Jump to content
mmmm99

Хонда Джаз 1,2 2004г.-свети чека на таблото

Recommended Posts

От известно време ми свети лампата за чека на таблото/ двигателчето-свети жълто/ Иначе колата върви добре.Някой може ли да ми каже от какво може да е това.Колата е на 114000 км.Предварително Ви благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходимо е да посетиш диагностик с тестер за Хонда,който да прочете грешките и евентуално ако има опит да отстрани проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега това е било доста одавна ама все пак какъв беше проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същият модел, и имах същият проблем. Минах диагностика, и излезе изгоряла лабда сонда, долу на изгорелите газове. 200 кинта и си щастлив, брат ми. Тва са частите с работата. Вече гори по-малко и вече си връща парите.  Дано да е сондата, а не нещо по-сериозно. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи..нямаше как и ходих в бултрако диагностиката там е 60 лв.оказа се че са запушени пътищата на АГР а и трябва да се почистят. също и настройка на клапаните..всяко от операциите струва по 81 лв.записах час за 03.09 2015.та за това още не знам дали всичко ще е наред но се надявам че след като си произвеждат те тая кола ще си свършат работата както трябва...ще пиша как е минало всичко след това..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете но нещо не се оправям с тоя форум..написах предния коментар защото реших че става въпрос за моя проблем но както и да е и аз писах за това някъде из форума..маи за свещите ставаше въпрос .....все пак наздраве на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! От две седмици и аз карам Honda Jazz 1.2 - 2004г.Светна ми в жълто лампата за чека.На диагностика показа две грешки Р0401 и Р0404.Снех и почистих ЕГР клапана-имаше доста нагар.Лампата изгасна,но след 30 км. пак светна.На диагностика остана само  грешка Р0401.След изчистването лампата вече не свети-докога не се знае-изминал съм 40км.Знае ли някой тази грешка Р0401 какво значи,ако пак светне лампата как да разбеа каква е причината.Има ли тази кола патеки за почистване след ЕГР клапана,и ако има къде се намират,какво се сваля и какво се прави,или е нещо друго.Ако някой е имал този проблем очаквам да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете са грешки от ЕГР. Заповядай линк към пълния списък с грешки / дано не се налага да го ползваш вече/ :

http://www.fitfreak.net/forums/fit-diy-repair-maintenance/21034-complete-obd-ii-codes-list.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.Засега всичко е нормално,нищо не е светнало,ще отида в сервиз Хонда да попитам,ако светне лампата (защото мисля че пак ще светне - дано грешно мисля) какъв ремонт предстои и за каква сума става въпрос,предполагам там ще са наясно по въпроса,после ще пиша какъв е отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата на чека светна отново,ако някой знае къде другаде освен в сервиз Хонда може да се направи такъв ремонт, моля насочете ме-благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,обещах да ви пиша относно светещата чек лампа.Отидох в сервиз Хонда,направиха тест,грешките излязоха,взеха колата за няколко часа - почистване на пътищата към ЕГР клапана-чек лампата вече не свети срещу 80 лв.-гаранция не дават,казаха ако светне чека пак да отида.Надявам се да минавам (защото от там ми е пътя)покрай сервиза без отбивка-времето ще покаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,преди 4дни при палене остана да свети SRS-то(само то),намерих тема в Сивик раздела как с кламер или друг проводник и някакви секудни интервали се занулява индикацията.Имам сканиращо у-во което не прочете грешката.Питането ми е дали и при Джаз е подобен принципа,и дали има къде в Бургаско освен Апостолов да се провери и изтрие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...