Jump to content
mаrto

9-та генерация мнения

Recommended Posts

 

Здравейте, 

хайде + още 1 хонда :)) знам, че вече чакате 10-та генерация но за мен и 9-та facelift е тръпка. Honda Civic 1.6 diesel Elegance на 1 седмица вече, първите ми впечатления са ЛОЛ, нз още какво да кажа ако има някой въпроси съм насреща :)))

 
15171083_10208118927078015_816127609534115032136_10208089436020757_664460736140815134821_10208088915047733_977124844667815056243_10208088914967731_260343507350715095434_10208088914927730_7248485355570

 

Привет и от мен. Поздравления за автомобила. Меко казано е прекрасен! Аз също чакам своя всеки момент. Със същият двигател е, но е ниво Комфорт. Може ли да споделиш мнение за мотора, както и на какви зимни гуми се спря като избор, защото това в момента е на дневен ред при мен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа, Хонда България малко ме прецакаха със зимните гуми, те предлагат зимни гуми 988 лв 225/45/17 (на тази цена са мишелините) ; исках намаление на гумите и ми предложиха за 560 лв, обаче при издаването на автомобила гледам сложили МАТАДОР (120лв струва 1 гума) : демек 480 лв за гуми и 80 монтаж и демонтаж... Малко педера*ко изпълнение от тяхна страна.... Изказаха се, че това е цената за матадор гуми при тях (988лв), не искам да знам мишелина ... сигурно ще са 2000 лв ....

Мотора дали още се не е разработил, малко е тромав и за 300км градско и 300 извън градско ми направи среден разход 5.4л, като съм го засякъл с пълен резервоар. Също гледам да не вдигам над 3000 оборота, защото искам да си я разработя както трябва, след 2000 оборота като включи турбото не те бие в седалката както очаквах. Карах преди това голф 4 1.9 116к.с. и върви повече, надявам се, че след някой др. километър ще се развърви и ще падне разхода, инак този разход 3/100 за момента ми изглежда нереален :) А пък е влезнал в рекордите на Гинес за най-икономичен 2.83л/100 ...

 

Друго, което ме дразни, когато резервоара е над половината, при спиране и потегляне чувам нафтата как се люшка, все едно имам бутилка с вода на задната седалка.... Много дразнещо

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа Хонда България малко ме прецакаха със зимните гуми, те предлагат зимни гуми 988 лв 225/45/17 (на тази цена са мишелините) исках намаление на гумите и ми предложиха за 560 лв обаче при издаването на автомобила гледам сложили МАТАДОР (120лв струва 1 гума) демек 480 лв за гуми и 80 монтаж и демонтаж... малко педера*ко изпълнение от тяхна страна.... изказаха се,че това е цената за за матадор гуми при тях (988лв) не искам да знам мишелина сигурно ще са 2000 лв .... 

Мотора дали още се не е разработил, малко е тромав и за 300км градско и 300 извън градско ми направи среден разход 5.4л като съм го засякъл с пълен резервуар. Също гледам да не вдигам над 3000 оборота защото искам да си я разработя както трябва, след 2000 оборота като включи търбото не те бие в седалката както очаквах. карах преди това голф 4 1.9 116к.с. и върви повече, надявам се, че след някой др километър ще се развърви и ще падне разхода, инак този разход 3/100 за момента ми изглежда нереален :) а пък е влезнал в рекордите на гинес за най-икономичен 2.83л/100 ...

 

др което ме дразни, когато резервуара е над половината при спиране и потегляне чувам нафтата как се люшка все едно имам бутилка с вода на задната седалка.... много дразнещо

Аз получих Hankook 225/45/17 W320 Evo 2.  Нямам никакво впечатление от марката... Ако някой може да каже как се представят в сняг и киша да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PREDATORA, провери си задните врати да няма вода в тях. Бяха ми замърсени и запушени гумичките за отводняване отдолу на вратата и се чуваше как се пличка водата ; и си мислех и аз , че е от резервоара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като падне под половината, резервоара спира да се чува и след като го напълня, веднага почва да дразни :@.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

искам да попитам някой има ли впечатления от 1.6 дизел със 120 к.с? Динамика, разход, поддръжка?

 

Ами аз още го разработвам и не го напъвам много.  Дали още се разработва или е доста студено времето, разход среден е 5,4 градско, думка към 7/100; нищо общо с това, което са написали. Силно се надявам, че това се дължи на малкото км (2300), поддръжката в Хонда (още не съм сменял, но съм питал) е 250 лв масла и филтри. Верига мотор, ангренаж не се сменя. Преди това съм карал Голф 4-ка 116к.с. 1.9 и ми се струваше по-голяма бегачка, но ще си кажа мнението към 10 000км, за да не подвеждам хората :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Привет,

 

искам да попитам някой има ли впечатления от 1.6 дизел със 120 к.с? Динамика, разход, поддръжка?

 

Ами аз още го разработвам и не го напъвам много, дали още се разработва или е доста студено времето, разход среден е 5,4 градско думка кум 7/100 нищо общо с това което са написали. Силно се надявам, че това се дължи на малкото км (2300) поддръжката в Хонда (още не съм сменял но съм питал) е 250 лв масла и филтри. Верига мотор, ангренаж не се сменя. Преди това съм карал Голф 4-ка 116к.с. 1.9 и ми се струваше по-голяма бегачка, но ще си кажа мнението към 10 000км за да не подвеждам хората :)

 

А включвате ли eco режима?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с включен ЕКО режим е тестван.

 

Аз разлика с вкл. или изключен виждам само на темпомата и променящите светлини на километража.

Темпомата набира по-бързо с изкл. ЕКО режим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте мили хора.

 

Дойде моментa и ние да станем горди собственици на това бижу. Сбъдна ми се една 12 годишна мечта ;).

 

 

 

Красавицата Вики, е 1.6 DTEC Elegance.

 

Първите впечатления, след 50км градско днес са WOW .... следващата седмица ще се разходя до Бургас и тогава ще мога да изкажа впечатление и от по-дълги разстояния.

 

Какво е вашето мнение относно Старт/Стоп опцията за двигателя при престой? И някой случайно да има Owner's Manual за този модел, понеже от Хонда ми дадоха един диск, на който няма нищо ;).

 

@PREDATORA - ако не го беше споменал това, за лашкането на нафтата, може би нямаше да го чуя, но днес след като заредих и започнах да го чувам при всяко потегляне ; за мен не е много проблемно, защото без музика рядко карам. Също така сигурен ли си, че е от към задната част, понеже аз сякаш го чувам отпред и се чудя дали евентуално не е течността за чистачки ... и това налях днес ;).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервоарът на 9ката е под предните седалки, не както при повечето коли под задната, затова и шума от разплискването на течност в него е възможно да се чува. Аз лично го чувам много рядко и то ако се заслушам серизно, най-вече при почти пълен резервоар и при паркиране, при по-рязко сменяне на посоката на движение напред-назад. В движение досега никога не съм го усещал. Сега някой ще каже, да ама пътищата в БГ са други и тн, което е факт, но не мисля, че е такава болка за умиране, като се има предвид колко удобна и функционална е функцията magic seats на задните седалки, заради което и резервоарът е преместен под предните.

Честито за новите придобивки на колегите, и много безаварийни км!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Blizzard.bG Честито с здраве да я караш, всички цветове й отиват на тази кола. Старт/Стоп системата е интелигентно направена, ако няма ток в акумулатора няма да изгаси мотора, ако седи по-дълго време и изчерпа лимита пали сама. Лошото е, ако си в задръстване и на всеки 10 секунди се придвижваш с 1 метър, губи се смисъла, но за това си има бутон за изключване. Колата е с по-голям маховик и по-здрав акумулатор и да не те притеснява. А за Owner's Manual предполагам, че няма защото модела е само за Европа, другаде не се предлага, намерих в интернет за седан Owner's Manual горе долу върши работа, на мен и диск даже не ми дадоха :)

 

@icko22,да, ама си представи... даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

 

1 въпрос, ако някой има инфо ще се радвам да сподели. Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично). Сутрин, като запалиш колата се е нулирал, отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело, колко ти е средната скорост и разхода на гориво. Тук на хондата имам А и Б, но и двата се нулират ръчно. Има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте мили хора.

 

Дойде моментa и ние да станем горди собственици на това бижу. Сбъдна ми се една 12 годишна мечта ;).

 

 

 

Красавицата Вики, е 1.6 DTEC Elegance.

 

Първите впечатления, след 50км градско днес са WOW .... следващата седмица ще се разходя до Бургас и тогава ще мога да изкажа впечатление и от по-дълги разстояния.

 

Какво е вашето мнение относно Старт/Стоп опцията за двигателя при престой? И някой случайно да има Owner's Manual за този модел, понеже от Хонда ми дадоха един диск, на който няма нищо ;).

 

@PREDATORA - ако не го беше споменал това, за лашкането на нафтата, може би нямаше да го чуя, но днес след като заредих и започнах да го чувам при всяко потегляне ; за мен не е много проблемно, защото без музика рядко карам. Също така сигурен ли си, че е от към задната част, понеже аз сякаш го чувам отпред и се чудя дали евентуално не е течността за чистачки ... и това налях днес ;).

Blizzard.bG,

 

Поздравления за новата красавица. Изглежда наистина страхотно. Пожелавам ти да си я ползваш с много здраве и късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@icko22 да ама си представи даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

 

1 въпрос ако някой има инфо ще се радвам да сподели, Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично, сутрин като запалиш колата се е нулирал отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело колко ти е средната скорост и разхода на гориво) тук на хондата имам А и Б но и двата се нулират ръчно, има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :)

Ами няма какво да си го представям и при мен го има, но според мен е незначително и не се заслушвам чак толкова, че да ме дразни. Незнам, може би при нафтата тъй като е малко по-гъста като консистенция, плискането да е по-шумно при теб. Карал съм два пъти дизелова 9ка и не ми е правило впечатление, а повярвай ми, има доста по-големи инженерни недоразумения при доста по-скъпи автомобили, а това не мисля, че е недоразумение, а компромис, функционална задна седалка или тих резервоар. Относно дневните километражи А и В и двата имат три опции за нулирането им, ръчно, автоматично при всяко зареждане на гориво, автоматично при всяко стартиране на мотора, аз лично съм си оставил А-то на ръчно, В-то на всяко зареждане, тъй като винаги зареждам до пълно и лесно се следи разход за един резервоар. Опциите се избират в менюто на колата, дано да съм бил полезен.

Поздрави!

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@icko22 да ама си представи даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

 

1 въпрос ако някой има инфо ще се радвам да сподели, Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично, сутрин като запалиш колата се е нулирал отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело колко ти е средната скорост и разхода на гориво) тук на хондата имам А и Б но и двата се нулират ръчно, има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :)

Ами няма какво да си го представям и при мен го има, но според мен е незначително и не се заслушвам чак толкова, че да ме дразни. Незнам, може би при нафтата тъй като е малко по-гъста като консистенция, плискането да е по-шумно при теб. Карал съм два пъти дизелова 9ка и не ми е правило впечатление, а повярвай ми, има доста по-големи инженерни недоразумения при доста по-скъпи автомобили, а това не мисля, че е недоразумение, а компромис, функционална задна седалка или тих резервоар. Относно дневните километражи А и В и двата имат три опции за нулирането им, ръчно, автоматично при всяко зареждане на гориво, автоматично при всяко стартиране на мотора, аз лично съм си оставил А-то на ръчно, В-то на всяко зареждане, тъй като винаги зареждам до пълно и лесно се следи разход за един резервоар. Опциите се избират в менюто на колата, дано да съм бил полезен.

Поздрави!

 

Имаш ли идея как се прави, защото влизах в настройките на компютъра и не видях как да го направя да се нулира автоматично или при пълен резервоар.

 

Попаднах на 1 интересно видео което много ми хареса и сигурно след като ми падне гаранцията ще си монтирам и аз :)

https://www.youtube.com/watch?v=dP1pXgukHgI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сляза малко по-късно до гаража да видя как беше, че отдавна не съм го правил и не си спомням как точно беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутон Menu от волана => Customized settings => Trip computer settings => Trip A/B reset trigger => и тук вече избираш една от трите опции With refuel, Manualy, Ignition off.

п.с. Тази настройка е достъпна само когато двигателя е запален или ключът е на контакт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутон Menu от волана => Customized settings => Trip computer settings => Trip A/B reset trigger => и тук вече избираш една от трите опции With refuel, Manualy, Ignition off.

п.с. Тази настройка е достъпна само когато двигателя е запален или ключът е на контакт.

Благодаря, получи се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 
Привет и от мен!
На 3 месеца и 5000км.
Перфектна!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита покупка!

Много безаварийни километри!

 

Enviado desde mi HTC One_M8 mediante Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, дай малко инфо, ниво на оборудване, как е навигацията, (по скоростната кутия можем да познаем, че е бензин) какви парички ти излезна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм направил вече почти 50к км. Карам Civic Tourer 1.6 i-DTEC, в Германия, винаги с Еко, за никъде не бързам. Почти винаги оставям колата да ускорява с темпомата, освен ако не съм на зор. Когато е на равно и включено Еко ускорява с макс 6л моментен. Ако го изключа, веднага подминава 10л. Доколкото съм се интересувал Еко-то освен темпомата, контролира динамиката на ускорение и при педал, не само темпомат, както и работата на климатика.

Моите разходи са следните (при топло време без климатик, активна Старт/Стоп система ):

Равен път, 80км/ч - 3.5л/100

Магистрала, равна,130км/ч - 4.7л/100

Градско, равно, спокойно каране, без задръствания - 4-4.3л/100

Градско, планинско, спокойно каране, без задръствания - 4.7л/100

Пътуване от Германия до България, скорост спрямо ограниченията, с максимална 130км/ч (с всичките препятствия, които предоставя маршрута) 5л/100

За 50к км за година и половина не съм имал никакви проблеми, като изключим нагризани от невестулка кабели. Водя си я редовно на обслужване и само наливам дизел.

 

Но и аз си имам моменти, в които ми се кара малко по-така и тогава колата си харчи. Колкото я настъпиш, толкова ще изгори. Също така и над 160км/ч разходът скача доста. Явно двигателя е оптимален до към 130км/ч. След това и разходът и шума скачат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pgenov:

Когато напълниш резервоара до горе, чуваш ли как се лашка горивото ? Защото колегите с бензиновите нямат такова оплакване, а при мен доста силно се чува, от 0 до 50к км има ли разлика във вървенето на автомобила? Дали се е разработил и върви повече или си е същия, като преди ?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува се плацикането доста добре при спиране. За двигателя - понятието "колко върви" за всеки е различно. Мен ме устройва как набира, ако се наложи да се изнеса бързо. Но това ми е първия дизел и както съм посочил, карам на Eco. Проблемът, като я настъпя при тръгване е, че трябва доста чевръсто да сменя 1-2-3 предавка, че нещо къси идват след като мине 2000 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това е торсионната греда ;) при пежото което имам 205 на поне 20 - 30 хиляди километра трябваше да се прави ревизия на торсиона щото влизаха боклуци и така ... дано при новите модели не е така... е интерес на истината при пежото беше доста стегнато от зад би трябвало и при тази хонда да е така :)

До колкото съм запознат , дизеловата е с друго окачване !?

Привет,

искам да попитам някой има ли впечатления от 1.6 дизел със 120 к.с? Динамика, разход, поддръжка?

Карам такава от месец, среден разход по компа 4,4 за 1000 км.! Доволен съм, добре ускорява, до сега карах Примера 2.0, 140кс. бензин . Сивикът е по-пъргав, но Нисана е по-горен клас, по-тежък, лимузина е! Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! От месец карам Сивик 1,6 дизел, за сега няма забележки, но като се има в предвид , че до сега съм карал само бензин, някак си ми е различно! Бях чувал, че дизелите се карат с ниски обороти! Карам с вкл.ЕКО, даде ми показания 4.4 по компа, смесено, което е далеч от тех.данните на хартия! Но като се има впредвид нашите горива и условия на каране, може би е нормално?!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.

Като първи пост, искам да споделя мнението за сивата 2,2 DTEC скулптура :) след 20 000 км по българските пътища и да дам насоки на бъдещи купувачи, които търсят мнение за автомобила.

Всичко по-долу е лично мнение. Използвам форума, за да го споделя и не ангажирам никой с него.

Външно:

Външно автомобилът е изключително красив, като отстъпва мааалко от следващата (фейслифт) версия с вградени дневни светлини във фаровете, (не знам модификацията - май пак е 9). Но пък същата (май), не се предлага с 2,2 DTEC дизел, което за мен е минус. Изпъква на фона на всички подобни от Голф класа, което си е плюс. Автомобилът е една идея по-нисък и ставам чест свидетел на шум от суркането на предния калобран по изход/вход на подземен паркинг. Плюсът - по-добре да чуеш калобрана, отколкото бронята. Светлините (или светлината) за мъгла са ниско долу, веднъж, в една гъста мъгла на магистрала Тракия, ми свириха един - два пъти (вероятно поради това). Изненадан съм колко интуитивно работи системата за превключване на дълги / къси. Само понякога разпознава някой по-голям знак и превключва къси, но това да е проблема. Отлична оценка за системата. Фаровете също са много добри.

Вътрешно:

За моя ръст от 1,7 м., автомобилът е просторен и позволява комфортно пътуване на четирима човека, дори и на дълъг път (изпробвано). Сгъването на задните седалки, е уникално (не, че съм го пробвал, ама си го има). Багажникът събира багажа за четирима възрастни. Таблото също си е дизайнерско и въпреки първоначалното ми отрицателно мнение, за цифровия километраж се оказва, че е доста удобен - дори и да не го гледаш, постоянно ти е в зрителното поле. Първите километри изпитвах трудност да си наместя седалката - да виждам километража, да съм достатъчно ниско (така ми е комфортно и съм свикнал), да виждам капака (не се вижда въобще). Малко обзора напред е зле, но това е болест на всички нови автомобили. Мисля, че парктроникът (преден и заден) е задължителен. Ако не сте свикнали да паркирате на огледала... жалко - шофирането на заден ход ще е мъчение. Камерата за заден ход си е голяма екстра и много лесно се свиква. Бързо се цапа зимата, защото е на открито, но е изключително удобно. Волан, седалки, материали, ръчна, подлакътник... всичко си е на ниво. Бутона на старт / стоп системата е на много удобно място, (изключвам я при шофиране и го включвам при престой над 30 сек по брояч на светофар). Задържането на спирачката при тръгване от наклон е готино, но го хващам, че работи и на не толкова наклонени повърхности, ама електроника (или механика)...

Пътно поведение / Окачване:

Идвам от ВАГ групата и возията ми допада. Гумите са с размер 225/45/17 - зимни и летни. Вози приятно твърдо в града, а извън града, смея да кажа - комфортно. Предната е с доста твърдо окачване, но при 9 нещата са поомекнали. При спортно шофиране на два пъти ми направи впечатление, че задницата ми става малко нестабилна, но и двата пъти натискам по-сериозна спирачка в бърз завой и мисля, че е нормално (от смяната на тежеста). По завои с нормално каране си е стабилна - нямам забележки.

Двигател:

2,2i DTEC дизел, с много плавно и постоянно разгръщане на мощността. За разлика от 1,9 ТДИ на ВАГ (Фолксваген и СЕАТ), които съм имал, Сивикът няма експлозията от мощност над 2000 об/мин, обаче си ускорява бързо и с много приятен шум. Първите две седмици я карах постоянно на Еко режим (смесен разход с голям уклон към градско 5,5 - 5,7), но си е мъчение (за мен). След една разходка, открих автомобила без Еко режим и от тогава не съм го включвал. Зимата, разходът ми в града е около 6,5 - 7 (в зависимост от прехода). Като се постопли, падна отново на около 5,5 - 6, в зависимост от извън градското. При включен темпомат на 150 км/час, в малките сутрешни часове, по маршрута София - Бургас, даде около 6. Събира 5,5 литра масло. Смяната ми струва 260 лв. (без горивен филтър).

Има светлинен индикатор за превключване на по-висока / по-ниска скорост, който те стимулира да превключваш по-горна скорост над 1500 (около 1800 об/мин за първа), което води до по-нисък разход. Не знам как се отразява това на съединителя, но предполагам няколко инженера не са спали, докато настройват това, така че си го спазвам - поне в града.

Недомислици:

Не знам дали разбрахте, че идвам от ВАГ групата :) и постоянно сравнявам. Това, което ме дразни, е липсата на бърз достъп до среден разход / оставащ пробег / средна скорост. Нямам книжка за автомобила, но за да ми покаже оставащия пробег с горивото, трябва да вляза в основното меню, някое си подменю и да извикам на дисплея оставащ пробег, за сметка на среден разход. При ВАГ е направено доста по-по-по интуитивно.

При несложен колан не работи старт / стоп системата. Това е в графата недомислици, защото съм балкански субект :), който за 1 км не слага колан. Обаче пиукането не е толкова дразнещо, колкото при други марки - примерно БМВ и Ауди.

Другото дразнещо е смяната на радиостанциите. Има си някакви запаметени, обаче ако излезеш извън обхват или в друга страна, не можеш да хванеш нищо и иска да си актуализира списъка с радиостанциите. Вероятно има и друг начин, който до сега не съм открил (не, че съм търсил много).

Най-дразнещото (и вероятно недомислено) е шумът от резервоара. Понеже винаги пълня до горе, докато не изхарча половината от резероара, в мен се заселва чувството, че шофирам млековоз. Приех го някак си, обаче е много дисконфортно, особено по разбити малки градски улици, които се преминават на първа / втора. В международните форуми за Сивик това е ясно застъпено.

Странности:

Педалът на спирачката при първото (плавно) натискане е малко по-мек и не захапва силно. С второ натискане всичко си идва на мястото. Това ми се случва само градско, където карам по-спокойно, спирам плавно и мнооого рядко се случва да скоча рязко на спирачките. Примерно спирачката на Кията, на жената, захапва като питбул, от раз.

Няма шанс да изключиш старт / стоп системата - след всяко запалване на двигателя, тя е на позиция по подразбиране включена. Но при всички нови автомобили май е така.

Като смених летните със зимните гуми, датчикът за налягането спря, а видимо едната гума беше мека. Занулявах от борд компютъра, но не съм му чул гласчето след смяната на гумите. Сега ще слагам старите летни и ще пробвам пак.

Събира 5,5 л масло. Не знам, дали е странно (за мен явно е), но 1,9 ТДИ събира 4,5 л. На БМВ, двулитров дизел в нова четворка, също събира 5,5 л.

Обобщение:

Не знам каква нотка преминава през писанието ми, но за 20 000 км, Хондата е без забележки. Влюбен съм в ексцентричността й: външния вид и таблото, двигателят е икономичен и мощен.

Леките забележки са по-скоро мрънкане (на някой може да напомни тъпите коментари в Буукинг за някой готин хотел). За мен, автомобилът няма генерален проблем и бих си го купил отново, ако имах досегашния опит и то основно заради 2,2 дизеловия двигател, който май вече няма да бъде вграждан в по-малките модели на Хонда.

Разбира се, ако някой се интересува от нещо конкретно, може да пита. Ще му отговоря с удоволствие.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

Имам Сивик 9-та генерация повече от 5.5 години и съм го карал основно по пътищата на северна Америка.

Въпросът към вас ми е дали някой знае може ли да се смени картата на северна Америка с Европа. Ако знаете някой или някъде да го правят ще съм ви благодарен да го споделите. Като чета мненията ви за 9-ката, виждам, че моята се различава доста от тези правени за Европа. 9-ката е разкошен семеен автомобил с малък разход. Моят е с автоматична скоростна кутия, удобен за дълъг път и спокойно каране.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички с 9г ! Чета тука в темата от нямане какво да правя да видя как мислят хората които могат да си позволят да си купят нова кола пък било то и хонда не започваща с J . Не ми се обиждайте и сърдете но виждам че повечето от вас са живеещи в чужбина ...

Че кой в чужбна кара стари коли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

Колега , благодарим ти за прекрасното описание! Не ми стана ясно от къде е купена вашата кола, защото до колкото съм запознат на 9г. е монтиран големия дизел за кратко в началото, моята е с 1.6,120 к.с.! Ще ми е любопитно някой да сподели впечатления от този мотор!? Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според анкетата аз съм 42.

Моят първи дизел е Honda Civic 1.6 i-DTEC. Първите ми впечатления са много положителни.

 

Нещата, които малко ме дразнят:

- шофьорската седалка не може да слезе достатъчно надолу или казано по друг начин, до сега не съм карал автомобил в толкова висока седалка.

- стрелката на температурата. Това е първия автомобил, на който стрелката не застава в средно положение. Едва дочаках да стигна до вкъщи, за да "прочета" температурата на двигателя през OBD. 

015-2015-Honda-Civic-Sport-Edition-test-

Снимката е взета от интернет и е примерна. Показанието отговаря на 89°C. Бях се притеснил, че ще трябва да пътувам обратно до дилъра за смяна на термостат, но изглежда всичко е ОК.

- пластмасовата капачка-клапа на резервоара. Не мога да си напълня резервоара до горе, така че да виждам нафтата до ръба на гърловината.

- качеството на приемане на радио-сигнал. Тъй като старата ми кола беше част от сделката за Сивик-а, то на отиване си слушах любимата станция без проблеми, докато на връщане имаше прекъсване и смущение на сигнала.

 

Много положително съм изненадан от постигнатия разход. След като заредих до горе и нулирах показанията, изминах 50км по пътвокласни пътища, като се движех с 70/100 км/ч съгласно ограниченията и трафика. Борда отчете 3,9л/100км. След това следваха 90км магистрала, като сложих темпомата на 125км/ч (реална скорост по GPS 119км/ч) и се наложи няколко пъти да доускоря до 150км/ч. Два километра преди да изляза от магистралата показанието за среден разход се промени от 4,1 на 4,2. Последваха още 130км първо/второ/трето-класни пътища, отново с ограничения от 70/100 км/ч и преминаване през населени места и крайното показание е 4,0л/100км.

Сравнително бързо свикнах с положението на седалката и накрая вече не ми правеше впечатление или просто бях зает с опознаването на останалите детайли в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hdhu3s9c.jpg

Пробвай с продължително натискане на бутона за информация. Виж също стр.120 от споделеното упътване на английски във форума.

 


Това, което ме дразни, е липсата на бърз достъп до среден разход / оставащ пробег / средна скорост. Нямам книжка за автомобила, но за да ми покаже оставащия пробег с горивото, трябва да вляза в основното меню, някое си подменю и да извикам на дисплея оставащ пробег, за сметка на среден разход.
Редактирано от DTEC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-1 = 41

Днес се разделих с бялата ластовица.

много радост и безаварийни километри на новия собственик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакво е окачването и на бензиновия и на дизеловия ХЕЧ, торсионна греда отзад и макферсон отпред, може да има разлика в сетъпа отпред но се съмнявам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

@icko22 да ама си представи даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

 

1 въпрос ако някой има инфо ще се радвам да сподели, Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично, сутрин като запалиш колата се е нулирал отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело колко ти е средната скорост и разхода на гориво) тук на хондата имам А и Б но и двата се нулират ръчно, има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :)

Ами няма какво да си го представям и при мен го има, но според мен е незначително и не се заслушвам чак толкова, че да ме дразни. Незнам, може би при нафтата тъй като е малко по-гъста като консистенция, плискането да е по-шумно при теб. Карал съм два пъти дизелова 9ка и не ми е правило впечатление, а повярвай ми, има доста по-големи инженерни недоразумения при доста по-скъпи автомобили, а това не мисля, че е недоразумение, а компромис, функционална задна седалка или тих резервоар. Относно дневните километражи А и В и двата имат три опции за нулирането им, ръчно, автоматично при всяко зареждане на гориво, автоматично при всяко стартиране на мотора, аз лично съм си оставил А-то на ръчно, В-то на всяко зареждане, тъй като винаги зареждам до пълно и лесно се следи разход за един резервоар. Опциите се избират в менюто на колата, дано да съм бил полезен.

Поздрави!

 

Имаш ли идея как се прави, защото влизах в настройките на компютъра и не видях как да го направя да се нулира автоматично или при пълен резервоар.

 

Попаднах на 1 интересно видео което много ми хареса и сигурно след като ми падне гаранцията ще си монтирам и аз :)

 

Видеото го изгледах,но не ми стана ясно приложение ли е или нещо друго и от къде се тегли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

.......

Колега , благодарим ти за прекрасното описание! Не ми стана ясно от къде е купена вашата кола, защото до колкото съм запознат на 9г. е монтиран големия дизел за кратко в началото, моята е с 1.6,120 к.с.! Ще ми е любопитно някой да сподели впечатления от този мотор!?

Здравей. По-добре късно, отколкото никога. Колата е от Германия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hdhu3s9c.jpg

Пробвай с продължително натискане на бутона за информация. Виж също стр.120 от споделеното упътване на английски във форума.

 

Това, което ме дразни, е липсата на бърз достъп до среден разход / оставащ пробег / средна скорост. Нямам книжка за автомобила, но за да ми покаже оставащия пробег с горивото, трябва да вляза в основното меню, някое си подменю и да извикам на дисплея оставащ пробег, за сметка на среден разход.

Благодаря много. Още утре ще го тествам. За срама си признавам, че имам ПФД упътване, което не съм отварял

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички. От седмица съм щастлив собственик на Civic Tourer дизел и реших, че е хубаво да се представя, не само да чета информацията от форума.

За сега поне колата се представя супер, логично имам и няколко въпроса, надявам се тук мога да ги задам.

1. Искам да сложа 16'' зимни гуми по финансови и асфалтово-специфични у нас условия. Това предполага купуването на джанти, та моля за потвърдение това ли е правилният размер на данти 6.5 J , 16'', ET 45? Гумите (май) трябва да са 205/55/16''.

2. Колата е без навигация, та въпросът ми е има ли шанс да се изкара навигацията от телефона на iMid дисплея? Разбира се без да отпада гаранцията.

3. Някой купувал ли е резервна гума? Може ли да ми помогнете какъв размер патерица е подходящ?

Благодаря предварително за помощта. 

П.С. Нещо не чувам горивото да се кандилка - в мен ли е проблема ?  :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвей и честито!

1. 16 x 6 1/2 J, ЕТ45, централен отвор 64мм, 5 х 114,3. Гуми 205/55R16 91V

2. Има начин, но може би ще отпадне гаранцията.

3. За колко цола питаш?

И аз не го чувам моето. За цял резервоар да съм го чул само 2 пъти.

 

Днес беше ден за зареждане и след изминати 1020км при средна скорост от 70км/ч в резервоара се събраха 42,65л или разход от 4,18л/100км. 

post-36963-0-17762000-1506533380_thumb.jpg

30км карах при такава картинка на дисплея:

post-36963-0-49951200-1506533466_thumb.jpg

Стила ми на каране е такъв:

post-36963-0-56353400-1506533592_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново и благодаря за отговорите. 

Предполагам, че резервната гума ще е 16'', тип Патерица, но не държа - важното е да се събере в отреденото място.

Имам и още един въпрос - четейки съвестно ръководството попаднах на Меню за показание на сервизни интервали. При мен го няма  - нормално ли е това и може ли да се 'пусне'?

Колата я купих от Бултрако, към тях ли да се обърна? 

На предишни коли, които съм карал(Опел) имаше много менюта и скрити екстри, които лесно се пускаха през диагностичен софтуер, но за хондата даже и из нета не намерих нещо по-различно от скритите менюта за камерата и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...