Jump to content
DIGIGI

SRS грешка

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам проблем със светването на SRS лампата. Да кажа първо,че според всеизвестната тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=7306 вече пробвах, едно време съм го правил на Сивика и ставаше, но сега...Моята букса се намира под жабката, слагам мостчето отново на двата пин-а, при включване на контакт SRS лампата угасва, при последващато махане на мостчето от буксата лампата светва, но когато сложа мостчето пак тя вече не изгасва. И това го пробвах доста пъти, но не става.Интересното е, че когато сложа мостчето чек-лампата светва, а когато махна мостчето тя угасва... :huh:/> Лампата ма SRS-а ми светна когато сменях крушки на дългите..., много странно ми се стори какво толкова съм направил... :huh:/> Някой да има идеи какво неправилно правя с зануляването на грешката или какво трябва да направя за я махна тази лампа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не спазваш процедурата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ползва грешна букса!На бас! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че нямам такава жълта букса..., все пак да кажа, че това е Акорд 6ген, не Сисик 6ген.На Сивика беше лесно под волана лесно видима и лесно стана, но доколкото разбрах от темата за чистене на грешката при Акорда е под жабката и е черна. При мен под волана има една жълта букса и тя не висяща ами отива към аербега на волана.Под жабката отдолу имам две висящи букси. Едната е 5-пинова предполагам е ОБД2а а другата е двупинова, с която всъщност пробвах да изтрия грешката. Обаче при мен са сини.Пак пробвах няколко пъти по описания начин, който обикновено ставаше за Сивика, но тук като светне за втори път и повече не огасва.Предполагам, че Омбре е прав, че не правя нещо както трябва, но аз съм го правил на Сивика, правя го по-същия начин тук, но не става.Освен да има някаква друга последвателност или друг начин, някой ако даде съвет ще съм благодарен, че не ми се ходи на тукашен сервиз за такова нещо, че няма да е само 20лв... най малкото няма да е в лева...post-3252-0-50578300-1355253281.jpgpost-3252-0-38497700-1355253411.jpg

post-3252-0-59958800-1355254685.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето извадка от ESM-то за Accord :

Публикувано изображение

 

И май не си на правилната букса !

Редактирано от Fiend
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колега! Много бързо и лесно я намерих. Просто не очаквах да търся по таблото, а както на Сивика закачена някъде, или както бе описано за Акорд под жабката. Стана от първия път, така че още един път благодаря!Поне разбрах, че не съм объркал процедурата... ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...