Jump to content
ADH-Honda

От кога сте "Хондаджия"?

Recommended Posts

Хондаджия съм от 1998г, а Хонда беше Сивик 3 хечбек, 1.5 12v,1985г. Ех.. спомени...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горд притежател съм на Хонда Сивик D13B2 от април 2012 година , живот и здраве в края на годината и с Сивик 8 ген.  :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic 6 комби от декември 2012. Бързах да я взема преди 21 декември, че току-виж свършил света без да съм се качил в Хондето. Иначе един от болните хондаджии във форума ми привлече вниманието към Сивик няколко години по-рано с блажни приказки (като ракия от фризера).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след месец ще станат две години от първата ми придобивка Хонда Сивик 5 ген. и определено се влюбих. Няма да е последната!!!  :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана случайно, преди шест години-Сивик1.6 вариатор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда имам от около 2 год. Почнах с една случайно, а сега имам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда имам от 2007г. Преди това карах немска кола  -реших да я  сменявам. Бях си наумил да  купувам civic 5 хеч , но в последния  момент  реших да  е по-голяма и взех англичанка 97г  Д14а2  1,4-90кс   и за тия 90 кс ми хареса  как  върви а и звука във високите :).  Та от тогава насам си я карам ,  наскоро и "налундзихме"  Б16а2 :) И да  ОБИЧАМ ТАЗИ КОЛА . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май беше 98-ма лятото. Видях бялата микровълнова с бележка "продава се" (на Соичиро сан съм фен по-отдавна), и я взех - без капка съмнение. След няколко години, леко я позакърпих, но сега пак е наложително, та се каня да я .......... цялостно, по повод 30 годишният и юбилей. Акорда го взех 2004-та.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 1.09.2010г. карам сивик 5-ца хеч  до кога не знам ама нямам намерение да се разделям с нея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм от 2008г. Карам Сивик 5-та хеч. Колата ми доставя голямо удоволствие възнамерявам да я карам още дълго време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми беше през 2006/2007 година Хонда Сивик 5  хечбек  1,4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупих си моята и съм в отбора от 2000г :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 години съм Хондаджия  и НЕ смятам да предавам марката !!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата в семейството беше 1998год. закупена от Австрия 4-та хеч , беше заменена през 2004 год. с 5-та хеч  Д15Б8 (канадка) докараха я от Италия карам я лично почти 7 год. и няма да се разделя с нея.Фен съм още от 1998 когато бях на 8 влюбих се в 4-ката ;(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2013г закупих първата ми хонда 5 ген хеч д13б2,карам я на умирачка и не се предава.Лиже гаста и върви на самолет,като цяло такава малка кола държи на много бой.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около 10 години.Преди това имах служебен Фиат Типо,щях да се гръмна....няма по чупена кола от това.То верно че и доста зор беше видял но...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото на юли тази година. Преди това карах Мазда и се надявам японците да не ме разочароват, защото впечатленията ми от маздата бяха отлични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде от 1990-а, когато бях дете и видях на улицата паркиран безподобен, космически автомобил - Honda CRX 2gen.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2011 карам сивик 5 ген. D13 B2 много съм доволна :)

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес - да ми е честита :) .Сивик 3 врати 6-та генерация 1.4 is 98-ма в края произведена  :honda:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2008г търсих мазда 323 ф и случайно попаднах на Сивик 1.4 is, 90 к.с. Това ми беше първата собствена кола. 2010г. я смених с Акорд /6 генерация/, който след около 5г. каране смених със ЦРВ /3 генерация/. Надявам се следващата да е ЦРВ или акорд около 2013г. Едва ли бих сменил марката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Хонда за първи ден 'я видях на деня на зимното слънцестоене на 2014г. и два дни по-късно се сдобих с шеста генерация сивик 1997 1,4 iS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди една година направих бартер GSIката ми за Мини-мето :Д нещо нечувано до сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема никой не е писал доста време. Е, нека да я опресня малко.
Всичко започна през 1987 година, когато ми попадна една брошура или нещо от рода на списание, с не повече от 20 листа. Половината беше обсипано със снимки на някакъв мотор. Беше Honda NSR 250. Адски красив и невъзможен за купуване по тези времена нито на старо, нито на ново. Тогава карах CZ 350-кубика. Викам  си, като не мога да си го купя, ще си го направя. И се почна вадене на мащаби, линии, извивки, промяна на гърнетата, изработване на мигачи, фар от полско фиатче и какво ли още не. Една цяла зима спах по няколко часа на денонощие в работилницата на предприятието в което работех. На колегите им залепваха обувките в работилницата от епоксидната смола.  Мотора беше готов за първия събор на Капиновския манастир. Това е първата ми връзка със марката. Едно списание и си в редиците. После Honda CB 250 RS, CBX 750 F2,  и дойде реда на първата ми кола след Ладата на баща ми. CRX 1500, 105 коня, картинг с таван. Хлътнах по нея от първия поглед. Беше ударена в дясното колело и много некадърно ремонтирана. Постарах се да се погрижа за нея и се почна едно каране. Шумен-Карнобат и обратно, Завоите след Търговище посока В. Търново. Завоите към паметник 1300 години БГ, и къде ли не. Явно беше пипана и гарнитурата на главата, защото се наложи след якото мачкане по пътищата да я сменя, и се оказа, че и там са бъркали некадърни ръчички. От мен я купи един приятел който знаех че няма да я скапе.  Бях тръгнал да купя една, същата, но много пипана в двигателя - специалисти от Германия. За съжаление тогава още имаше мита на автомобилите и като разбрах колко иска да ме обруси държавата, се оказа че нямам толкова пари. Мерака ми секна за години напред. И ето ме сега отново в редиците. Тук съм. ХАРИ

Редактирано от Х А Р И
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 8 години карам сивик, вече се озъртам за акорд.Корава кола е сивика.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 2014 та започнах да карам Хонда civic ep4 ctdi иииииииии от тогава досега съм се влюбил и това ми е пурвият автомубил но имам много бъдещи планове за хондака надявам се да се збъднат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 8г,

излязох от работа на обед обиколих два три автосалона и се върнах на работа със Сивик 1,4 ,90кс:)

страхотни  времена .

 

Сега съм със 1.7 ctdi 2002

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хондаджия съм от 1 година. Точно преди година си взех първата кола, която карам и днес - Honda Civic 1.5 1997. Още от както почнах да си избирам кола исках хонда. Прегледах доста други марки, но никоя друга не предлагаше това готино чуство както при хонда. Щом се качих в колата разбрах че това е колата за мен. И до ден днешен твърдя че е така. Карал съм други коли, но тази просто се кара много по-лесно и е доста по-удобна. Така че със сигурност бих останал с марката за още години напред. Или дори да изневеря, ще изневеря с някое друго японско производство. Японците просто знаят как се прави и това е.

Редактирано от StormTrooper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От далечната 2002г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

094451f9b0d57d8276892c5b5875b79d.jpg

Лятото на 98, най—хубавото Хонде което съм имал

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cf8b8b487eb06ae0a60e84a9e4ee2eca.jpg

 

А този е следващият

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...