трябва да пуска по-ниски цени , а не по -високи ми се струва. Още повече че нямат висок клас инжектори като на Ланди Ренцо и MED инжекторите.

http://www.gasmagazin.com/%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D1%8E%D0%B7%D0%B8.html

 

Щото приятели са се натъквали на доста по-високи цени от горе споменатите марки, които наистина са качествени и висок клас за БГ !

Пък ми се струва цената за Романо без ОБД не трябва да минава цената на Ланди 1150 -1200 лв. с обикновените инжектори.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ам не е толко лесно да лъзнеш А.Е.Б. Те Романо за това търсят мнението на другите, щото инженеринга им куца. Експериментирането в тая област не е добра идея, такава греда може да треснат, че свят ще им се завие. Някак си тестването на системите им от крайния потребител, с последвалите неизбежни негативи не е добре за тях според мен. Нямаш ли лаборатория за обстойно тестване на системите от до, просто не виждам как ще се борят с БРЦ или Ланди освен с цена. Ама цената им не е по-атрактивна от на тия двамата големи. От тук нататък Романо тепърва ще трябва да се доказва, вече като самостоятелна единица. Надявам се че ще имат успех и ще се раздвижи малко пазара в този клас и от конкуренцията да спечелим ние потребителите.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Схващам накъде тръгва разговора и ще го върна там където му е мястото.Приемате ми поста като реклама,за което съм си виновен само аз,но в контекста на темата ,в която пиша и постовете си преди това...да не ги цитирам исках да кажа нещо друго.Карам подред на въпросите:

1.Черпиха ме кола,кафе и бонбон,аз карах 700км...горе долу сме квит :)

2. Не съм правил Мазда,ще погледна документацията и ще отговоря

3.Чух много добре даже.... за фабриката в Неапол и какво е качеството там.

4.Не съм сигурен дали е главен инжинер и какава точно длъжност изпълнява.Фактите са ,че си говорихме за кутии,букси,топлоотделяне,мосфет транзистори,скрити протоколи,ценообразуване,софтуер.Нямаше тема на която да не ми отговори.Аз съм много сериозно подготвен на хардуерно ниво и средно подготвен на софтуерно ниво,разбирай ,мога да проектирам и създам управляващ блок,мога да създам блок-схема на софтуера,но не мога да напиша кода.Въпросите ми италианеца бяха много "кофти" и получих всички отговори,което ми говори ,че човека е много навътре в цялата история....както и се предполага де.

5.Цената на двата нови модела,за които говорим още не са финални и не мога да коментирам,там цената е на ниво местен вносител....ще ги видим скоро.

6.Работата с АЕБ е + и -.Лавираш в хардуера за да изпъкнеш,но губиш идентичност сред конкурентите.За мене тая схема не може да оцелее дълго.

7.От разговора ми направиха впечетление 2-3 неща ,които са много напредничави и ще ги хвърлят едни гърди напред,докато промишления шпионаж заработи и не ги видим под друго име при конкуренцията.В момента тая технология я няма на пазара ,но не знам дали може да се защити патентно.

8.Българския и руския пазар са много ценни за производителите от към идеи и ноу-хау.От нас по-големи хакери са само руснаците.

9.Обратната връзка с инсталаторите е тънък ход.Заради едно падащо меню преимерно,аз бих избрал един софтуер вместо друг,само защото го ползвам всеки ден.Истината е че всеки клиент влязъл в сервиза идва с думите ,какво ще препоръчаш.....тук е тънкия момент.

10.Последно ...всичко за което говорим ЩЕ излезе скоро на пазара,но аз пипах,тествах и чух планове за прототип,така че менията ми да не се приемат за чиста монета ,тъй като производителя си запазва правото да...... :).

 

Едит:Забравих въпроса за лабораторията.Оказва се ,че имат много по-сериозна лаборатория и екип от колкото им е необходимо.Борбата за читав ГИ за директно впръскване е таргета и точно там са постигнали завидни резултати.Това е огромна работа и изследване на автомобилите на пазара на толкова ниско ниво ,че са открити грешки на производителите на автомобили....вие си преценете за какъв труд става въпрос.

 

Отделно аз в малката си работилничка работя по въпроса за ползване на 2-3-4 цилиндров компютър на 5-6-8-12 цилиндров двигател.Оказа се ,че и други работят.Ако бяха дали някой лев,щях да им го дам наготово :),но нейсе...другия път.

Редактирано от Markony
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony не говорим за реклама тук, а за това как стоят нещата в действителност. АЕБ са и продължават да са най-големият производител на карантии в тоя бизнес. Специално за Българския пазар не съм много съгласен(при нас само заради ужасно мръсната газ може да се направи нещо по издръжливостта на компонентите), виж за Руския съм за с двете ръце. Те цените на системите говорят сами за себе си, в Русия едно БРЦ е 1000 лева с монтажа, китовете са по 500-600 лева цена на дребно, един инжектор е 60-70 лева. Тука цените ги знаем какви са, и БРЦ и ЛАНДИ са си плюли в устите и цените са им горе долу равни за един и същи клас ГИ. Аз лично много ще се радвам ако се намеси и трети играч в скромния ни пазар.

 

Интересно ми е каква е тази толкова иновативна технология, че да е нещо революционно и невиждано. Изключвам течната фаза, където още има на къде да се развива, при газовата фаза мисля, че няма какво толкова да се иновира, там би трябвало всичко да е ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за газта стана въпрос,добре ,че ме подсети.Гаранцията пряко и непряко се смята според моточасове и консумативи,Тук знаем как е с газта....5 години се дават трудно за България.

Как стоят нещата в действителност...имам инфо...но ,продукта ,скоро ще е на пазара.Технологията е иновативна за ГИ...не за мене.Ползва се отдавна в автомобилите.Не съм обвързан с Романо,но не е коректно да споделям инфо преди анонса на производителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Нов съм за клуба на любителите на Хонда. От няколко дни и аз се здобих с Хонда Стрийм 2.0, 156 к.с., 2003год. и сега се чудя какъв ГИ да поставя. Четох какво сте писали за  ГИ Романо и май това ще е един от вариантите. Възниква обаче въпросът за монтажа. Къде може да се намери монтажник на Романо в Пловдив, който знае какво прави? Защото за по-предната ми кола Тойота GT 125 к.с. екипът на един от най-старите монтажници на газови уредби в Пловдив, ми монтираха газова за 6 часа, от които 4 ч. загубиха за да прекъснат инжекцията на колата.....Та ми се иска да се срещна с човек, който работи с Романо и знае как да направи настройките. Като алтернатива на споменатото Романо съм се спрял на Ланди Ренцо, защото от мои познати с доста мощни коли знам, че колите им са динамични и с доста приличен разход. Ако можете помогнете със съвет. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъниш на телефоните в сайта и питаш,кой изпълнява гаранционна подръжка и монтаж в Пловдив.Познавам,колегата по физиономия,но нямам координати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпратил съм кординати на колегата,очаквам резултати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реших да послушам съветите ви и се разходих по сервизите, които са представители на Ланди, Романо и Фобос - всички за Пловдив.

   В Ланди, уредбата която ми предложиха и става за модела Стрийм 2003г. 156 к.с. е без ОБД, с бутилка тип "резервна гума" + зареждане до капачката на безина. Цена - не знам дали е коректно да споменавам. Хареса ми, че почти навсякъде в БГ има сервизи и ако стане нещо не се чудиш къде да идеш, но ме смути това, че над 3500 оборота (поне така си спомням) или при претоварване, се впръсква и бензин. Това ми се струва някак странно - ГИ да не може да изхрани такъв стандартен двигател.

   При представителя на Фобос - Слави Шишков, считам, че всички суперлативи за този човек, които се изписват по форуми и споделени лични впечатления, ще се окажат верни. Явно човека си разбира от работата, но поставят само Фобос.

   При партньора на Романо - този човек или не му се говори или не му се работи. Единственото което ми каза е, че има два вида: по-евтин вариант - Романо ЕКО (без ОБД) и по-скъп Романо Антонио с ОБД. И двете ставали за моята кола. Точка.

А освен това разликата в лв между изброените по-горе ГИ е 250 лв от най-евтиния, до най-скъпия.

Ами сега???

Като четох МАРКОНИ какво беше писал за ГИ Романо, мислех точно на такъв ГИ да се спра. Обаче, както вече бяхте писали : най-важното е монтажника..... Взема да ходя в Русе - при МАРКОНИ,  :whistle:  че ми е "по-близо" и човека има отношение към детайлите.

Редактирано от dontoni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,явно не си разбрал,момчето което ти е обяснило за добавяне на бензин само при натоварване е искало да си върже гащите от последващи проблеми с клапаните.Системата на Ланди има такава опция,за да се предотвратят последващи проблеми,които обикновенно се появяват на японските автомобили,Опел,Форд и някои други.Няма проблем автомобила да се настрои и без добавяне на бензин.Майстора ти който ни препоръча смени няколко системи преди да дойде при нас и вече сме монтирали и на двете му коли,за това и ни препоръча.Съжалявам,че аз не можах да говоря с теб,но имах други ангажименти.Лек ден и успех с избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

Наскоро си купих Honda civic 1.4 16V 90 к.с  4(5) врати 1997г. ( англичанка ) . Въпросът ми е дали си заслужава да и сложа газов инжекцион или по-добре обикновен газ? Ще се отрази ли много на мощността ако газовата система е обикновена? Чакам съвети как да постъпя. Благодаря предварително

Редактирано от ENDOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовия инжекцион е винаги по-добрия избор,решението и парите са твои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като четох МАРКОНИ какво беше писал за ГИ Романо, мислех точно на такъв ГИ да се спра. Обаче, както вече бяхте писали : най-важното е монтажника..... Взема да ходя в Русе - при МАРКОНИ,  :whistle:  че ми е "по-близо" и човека има отношение към детайлите.

Те не всички клиенти държат на детайлите.Монтажа ми отнема 3-4 дена/случвало ми се и 6/.В съседния сервиз слагат ГИ за 4 часа 3-ма човека.Всеки си има приоритети...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...