Jump to content
pagubg

Питане за гуми + джанти HRV

Recommended Posts

Понеже в няколкото теми за гуми пишат собственици и на ЦРВ и Харви и препоръки и впечетления се дават ,като се приравняват двата модела ,за което аз не съм съгласен ми е интересно ей тия Грабери как се държат на Харвито.Убедих се,че гуми работещи на 2 тона не работят на 1,5 тона.

според мен за Харвито ще са тежки и ще стане тромаво, инак на визия ще го докарва. както посочих, аз ги карам на Субару, но то е 2,5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара тема, но мисля да я повдигна полза на хора, главоблъскащи се като мен относно размер, вид и модел гуми с различни размери...

Предполагам, че за 3-4 години бая народ е пробвал това-онова, а и често срещам ЦРВ-та и Харвита из язовири и балкани, та си мисля, че вече ще има повечко събран горчив или не опит от първа ръка и ще се радвам да го споделят....

Моето Харви е с 205/60/16 и искам да го повдигна малко заради пустото хоби - риболова..., съответно и малко по вандалоустойчиви..

Чудя се да се метна на 205/65/16, като избора на не бусови е съвсем малък и някак си не ме устройва много ...

Или да си купя 15-ки и сложа 205/70/15 и то Goodyear Wrangler AT/SA+(тези с канала по средата) - разгледал съм доста и мисля, че това е най-доброто от двата свята, а чета и само положителни мнения... Ще се карат само лятото... За зимата си има зимни гуми..

Мяркам тук там около мен 2-3 ЦРВ-та с точно с този, оригинален размер, точно с този модел гуми Goodyear, но не съм успял да поприказвам със собствениците за разликата между поведението, разхода, шума и други плюсове или минуси ...

Нещо не мога да кача снимка или адрес на сайт да му таковам майката начи ...

Гледам доста Харвита с 195/65/15, но не е за мен ....

 

И джанти с какви офсети, централни отвори и т.н. стават на Харвито без разните му там втулки и щуротии...

 

Взимаш и "ТАК - ТАК"...

 

Може и от други марки и модели автомобили... Нисан, Мазда, Киа, Крайслер, Джиип и какво ли още не е 5х114,3 !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е стара ,но е хубава.Ще чакам разумни постове...рибарите с опит не са малко тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния ми размер е 225/60/18, сложих 235/60 18 на CR-V 3. Не съм доволен изобщо. И предните, и сегашните са Дънлоп. Разхода се вдигна, колата стана по мудна. Единственото положително нещо е че се повиши стабилността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за туй колело става въпрос, че го има и в 2 други варианта...post-34450-0-54920600-1468599333_thumb.jpg

Стандартните 205/60/16 тежат между 8,5 и 9,5кг, а тази "гад" 12,1...

Може пък по-ниския цолаж да оеднакви сметката....

Смятам да тегля, ако ми попаднат...

Надявам се да има и други ентусиасти, които да са излепили подобна гума на своите "хубавелки" и споделят начи...

Гледам, доста има с бусови гуми....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Местя темата в новия подраздел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Извинявам се предварително, ако темата вече е дискутирана, но не успях да намеря отговор във форума. Интересува ме дали железните джанти 15 цола за CR-V са съвместими с H-RV. Четох спецификации из нета и единствената разлика, която откривам, е това, че за CR-V дават офсет 50мм, а за HR-V 45мм. Би ли следвало това да е проблем?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверено! Стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.  Май тук съм на правилното място

 Карам с 205х75х15. Ще имам ли проблем.  Гумите са нови и меки. Всесезонни го дават. Купих го с цел да ме сменявам пролет и есен.

Поздрави на всички

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто тук прочети малко истини за всесезонните,като за мен такива няма

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, за колегата CARPERA няма такива гуми, но реално съществуват :D

При положение, че си от район където температурата зимата рядко пада под минусите и снега е малко, можеш спокойно целогодишно да караш с тях. Лятото в горещите дни малко ще посвиркват, но това е от хубавият ни асфалт. Не вярвам с това HR-V да се правиш на състезател. Написаното е от личен опит. Надявам се темата да не бъде осрана. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си, но за размера в205х75х15 не знам, дали е подходящ относно това,че може да опира някъде. За сега от два месеца ме съм усетил нищо. Просто ще внимавам и ще следя.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Стилиян Рупов said:
Да прав си, но за размера в205х75х15 не знам, дали е подходящ относно това,че може да опира някъде. За сега от два месеца ме съм усетил нищо. Просто ще внимавам и ще следя.
Благодаря.

Няма проблеми. Карай си и да не ти пука.
Аз съм с 205/70R15 A/T, които са по-тежки от нормалните(шосейни) и около 2000км. не съм имал проблеми.
Най-много да ти се счупи някоя полуоска :)
Нормалните размери на харвито са 195/70R15 и 205/60R16, но някои колеги ги карат с 195/65R15 и 205/55R16 за по-евтино и защото оригиналните размери са малко трудни за намиране.
Лично за мен не е оправдано да намаляш клиренса на колата. Едно че изглежда смешно, друго, че ѝ се губи идеята на "джипката".
Това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него. :)

 

п.п.

Не знам дали товав отговаря на въпроса ти, понеже нямаш зададен такъв :)

Това, което разбирам от поста ти, е че по-скоро се хвалиш с това, че си взел меки и нови всесезонни гуми :D

 

п.п.п.

Реално погледнато, тия всесезонни гуми ще бъдат такива, не повече от два(зимни) сезона.

(пак мое си мнение)

Редактирано от monkos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 hours ago, vespa said:

Здрасти, за колегата CARPERA няма такива гуми, но реално съществуват :D

При положение, че си от район където температурата зимата рядко пада под минусите и снега е малко, можеш спокойно целогодишно да караш с тях. 

При положение че колегата си седи в града и не мърда никъде,и е почистен до асфалт стават.При първато излизане от града и пътя да е покрит с сняг ще  разбере че това за всесезонните гуми е само реклами,абсурд е ако иска да отиде зимата на почивка в някой курорт за ски .

Да имаш гуми и да се чудиш ама ще мина или няма да го мина тоя снежен път БЛАГОДАРЯ. 

Това е от опит с такива гуми на личната и служебните коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От четири години карам харвито с р-р 205/65/15 ,както зимни така и летни.Разликата в диаметрите 195/70/15 и 205/65/15 е 6мм. , което първо е допустимо , второ намаля височината с " цели " 3 мм. и трето цената на втория размер е повече от приличен . Така , че ако джантите са 15 # , това е разумния избор. 

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм пред дилема какъв размер зимни гуми да си взема  .Сега съм с 205 70 15  но като чета в темите за гуми все почесто срещам че колеги минават на 195 65 15 като доста по евтин вариант.Ако сложа този размер дали ще изглежда добре ?Сега с  205 70 15 изглежда много добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм с този ръзмер  и седи малка смешно като гуми не точно за тази кола.

А размера 205 60 16 мисля че е по масов  но там ти грябват джанти. 

Това е с 16 ки

20190406_174950.thumb.jpg.448432c7a33fd6b096198b03e3cf7495.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз така е купих със 15-ки зимни 195/65/15 и си карам така,купих и още един комплект за летни и си джиткам ...определено е евтино ценово 15-ки ....разбира се,че на 16 оригинални ще е още по красиво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...