Jump to content
горан81

Нагревател на седалката

Recommended Posts

Здравейте колеги,изгоря, ми нагревателя на шофьорската /дясна/ седалка на ЦРВ 2003г. Установих го когато ходих на тапицер да ми зашие седалката, че се беше скъсала по шева и видях, че има оголени реотани, които за малко да ме подпалят. Става въпрос само за нагревателя на седалката, този на облегалката, надявам се е здрав. Въпроса ми е от къде евентуално мога да си намеря нагревател, стават ли нагревателите от седалките на други модели? Ако ви идва нещо на ум подсказвайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти отговарям на въпроса,но трудно ще се подпалят,даже да опрат.Нагревателите са маломощни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как видя ,че това са реотани?Щото на СРВ-то ,нагревателите са майче тип ампули!Да не сте гледали самото окабеляване на седалките?Иначе нов нагревател е от порядъка на 700-800лв. ако не бъркам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко са маломощни, но там където беше оголен самия реотан дунапрена на седалката беше разтопен и обгорял. Самия реотан представлява парче плат с вградени в него жици /най - грубо казано/. В моя случай просто жичките бяха прокъсали плата и се бяха оголили и при допира си с дунапрена на седалката са го обгорили и е било въпрос на време да се прекъснат, а от там вече не се знае какво може да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моите въобще не са тръгвали да работят. Като натисна бутоните на таблото, даже и лампичките не светват. Проверявах предпазители, връзки по кабелите и т. н. -НИЩО! (ЦРВ  2005 г).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се занимавай с тая "екстра", не виждам за какво ти е!? Да ти се нагряват топките не е много здравословно, не знаеш ли, че не случайно са отделени от тялото за да се поддържа по-ниска температура в тях, иначе не функционират нормално :no:  Това в кръга на майтапа, но майтап, майтап ама във всеки майтап има голяма доза истина :D   така че ако искаш търси реотани, твоя си работа, ама според мен не случайно са изгоряли... явно ЦРВ-то не ти мисли лошото :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е, но ... със сигурност пак ще го ровна  :yes: . Благодаря все пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също на лявата седалка беше прекъснат реотана. Просто го съединих и изолирах и заработи. Не минава точно от където е минавал преди, но това няма такова значение..  Съедини си го и ще заработи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...