Jump to content
TINA.K

От вчера съм горд собственик на HONDA FR-V

Recommended Posts

Внос от Германия или по скоро да си купиш кола директно то собственика в Германия е много добър вариант, обаче цената е доста солена. :punch: 5-6 годишен Сивик с около 80-100 000 км струва минимум 9-10 евра разбира се ще е с нови дискове, спирачки, гуми ТЮФ обслужен с оригинални части в Читав сервиз и пълен набор фактури по години и километри.

Никой свестен Германец няма да си даде за 2-3000 Е читавата 10 годишна кола. Между другото между 4-5 година и 9-10 година цените са доста добри за Германския пазар. Естествено малко ръжда може да има вече при 10 годишната но тя ще е повърхностна и лесно се обработва и основно ще е под купето и най много някое гърне да има за смяна. Но останалата част от колата ще е в перфектно състояние - мотор, автоматична кутия, окачване, спирачки, климатици .....и т.н. системи.

 

От Италия и Швейцария има читави коли но пак трябва да се ходи да се търси от собственик първи или максимум втори ! Какви таралясници съм виждал от Швейцария нямам думи :yes: наскоро търсихме за един студент.

 

Това FRV e съмнително евтино т.е. километрите ще са някъде минимум 360 -400 000, защото като махнем 1000 лв транспорт и 1000 лв печалба и некой лев още за освежаване на боята, броните, изпиране на автомобила за колко е купен тогава от там ? :yes:  А печалба за търговеца ??? Че да се продава тука за 9400 ? Липсват му летите джанти на пръв поглед.

Читаво FRV 10 годишно и с ТОП двигателя - 2000 см3 - струва минимум 6000- 7000 евра от собственикана около 170-220 000 км, остава после разходи за докарване, плащане на мита и данъци от Швейцария и т.н.

 

ПП - сервизни документи означават комплект от миналите прегледи и протоколи на колата през годините плюс всички фактури от обслужване на колата разпечатка от Сервизната история на колата и застрахователя. Сервизни книжки с напляскани печати на Хонда и т.н. се правят за 20 -тина Евро :music:

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас има една такава - с 1,8 бензинов двигател. Най-важното - това е официалния вносител на Хонда за Бургас.  Колите минават преглед преди да се продават и се дават с 2 годишна гаранция на мотора и скоростната кутия БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ  в пробега. Мисля, че това е супер.  Ако стане нещо с някоя друга част по колата, се плаща само частта - без цената на труда - а в сервизите понякога труда е по-скъп от самата част :-). А и не е задължително да се сменя при тях. Правя забележка, че нямам абсолютно никакво отношение към сервиза за да ги рекламирам така. Просто си обслужвам автомобила само там и докато чакам разглеждам колите наоколо и си говорим с хората кото мен. Нищо не ти пречи да я видиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох темите - ами както и навсякъде има както доволни, така и недоволни. Аз лично съм от първите. Да не влизаме в излишна реторика и да променяме смисъла на темата. Само искам да направя уточнение, че има страшно много притежатели на Хонда от по-горната възрастова група като мен с които съм контактувал и повечето са абсолютно доволни от сервиза но никога не влизат във този форум. Така - човека си има глава и да си решава сам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Бургас умната....моята беше минавала от там като беше в гаранция и чисто нова :) и имам още двама приятели с Бургаски Хонди :) На единия в момента му е още в гаранция но не я убслужва повече в Бургас :)

Лично аз доволни от там не познавам - виж Стара Загора е друга бира.

 

Думата Гаранция е много разтегливо понятие :) без условията да са прочетени на същата.....ии написани!

Като е офицялен защо колите не са с нужните документи от сервиз до сега и защо километрите са превъртяни?

Естествено може да има и някой читав модел за продажба ....но очите на 100!

Много е странно офицялен Дистрибутор и сервиз да работи като автоджамбаз и да вкарва коли внос от Швейцария, а не да продава изкупени гаранционни коли с доказан произход и сервиз....и да се продават на съмнително ниски цени :)

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апостолов - Бургас не е официален представител на Хонда. От няколко години вече. Справка - Хонда България: http://www.honda.bg/?go=contact

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията.По всичко личи че трябва да палиш сандалите до чужбина да си намериш читава кола без превъртян километраж.

Тая кола в Бургас я видях из сайтовете, само че има 2 подробности :

1.Автоматик е, а предпочитам с ръчни скорости.

2.Обявена е за 13 500 лв.Ако имам за даване толкова пари по-добре да се напъна за следната предлагана от Бултрако:

 

http://www.honda.bg/?go=cars_mileage&p=detail&usedcarId=42

Че и АГУ има.

 

:yes:

 

Иначе относно размишленията на iso_eu

относно българските джамбази бих добавил и следното: към цените които махаш за да стигнеш до реалната за която са я взели сложи и едни 1000 лв които ориентировъчно ще ти направят като отстъпка.Специално в с.Труд (до Пловдив) само да се спра до някоя кола без да задавам конкретни въпроси веднага идва юнак и ми съобщава че за тая кола може да ми намали с около 1000 лв.И тва ей така без да съм отворил колата дори.

 

За Ай ем Ай въпреки че съм от Стара Загора отзиви не съм чувал,но гледам че бизнеса им е разнороден,което е малко странно.Продават и медицински изделия и гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим за различни автомобили? Този в Бургас е с ръчна кутия и е 12,500. Моя е грешката, че съм объркал двигателя - той бил 2.0 а не 1,8 но още по-добре. Малко стара година, но тъкмо ще ти падне данъка скоро на 2 :-). Сега за същия плащаме 340 лв. (в Бургас). От друга страна каквато и кола да вземеш така или иначе след 3-4 год. ще ти омръзне и пак ще търсиш друга. Така, че чак толкова сърце не прахосвай :-).

Редактирано от Ненов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда може би грешката е моя.Това е друга кола ,има 2 години гаранция ,но явно са си ги калкулирали в цената че 12 500 лв .Не бях виждал толкова висока цена за този модел и то 2005 г.

Много ви дерат в тоя Бургас, какъв е тоя данък 340 лв :)

Иначе си прав,всичко омръзва и не е нужно да му се слугува на автомобила.То от толкова умуване и избиране никога няма да се хареса нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох темите - ами както и навсякъде има както доволни, така и недоволни. Аз лично съм от първите. Да не влизаме в излишна реторика и да променяме смисъла на темата. Само искам да направя уточнение, че има страшно много притежатели на Хонда от по-горната възрастова група като мен с които съм контактувал и повечето са абсолютно доволни от сервиза но никога не влизат във този форум. Така - човека си има глава и да си решава сам. 

Сега виждам темата и реших да се включа в частта с конкретния сервиз. 

Искам само да уточня, че не съм мрънкалник и имам достатъчно контакти, че една ламарина с 4 гуми да не ме уплаши особенно. 

Колата се оказа относително читава. Проблема ми е, че съм човек, който разчита и вярва в думи като " чест" , " достойнство" и " принципи". 

Защо в кавички- явно съм от последните от вида си. 

Търсехме акорд, бюджет за самата кола до 5 хил, за това се отказахме от автомата и климатроника. Първото е проблем без сервизна история, второто не ме кефи. Не обичам умни коли. В старата ми, 5та хеч, най- умното нещо беше касетофона, че помни станцийте. Аларма има заради централното заключване. 

Почна се търсене. Имаше 1 в Перник, синя, тотален леш. Изгнила и с аквариум в багажника, врати не се отварят, тавана леща- ужас за 3500лв. 

Запазена 6та е по- оферта от износена 7ма, поне за нас. Караме по много. 30-40к на година ги има. Не ми пука за екстрите. 

От там виждам обявата на Апостолов- проверена и прегледана кола с гаранция за добри кинти. Отиваме, чек-а ми се стори, че свети. После го забелязах. По думите на г-н Апостолов колата е здрава, една рейка са направили. Съединител перфе, лагери не вият, клеморед бачка. Ок. Взимаме го. Имаше само една точка ръжда- добре, че не са я правили. Имам си бояджия. Казвам си- честна хора- не разбират и не барат. А и салона е идеален. Нямаше забележки. 

И се почна. Оказа се с 3 различни вида гуми. 4 нови решиха проблема. Задните колонки не свиреха- еми оправих ги, габарит не светеше - оправих го. Плафона на номера единия не свети- ще се оправи. Дясната машинка на пасажера се бъзика- не сме стигнали да я видиме. Охлабиха биалетките на стабил. щанги- поръчани са. 

Чек-а е бил изваден заради подгрев на сондата- е тя в магазина почва от 80лв. Те да я купят за 60 и с ддс-то е без пари. непростимо. Мърлява работа. 

Таблото е отваряно, крушки изгорели имаше и студени спойки по бензиномера. Имаше. 30лв по- късно няма. Мислехме, че харчи масло, но се оказва, че това, което наливат май е боклук. 3к не е мръднало. Чакам да стане на 7 и ще видя. Реглаж на клапаните така бяха направили, че 2хил по- късно имаше 5 извън нормата. Хлабави за щастие. Добре, че и хванах симптомите. На обслужването се разбираме едно, правят друго и даже и по дръжката отвътре на шоф. врата имаше масло, калниците и спойлера на багажника да не споменавам. Арогантното отношение на собственика също. Направо съм възмутен. Единственото читаво беше, че понеже бяха направили рейката в час по трудово приеха да им я пратя. И пак разочарование, като и на връщане ми искаха 15лв куриер. Отделно работата и 100лв и една седмица назад. А да- след обслужването ми се прееба и демферната шайба на коляновия вал, та взимах нова. Сега и пак ще купувам пистов ремък, че този е боклук. А и не искаха като го хванах, че свири да ми запишат час в Ю би ко за тяхна сметка да им довърши работата. Според моя човек е избивана неграмотно и за това е сдала багажа. 

Просто имайте 2 на ум за кола от там. Пълни мърлячи са и грам не им пука за клиентите. 

Някой слънчев ден, когато дъщеря му поеме сервиза може и да се оправят нещата, но надали. Аз от там и крушка вече не бих си купил. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам ,какъв данък плащате в София за 140 -те коня?..и защо е слаб форума за тези коли-нима нямат проблеми:)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление темата не е много посещавана .

Искаше ми се повече собственици на ФРВ да споделят опита и евентуални проблеми ,виждания и съвети.

След четене по чужди сайтове,общо взето извадих за себе си мнение, но има нещо друго което не ми се изясни съвсем.Може ли някой да сподели сайт или от опит да каже каква е разликата между различните изпълнение :TREND, EXECUTIVE и COMFORT?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са нива на оборудване. TREND е най-ниско, COMFORT е средно, а EXECUTIVE - най-високо.

 

Аз карам FR-V 2.0 EXECUTIVE 2004 г.  от една година и съм много доволен. Когато я взех, смених не малко неща и мога да споделя цени на части, ако някой се интересува конкретно.

Като недостатък може да се определи липсата на алтернатива за някой части. FR-V не са много разпространени и се налага да се пазарува от Бултрако понякога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо се кефя на оригеналните части купувам само такива но от тука -Обща поръчка на оригинални части Honda и Acura от USA http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=101705

От Бултрако само дребни гарнитурки и т.н . части които са на промоция и на нормална цена .....другото от тях е жив ГРАБЕЖ :)

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са нива на оборудване. TREND е най-ниско, COMFORT е средно, а EXECUTIVE - най-високо.

 

Аз карам FR-V 2.0 EXECUTIVE 2004 г.  от една година и съм много доволен. Когато я взех, смених не малко неща и мога да споделя цени на части, ако някой се интересува конкретно.

Като недостатък може да се определи липсата на алтернатива за някой части. FR-V не са много разпространени и се налага да се пазарува от Бултрако понякога.

Roje, благодаря за включването.Ясно ми е че Тренд,Комфорт и екзекютив са нива на оборудване,но не разбирам какво точно.Т.е. какво повече има твоя екзюкитив спрямо комфорт?

Също така ако не ти е досадно сподели с мен всичко от купуването до сега? Как я избра,от Бг ли я купи или я вкара? Каква е цената на едно обикновено обслужване (масла ,филтри)? И какви части на какви цени се е налагало да смениш за тая една година?На бензин ли караш?

Четейки из форумите сякаш не видях колеги да се оплакват от много проблеми,но пък ти явно имаш друг опит?

Колата достатъчно висока ли е да се качва по бордюри или за каране по черен път?

Благодаря предварително !

Междувременно в Стара Загора преди два дни се появи едно ФРВ с двигател R18 и докато ида да го видя, вече е продадено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно оборудването. TREND ще го познаеш най-лесно по волана - няма никакви копчета. При COMFORT такива се появяват отляво - те са управление на аудио системата (виждал съм и обяви за това ниво с криуз контрол, но само при двигатели 2.0 и 1.8). При EXECUTIVE има и отдясно - за криуз контола. Това е при бензиновите. Мисля че при дизеловите серийно се монтират и криуз контрол и аудио управление от волана. Другите неща, които ги има при мен, а няма при COMFORT са: подгряване на седалки, сензор за дъжд, възможност за прибиране на огледалата, CD чейнджър с 6 диска, навигация (тя май не върви стандартно за EXECUTIVE, а се поръчва допълнително и за България е безполезна, но чрез дисплея можеш да управляваш аудио системата, защото той е тъч скрийн). Като цяло неща, без които спокойно можеш да минеш, но като ги има бързо разглезват.

 

Избрах този модел, защото ми беше необходима кола с повече седящи места. Прегледах сигурно всички 6+1 модели на пазара, някои дори ги тествах. Оказа се, че само при FR-V имаш едновременно шест истински места и достатъчно място в багажника. И търсенето започна. Първоначално бях решил да отида до Германия, защото разгледах по автокъщите тук и нямаше нищо читаво, особено К20, какъвто исках. Буквално в последния момент, преди да тръгна, се появи една обява за "швейцарка" и дори беше от автокъща, близо до нас. Тествах я, продавача се нави да я закараме за диагностика до сервиза, където си поддържах предишната кола. Оказа се наистина в доста добро състояние. Казаха ми какво има за смяна, освен стандартното обслужване и си направих сметка, че е по-добре да инвестирам парите за пътуването до Германия и по-високите цени там, в това да стегна тази.

Ето и цени:

- маслен филтър - 10.00 лв.

- въздушен филтър - 18.00 лв.

- филтър купе - 21.00 лв.

- двигателно масло Castrol 5w40 (4.3 л.) - 104.00 лв.

- антифриз - 36.00 лв.

- спирачна течност - 14.00 лв.

- трансмисионно масло - 44.00 лв.

- пистов ремък - 36.00 лв. (Бултрако)

- обтегач пистов ремък - 196.00 лв. (Бултрако)

- втулки предни носачи (2 бр.) - 76.00 лв.

- биалетка - 42.00 лв.

- задни накладки - 65.00 лв.

- съединител к-т LUK - 680.00 лв. (не беше задължително за смяна, но ме дразнеше - оригинален от Бултрако струва 1050.00 лв.)

- Леща + болтове на изпускателен колектор - 98.00 лв. (Бултрако)

- Свещи - 52,00 лв.

 

Всичко това беше сменено веднага при купуването на колата и след това нищо друго не е пипано за една година. Аз също мисля, че колата е доста здрава. Смених повечко неща, защото съм от тези, които искат всичко да е "по часовник", иначе спокойно можеше да си спестя съединителя (можеше да изкара може би още 20 000), лещата и свещите

Карам си я на бензин. Градско карам много малко и имам наблюдения за разхода само на дълъг път. Последно я засичах август, София - Гоце Делчев, с трима възрастни, три деца, пълен багажник, постоянно включен климатик - 7,8 л/100 км (по резервоар пълно/пълно) - компютъра ми го даваше 7,1 л. Иначе с двама възрастни, две деца, без много багаж и без климатик - 6,9 л. с каране до 120 км/ч.

 

Относно височината на колата. Определено е доста ниска и всякакви offroad изпълнения с нея са риск. Веднъж се качих до една хижа по път с чакъл и на слизане кората под двигателя се откачи, въпреки, че карах много внимателно. Другото неудобство е, че предните врати са много ниски и закачат всеки малко по-висок бордюр при отваряне. Иначе това, че колата е по-широка е голям плюс при страничен вятър и влизане в завои - не помръдва.

 

Големият плюс на тази кола е мултифункционалността. Може да прекарва комфортно 6 човека и багаж, може и да стане почти като баничарка - сваляш задните седалки и се отваря голям пространство. Същевременно е доста компактна, особено на дължина. Материалите в купето, сглобките - всичко изглежда много здраво и добре измислено - Хонда!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами голямо благодаря за подробното описание ! Описал си всичко перфектно, така че и на невежа като мен да е ясно.А и имайки цените, мога да имам представа колко пари евентуално ще са необходими за първоначално обслужване.

 

Иначе това относно копчетата и аз го забелязах,дори ми се стори че всички бензинови с двигател К20 имат копчета и от двете страни.Да разбирам ли че имаш и шибидах?

 

Тия неща които си сменил изглеждат в рамките на нормалното(с изкл.на съединителя но ти си го описал) след купуване на нова кола.Дори свещите са по-евтини от моите.

 

При твоята кола също ли си на около 3500 оборота при 120 км/ч ?Това е едно от нещата които не ми се нравят.

 

Не съм по оф роуд-а ,но ми се наложи мин.седмица да ходя и аз до едни бунгала в Стара планина и се замислих,че ако бях с по-ниска кола щеше да е проблем въпреки че имаше асфалт тук-там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не съм заглеждал на колко оборота е при 120 км/ч, но при първа възможност ще видя и ще споделя.

Иначе имам и шибидах, да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой спомена че тук във форума има тема относно това какво да гледаш когато купуваш Хонда специално,но не намирам такава.Въобще трудно се ориентирам когато търся нещо конкретно тук и търсачката сякаш не открива дадена когато й задам само една дума от заглавието.

 

Та ако някой знае как може ли линк към въпросната тема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е темата http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99035

Наистина е добре да се пише там за бъдещите покупки.

Благодаря ти! Тази я знам,аз визирах някаква обща за Хонда без да се визира конкретен модел ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
При твоята кола също ли си на около 3500 оборота при 120 км/ч ?Това е едно от нещата които не ми се нравят.

При 120 км/ч оборотите са 2900 на 6-та скорост.

Редактирано от roje

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При твоята кола също ли си на около 3500 оборота при 120 км/ч ?Това е едно от нещата които не ми се нравят.

При 120 км/ч оборотите са 2900 на 6-та скорост.

 

Благодаря ти за инфото. Да разбирам ли че колата не е много шумна и това не те е дразнило щом не си обърнал внимание досега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че е шумна до 120-130 км/ч. Над тази скорост и вдигането на оборотите вече има разлика, но не е нещо драматично. Не знам дали от мощността на двигателя или вида на изпускателната система, но при сваляне на предавка, при по-висока скорост, се чува здрав тътен, Определено разбираш, какво има под капака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели да попитам отностно тоя флтър за твърдите частици-от коя година започват да го слагат ,понеже виждам че го пишат на модели след 06 месец/юни/2006?

До колкото знам на модели 2005-2006 го няма ,но явно към средата на 2006 вече го слагат  или  можеби греша?

И как се разбира,че го има?

Редактирано от chani

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава дизелите да кажат имат ли DPF филтър или нямат..

Попадам на информация, че колите идващи от западна Европа, след 2004 година са с такъв филтър.. На повечето обяви в мобиле-то пише, че го имат?:)

Споделете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бензинките мисля масло  бардал htc c60 фюлерина им действа добре.След 120км ДВИГАТЕЛЯТ СЕ УСПОКОЯВА НАЙ-ДОБРЕ СЕ ЧУВСТВА МОЯТА НА 140-150. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бихте ли споделили на колко оборота сте при 100 км/ч.  За D17A2 с ръчни скорости става въпрос.

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...